page contents رتبه سنج گوگل وبلاگ خبری تحلیلی ایران نیوز
 

وبلاگ خبری تحلیلی ایران نیوز

اللهم عجل لولیك الفرج و العافیه و النصر و اجعلنا من خیر انصاره و اعوانه و المستشهدین بین یدیه

‌سرنوشتی بدتر از بنی‌صدر ‌در‌ انتظار موسوی است
ساعت ٥:۱٦ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۳/۳۱  
نماینده مردم اصفهان: اگر بیانیه اش را تکذیب نکند
‌سرنوشتی بدتر از بنی‌صدر ‌در‌ انتظار موسوی است

خبرگزاری فارس: نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی گفت: اگر موسوی بیانیه ‌روز گذشته خود را که مملو از دهن‌کجی به رهبری و نظام بود را تکذیب نکند سرنوشتی بدتر از بنی‌صدر در انتظار او خواهد بود.


محمد تقی‌رهبر امروز در گفتگو با خبرنگار فارس در اصفهان با اشاره به اینکه ما دیروز بیانیه آقای موسوی را دیدیم،‌ افزود: سراسر این بیانیه نشان از زیر پاگذاشتن آشکار قانون و خط قرمز‌های نظام بود که خوراک تبلیغاتی فراوانی را برای دشمنان ایران اسلامی فراهم کرد.


 
سفارت انگلیس، فرانسه و استرالیا به آشوب‌طلبان و تروریست‌ها پناه می‌دهند
ساعت ٥:۱٤ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۳/۳۱  
بر اساس مشاهدات مردم تهران
سفارت انگلیس، فرانسه و استرالیا به آشوب‌طلبان و تروریست‌ها پناه می‌دهند

خبرگزاری فارس: بر اساس مشاهدات شهروندان تهرانی سفارتخانه‌های کشورهای انگلیس، فرانسه و استرالیا در آشوب‌های روز گذشته تهران به آشوب‌طلبان و تروریست‌هایی که از بیم دستگیری متواری بودند، پناه داده‌اند.


به گزارش فارس، بر اساس گزارش‌ها و مشاهدات عینی شهروندان تهرانی سفارت‌های انگلیس، فرانسه و استرالیا در جریان ناآرامی‌های دیروز به آشوب‌طلبان و تروریست‌های حاضر در درگیری‌ها که از بیم دستگیری و به دام افتادن توسط نیروهای امنیتی متواری بودند، پناه داده‌اند.


 
ماموریت رژیم صهیونیستی برای کودتا علیه دولت احمدی‌نژاد
ساعت ٥:۱۳ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۳/۳۱  
رادیو رژیم صهیونیستی فاش کرد:
ماموریت رژیم صهیونیستی برای کودتا علیه دولت احمدی‌نژاد

خبرگزاری فارس: وزارت خارجه رژیم صهیونیستی اقلیت‌های یهودی ایرانی‌تبار مقیم سرزمین‌های اشغالی را مأمور کودتا علیه دولت احمدی نژاد کرد.


به گزارش فارس، رادیو رژیم صهیونیستی در گزارشی اعلام کرد، وزارت خارجه این رژیم اقلیت‌های یهودی ایرانی‌تبار مقیم سرزمین‌های اشغالی را برای هدایت اغتشاشگران و کودتا علیه دولت محمود احمدی نژاد مأمور کرده است.
رادیو رژیم صهیونیستی مصاحبه‌ای با "کمال بنخاس " یهودی ایرانی‌تبار که صاحب روزنامه‌ای فارسی زبان در اسرائیل است، انجام داد که وی در این مصاحبه گفت: با برخی جریان‌های ایرانی در تماس بوده تا آنها را در موفقیت برای کودتا علیه دولت احمدی نژاد کمک کند.
بنخاس افزود: کارگران شرکت نفت که منبع مهم مالی دولت است باید دست به اعتصاب بزنند و دیگر شرکت‌ها نیز به تبع آن اعتصاب کنند.
وی گفت: اگر صدها نفر ایرانی نیز کشته شود نباید تظاهرات را رها کرد و باید این درگیری‌ها و تظاهرات تا سرنگونی دولت احمدی نژاد ادامه یابد.


 
موسوی در دام تبلیغات دروغین غرب افتاد
ساعت ٥:۱۱ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۳/۳۱  
ظفر بنگاش " اندیشمند پاکستانی در تحلیلی از انتخابات ایران/
موسوی در دام تبلیغات دروغین غرب افتاد

خبرگزاری فارس: یک تحلیلگر و اندیشمند پاکستانی در تحلیلی از انتخابات ایران و نقش رسانه‌های غربی در ایجاد جنجال در ایران نوشت انتخابات ریاست‌جمهوری ایران فرصتی برای اسلام‌ستیزان غربی بود و شواهد نشان می‌دهد که حتی "میرحسین موسوی " نیز در دام تبلیغات دروغین و جنجالی غرب افتاد.


به گزارش فارس، "ظفر بنگاش " اندیشمند پاکستانی در تحلیلی از انتخابات ایران، این انتخابات و جنجال پس از آن را فرصتی برای غربی‌ها دانست که علیه ایران جنجال بر پا کنند.


 
آقای موسوی! از کدام "امام" سخن می گویید؟
ساعت ۱:۱٢ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۳/۳۱  
آقای موسوی! از کدام "امام" سخن می گویید؟
دفتر پژوهش و بررسیهای خبری-دکتر امیرحسین ترکش دوز*:جناب آقای موسوی ،به گونه ای از امام و اندیشه او سخن گفته اند که گوئی چیزی جز مفهوم تحجر در بیانات و مکتوبات ایشان موجود نبوده است . حال آنکه التزام به خط امام التزام به تمامی مولفه های آن است .

جناب آقای موسوی ،به گونه ای از امام و اندیشه او سخن گفته اند که گوئی چیزی جز مفهوم تحجر در بیانات و مکتوبات ایشان موجود نبوده است . حال آنکه التزام به خط امام التزام به تمامی مولفه های آن است .


 
مروری برتعارض مواضع موسوی درخصوص قانونگرایی قبل و بعد از انتخابات
ساعت ۱:٠٩ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۳/۳۱  
مروری برتعارض مواضع موسوی درخصوص قانونگرایی قبل و بعد از انتخابات

تجمع معترضان به نتایج اعلام شده از سوی وزارت کشور در حالی صورت می‌گیرد که میرحسین موسوی، اصلی‌ترین نامزد رقیب محمود احمدی‌نژاد در دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری بارها بر لزوم رعایت قانون تاکید کرده بود.

به گزارش ایرنا افرادی که خود را حامی این نامزد انتخابات اخیر می‌دانند با تجمع در گوشه و کنار کشور راهپیمایی‌ها و برنامه‌هایی را شکل دادند که هیچ کدام از این تجمعات قانونی نبود.
با این حال هنگامی که سعه صدر و تحمل مسئولان امنیتی و نظامی برای این عده مشخص شد، برخی اغتشاشگران با سوء استفاده از این وضع، به تخریب اموال عمومی و تهدید امنیت مالی و جانی مردم پرداختند و در چندین مورد آسیب‌های جبران‌ناپذیری به واسطه کشته شدن انسان‌ها بر جای ماند.


 
سکوت تشویق آمیز موسوی و حمله هوادارنماهای او به مردم
ساعت ۱:٠۳ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۳/۳۱  
سکوت تشویق آمیز موسوی و

حمله هوادارنماهای او به مردم
بیانیه مهم میرحسین موسوی خطاب به ملت ایران که طبق خبر سایت رسمی وی(کلمه) در ساعت 51/12 روز شنبه قرار بود تا ساعتی دیگر منتشر شود، تاکنون که ساعت از19 گذشته، هنوز منتشر نشده است.
به گزارش ایرنا، سایت کلمه که منعکس کننده مطالب میرحسین موسوی است در ساعت
51/12 در خبری فوری اعلام کرد "بیانیه مهم میرحسین موسوی خطاب به ملت شریف ایران تا ساعتی دیگر منتشر می شود".
با وجود گذشت بیش از شش ساعت از زمان انتشار خبر مذکور هنوز معلوم نیست که به چه علتی این خبر به اصطلاح "فوری" منتشر نشده است.
در خبر سایت کلمه تاکید شده بود "این بیانیه از طریق وب سایت«کلمه» منتشر خواهد شد."
در مورد این خبر نکته حائز اهمیت این است که اگر این بیانیه، "مهم" است پس چرا در شرایط حساس کنونی بعد از گذشت شش ساعت هنوز منتشر نشده است.
اکنون بیش از دو ساعت عده ای از افراد که خود را از هواداران میرحسین موسوی قلمداد می کنند بدنبال دعوت رسمی در مراسم روز پنج شنبه این کاندیدا در میدان امام خمینی به خیابان آزادی آمده و به ضرب و شتم مردم عادی و نیروی انتظامی می پردازند، اما هنوز خبری از بیانیه مهم نیست.

 
آقای موسوی! شما مباشر یا معاون در ارتکاب جرائم و آشوب ها هستید
ساعت ۱:٠۱ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۳/۳۱  
نامه سرگشاده یک حقوقدان برجسته خطاب به میر حسین موسوی
آقای موسوی! شما مباشر یا معاون در ارتکاب جرائم و آشوب ها هستید

خبرگزاری فارس: یک حقوقدان برجسته خطاب به موسوی نوشت: شما خواسته‌ یا ناخواسته، در بسیاری از موارد مباشر یا معاون در ارتکاب آشوب ها و جرائمی هستید که در این مدت در شهرهای مختلف کشور، بخصوص شهر تهران به وقوع پیوسته است.


به گزارش خبرگزاری فارس، متن این نامه به شرح ذیل است:


 
رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم: میرحسین موسوی دارد جوهره خود را معرفی می‌کند
ساعت ۱:٠٠ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۳/۳۱  
رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم:
میرحسین موسوی دارد جوهره خود را معرفی می‌کند

خبرگزاری فارس: رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: میرحسین موسوی دارد جوهره خود را معرفی می‌کند و مردم ما به اجبار به کسی رای نداده‌اند و رای همه مردم اختیاری بوده است.


به گزارش خبرگزاری فارس از قم، آیت‌الله محمد یزدی پیش از ظهر امروز در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: میرحسین موسوی دارد جوهره خود را معرفی می‌کند و نظام موظف نیست که در‌باره سلامت انتخابات وی را قانع کند و مردم ما به اجبار به کسی رای نداده‌اند و رای همه مردم اختیاری بوده است.
وی افزود: اقای موسوی هنوز زمانیکه صندوق‌ها باز نشده بود اعلام پیروزی کرده‌است و این کار خلاف قوانین بود.
اخبار تکمیلی متعاقبا ارسال می‌شود.


 
بازداشت عوامل مسلح منافقین در اغتشاشات دیشب
ساعت ۱٢:٥۸ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۳/۳۱  
بازداشت عوامل مسلح منافقین در اغتشاشات دیشب

خبرگزاری فارس: گروهی از عوامل مسلح گروهک تروریستی منافقین در اغتشاشات دیشب بازداشت شده‌اند.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس ، در جریان اغتشاشات دیشب تهران تعدادی از عوامل مرتبط با گروهک تروریستی منافقین همراه با مقادیر معتنابهی به سلاح گرم بازداشت شده‌اند.
این گروه در نقاط مختلف به صورت کور به تجمع‌ها خیابانی و نیروهای انتظامی تیراندازی می‌کردند.
برپایه این گزارش در جمع بازداشت شدگان مادر و دختری از خانواده یکی از معدومان منافقین حضوردارند.
از این گروه تروریستی سلاح‌های ام پی فایو،‌ کلت کمری ، نارنجک و کوکتل مولوتوف به دست‌آمده است.

● گزارش تصویری مرتبط در ادامه مطلب


 
عسگر اولادی :آقای موسوی سرنوشت بنی صدر و منافقین را برای شما نمی پسندیم
ساعت ۱٢:٥٦ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۳/۳۱  
عسگر اولادی در گفتگو با فارس به موسوی هشدار داد:
آقای موسوی سرنوشت بنی صدر و منافقین را برای شما نمی پسندیم

خبرگزاری فارس: دبیر کل جبهه پیروان خط امام و رهبری خطاب به میرحسین موسوی گفت: ما از روی علاقمندی به شما متذکر می‌شویم، سرنوشت بنی‌صدر و منافقین را برای شما نمی‌پسندیم. به دامان ملت و آغوش رهبری و رای قانون و اکثریت بازگردید .


حبیب الله عسکراولادی دبیر کل جبهه پیروان خط امام و رهبری در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی فارس با اظهار تاسف از صدور بیانیه جدید میرحسین موسوی گفت: رئیس جمهور آمریکا و برخی سران اروپایی اغتشاش و شورش را برای مخدوش کردن رای 40 میلیونی مردم فداکار ایران تجویز می‌کنند و به عمال خود دستور می‌دهند به زن و بچه مردم در خیابانها تعرض کنند. آیا دستور آنها را به فارسی ترجمه کردن و در بیانیه خود آوردن تاسف‌بار و تاثرآور نیست؟!


 
عدم تمکین به رای ملت بارزترین وجه خودکامگی و دیکتاتوری
ساعت ۱٢:٥٤ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۳/۳۱  
تحلیلی بر اغتشاش‌های اخیر
عدم تمکین به رای ملت بارزترین وجه خودکامگی و دیکتاتوری

خبرگزاری فارس: کسانی که انتخابات را مصادره می‌کنند و یا زیر بار نتیجه آرای مردم نمی‌روند، حق خود و حزب خود را بر حق مردم مقدم می‌دانند و این بارزترین وجه خودکامگی و دیکتاتوری است .


انتخابات مکانیسمی برای مشارکت فعال مردم در سرنوشت خود است. از طریق انتخابات حکومت با ملت خود پیوند می‌خورد و مردمی می‌شود.


 
ما، بیانات رهبری و هاشمی رفسنجانی
ساعت ۱۱:٢۱ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۳/۳٠  
ما، بیانات رهبری و هاشمی رفسنجانی

یاسر انصاری

1.خطبه حماسی؛ یک هفته پس از جمعه حماسی

بیانات بسیار مهم رهبر انقلاب در اولین نماز جمعه پس از انتخابات باید مورد توجه "طرفین" انتخابات دهم قرار گیرد. اما آنچه از نگاه بسیاری مهم‌ترین نکته این خطبه‏های تاریخی است، تصریح ایشان درباره رابطه 2 رئیس‌جمهور اسبق و کنونی ایران یعنی احمدی‌نژاد و هاشمی رفسنجانی است.

ایشان در عین صحه گذاردن بر سلامت شخصی هاشمی رفسنجانی و سوابق مبارزاتی او، با جدا کردن بحث خانواده و بستگان، بررسی صحت حرف و حدیث ها در این مورد را به مجاری قانونی احاله دادند.

همچنین ایشان با اشاره به دامنه اختلاف‏نظرهای فی‌مابین هاشمی و احمدی‌نژاد در زمینه‏هایی مانند عدالت اجتماعی، سیاست خارجی و مسائل گوناگون تصریح کردند: «البته در این زمینه ها نظر بنده به رئیس‌جمهور نزدیک تر است.»


 
آتش زدن مسجد و تعرض مجدد به ناحیه بسیج در تجمع کم‌رونق آشوبگران
ساعت ۱۱:۱٩ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۳/۳٠  
آتش زدن مسجد و تعرض مجدد به ناحیه بسیج در تجمع کم‌رونق آشوبگران
موسوی با تکرار خواسته غیرقانونی خود رسماً از آشوب‌گران حمایت کرد

آشوب‌گران تهران که تجمع غیرقانونی امروز آن‌ها با بی‌اعتنایی قابل توجهی از سوی شهروندان مواجه شد، به منظور ارسال پیام‌های حیاتی از خود به رسانه‌های ضدانقلاب و حامیان غربی و صهیونیستی خود دست به اغتشاش زدند؛ رفتاری غیرقانونی که تنها ساعتی پس از خاتمه دادن به آن از سوی نیروهای نظامی و بازگشت آرامش به خیابان‌های شهر، موسوی در بیانیه‌ای رسماً از آن حمایت و حتی ادعا کرد باید مکان‌هایی برای تجمعات غیرقانونی در نظر گرفته شود.


 
کوچک‌زاده: انتخابات دوباره برگزار شود، موسوی 5 میلیون هم رأی نمی‌آورد
ساعت ۱۱:۱٧ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۳/۳٠  
کوچک‌زاده: انتخابات دوباره برگزار شود، موسوی 5 میلیون هم رأی نمی‌آورد

نماینده مردم تهران گفت:‌ اگر کاندیداها بخواهند بعد از توصیه‌های مقام معظم رهبری و دلسوزان نظام، بازهم از حامیان خود برای اغتشاش دعوت کنند، باید جوابگوی خشونت‌ها باشند و ثانیا با شدید‌ترین برخورد مواجعه خواهند شد.

مهدی کوچک‌زاده نماینده اصولگرای مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با فارس، با اشاره به بیانات روز گذشته مقام معظم رهبری اظهار داشت: مقام معظم رهبری در خطبه‌های نماز جمعه عادلانه‌ترین سخنرانی ممکن را که بر اثر تقوا و با هدف حفظ نظام بود، ایراد کردند.


 
آنچه میرحسین موسوی به آن معتقد بود
ساعت ۱۱:۱٦ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۳/۳٠  
آنچه میرحسین موسوی به آن معتقد بود

تجمع معترضان به نتایج اعلام شده از سوی وزارت کشور در حالی صورت می‌گیرد که میرحسین موسوی، اصلی‌ترین نامزد رقیب محمود احمدی‌نژاد در دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری بارها بر لزوم رعایت قانون تاکید کرده بود.

به گزارش ایرنا افرادی که خود را حامی این نامزد انتخابات اخیر می‌دانند با تجمع در گوشه و کنار کشور راهپیمایی‌ها و برنامه‌هایی را شکل دادند که هیچ کدام از این تجمعات قانونی نبود.

با این حال هنگامی که سعه صدر و تحمل مسئولان امنیتی و نظامی برای این عده مشخص شد، برخی اغتشاشگران با سوء استفاده از این وضع، به تخریب اموال عمومی و تهدید امنیت مالی و جانی مردم پرداختند و در چندین مورد آسیب‌های جبران‌ناپذیری به واسطه کشته شدن انسان‌ها بر جای ماند.


 
موسوی باید پاسخگوی عواقب تجمعات غیرقانونی باشد
ساعت ۱۱:۱٤ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۳/۳٠  
شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه‌های تهران بزرگ:
موسوی باید پاسخگوی عواقب تجمعات غیرقانونی باشد

خبرگزاری فارس: شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه‌های تهران بزرگ با صدور بیانیه‌ای خظاب به میرحسین موسوی خواستار پاسخگویی وی در مورد عواقب پیش‌آمده در تجمعات غیرقانونی روزهای اخیر شد.


به گزارش خبرگزاری فارس، در بیانیه شواری تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه‌های تهران بزرگ خطاب به میرحسین موسوی آمده است:


 
طرفداران موسوی مسجد لولاگر در خیابان آذربایجان را به آتش کشیدند
ساعت ٩:٠٢ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۳/۳٠  
طرفداران موسوی مسجد لولاگر در خیابان آذربایجان را به آتش کشیدند

خبرگزاری فارس: حامیان میرحسین موسوی که اراذل و اوباش و برخی گروهک‌ها با آنها همراه شده بودند، دقایقی پیش مسجد لولاگر در خیابان آذربایجان را به آتش کشیدند که این آتش‌سوزی همچنان ادامه دارد.


به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، علی‌رغم اینکه مجمع روحانیون مبارز تجمع خود را هرچند دیرهنگام لغو کرد، اما موسوی تاکنون این تجمع غیر قانونی را لغو نکرد و تنها به اراذل و اوباش و گروهک ها بهانه داد تا مردم را مورد آزار و اذیت قرار دهند.


 
وزیر امور راهبردی رژیم صهیونیستی: میر حسین موسوی روح جدیدی به آزادی بخشید
ساعت ۸:٥٧ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۳/۳٠  
وزیر امور راهبردی رژیم صهیونیستی:
میر حسین موسوی روح جدیدی به آزادی بخشید

خبرگزاری فارس: وزیر امور راهبردی رژیم صهیونیستی ادعا کرد که میر حسین موسوی روح جدیدی به آزادی بخشیده که این به انقلابی در جمهوری اسلامی منجر خواهد شد.


به گزارش فارس به نقل از روزنامه صهیونیستی "یدیعوت آحارانوت "، "موشه یعلون " رئیس سابق اطلاعات ارتش مدعی شد: موسوی و همسرش روح جدیدی به آزادی بخشیده‌اند، بنابراین من تکرار می‌کنم انقلابی در ایران روی خواهد داد.
وی تاکید کرد: اتفاقی که در آنجا در حال روی دادن است نشانه‌های دلگرم کننده‌ای برای غرب دارد.


 
پنجمین شکست پی‌در‌پی "خاتمی " از "مردم "/پیام مهمی که مسکوت مانده است
ساعت ٧:۱۸ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۳/۳٠  
پیام مهمی که مسکوت مانده است؛
پنجمین شکست پی‌در‌پی "خاتمی " از "مردم "

خبرگزاری فارس: با گذشت یک هفته از دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری یکی از مهترین پیام‌های این انتخابات به صورت کاملاً زیرکانه‌ای از سوی طیف شکست خورده انتخابات مسکوت نگه داشته شد.


به گزارش خبرنگار "سرویس فضای مجازی " خبرگزاری فارس، خبرنامه دانشجویان ایران نوشت؛ پنهان کردن پنجمین شکست پی در پی سید محمد خاتمی که مهمترین ابزار جناح موسوم به اصلاح طلب برای جمع کردن ظرفیت اجتماعی در انتخابات است، یکی از مهمترین استراتژی‌های اتاق فکر این طیف سیاسی است.


 
لغو‌کنندگان دیرهنگام راهپیمایی‌ها مسئول عواقب آن هستند
ساعت ٧:۱٧ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۳/۳٠  
حجت‌الاسلام محمدیان در گفتگو با فارس:
لغو‌کنندگان دیرهنگام راهپیمایی‌ها مسئول عواقب آن هستند

خبرگزاری فارس: رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها گفت: مردم باشعور ایرانی معنی اعلام دیرهنگام لغو راهپیمایی‌های غیرقانونی از سوی برخی گروه‌ها را درک کرده و عواقب راهپیمایی‌های مذکور را متوجه این گروه‌ها می‌دانند.


حجت‌الاسلام والمسلمین محمد محمدیان رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس با بیان اینکه نظام یک هفته تمام با سعه صدر با حرکت‌های خیابانی برخورد کرد و تلاش شد با کمترین هزینه این مسائل پیش برود، اظهار داشت: تحمل نظام در این هفته ستودنی بود و از همه کسانی که این مسائل را مدیریت کردند، جای تقدیر و تشکر دارد.


 
لغو دیرهنگام تجمع یک تاکتیک زیرکانه برای فرار از پاسخ‌گویی است
ساعت ٧:۱٥ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۳/۳٠  
خادم حسینی در گفتگو با فارس:
لغو دیرهنگام تجمع یک تاکتیک زیرکانه برای فرار از پاسخ‌گویی است

خبرگزاری فارس: یک تحلیلگر مسائل سیاسی گفت: مجمع روحانیون تلاش می‌کند مسئولیت تجمع را بر عهده دولت قرار دهد اما این امر غیر قابل قبول خواهد بود زیرا این مجمع با لغو دیر هنگام آن مسئول عواقب تجمع امروز است.


سید حسین خادم حسینی تحلیلگر مسائل سیاسی در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، با اشاره به انتخابات 22 خرداد گفت: انتخابات ریاست جمهوری دهم یکی از برگه‌های زرین انقلاب اسلامی ایران و سند افتخار دیگری است که در کارنامه ایران ثبت شد اما متاسفانه آن‌چیزی که شاهد بودیم تلاش جدی استکبار جهانی در حمایت برخی از عناصر داخلی برای تلخ کردن این پیروزی در کام ملت ایران بود.


 
جزئیات بمبگذاری در حرم امام(ره)
ساعت ٧:۱٤ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۳/۳٠  

جزئیات بمبگذاری در حرم امام(ره)

خبرگزاری فارس: یک منبع آگاه امنیتی جزئیات بیشتری از بمبگذاری در حرم امام خمینی(ره) را بازگو کرد.


به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، یک منبع آگاه امنیتی با تأیید خبر بمبگذاری در حرم امام خمینی(ره) گفت: ساعتی پیش یک فرد حامل مواد منفجره که قصد ورود به حرم امام خمینی را داشت توسط یگان‌های امنیتی حرم شناسایی شد.
بر اساس این گزارش بمبگذار بعد از شناسایی به سمت ضلع شمالی حرم فرار کرد و خود را منفجر کرد که باعث کشته شدن فرد بمبگذار و مجروح شدن دو تن از زائران حرم امام خمینی(ره) شد.


 
انفجار تروریستی در حرم امام خمینی(ره)
ساعت ٧:۱۳ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۳/۳٠  

انفجار تروریستی در حرم امام خمینی(ره)

خبرگزاری فارس: یک فرد تروریست که بمبی را به حرم امام خمینی (ره) منتقل کرده بود، بر اثر انفجار بمب کشته شد.


به گزارش خبرنگار سیاسی فارس، بر اثر انفجار این بمب در کفشداری صحن شمالی حرم، فرد تروریست کشته و دو تن از هموطنانمان مجروح شدند.
اخبار تکمیلی متعاقبا ارسال می شود.
انتهای پیام/


 
سوایی های جدید اخلاقی نخست وزیرایتالیا
ساعت ٧:۱۱ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۳/۳٠  

سوایی های جدید اخلاقی نخست وزیرایتالیا

اعترافات یک زن جوان در نزد برخی قضات ایتالیا باردیگر از گوشه ای از رسوایی های اخلاقی "سیلویو برلوسکونی" نخست وزیر ایتالیا پرده برداشت.

گزارش ایرنا به نقل ازبرخی منابع خبری ایتالیا حاکی است که "بارابارا مونته رئاله "یک زن جوان ایتالیایی دربازجویی تعدادی ازقضات این کشوراعتراف کرد برای شرکت دریکی ازجشن های برلوسکونی که درمنزل خصوصی نخست وزیرایتالیا برگزار شد، پول دریافت کرده است.

سیلویو برلوسکونی که چندی پیش به علت حضوردرجشن تولد یک دختر 18 ساله دریکی از شهرهای جنوبی ایتالیا از سوی رسانه ها و مطبوعات این کشور مورد سرزنش و شماتت قرار گرفته بود این بار نیز اتهامات مطرح شده از سوی خانم بارابارا مونته رئاله را رد کرده است.


کلمات کلیدی: اتالیا ،بین الملل ،سیاست
 
سناریوی "کی بود، کی بود، من نبودم" برای فرار از مسئولیت آشوب‌ها
ساعت ٧:٠٤ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۳/۳٠  
سناریوی "کی بود، کی بود، من نبودم" برای فرار از مسئولیت آشوب‌ها

سناریوی سوخته "کی بود، کی بود، من نبودم" که دوشنبه قبل نیز در راهپیمایی غیرقانونی موسوی و هوادرانش به اجرا در آمده بود، امروز نیز در دستور کار اتاق عملیات آشوب قرار گرفته است.

به گزارش رجانیوز، چهارشنبه هفته گذشته مجمع روحانیون مبارز طی اطلاعیه‌ای از درخواست مجوز برای راهپیمایی روز شنبه تهران خبر داد. این اطلاعیه در حالی صادر شد که مجمع روحانیون و سایر هواداران موسوی با آگاهی کامل از غیرقانونی بودن زورآزمایی‌های خیابانی مطمئن بودند که مجوزی برای این راهپیمایی صادر نخواهد شد.


 
سردار احمدی‌مقدم به موسوی:با اخلال در زندگی مردم قانون را ملعبه کرده‌اید
ساعت ٧:٠۱ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۳/۳٠  
هشدار صریح سردار احمدی‌مقدم به موسوی
با اخلال در زندگی مردم قانون را ملعبه کرده‌اید/ از این به بعد برخورد می‌کنیم

یک هفته پس از آشوب‌های تهران که در سایه فضای بی‌قانونی ایجاد شده توسط میرحسین موسوی آغاز شد و ادامه یافت، فرمانده نیروی انتظامی امروز با تأیید برخوردهای همراه با تساهل ناجا طی هفته گذشته با قانون‌شکنان و متعرضان به اموال عمومی به موسوی هشدار داد که در صورت تداوم رویه کنونی ناجا در راستای حفظ نظم و امنیت جامعه و مردم، به‌صورت قاطع با اقدامات غیرقانونی براساس وظایف ذاتی خود برخورد خواهد کرد و جای هیچ گله ای وجود نخواهد داشت.

به گزارش رجانیوز، متن نامه سردار احمدی‌مقدم به موسوی شرح زیر است:


 
مشروح بیانات مقام معظم رهبری در نماز جمعه
ساعت ٦:٥٩ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۳/۳٠  
مشروح بیانات مقام معظم رهبری در نماز جمعه

خطبه‏ى اول‏

بسم‏اللَّه‏الرّحمن‏الرّحیم‏

و الحمدللَّه ربّ العالمین نحمده و نستعینه و نتوکّل علیه و نستغفره و نصلّى و نسلّم على حبیبه و نجیبه و خیرته فى خلقه حافظ سرّه و مبلّغ رسالاته بشیر رحمته و نذیر نقمته سیّدنا و نبیّنا ابى‏القاسم المصطفى محمّد و على اله الأطیبین الأطهرین المنتجبین الهداة المهدیّین المعصومین سیّما بقیّةاللَّه فى العالمین و السّلام على ائمّة المسلمین و حماة المستضعفین و هداة المؤمنین.

قال الحکیم فى کتابه: «هو الّذى انزل السّکینة فى قلوب المؤمنین لیزدادوا ایمانا مع ایمانهم و للَّه جنود السّماوات و الأرض و کان اللَّه علیما حکیما»(1)


 
نظر رییس‌جمهور نزدیکتر از نظر آقای هاشمی به بنده است
ساعت ۱۱:٥٩ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/۳/۳٠  
نظر رییس‌جمهور نزدیکتر از نظر آقای هاشمی به بنده است
اگر قانون را زیر پا بگذارند، مسئول خون‌ها خواهند بود

تهران، امروز در شکوه نماز جمعه رهبر و ملت، لبریز از معنویت و یاد عطرآگین امام زمان (ارواحنا لمقدمه الفدا) بود.

حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در نماز جمعه تاریخی و وحدت بخش امروز تهران در سخنان بسیار مهمی، یاد خدا، اعتماد به کمک پروردگار و افزایش سکینه و آرامش را عامل مهم عبور سرافرازانه ملت مؤمن ایران از طوفان ها و حوادث 30 سال اخیر خواندند و با تبیین صریح و روشن ابعاد مختلف رقابت های انتخاباتی و مسائل پس از انتخابات تأکید کردند: حضور بی نظیر و حماسی ملت در 22 خرداد، نمایش عظیم اعتماد و امید و شادابی ملی، زلزله ای سیاسی برای دشمنان و جشنی تاریخی برای دوستان ایران و انقلاب بود و همه 40 میلیون شرکت کننده پرشور و فهیم انتخابات، به امام و انقلاب و شهدا رأی داده اند و هر 4 نامزد محترم نیز متعلق به نظام اسلامی هستند، بنابراین همه باید در چارچوب قوانین روشن موجود مسائل را پیگیری کنند.


 
آیت‌الله خزعلی:پسرم مهدی منحرف شده و نصیحت و توسل برای هدایتش اثر نمی‌کند
ساعت ۱۱:٥۳ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/۳/۳٠  
اعلام برائت آیت‌الله خزعلی از فرزندش
پسرم مهدی منحرف شده و نصیحت و توسل برای هدایتش اثر نمی‌کند

آیت الله خزعلی اعلام کرد: مدت مدیدی است پسرم مهدی خزعلی از راه مستقیم منحرف شده، درست در خط مقابل قرار گرفته و هر چه نصحیت می‌کنم و برای هدایتش متوسل به اولیای خدا می‌شوم، اثر نمی‌کند.

به گزارش رجانیوز، متن بیانیه آیت‌الله خزعلی در برائت از فرزند خود به این شرح است:

خداوند متعال می‌فرماید: «یا ایها الذین آمنوا ان من ازواجکم و اولادکم عدوا لکم فاحذروهم» و نیز تذکر می‌دهد «لا تجد قوما یومنون بالله و الیوم الاخر یوادون من حاد الله و رسوله و لو کانوا آباءهم او ابناءهم.

در این دو آیه ارجمند خداوند سبحان به ما تنبه می‌دهد اگر اولادتان با خدا و رسول کنار نیامدند از آنها احتراز کنید و آنها را دوست نداشته باشید.

مدت مدیدی است پسرم مهدی خزعلی از راه مستقیم منحرف شده درست در خط مقابل قرار گرفته هر چه نصحیت می‌کنم و برای هدایتش متوسل به اولیای خدا می‌شوم اثر نمی‌کند.

با بعضی از علمای بزرگ صحبت کردم، فرمودند دست نگه دار شاید به راه بیاید. دیگر کاسه صبرم لبریز شده، دیگر با او صحبت نمی‌کنم و حرف‌های نامناسب او را بر نمی‌تابم.

ملت انقلابی عزیز همیشه در صحنه ما بدانند او از ما جدا هست و هر چه از من نقل کند، نپذیرند. با من ارتباطی ندارد ولی الان هم دعا می‌کنم خداوند به او توفیق دهد که از راه انحرافی که پیش گرفته است برگردد و گرنه خداوند مقتدر، اسلام و انقلاب و امام و رهبر و رئیس جمهور و مسلمین عزیز را از شر او مصون و محفوظ بفرماید.

این نامه در حالی از سوی آیت‌الله خزعلی منتشر شده، که رسانه‌های ضدانقلاب با سوءاستفاده از انتساب وی به این عالم متقی، از مواضع ضددینی و ضدنظام وی به هر بهانه‌ای بهره‌برداری می‌کنند.


کلمات کلیدی: ایران ،سیاست ،اجتماعی
 
در انتخابات 84 هم مهدی هاشمی برخلاف نظرسنجی‌ها می‌گفت بابا برنده است
ساعت ۱:۳٧ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۳/٢۸  
مشاور سابق ارتباطات رئیس مجمع تشخیص در گفتگو با فارس:
در انتخابات 84 هم مهدی هاشمی برخلاف نظرسنجی‌ها می‌گفت بابا برنده است

خبرگزاری فارس: محمدحسن قدیری ابیانه گفت: همانگونه که در انتخابات سال 84 برخلاف نظرسنجی‌های علمی، مهدی هاشمی می‌گفت بابا برنده است، ادعای وقوع تقلب در انتخابات اخیر نیز تکرار شده است و متاسفانه باز هم بستگان و اطرافیان آقای هاشمی آتش بیار این معرکه ساختگی شده‌اند.


محمدحسن قدیری ابیانه مشاور سابق اطلاع رسانی و ارتباطات رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، گفت:


 
حداد عادل: از گفت‌وگو با موسوی در رسانه ملی استقبال می‌کنم
ساعت ۱:۳٦ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۳/٢۸  
حداد عادل: از گفت‌وگو با موسوی در رسانه ملی استقبال می‌کنم

خبرگزاری فارس: رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره هفتم از گفتگوی تلویزیونی با موسوی درباره مسائل انتخابات ریاست جمهوری دهم استقبال و اعلام آمادگی کرد.


به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از دفتر غلامعلی حداد عادل، رئیس کمیسون فرهنگی مجلس شورای اسلامی طی سخنانی گفت: اینجانب به اعتبار آشنایی دیرینه با آقای مهندس موسوی از گفتگو با وی درخصوص انتخابات ریاست جمهوری دهم استقبال می‌کنم.
وی افزود: خواستار مناظره نبوده‌ام و لفظ مناظره را که ممکن است معنایی تحریک آمیز از آن متبادر شود به کار نبرده‌ام.
گفتنی است حسین شریعتمداری مدیر مسئول روزنامه کیهان نیز برای مناظره با موسوی در رسانه ملی اعلام آمادگی کرده است.
میر حسین موسوی هنوز به گفتگو پاسخ مثبت نداده است.


 
سایت منتسب به فرزند هاشمی اعتراف کرد؛ هیچ مدرکی از "تقلب گسترده " نداریم
ساعت ۱:۳٢ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۳/٢۸  
سایت منتسب به فرزند هاشمی اعتراف کرد؛
هیچ مدرکی از "تقلب گسترده " نداریم

خبرگزاری فارس: سایت منتسب به مهدی هاشمی رفسنجانی در اقدامی عجیب، از مخاطبان خود خواسته است بدلیل اینکه هیچ مدرکی دال بر "تقلب گسترده " در انتخابات وجود ندارد، مدارک و مستندات و مشاهدات خود را از تخلف ها برای این سایت ارسال کنند


به گزارش خبرنگار "سرویس فضای مجازی " خبرگزاری فارس، شبکه خبر دانشجو نوشت؛ سایت آینده در فراخوانی با اذعان به یر مستند بودن ادعای تقلب گسترده در انتخابات ریاست جمهوری دهم، نوشت: با توجه به عدم حضور تعداد زیادی از ناظران کاندیداها به دلایل مختلف از جمله بیماری، عدم دریافت کارت،‌اخراج از محل اخذ رأی و...،‌ هم‌اکنون اطلاعات کاملی از ابهامات و تخلفات احتمالی در حوزه‌های گوناگون رأی‌گیری سراسر کشور وجود ندارد و تنها با ارائه اطلاعات مستند می‌توان ابهام جدی به وجود آمده در خصوص نتایج اعلام شده انتخابات را از بین برد.


 
دانشجویان خواستار بازداشت مهدی و فائزه هاشمی شده‌اند؛ فردا؛ تجمع دانشجویان و مرد
ساعت ۱:۳۱ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۳/٢۸  
دانشجویان خواستار بازداشت مهدی و فائزه هاشمی شده‌اند؛
فردا؛ تجمع دانشجویان و مردم مقابل دادستانی تهران

خبرگزاری فارس: اتحادیه‌های دانشجویی با صدور اطلاعیه‌ای از دانشجویان و عموم مردم خواستند تا به منظور تاکید به برخورد با عوامل اصلی اغتشاشات اخیر در مقابل دادستانی تهران تجمع کنند.


به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، در اطلاعیه بسیج دانشجویی، اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان ، اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل و جنبش عدالتخواه دانشجویی آمده است: ما تشکل‌های دانشجویی از عموم شهروندان غیور و همیشه درصحنه خصوصا دانشجویان آگاه دعوت می‌کنیم برای مطالبه موارد زیر از قوه قضاییه راس ساعت 10 صبح فردا 28 خرداد 88 در مقابل دادستانی تهران واقع در میدان 15 خرداد حضور به هم رسانند.
موارد مورد مطالبه به شرح زیر است:
1- برخورد قاطع، جدی و انقلابی با عوامل آشوب‌های اخیر در تهران
2- صدور حکم دستگیری و محاکمه علنی فائزه و مهدی هاشمی به جهت ایفای نقش مستقیم در تحریک مردم برای آشوب و اغتشاش و سازماندهی اراذل و اوباش برای تخریب اموال عمومی و برهم زدند فضای روانی جامعه.


کلمات کلیدی: هاشمی ،انتخابات ،سیاست ،ایران
 
آشوبگران را معرفی و محاکمه کنید
ساعت ٦:۱٠ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۳/٢٧  

آشوبگران را معرفی و محاکمه کنید

اساتید مرکز معارف اسلامی دانشگاه صنعتی اصفهان در بیانیه ای به مناسبت حوادث شامگاه 23 خرداد دانشگاه صنعتی اصفهان خواستار معرفی، محاکمه و مجازات آشوبگران شدند.

به گزارش «شبکه خبر دانشجو» به نقل از مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها(مأوا)، در این بیانیه آمده است:


 
عامل اصلی این دیکتاتوریها کیست؟
ساعت ٦:٠۸ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۳/٢٧  

عامل اصلی این دیکتاتوریها کیست؟

به گزارش خبرگزاری فارس ، فرزند هاشمی رفسنجانی طی گفتگویی در حاشیه مراسم غیرقانونی روز دوشنبه در میدان آزادی گفت: من عامل اصلی این دیکتاتوری ها را خاتمی می دانم ؛ در حادثه 18 تیر خاتمی ،مسیر را به سمتی برد که اسامی را اعلام کرد و دست همه اصلاح طلبان را رو کرد تا 18 تیر بوجود آمد و نظام هم هوشیار شد که اگر نجنبد مثل زمان شاه ، خواهد رفت و از اینجا دیکتاتوریها آغاز شد .
ما یک دموکراسی نیم بندی در کشور داریم مثلا من یک دوره در انتخابات شرکت می کنم و با رأی بالا رأی می آورم ولی در یک دوره دیگر رأی نمی آورم .اساسا تاریخ ما مشکل دارد و به لحاظ روانشناسی ، جامعه ما "قهرمان ساز و اسطوره کش " است یعنی عده ای را یک روز می بریم بالا و یک روز می اندازیم پایین. سیستم روانشناسی جامعه ما اشکال دارد.


 
اینجا BBC صدای ما را از حلقوم بازنده ها می شنوید!
ساعت ٦:٠٤ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۳/٢٧  

وقتی ناله باخت از BBC پخش می شود

اینجا BBC صدای ما را از حلقوم بازنده ها می شنوید

"رفراندم بین صداقت و کارآمدی، و دروغ و بی کفایتی"  که به خیال خام حضرات مثلاً اصلاح طلب قرار بود با رأی حداکثری ملت به نفع این جریان رنگی تمام شود با حضور پر شکوه، حداکثری و بی سابقه مردم عزیزمان با پیروزی قاطع قهرمان مبارزه با فقر، فساد و تبعیض و پرچمدار پیشرفت و توسعه ایران عزیز ، دکتر محمود احمدی نژاد، همراه شد. رأی حداکثری مردم عزیز ایران به محمود احمدی نژاد که در طول 30 سال گذشته از انقلاب اسلامی بی سابقه بوده است ضربه شدیدی به روح و جسم مافیای قدرت طلب و تمامیت خواه وارد نمود.


 
آخرین پرده نمایش : شکست سنگین آقاى هاشمى رفسنجانى
ساعت ٦:٠۱ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۳/٢٧  

آخرین پرده نمایش : شکست سنگین آقاى هاشمى رفسنجانى

پس از انتخابات دوره نهم ریاست جمهورى و شکست سنگین آقاى هاشمى رفسنجانى از رقیب خود، گمانه زنى هایى را در اذهان به وجود آورد که با گذشت زمان نه تنها گمانه ها تبدیل به واقعیت شد بلکه فراتر از برخورد با رقیب به رقابت با نظام کشیده شد که به بعضى از دلایل آن اشاره مى شود.
۱- اولین دلیل شکست آقاى هاشمى در انتخابات دوره نهم به حامیان و طرفداران او مربوط مى شود که در شکستن حریم انقلاب و ارزش هاى انقلاب اسلامى پیشقدم شدند و با بهره گیرى از عناصر بى هویت، ضربه سنگینى به این شخصیت و چهره سیاسى نظام زدند. البته طرفداران و هواخواهان او فقط مشکل فرهنگى و سیاسى نداشتند بلکه بخشى از نزدیکان وى در مظان اتهام مفاسد اقتصادى و رانت خوارى و ویژه خوارى از بیت المال نیز بودند که با افشاى بعضى از آنها که دغدغه  اصلى بود، چنین شکستى به وقوع پیوست.


 
واشنگتن پست: اختلاف آراى احمدى نژاد قبل از انتخابات هم دوبرابر بود
ساعت ٦:٠٠ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۳/٢٧  

واشنگتن پست: اختلاف آراى احمدى نژاد قبل از انتخابات هم دوبرابر بود

یک روزنامه آمریکایى در گزارشى از بیش از دوبرابر بودن اختلاف آراى محمود احمدى نژاد و رقیب اصلى وى در نظرسنجى انجام شده از جانب این روزنامه در سه هفته قبل از برگزارى انتخابات در ایران خبر داد.  
به گزارش قلم پرس روزنامه «واشنگتن پست» درباره انتخابات ایران و پیروزى قاطع محمود احمدى نژاد در این انتخابات نوشت که نتایج انتخابات ایران ممکن است منعکس کننده اراده و خواست مردم ایران باشد.


 
سازمان «ترور فری تومارو» : آرای احمدی نژاد 2 برابر رقبا بوده است
ساعت ٥:٥٧ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۳/٢٧  

سازمان «ترور فری تومارو» : آرای احمدی نژاد 2 برابر رقبا بوده است

به گزارش قلم پرس سازمان غیردولتی آمریکایی «ترور فری تومارو» تاکید کرد که بر طبق نظرسنجی های تلفنی که در سرتاسر ایران انجام داده احمدی نژاد پیروز واقعی انتخابات است.
خبرگزاری فرانسه با تصریح بر این که صداهای بسیاری در آمریکا بلند شده است که حکایت از آن دارد احمدی نژاد برنده واقعی انتخابات ایران است.
این خبرگزاری ادامه داد: سازمان غیردولتی «ترور فری تومارو» که یک سازمان تخصصی در زمینه مطالعه افکار عمومی است در آستانه انتخابات ایران یک نظرسنجی تلفنی در 30 استان انجام داده است و بر پایه نظرسنجی خود اعلام کرد احمدی نژاد دو برابر بیشتر از مخالفانش رای بدست آورد.


 
نقش انگلیس در اغتشاشات اخیر
ساعت ٥:٥٥ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۳/٢٧  

نقش انگلیس در اغتشاشات اخیر

موضعگیری و ناخرسندی کشورهای اروپایی و آمریکا نسبت به دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اسلامی ایران و حمایت آنها از اغتشاشات اخیر موضوعی است که قابل بررسی می باشد در این میان نقش و رویکرد انگلیس و رسانه های این کشور بسیار برجسته تر می نماید.
اما چرا انگلیس چنین رویکردی را اتخاذ کرده است؟ دولت انگلیس استمرار ریاست جمهوری آقای احمدی نژاد را به ضرر خود ارزیابی می نماید و در طول چهار سال گذشته برای مقابله با این دولت از هیچ کوششی فروگذار نبوده است و حال که احمدی نژاد مورد اقبال گسترده مردم قرار گرفته استمرار وضعیت اعتراض و اغتشاش در کشور را فرصتی برای خود تلقی می نماید. برای روشن شدن نقش انگلیس و رسانه های انگلیس در اغتشاشات اخیر و دامن زدن به آن، رویکرد متخذه آنها را مورد بررسی قرار می دهیم.


 
انتخابات قبلی هم که "بابام" رای نیاورد، تقلب شده بود
ساعت ٥:٥٢ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۳/٢٧  

انتخابات قبلی هم که "بابام" رای نیاورد، تقلب شده بود

فائزه هاشمی که ماه‌هایی است از سکوت سال‌های قبل فاصله گرفته و حضور رسانه‌ای و مهم‌تر از آن مالی‌اش را وقف رأی نیاوردن دکتر احمدی‌نژاد کرده بود، این روزها و پس از اعلام نتایج انتخابات، همچون سایر هم فکرانش بر طبل تقلب در انتخابات می‌کوبد.

فرزند هاشمی رفسنجانی طی گفتگویی در حاشیه تجمع غیرقانونی روز دوشنبه در میدان آزادی درباره ادعای تقلب در این دوره مدعی شد: همه نمایندگان کاندیداها و همه ناظران را اخراج کردند؛ سرِ شمارش آرا و تجمیعِ آرا و تمامی مراحلی که قانون گفته آن‌ها را راه ندادند.


 
محمد رجب پور: آشوبگران مادر و خواهرم را به شهادت رساندند
ساعت ٥:٥٠ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۳/٢٧  

محمد رجب پور: آشوبگران مادر و خواهرم را به شهادت رساندند

پس از تجمع غیرقانونی حامیان موسوی در میدان آزادی، آشوبگران حامی وی با حمله به یک مهد کودک، مادر و خواهر رجب پور را به شهادت رساندند.
به گزارش قلم پرس در همین رابطه محمد رجب پور که مادر و خواهرش در حمله اوباش به شهادت رسیدند به خبرنگار کیهان گفت: روز دوشنبه حدود ساعت 8 بعدازظهر بعد از اتمام تجمع حامیان موسوی در میدان آزادی، ناگهان تعدادی اوباش به طرف خیابان محمدعلی جناح یورش آوردند.


 
ری شهری: هاشمی پیگیری پرونده مهدی هاشمی را مصلحت نمی دانست
ساعت ۱٠:۱۳ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/۳/٢٧  
ری شهری: هاشمی پیگیری پرونده مهدی هاشمی را مصلحت نمی دانست

در جریان مهدی هاشمی، هنگامی که وزارت اطلاعات با جدیت آن موضوع را پیگیری می کرد، روزی آقای هاشمی رفسنجانی از باب خیرخواهی به اینجانب گفت: «چه‌بسا امشب امام از دنیا برود و فردا آقای منتظری رهبر باشد؛ در آن صورت تو نمی‌توانی در داخل ایران زندگی کنی.


کلمات کلیدی: هاشمی ،امام(ره) ،ایران
 
اظهارات تامل برانگیز دختر هاشمی :خاتمی بی عرضه بود...
ساعت ۱٠:۱٠ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/۳/٢٧  
اظهارات تامل برانگیز دختر هاشمی

فائزه هاشمی گفت:خاتمی بی عرضه بود چون نتوانست مانع تقلب و رأی آوردن هاشمی رفسنجانی شود و با افتخار هم نتایج را تأیید کرد.

فرزند هاشمی رفسنجانی طی گفتگویی در حاشیه مراسم غیرقانونی روز دوشنبه در میدان آزادی درباره ادعای تقلب در این دوره گفت: همه نمایندگان کاندیداها و همه ناظران را اخراج کردند ؛سرِ شمارش آرا و تجمیعِ آرا و تمامی مراحلی که قانون گفته آنها را راه ندادند.

وی با اشاره به اینکه این ناظران می بایست از17 خرداد حضور می داشتند ولی به آنها اجازه ندادند ، افزود: کادر ناظران را اعلام نکردند و همه را گفتند که باید لیست را سرصندوقها بگیرند مثلا خود من یک لیست 6 نفره را برای یک صندوق معرفی کردم ولی آنها را جای دیگری فرستادند چون اسم نماینده ها روی صندوق ها هست.


 
آشوب‌گران چه می‌خواهند؟ به دنبال انقلاب مخملی در ایران
ساعت ۱٠:٠۸ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/۳/٢٧  
آشوب‌گران چه می‌خواهند؟
به دنبال انقلاب مخملی در ایران

تا قبل از اعلام نتایج انتخابات، کمتر کسی قبول می‌کرد که میرحسین موسوی اتوبان لشکرکشی و تهاجم کسانی است که قصد براندازی نظام را دارند؛ اما اکنون که میرحسین و عوامل اصلی هدایت‌کننده و کنترل‌کننده او نقاب از چهره برانداخته‌اند و آشوب و اغتشاش را جانشین تسلیم به رأی مردم کرده‌اند دیگر فهم این نکته سخت نخواهد بود که: موج سبز میرحسین و حامیان و هادیان او تدارک یک انقلاب رنگی دیگر در ایران است.

فعالیت‌ها و اقدامات جریان‌ها و گروه‌های مختلف سیاسی در دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری بیش از آنکه عرصه رقابت در طرح و اندیشه‌ها باشد به محاکمه دولت نهم تبدیل شده بود؛ محاکمه‌ای که اکنون با آشوب خیابانی و تلاش برای تکرار حادثه کوی دانشگاه وارد مرحله دیگری شده است.


 
آقای موسوی! نزدیکانتان قبل از انتخابات می‌گفتند احمدی‌نژاد پیروز شود یعنی تقلب ش
ساعت ۱٠:٠٦ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/۳/٢٧  
اجتماع میلیونی مردم تهران در میدان ولی‌عصر(عج) تهران
حدادعادل: آقای موسوی! نزدیکانتان قبل از انتخابات می‌گفتند احمدی‌نژاد پیروز شود یعنی تقلب شده

اجتماع میلیونی مردم تهران که روز یک‌شنبه در میدان ولی‌عصر(عج) در حمایت از دکتر احمدی‌نژاد تشکیل شده بود، با ادامه آشوب‌های اوباش، بار دیگر عصر سه‌شنبه به این میدان آمدند، تا از اغتشاشات اخیر تهران که البته با بی‌اعتنایی سایر شهرستان‌های کشور مواجه شده است، اعلام انزجار نمایند.

به گزارش رجانیوز، در این تجمع بزرگ، مردم تهران تأکید کردند تا رفع کامل فتنه واقدامات آشوب‌گران با هوشیاری و آمادگی همه جانبه در صحنه حاضر خواهیم بود و تا یک لحظه شهر را برای اخلال آشوب‌گران خالی نخواهیم گذاشت و در صورت نیاز پاسخ سختی به آشوب‌گران خواهیم داد.


 
طرفداران احمدی‌نژاد در تجمع‌ها یک‌صدم طرفداران موسوی بود!
ساعت ۱٠:٠٢ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/۳/٢٧  
پنج دلیل روشنفکرترین زن ایران! برای تقلب در انتخابات
طرفداران احمدی‌نژاد در تجمع‌ها یک‌صدم طرفداران موسوی بود!

نزدیک ترین و قدیمی ترین همکار سیاسی و همراه انتخاباتی میرحسین موسوی در گفت وگویی با شبکه ماهواره ای BBC مهم ترین دلایل تقلب در انتخابات دهم ریاست جمهوری را تشریح کرد.

به گزارش رجانیوز، زهرا رهنورد همسر میرحسین موسوی در پاسخ به خبرنگار بی‌بی‌سی که می پرسید: "رای آقای موسوی بر اساس برآوردهای شما چهار به یک بوده است، در قیاس آقای احمدی‌نژاد مستندات شما چه هست؟"، اظهار داشت: "در شهرستان ها و تهران در واقع تجمع مردم حاکی از این بود که آرای موسوی بسیار بالاتر از آنکه اصلاً قابل تصور باشد، هروقت طرفداران دو طرف حاضر می شدند، طرفداران احمدی‌نژاد در حد یک صدم بودند، در مقابل طرفداران موسوی".


 
جعل ناشییانه نامه وزیر کشور + عکس نامه
ساعت ۸:٥٠ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۳/٢٦  

جعل ناشییانه نامه وزیر کشور + عکس نامه

این نامه که از چگونگی چاپ و توزیع گسترده آن خبری در دست نیست با گاف هایی بسیار بزرگ و با نشایانه ترین صورت جعل شده و به عنوان تنها سند ادعایی اصلاح طلبان برای تقلب در انتخابات توزیع شده است.
در این نامه جعلی از جانب وزیر کشور یعنی صادق محصولی خطاب به رهبر معظم انقلاب آمده است که پیرو ابراز نگرانی ایشان نتیجه انتخابات به نفع دکتر احمدی نژاد تغییر داده شده و سران اصلاح طلب نیز تحت نظر قرار گرفتند.


 
چرا میرحسین موسوی رای نیاورد؟
ساعت ۸:٤۸ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۳/٢٦  

چرا میرحسین موسوی رای نیاورد؟

جمود و تحجر در اصلاحات

جناح موسوم به راست بعد از شکست در انتخابات دوم خرداد76 بفکر بازسازی ظاهر خود افتاده بود لذا دائم می­گفتند اگر دکتر ولایتی کاندیدا شده بود بخاطر ظاهر آراسته­تر و غیرمعمم بودن، شاید رای می­آورد. آنها در انتخابات بعدی، مجلس را هم به رقیب واگذار کردند تا باور کنند که مردم از آنها روگردان شده اند. تا اینکه گروه­هایی انقلابی و بدون تعصبِ حزبیِ جناح راست، از کنار این جناح بیرون آمد که به واقع از رویش­های انقلاب بود. و افرادی چون سلیمی­نمین، چمران، زاکانی، شاگردان آقای مصباح، کاشانی و غیره را به انقلاب معرفی کرد. این جریان توانست در اوج اشتباهات استراتژیک اصلاحات بخاطر جدالهای خسته کننده سیاسی، اعتماد مردم را به خود جلب کند و بار دیگر مسیر جریان قدرت را در کشور عوض کند. این بیداری در بین اصولگرایان بعد از حدود ۶-۵ سال حاصل شد. ولی جمودی که امروز در اصلاحات است هیچ نشانی از تغییر برای حرکت به سمت اعتماد مردم دیده نمی­شود. بلکه برعکس این روزها بدنبال تغییر رای مردم هستند و نه تغییر اشتباهات خودشان!

 ادامه این جمود چگونه می­شود؟


 
چرایی فریادهای شعبون بی مخ ها؟!
ساعت ۸:٤٧ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۳/٢٦  

چرایی فریادهای شعبون بی مخ ها؟!

«بنده چند ماه قبل از این در همین منبر نماز جمعه بحث "خودى" و "غیرخودى" را مطرح کردم؛ اما فریاد بعضیها بلند شد که چرا مى‌گویید "خودى" و "غیرخودى"! بله، اینها غیرخودى‌اند؛ اینها انقلاب و اسلام و ارزشها را قبول ندارند؛ جناحهاى خودى باید حواسشان را جمع کنند.»                

                                        مقام معظم رهبری

از همان زمان که روزنامه "کلمه" شهادت حضرت زهرا سلام ا... علیها را رحلت لقب داد، می شد آینده ای را دید که در آن در سایه ای از ابهام و کلی گویی همه خطوط قرمز و حدود تعریف برداشته شود؛ تمام مرزبندی ها رنگ ببازند و فضایی غیر شفاف و هیجانی بر تمام سخنرانی ها و اظهارنظرها قالب شود. امروز جناب آقای موسوی دم از اخلاق می زنند و در عین حال پشت سر هم و بدون وقفه بدترین توهین ها را نثار شخص اول اجرایی کشور و فرد منتخب ملت می کنند! و این همه در حالی است که درخصوص مواضع و برنامه هایشان آن گونه که باید حرفی به میان نمی آورند.


 
اوباشگری به هواداری از هاشمی، موسوی، خاتمی و کروبی
ساعت ۸:٤۳ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۳/٢٦  

اوباشگری به هواداری از هاشمی، موسوی، خاتمی و کروبی

وای بر هاشمی، موسوی، خاتمی و کروبی که از یک عده اوباش حمایت می‌کنند. به‌نظر می‌رسد که دوران اصلاح‌طلبی با آشوب‌گری و چماق‌داری گره خورده است. کسانی که می‌خواهند نظر خود را بر ملت تحمیل کنند، خائن به‌ ملت‌، انقلاب و اسلام‌اند، چه هاشمی باشد که به سوابق خود می‌نازد و از این انقلاب گردن‌کلفت شد ، چه موسوی که تمام افتاخارات‌اش دولت کوپنی است، چه خاتمی باشد که به آن بیست میلیون رای می‌نازید و چه کروبی که رکورد دار حکم از امام است. امام کجاست ببینید آنان که ادعای حمایت از او را دارند خود از اراذل و اوباش‌اند و پیوسته مردم را به اغتشاش و آشوب فرا می‌خوانند. کار این آقایان به کجا کشیده که اوباش از آنان حمایت می‌کنند.


 
اخلاق را هم باختی آقای سبز!
ساعت ۸:٤٢ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۳/٢٦  

اخلاق را هم باختی آقای سبز!

قلم پرس - خاصیت بازی های کودکانه این است که در نهایت به جرزنی و رجز خوانی طرف بازنده منجر می‌شود. این خاصیت بازی‌های کودکان است، اما در رقابت‌های انتخاباتی چطور؟ آیا جرزنی، داد و فریاد، عدم پذیرش واقعیت و عدم احترام به آرای مردم از سوی نامزدهایی که موفق به کسب اکثریت آرای مردم نشده‌اند،  قابل قبول است؟


 
چماق به جای منطق
ساعت ۸:٤٠ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۳/٢٦  

چماق به جای منطق

آشوب و تعرض به اموال و ناموس مردم در حالی از سوی برخی از حامیان میرحسین موسوی ادامه می‌یابد که گستره فعالیت آنان به دانشگاه تهران و میدان انقلاب محدود شده است. بعد ازظهر یکشنبه ده‌ها نفر از اعضای دفتر غیر قانونی تحکیم وحدت طیف علامه به همراه عده‌ای اراذل و اوباش که از بالای حفاظ دانشگاه تهران وارد این دانشگاه شدند با سنگ پرانی به نیروهای انتظامی حاضر در خیابان انقلاب و مغازه‌های اطراف دانشگاه تهران به اموال عمومی خسارت وارد کردند


 
دانشگاه آزاد ستاد فرماندهی شعبون بی مخها
ساعت ۸:۳٩ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۳/٢٦  

دانشگاه آزاد ستاد فرماندهی شعبون بی مخها

به گزارش قلم پرس عبدا... جاسبی رئیس دانشگاه آزاد تمامی امتحانات دانشگاه آزاد اسلامی را تا روز دوشنبه لغوکرد.

 

طبق اخبار دریافتی جاسبی با دادن اطلاعیه ای به کلیه واحدهای دانشگاهی از آنها خواسته تا دانشجویان را جهت حضور در اغتشاشات خیابانی تشویق نمایند.

وحتی خبرنگار ما در گفتگو با تعدادی از دانشجویان این دانشگاه با خبر گردید که اساتید این دانشگاه جهت تشویق دانشجویان اعلام نموده اند که به تمامی این دانشجویان نمره قبولی بالا خواهند داد.

این درحالی است که پیش از این نیز جاسبی اعلام وفاداری خود را با پرداخت مبالغ هنگفت به عنوان هدیه به میرحسین موسوی اعلام نموده بود.

این واقعاً برای دانشگاهی که خود را دانشگاه اسلامی می نامد مایه شرمساری بوده و باید دولت هرچه زودتر تصمیم نهایی خود را در خصوص جاسبی و دانشگاه آزاد اعلام نماید.


 
اتاق فرماندهی شعبون بی مخ کجاست؟
ساعت ۸:۳٧ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۳/٢٦  

اتاق فرماندهی شعبون بی مخ کجاست؟

از فردای اعلام نتایج انتخابات ریاست جمهوری آشوب هایی پراکنده بخش های شمالی و مرکزی تهران را فرا گرفت که تا امروز ادامه داشته است.
این آشوب ها در تهران البته در واقع در حدود یک هفته قبل از انتخابات یعنی از زمانی آغاز شد که هواداران میرحسین موسوی با رنگ سبز در خیابان های تهران حضور یافتند و به تبلیغ کاندیدای خود پرداختند. همان ایام این تجمعات در موارد متعددی به آشوب و خشونت کشیده شد. ولی موسوی نه در سخنرانی های انتخاباتی و نه در برنامه های پی درپی تلویزیونی خود حاضر به موضع گیری علیه این افراد نشد چرا که تصور می کرد هرگونه اظهارنظری از این دست ممکن است به رای او صدمه بزند.


 
مشکوکیم... سند نداریم اما نمی شود که احمدی نژاد رئیس جمهور شود!
ساعت ۸:۳٦ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۳/٢٦  

 

مشکوکیم... سند نداریم اما نمی شود که احمدی نژاد رئیس جمهور شود!

گروهک نهضت آزادی ساعاتی پس از القای تردید و تشکیک معاون رئیس جمهور آمریکا در سلامت انتخابات ایران، به ابراز تردید و تشکیک در این باره پرداخت.
جوزف بایدن دیروز گفت: شک دارم انتخابات ایران به طور آزادانه و توام با عدالت برگزار شده باشد. در عین حال اقتضا می کند آمریکا پیروزی و انتخاب مجدد احمدی نژاد را بپذیرد. اما سؤال اینجاست که آیا نتیجه انتخابات همان است که ایرانیان خواستار آن بودند. امید است آرا به طور عادلانه شمارش شده باشد اما من به نتیجه آرا مشکوک هستم(!)
وی در ادامه تردیدافکنی اش گفت:


 
حمایت سلطنت‌طلبان و گروهک‌های تروریستی رجوی و ریگی از اغتشاشگران
ساعت ٦:٢٦ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۳/٢٦  
حمایت سلطنت‌طلبان و گروهک‌های تروریستی رجوی و ریگی از اغتشاشگران

خبرگزاری فارس:رضا پهلوی ، گروهی از سلطنت‌طلبان و گروهک‌های تروریستی رجوی و ریگی در اطلاعیه‌های جداگانه‌ای از آشوب‌طلبی‌ها و اغتشاشگران روزهای اخیر اعلام حمایت کردند.


به گزارش خبرگزاری فارس ، رضا پهلوی در پیامی با ابراز شادمانی از روند آشوب‌طلبی‌ها و اغتشاش‌آفرینی‌های اخیر در ایران از اغتشاشگران اعلام حمایت کرده و گروهک‌های تروریستی رجوی و ریگی نیز در پیام‌های جداگانه‌ای به اعلام حمایت از آشوب‌طلبان پرداختند.
گروهک تروریستی جندالله به سرکردگی عبدالمالک ریگی در پیام خود با اذعان به شعور بالای سیاسی مردم ایران از اغتشاشگران خواست تا دامنه آشوب‌های اخیر را گسترش دهند.
این گروهک در سال‌های اخیر با انجام برخی اقدامات کور تروریستی جمعی از هموطنانمان را به خاک و خون کشید.
گروهک تروریستی منافقین به سرکردگی مسعود رجوی نیز در پیامی به اعلام حمایت از اغتشاشگران پرداخت. اذهان عمومی اقدامات خرابکارانه و تروریستی این گروهک پس از پیروزی انقلاب اسلامی را همچنان به خاطردارد.


 
واشنگتن پست دو هفته قبل از انتخابات از پیروزی احمدی نژاد خبر داده بود
ساعت ٦:٢٥ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۳/٢٦  
بر اساس نظر سنجی این روزنامه؛
واشنگتن پست دو هفته قبل از انتخابات از پیروزی احمدی نژاد خبر داده بود

خبرگزاری فارس: یک روزنامه آمریکایی در گزارشی از بیش از دوبرابر بودن اختلاف آرا محمود احمدی نژاد و رقیب اصلی وی در نظرسنجی انجام شده از جانب این روزنامه در سه هفته قبل از برگزاری انتخابات در ایران خبر داد.


به گزارش فارس، روزنامه "واشنگتن پست " درباره انتخابات ایران و پیروزی قاطع "محمود احمدی‌نژاد " در این انتخابات نوشت که نتایج انتخابات ایران ممکن است منعکس کننده اراده و خواست مردم ایران باشد.


 
باید همه عوامل نا امنی‌ و اغتشاش از جمله شخص موسوی محاکمه شوند
ساعت ٦:٢۳ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۳/٢٦  
حجت‌الاسلام والمسلمین نکونام در گفت‌وگو با فارس:
باید همه عوامل نا امنی‌ و اغتشاش از جمله شخص موسوی محاکمه شوند

خبرگزاری فارس: نایب رئیس کمیسیون اصل نود مجلس گفت: اگر بنده در دستگاه قضایی مسئولیت داشتم همه کسانی که در بروز ناامنی و اغتشاش دخالت داشته‌اند از جمله خود آقای موسوی را محاکمه می‌کردم.


حجت‌الاسلام والمسلمین محمد ابراهیم نکونام نایب رئیس کمیسیون اصل نود مجلس و معاون سابق دادستان کل کشور که در حاشیه جلسه علنی امروز با خبرنگار امور مجلس خبرگزاری فارس، گفتگو می‌کرد اظهار داشت: اگر بنده در دستگاه قضایی مسئولیت داشتم همه کسانی که در بروز ناامنی و اغتشاش دخالت داشته‌اند از جمله خود آقای موسوی را محاکمه می‌کردم.
وی افزود: کشور قانون دارد و هیچ احدی نمی‌تواند مردم را به قانون شکنی فرا خواند و یا با تحریک افکار عمومی در سطح جامعه هرج و مرج ایجاد کند.
نماینده گلپایگان و خوانسار در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: انتخابات ریاست جمهوری دهم روال طبیعی و قانونی خود را گذرانده ولی آنها که شکست خورده‌اند نمی‌خواهند واقعیت را بپذیرند و آشوب و بلوا درست کردند.
نکونام که پیش از این مشاور رئیس قوه قضائیه بود در پایان خاطرنشان کرد: بر اساس قانون باید با محرکین آشوب‌های اخیر در هر سمتی که قرار دارند و با هر سابقه‌ای که برخوردارند و با عوامل فرمانبر آنها باید قاطعانه و بدون اغماض برخورد شود.


 
نامه هاشمی نشانگر توطئه‌ای پشت پرده و طراحی اغتشاشات از قبل بود
ساعت ٦:٢٢ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۳/٢٦  
حجت‌الاسلام حسینیان در گفت‌و گو با فارس:
نامه هاشمی نشانگر توطئه‌ای پشت پرده و طراحی اغتشاشات از قبل بود

خبرگزاری فارس: رئیس کمیسیون سیاست داخلی و امور شوراهای مجلس تاکید کرد: قطعا نامه هاشمی به رهبر انقلاب نشانگر توطئه‌ای پشت پرده بود و نشان می‌‌دهد که اغتشاشات اخیر از قبل طراحی شده است.


حجت‌الاسلام و المسلمین روح‌الله حسینیان نماینده مردم تهران و رئیس کمیسیون سیاست داخلی و امور شوراهای مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار امور مجلس خبرگزاری فارس، به تشریح پشت پرده اغتشاشات که اخیرا به بهانه حمایت از موسوی کاندیدای ناکام جریان دوم خرداد در انتخابات ریاست جمهوری دهم در تهران صورت گرفته است، پرداخت.


 
نمایندگان موسوی، کروبی و رضایی در شورای نگهبان حاضر شدند/مستندی ارایه نشد
ساعت ٦:٢۱ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۳/٢٦  
مستندی ارایه نشد؛ توضیحات همچنان کلی بود
نمایندگان موسوی، کروبی و رضایی در شورای نگهبان حاضر شدند

خبرگزاری فارس: علی‌اکبر محتشمی‌پور، غلامحسین کرباسچی و داود دانش‌جعفری به عنوان نمایندگان موسوی، کروبی و رضایی در شورای نگهبان حاضر شدند تا مستند اعتراض‌های خود را ارائه کنند.


به گزارش خبرنگار سیاسی فارس، در این جلسه ابتدا گزارشی از نظارت بر روند اجرایی امور انتخابات از جمله توزیع تعرفه‌ها، صندوق‌ها و محل استقرار آن، شمارش آراء، نظارت بر طراحی تا مرحله چاپ تعرفه‌های رأی و نیز احراز هویت رأی‌دهندگان و نهایتاً امضای صورتجلسه صندوق اخذ رای ارائه شد و سپس از نمایندگان کاندیداها خواسته شد مستندات خود را درباره تخلفات ارائه دهند.
نمایندگان کاندیداها هم با استناد به اطلاعیه‌های صادره توسط کاندیداها و سخنان آنان، به توضیحاتی کلی اکتفا کردند و از ذکر مصادیق و مستندات آن خودداری کردند.
این گزارش می‌افزاید: شورای نگهبان به نمایندگان کاندیداها مهلت داد تا ظرف مدت قانونی، مصادیق و استنادات خود را جهت بررسی به شورای نگهبان ارائه دهند.


 
سردار سلیمانی: هضم خلق حماسه‌ 22 خرداد برای دشمنان سخت است
ساعت ۱:٤٧ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۳/٢٦  
سردار سلیمانی:
هضم خلق حماسه‌ 22 خرداد برای دشمنان سخت است

خبرگزاری فارس: فرمانده لشکر 41 ثارالله در دوران دفاع مقدس گفت: هضم خلق حماسه‌ 22 خرداد برای دشمنان سخت و آنها را در بهت فرو برده ‌و نمی‌خواهند این عظمت را که تبدیل به کابوسی برای آنها شده و تمام نقشه‌های توطئه‌آمیز آنها را نقش بر آب کرده است،‌ باور کنند.


به گزارش خبرگزاری فارس از کرمان، سردار قاسم سلیمانی در بیانیه‌ای به مناسبت خلق حماسه انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری اظهار داشت: برادران و خواهران عزیز و متدین استان کرمان، به ویژه سروران عزیزم خانواده معظم شهدا و رزمندگان دوران دفاع مقدس همانطور که همه شاهد بودیم، در سی‌امین ساگرد پیروزی انقلاب اسلامی، خداوند متعال با دست قدرتمند این ملت فداکار و عزیز که پیوسته گرهگشای مشکلات نظام اسلامی و مقدس خود بوده‌اند، بار دیگر جمهوری اسلامی را که امروز دشمنان قسم خورده آن را در احاطه و محاصره ‌خود دارند با انتخابی الهی و تاریخی با 40 میلیون رای متحیر و متعجب کرد.
وی در این بیانیه افزوده است:


 
7 کشته و 29 زخمی حاصل حملات مسلحانه حامیان موسوی
ساعت ۱:٤٥ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۳/٢٦  
در پی تجمع بدون مجوز قانونی دیروز رخ داد:
7 کشته و 29 زخمی حاصل حملات مسلحانه حامیان موسوی

خبرگزاری فارس: مرتضی تمدن اظهار داشت: متاسفانه برخی حامیان افراطی میرحسین موسوی روز گذشته در پایان راهپیمایی بدون مجوز خود با سلاح گرم و سرد به برخی مراکز دولتی، انتظامی و نظامی حمله کرده و باعث کشته شدن 7نفر و زخمی شدن 29 نفر و وارد شدن دهها میلیون تومان خسارت به اموال عمومی شدند.


به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، مرتضی تمدن استاندار تهران اظهار داشت: راهپیمایی غیرقانونی حامیان موسوی با کشته شدن 7 نفر و زخمی شدن 29 نفر و دهها میلیون تومان خسارت به اموال عمومی به پایان رسید.


 
غلط می‌کنی قانون را قبول نداری قانون تو را قبول ندارد
ساعت ۱:٤۳ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۳/٢٦  
بازخوانی فرمایشات حضرت امام خمینی (ره)
غلط می‌کنی قانون را قبول نداری قانون تو را قبول ندارد

خبرگزاری فارس: می‌شود از شما پذیرفت که ما قانون را قبول نداریم. غلط می‌کنی قانون را قبول نداری!قانون تو را قبول ندارد نباید از مردم پذیرفت، از کسی پذیرفت ، ما شورای نگهبان را قبول نداریم. نمی‌توانی قبول نداشته باشی. مردم رای دادند به اینها ، مردم 16 میلیون تقریبا یا یک قدری بیشتر رای دادند به قانون اساسی.


به گزارش خبرگزاری فارس گزیده‌ای از فرمایشات بنیانگذار جمهوری اسلامی حضرت امام خمینی (ره) درباره تمکین مسئولان ، احزاب و گروه‌ها به قانون و فصل‌الخطاب بودن قانون اساسی و شورای نگهبان به شرح ذیل است:


 
تجمع مردم تهران در اعتراض به آشوب و اقدامات تخریبی اراذل و اوباش طرفدار موسوی
ساعت ۱:٤۱ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۳/٢٦  
ساعت 15 امروز به دعوت شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی برگزار می شود
تجمع مردم تهران در اعتراض به آشوب و اقدامات تخریبی اراذل و اوباش

خبرگزاری فارس: مردم تهران عصر امروز سه شنبه در اعتراض به آشوب، اقدامات تخریبی اراذل و اوباش، تشنج آفرینی‌ها و تخریب اموال عمومی اخیر در میدان ولیعصر اجتماع بزرگی برگزار می‌کنند.


به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس،‌ مردم تهران در اعتراض به تشنج آفرینی‌های اخیر و تخریب اموال عمومی به منظور حفاظت از حقوق ملت ساعت 15 امروز سه شنبه در میدان ولیعصر تجمع خواهند کرد.
شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران با صدور اطلاعیه‌ای تمامی ملت حزب الله، حامیان ولایت و طرفداران دولت اسلامی اعم از زنان، مردان، دانش‌آموزان و دانشجویان و همه قشر‌هایی که در حماسه 22 خرداد مشارکت داشته‌اند درخواست کرد تا در این مراسم شرکت کنند.


 
موسوی در بیش از 95 درصد صندوق‌های رأی استان تهران نماینده داشته است
ساعت ۱:۳٩ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۳/٢٦  
وزارت کشور:
موسوی در بیش از 95 درصد صندوق‌های رأی استان تهران نماینده داشته است

خبرگزاری فارس: کمیته اطلاع رسانی ستاد انتخابات کشور اعلام کرد: نمایندگان میرحسین موسوی در بیش از 95درصد صندوق‌های اخذ رأی حاضر و ناظر بودند.


به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از کمیته اطلاع رسانی و روابط عمومی ستاد انتخابات کشور، نمایندگان موسوی یکی از نامزدهای دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در بیش از 95 درصد صندوق‌های اخذ رأی حاضر و ناظر بودند.
بر این اساس تعداد نمایندگان میرحسین موسوی در استان تهران 5 هزار و 783 نفر نماینده در 6086 صندوق اخذ رأی استان تهران بیشترین نماینده را بر سر صندوق های اخذ رأی داشته است.
براساس لیست منتشره به نمایندگی از احمدی نژاد 5240 نفر، کروبی 1530 نفر و رضایی 407 نفر برسر صندوق‌های اخذ رأی حاضر و ناظر عملکرد مجریان انتخابات بودند.
همچنین جدول تعداد نمایندگان کاندیداها در شعب اخذ رای نیز در تصویر ضمیمه این خبر آمده است.


 
تئوری‌های سوخته:تشکیک در سلامت انتخابات، آشوب، قهرمان‌سازی از کاندیدای بازنده
ساعت ۳:٢٩ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۳/٢٥  
بازخوانی تئوری‌های سوخته پس از شکست
تشکیک در سلامت انتخابات، آشوب، قهرمان‌سازی از کاندیدای بازنده

گروه سیاسی- محمد مهدی تهرانی: کنش‌ها و واکنش‌های جبهه اصلاحات چه در مواجهه با اصل انتخابات و چه در مواجهه با شکست طی این سال‌ها به گونه ای است که یک سناریوی تکراری و از پیش تعیین شده را تداعی می‌کند. این سیر فعالیت‌های سیاسی آن قدر تکراری است که می‌توان آن را فرموله کرد و از پیش خبر از بهانه‌گیری‌ها و فضاسازی‌های احتمالی داد. شکست اصلاح طلبان در سوم تیر محلی بود برای بروز گسترده همین بهانه گیری ها؛ اگرچه در سایر انتخابات ها هم می شد رد پایی از این سناریوسازی‌ها مشاهده کرد.


 
شما را چه شده که خود را مقابل رأی و اراده مردم قرار داده‌اید؟
ساعت ۳:٢٥ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۳/٢٥  
نامه 4 تشکل بزرگ دانشجویی به هاشمی رفسنجانی
شما را چه شده که خود را مقابل رأی و اراده مردم قرار داده‌اید؟

اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل، اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان، جنبش عدالتخواه دانشجویی و دفتر تحکیم وحدت در پی برخی حوادث و ناآرامی های رخ داده شده در کشور پس از برگزاری باشکوه انتخابات دهم ریاست جمهوری با خطاب قرار دادن هاشمی رفسنجانی آورده اند: شما را چه شده است که اینگونه آب در آسیاب دشمن می ریزید و خود را مقابل رأی و اراده مردم قرار داده اید.

مگر نه اینکه مردم در این انتخابات دست رد به سینه کاندیدای مورد حمایت شما زده اند، آیا بایستی از مردم به واسطه این انتخاب انتقام گیری شود و بدترین حملات روانی و فیزیکی توسط افرادی که اکنون پشت سر شما سنگر گرفته اند به ایشان و اموال عمومی وارد شود.

بدانید آنان که امروز به پشت گرمی حمایت شما کمر به سرنگونی انقلاب بسته اند، ذره ای شما را قبول ندارند و این را نیز در گذشته ثابت نموده اند.

آنان که شما را در هر شرایطی تنها نگذاشته اند، همین مردمی هستند که جنابعالی هفته گذشته تهدید حمله به ایشان را صادر کرده اید.

به گزارش رجانیوز، متن کامل این نامه در ادامه آمده است:


کلمات کلیدی: هاشمی ،انتخابات ،سیاست ،ایران
 
افشای ملاقات محرمانه خاتمی با یک هیئت امریکایی درباره انتخابات
ساعت ۳:٢۳ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۳/٢٥  
افشای ملاقات محرمانه خاتمی با یک هیئت امریکایی درباره انتخابات

گروه سیاسی- یازدهم خردادماه امسال هنگامی که خاتمی برای شرکت در کنفرانس بین المللی "گفت و گوی تمدن‌ها و تنوع فرهنگی" به تونس رفت، همگان گمان کردند که وی صرفاً جهت بیان دیدگاه شخصی درباره یک موضوع فرهنگی تهران را ترک کرده است.

شنیده ها اما حاکی است که خاتمی علاوه بر تونس برای سفر 5 روزه خود مقصد دیگری نیز در نظر داشته است؛ "قاهره" پایتخت مصر، شهری است که منابع آگاه، از سفر خاتمی به آن پس از ترک تونس خبر داده اند.


کلمات کلیدی: خاتمی ،آمریکا ،سیاست ،ایران
 
نامه سرگشاده بسیج دانشگاه شریف به موسوی
ساعت ۳:٢٠ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۳/٢٥  
نامه سرگشاده بسیج دانشگاه شریف به موسوی

بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی شریف روز یکشنبه نامه سرگشاده ای خطاب به میرحسین موسوی منتشر کرد.

در این نامه آمده است:


 
اشپیگل: احمدی نژاد، پدر مستضعفان ایران است
ساعت ۳:۱۸ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۳/٢٥  
اشپیگل: احمدی نژاد، پدر مستضعفان ایران است

یک روزنامه آلمانی در مطلبی با اشاره به ساده زیستی محمود احمدی نژاد، وی را رئیس جمهوری سخت کوش و پدر مستضعفان ایران نامید.

به گزارش خبرگزاری مهر، روزنامه "تاگس اشپیگل" در مطلبی تحت عنوان احمدی نژاد کیست، نوشت : وی از طبقه مستضعف جامعه ایرانی ریشه دارد و خانواده او در ابتدا در شهر آرادان زندگی ساده ای را می گذراندند. پدر وی یک آهنگر بود.

این روزنامه آلمانی دربخش دیگری از این مطلب به سابقه رئیس جمهوری کشورمان اشاره کرده و نوشت :


 
نماز جمعه این هفته تهران به امامت رهبر انقلاب
ساعت ۳:۱٤ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۳/٢٥  
نماز جمعه این هفته تهران به امامت رهبر انقلاب

نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته تهران به امامت حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی و با حضور گسترده اقشار مختلف مردم و مسئولان اقامه می شود.

به گزارش مهر، ستاد نماز جمعه تهران در اطلاعیه ای ضمن دعوت از عموم مردم برای حضور گسترده در نماز جمعه این هفته در محل دانشگاه تهران تاکید کرده است: حضور پرشور ملت خداجوی و مومن تهران در نماز جمعه این هفته، جلوه ای از تجلی همبستگی و وحدت و تجدید پیمان با آرمانهای امام خمینی (ره) و بیعت با ولی امر مسلمین خواهد بود.


 
بی‌بی‌سی، آشوب سازی به روش قورباقه پخته
ساعت ۳:٠٩ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۳/٢٥  
بی‌بی‌سی، آشوب سازی به روش قورباقه پخته

شبکه فارسی بی بی سی بی تردید یکی از اصلی ترین آتش بیاران آشوب های چند روز اخیر تهران بوده است .

شبکه تلویزیونی بی بی سی در راس همه رسانه های معاند با ایران سرافراز ،با ادعای اطلاع رسانی لحظه به لحظه از انتخابات دهم ریاست جمهوری عملا به پایگاه انتشار تحلیل های ساختگی و برانگیختگی اجتماعی در ایران تبدیل شده است.

آنچه کارشناسان در ماه های اخیر ابراز می داشتند که شبکه فارسی بی بی سی به منظور انجام شبکه براندازی نرم و با حمایت نیروی انسانی و مالی جریانی در داخل راه اندازی شده است طی روزهای منتهی به انتخابات و پس از آن عملا به اثبات رسید.


 
مردم در میدان ولی‌عصر چه شعارهایی سر دادند؟
ساعت ۳:٠٦ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۳/٢٥  
مردم در میدان ولی‌عصر چه شعارهایی سر دادند؟

شرکت کنندگان در مراسم شکرگزاری ملت ایران که در میدان ولیعصر (عج) برگزار شد دقایقی پیش به سوی خیابان مطهری ،‌سپس مفتح و سرانجام میدان هفت تیر راهپیمایی خود را آغاز کردند.

به گزارش ایرنا، ‌همزمان با سالروز میلاد حضرت فاطمه زهرا بسیاری از مردم تهران خود را به میدان ولیعصر رساندند تا با رئیس جمهور منتخب خود دیدار کرده و سخنان او را بشنوند.

محمود احمدی نژاد که درپی شرکت 40 میلیونی مردم در دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با کسب بیش از 24 میلیون رای به عنوان رئیس دولت دهم ازسوی مردم انتخاب شد درمیان علاقمندان و هواداران خود حاضر شد و به سخنرانی پرداخت.


 
جهت گیری شمامصداق بی تقوایی است
ساعت ۸:٥۸ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/۳/٢٥  

جهت گیری شمامصداق بی تقوایی است

به گزارش خبرنگار سیاسی «شبکه خبر دانشجو»، در بخشی از این بیانیه آمده است: آقای موسوی از دو ماه پیش برخلاف نظرات صریح رهبر انقلاب مبنی بر خیانت عده ای که سلامت انتخابات را زیر سوال می برند، با مطرح کردن بحث کمیته صیانت از آرا عملا به شائبه تقلب در انتخابات دامن زدید؛ در همان مقطع و با مرور حوادث اتفاق افتاده در کشورهایی نظیر اوکراین و گرجستان، این نگرانی در ما ایجاد شد که روند پی گرفته شده از سوی جناب عالی و کاندیدای دیگر اصلاح طلبان به سرانجامی مشابه کشورهای نامبرده شده بینجامد.

این بیانیه افزوده است:


 
آقایان! استراحت بفرمایید
ساعت ۸:٥٥ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/۳/٢٥  

آقایان! استراحت بفرمایید

حق دارند. نوبت به مراحل بعد از  «بهت» هم خواهد رسید. مطابق آخرین آمارهای اعلام شده  در حالی که بیش از 84 درصد مردم در انتخابات شرکت کرده اند، رای احمدی نژاد حدود 70 درصد است. طبیعی است که چنین نتیجه ای تمام ناظران خصوصاً  آنها که در ماه های گذشته خود و هوادارانشان  را  با  کوهی از دروغ فریب داده بودند، حیرت زده کند و بلکه اختیار رفتار  خود از کف بدهند. پیروزی نیاز به شجاعت دارد اما مهم تر از آن شکست است که پذیرش آن، وفق دادن خود با آن و تدبیر برای جلوگیری از تکرار آن، شجاعتی بس بزرگتر طلب می کند  و این دومی  فوق العاده نایاب است.


 
مسئولیت آشوب‌های خیابانی با کیست؟
ساعت ۸:٥۳ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/۳/٢٥  

مسئولیت آشوب‌های خیابانی با کیست؟

به گزارش قلم پرس، در جریان این اقدامات آشوب‌طلبانه، تعدادی از اوباش هوادار موسوی در میدان‌های ولی عصر(عج) و ونک و مقابل دانشگاه تهران تجمع کرده و به اموال عمومی آسیب وارد کردند.

تجمع هواداران برخی نامزدهای خاص در سطح کشور در حالی است که رهبر انقلاب صبح روز گذشته بعد از انداختن رأی خود به صندوق انتخابات ابراز امیدواری کرده بودند که مردم مانند همیشه با آرامش، متانت، صبر، حلم، وقار و سکینه روحی خود، تلاش بدخواهان را برای ایجاد تشنج ناکام بگذارند چراکه تشنج به ضرر کشور و آرای مردم است. ایشان همچنین به امنیت انتخابات اشاره کرده بودند و این امنیت را ناشی از تفضل الهی و درک و شعور مردم دانسته بودند.

همچنین ایشان در پیامی که به مناسبت حماسه بزرگ ملت ایران منتشر کردند، نسبت به تحریکات دشمنان خارجی برای تلخ کردن کام ملت پس از این پیروزی بزرگ هشدار دادند.

با وجود هشدارها و تأکیدات مکرر رهبر انقلاب طی این روزها حامیان برخی کاندیداها تمام تلاش خود را برای طرح ریزی روزهای بعد از شکست به کار گرفته اند. قبل از انتخابات زمینه سازی برای ایجاد فضای اغتشاش در کشور با حمله به اتومبیل حسین رضازاده، اسیدپاشی به صورت دو دختر جوان و حملات مکرر به حامیان و ستادهای انتخاباتی دکتر احمدی نژاد آغاز شده بود.


 
همه باید به دنبال اصول و اصلاح باشیم.
ساعت ۸:٥۱ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/۳/٢٥  

همه باید به دنبال اصول و اصلاح باشیم.

محمود احمدی نژاد رئیس جمهور کشورمان گفتگوی زنده تلویزیونی خود با مردم ضمن تبریک اعیاد بزرگ و جشن بزرگ پیروزی ملت ایران اظهار داشت: ما لطف خدا و هوشمندی ملت بزرگ را در این صحنه بزرگ به روشنی می‌بینیم و امروز ملت ایران موجب امید همه ملت‌ها و عزت آفرین در جهان بوده و حضور آنها، بدخواهان را مایوس کرد.


 
جنگ احزاب بود ... حزب الله هم بود
ساعت ۸:٤٩ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/۳/٢٥  

جنگ احزاب بود ... حزب الله هم بود

اختصاصی ـ جنگی بود ، جنگ احزاب بود . بیست و دوم خرداد سال هزار و سیصد و هشتاد و هشت بود ، حزب الله هم بود ، هاشمی در پی شکایت به خدا ، کروبی همچنان در خواب اصحاب کهف و اما سید خندان چرا گریان بود ؟ جنگی بود ، جنگ احزاب بود . در زیر سایبان سقیفه ، استوانه پیدا بود . خاتمی در پی تحقق یک انقلاب رنگین ، هاشمی در پی نشاندن خود در جایگاه دوم بود ،
به قلم بهمن عزیزی


 
متن کامل پیام رهبر معظم انقلاب به مناسبت حماسه‌ی پرشور 22 خرداد
ساعت ۸:۳٩ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/۳/٢٥  

متن کامل پیام رهبر معظم انقلاب به مناسبت حماسه‌ی پرشور 22 خرداد

حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیام مهمی، حضور تعیین کننده، مقتدرانه، متین و آرامش آفرین ملت بزرگ و هنرمند ایران را در جمعه حماسی 22 خرداد، لطف و رحمت پروردگار حکیم و حادثه ای خیره کننده و بی همتا خواندند و با اشاره به تجلی رشد سیاسی، عزم انقلابی و ظرفیت مدنی ملت ایران در انتخابات شورانگیز، زیبا و پرشکوه ریاست جمهوری دهم افزودند: مشارکت بیش از هشتاد درصدی مردم و رأی 24 میلیونی به رئیس جمهور منتخب، یک جشن واقعی است که دشمنان در تلاشند با تحریکات بدخواهانه، شیرینی آن را از کام ملت ایران بزدایند بنابراین آحاد مردم به ویژه جوانان عزیز باید کاملاً هوشیار باشند و هواداران نامزد منتخب و دیگر نامزدهای محترم از هرگونه رفتار و گفتار تحریک آمیز و بدگمانانه پرهیز کنند

متن پیام به شرح زیر است:


 
کروبی باز هم "خواب ماند"؟
ساعت ٤:٠٠ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۳/٢۳  
کروبی باز هم "خواب ماند"؟

شبکه ایران: کرباسچی رییس ستاد کروبی دیروز با حضور در دانشگاه امیرکبیر، در اقدامی تعجب‌برانگیز رای خود را در سبد موسوی قرار داد و جالب‌تر اینکه تعمداً رای خود را به دانشجویان نشان داد و از آن‌ها نیز خواست که به دلیل رای نیاوردن کروبی به میرحسین موسوی رای بدهند.

"فردا شب همه بیداریم" تیتر اول روزنامه ارگان مهدی کروبی در روز پنج شنبه بود که از مدت ها قبل با زیر سوال بردن سیستم نظارتی شورای نگهبان و وزارت کشور در انتخابات 22 خرداد بازی همیشگی فرار به جلو را کلید زد.

اما اینکه چگونه کروبیان علی رغم بیداری خود نتوانستند یک درصد آرا مردم را به خود اختصاص دهند سوالی است که پاسخ آن چندان سخت نمی‌نماید.

مهدی کروبی که با شعار "تغییر" و "همه بیداریم" از مهرماه سال گذشته وارد میدان انتخابات شده بود با چینش کادر ستاد خود از میان افرادی که او را "محل امنی برای فعالیت سیاسی " می‌دانستند مثل جمیله کدیور که قبل از مهر خوردن حکم ریاست جمهوری کروبی توسط ملت حکم وزارت ارشاد برای او مهر شد و یا غلامحسین کرباسچی که برای آینده سیاسی خود کروبی را وسیله‌ای مناسبی می‌دید، نشان داد که در خواب عمیق‌تری نسبت به 4 سال قبل فرو رفته است.

کرباسچی که به دلیل تخلفات مالی به عنوان یک مجرم اقتصادی راهی زندان و به مدت 5 سال از مشاغل دولتی منع شد، به عنوان دبیرکل کارگزاران علی‌رغم مخالفت‌های زیادی که از سوی هم حزبی‌های وی می‌شد مسئولیت ستاد مهدی کروبی در این انتخابات را بر عهده گرفت.

در همین زمان، بسیاری این رفتار کرباسچی را تعبیر به بازیابی سیاسی او قلمداد کردند و همانند حسین شریعتمداری مدیر مسئول روزنامه کیهان به کروبی هشدار دادند که مواظب اطرافیان خود باشد چراکه آنان تا انتهای انتخابات او را همیاری نخواهند کرد یعنی همان کاری که روز گذشته غلامحسین کرباسچی انجام داد.

در وضعیتی که کرباسچی تا آخرین روزها با کروبی به سفرهای تبلیغاتی او می‌رفت و قرار بود معاون اول وی شود، صبح دیروز زمانی که وی با کروبی به یکی از شعب اخذ رای رفته بود در کمال تعجب خبرنگاران و همراهان رای خود را در صندوق نینداخت و بدون دادن رای شعبه را ترک کرد.

مشاور عالی و رئیس ستاد کروبی روز گذشته در حالی است که با حضور در دانشگاه امیرکبیر و درمیان دانشجویان رای خود را به صندوق می‌انداخت، برخلاف تصورهای قبلی رای خود را در سبد کروبی قرار نداد بلکه نام میرحسین موسوی در برگه تعرفه رای کرباسچی نوشته شد! جالب‌تر اینکه کرباسچی تعمداً رای خود را به دانشجویان نشان داد و از آنها نیز خواست که به دلیل رای نیاوردن کروبی به میرحسین موسوی رای بدهند.

در این میان، شاید بتوان گفت شعاری که حامیان کروبی از مدت‌ها پیش سر داده بودند از این جهت درست بود که آنها به نسبت با کروبی بیدار بودند ولی شیخ اصلاحات به نظر می‌رسد خود در خواب عمیقی فرو رفته و اطرافیانش هم از این خواب او بهترین استفاده را کردند.


 
لوفیگارو: موسوی پیروزی خود را تبریک می‌گفت!
ساعت ۳:٥٤ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۳/٢۳  
لوفیگارو: موسوی پیروزی خود را تبریک می‌گفت!

روزنامه فرانسوی لوفیگارو از تهران گزارش داد: درحالی که محمود احمدی‌نژاد طبق شمارش آرای اولیه از رقبا فاصله زیادی گرفته بود، نامزد اطلاح طلبان پیروزی خود را تبریک می‌گفت!

به گزارش شبکه ایران، پایگاه اطلاع‌رسانی روزنامه فرانسوی لوفیگارو در شماره امروز شنبه خود به نقل از گزارشگر این روزنامه از تهران نوشت: بر اساس شمارش آرایی که تاکنون انجام گرفته، محمود احمدی‌نژاد رییس‌جمهور کنونی، بیشترین آرا را به دست آورده ‌است.

این روزنامه با اشاره به اینکه جناح میرحسین موسوی اصلاح‌طلب خبر از پیروزی خود می‌دهد، افزود: میرحسین موسوی ضمن اینکه پیروزی خودش در انتخابات را تبریک می‌گفت، افزود: ما با آرای بسیاری زیادی در این انتخابات پیروز شدیم و من از این صبر و تحمل رای دهندگان تشکر می‌کنم.

لوفیگارو در بخش دیگری گزارش داد: اما پس از این موضع‌گیری موسوی، رسانه‌های ایران خبر پیروزی احمدی‌نژاد در انتخابات را اعلام کردند.

به نوشته این روزنامه فرانسوی، بر اساس شمارش‌های اولیه آرا، دو نامزد دیگر کمتر از 2 درصد آرا را به خود اختصاص داده‌اند.

خبرنگار لوفیگارو از تهران گزارش داد که محسن اسماعیلی عضو شورای نگهبان اعلام کرد که دست کم 70 درصد مردم در انتخابات شرکت کرده‌اند. حضور گسترده مردم در این دوره از انتخابات به گونه‌ای بود که زمان فعالیت صندوق‌های اخذ رای تا ساعت 22 دیشب تمدید شد.


 
توصیه "خاتمی" به نامزدهایی که رای نیاورده اند
ساعت ۳:٥٢ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۳/٢۳  
توصیه "خاتمی" به نامزدهایی که رای نیاورده اند

عضو مجلس خبرگان رهبری و عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم به نامزدهایی که حائز اکثریت آرا نشدند توصیه کرد که به شایعه کهنه تقلب که شایعه دشمنان انقلاب است، دامن نزنند و به رای ملت تمکین کنند.

آیت الله سید احمد خاتمی در گفت وگو با ایرنا انتخابات را امتحان الهی برای مردم و نامزدهای ریاست جمهوری دانست و تاکید کرد: انصافا حضور پرشور مردم در انتخابات بسیار چشمگیر بود، واقعیت مطلب این است که بعد از رفراندوم همه پرسی جمهوری اسلامی و قانون اساسی این انتخابات از انتخابات کم نظیر بود.


 
نادیده‌انگاری رأی 24 میلیون ایرانی نشانه گستاخی و قانون‌گریزی است
ساعت ۳:٥۱ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۳/٢۳  
اذا جاء نصرالله و الفتح/  میثم نیلی در گفت‌وگو با رجانیوز
نادیده‌انگاری رأی 24 میلیون ایرانی نشانه گستاخی و قانون‌گریزی است

مسئول کمیته سیاسی ستاد هماهنگی حمایت‌های مردمی از دکتر احمدی‌نژاد تأکید کرد: اینکه در حال حاضر کسی به راحتی رأی 24 میلیون ایرانی را نادیده می گیرد و خود را رییس جمهور یک ملت قلمداد می کند، نشان از گستاخی، بی‌ادبی و قانون‌گریزی او دارد که بدون شک از جانب ملت بی‌پاسخ نخواهد ماند.

میثم نیلی در گفت‌وگو با رجانیوز، ضمن تبریک به مناسبت پیروزی مجدد گفتمان امام(ره) و انقلاب و استمرار آن اظهار داشت: علی‌رغم رأی قاطع ملت به گفتمان عدالتخواهی به نظر می رسد همچنان برخی جریان‌های شکست خورده، نمی‌خواهند پیام ملت ایران را بشنوند.

وی همچنین تصریح کرد: رأی اعتماد مجدد ملت به دکتر احمدی‌نژاد علی‌رغم تمام بداخلاقی‌ها و تخریب‌های صورت گرفته طی 4 سال اخیر، رشد چشم‌گیر و خیره کننده‌ای داشت.

نیلی با تأکید بر اینکه "بدون شک در حال حاضر دولت با پشتوانه قوی‌تری برای 4 سال آینده به جنگ فقر، فساد و تبعیض خواهد رفت" خاطرنشان کرد: این نقطه عطف بزرگی در طول تاریخ انقلاب اسلامی به حساب می آید.

وی در ادامه با اشاره به اینکه درحال حاضر آزمونی دیگر درعرصه صداقت و قانون‌گرایی برای مدعیان پدید آمده است، اظهار داشت: نخستین و بدیهی ترین اصل دموکراسی احترام به رأی اکثریت است اما اینکه در حال حاضر کسی به راحتی رأی 24 میلیون ایرانی را نادیده می گیرد و خود را رییس جمهور یک ملت قلمداد می کند، نشان از گستاخی، بی‌ادبی و قانون‌گریزی او دارد که بدون شک از جانب ملت بی‌پاسخ نخواهد ماند.

مسئول کمیته سیاسی ستاد هماهنگی حمایت‌های مردمی از دکتر احمدی‌نژاد تصریح کرد: ملت بار دیگر به فساد سیاسی، اعتقادی و اقتصادی "نه" گفت.

وی با بیان اینکه "طی 4 سال گذشته مفسدین اعتقادی و اقتصادی با توجه به سعه صدر دولت و شخص رییس‌جمهور و فضای آزاد موجود در کشور هر آنچه را که خواستند، گفتند، نوشتند و انجام دادند"، افزود: اما انتخاب مجدد گفتمان عدالت‌خواهی حاکی از طرد قاطع مفسدین از عرصه مدیریتی کشور توسط ملت است.


 
رفتار کودکانه دروغ‌گوی بزرگ: حالا که من شکست خوردم، تقلب شده
ساعت ۳:٤٩ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۳/٢۳  
آشوب پس از قطعی شدن شکست/
رفتار کودکانه دروغ‌گوی بزرگ: حالا که من شکست خوردم، تقلب شده

میرحسین موسوی که در مقابل رأی قاطع دکتر محمود احمدی‌نژاد شکست تاریخی متحمل شده و عملاً شکست وی منجر به حذف دموکراتیک جریان موسوم به اصلاح‌طلب از صحنه سیاسی ایران خواهد شد، در بیانیه‌ای به سبک بازی‌های کودکانه که پس از باخت اساس بازی را زیر سؤال برده و به هم می‌زنند، اظهارات ضدانقلاب خارج از کشور را عیناً تکرار کرد و رسماً مدعی تقلب در انتخابات شد.

به گزارش رجانیوز، این بیانیه که نشان‌دهنده‌ی عمق پایبندی مدعی اخلاق، قانون و صداقت به این 3 مؤلفه است، پس از آن صادر می‌شود که نمایندگان همه‌ی کاندیداها در شعب اخذ رأی بر فرآیند رأی‌گیری و شمارش آرا نظارت داشته و وزارت کشور و شورای نگهبان نیز از شب گذشته به صورت دقیق و ساعت به ساعت گزارش‌های خود را اعلام می‌کنند.

موسوی در حالی با این بیانیه عملاً نام خود را به عنوان دروغ‌گوی بزرگ در تاریخ ایران ثبت کرد، که از ظهر روز گذشته سایت‌ها و افراد حامی وی در نوشته‌ها و گفت‌وگوهای رمال‌گونه‌ای پیشگویی می‌کردند که موسوی با 30 میلیون رأی پیروز قاطع انتخابات است.

رهبر انقلاب اسلامی از مدت‌ها قبل در خصوص تشکیک در سلامت انتخابات هشدارهای متعددی داده بودند.

رفتار کودکانه موسوی دروغ‌گو و حامیان وی پس از شکست قطعی در حالی است که پیش از این برخی رسانه‌ها، از برنامه قطعی جریان افراطی برای آشوب‌های خیابانی و تشکیک در سلامت انتخابات خبر داده بودند.

همچنین تعدادی از اوباش طرفدار موسوی در میدان ولی‌عصر(عج) تهران اقدام به آسیب زدن به اموال عمومی کردند که با هوشیاری نیروی انتظامی این غائله ختم شد.


 
آشوب پس از شکست/ آغاز آشوب خیابانی و صدمه زدن به اموال عمومی و مردمی
ساعت ۳:٤۸ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۳/٢۳  
آشوب پس از شکست/4
آغاز آشوب خیابانی و صدمه زدن به اموال عمومی و مردمی

پیروزی قطعی دکتر احمدی‌نژاد در انتخابات ریاست جمهوری دهم همان‌طور که انتظار می‌رفت با واکنش خشونت‌طلبانه برخی هواداران سایر رقبا به ویژه موسوی مواجه شده و این اوباش اجیر شده در میدان ولی‌عصر(عج) تهران اقدام به آشوب خیابانی و صدمه زدن به اموال عمومی کردند.

به گزارش رجانیوز، این اوباش با حمله به تعدادی از مغازه‌ها، بانک‌ها و ادارات دولتی قصد کلید زدن پروژه انقلاب مخملی را داشتند.

این پروژه از مدت‌ها پیش با محوریت ستاد میرحسین موسوی کلید خورده بود و عوامل ستاد وی طی روزهای اخیر و با اطمینان از شکست قطعی، مقدمات این اقدام آشوب‌گرانه را به صورت ویژه در دستور کار خود قرار داده بودند.

عصر پنج‌شنبه یک خانه تیمی در محله قیطریه تهران شناسایی شد که در آن، تعدادی از عوامل ستاد موسوی در حال تهیه بروشور و تراکت‌های دعوت به آشوب‌های خیابانی بودند.


 
آرای احمدی‌نژاد به مرز 24 میلیون رسید
ساعت ۳:٤٤ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۳/٢۳  
اختصاصی فارس/ بر اساس آخرین نتایج آرای شمارش شده (غیر رسمی)
آرای احمدی‌نژاد به مرز 24 میلیون رسید

خبرگزاری فارس: بر اساس آخرین نتایج آرای شمارش شده و در حالی که شمارش 700 صندوق در کل کشور باقی مانده است، آرای محمود احمدی‌نژاد به مرز 24 میلیون رای رسید.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، از مجموع 38 میلیون 937 هزار و 11 رای‌ شمارش شده در کل کشور تاکنون، محمود احمدی‌نژاد 23988614 رای معادل 61.60 درصد را به خود اختصاص داده است.
بنابراین گزارش، شمارش 700 صندوق از مجموع بیش از 46 هزار صندوق باقی مانده است.
مجموع ارای اخذ شده و سهم چهار کاندیدای دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری تا کنون به شرح زیر است:

مجموع آراء 38937011 رای با مشارکت 84 درصد
محمود احمدی‌نژاد 23988614 رای معادل 61.60 درصد
میرحسین موسوی خامنه 12669341 رای معادل 32.53 درصد
محسن رضایی میرقائد 633883 رای معادل 1.60 درصد
مهدی کروبی با 321729 رای معادل 0.82 درصد

گزارش تصویری مرتبط در ادامه مطلب


 
رئیس جمهور منتخب امشب با مردم سخن می‌گوید
ساعت ۳:٢۸ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۳/٢۳  
موج جشن و سرور امشب کشور را فرا می گیرد
رئیس جمهور منتخب امشب با مردم سخن می‌گوید

خبرگزاری فارس: محمود احمدی‌نژاد نامزد برگزیده مردم ایران در انتخابات دهم ریاست جمهوری امشب در یک گفتگوی تلویزیونی با مردم سخن می گوید.


به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، محمود احمدی‌نژاد امشب بمناسبت ولادت با سعادت دخت گرامی پیامبر اعظم و فخر زنان عالم و خلق حماسه با شکوه ملت ایران از مردم ایران تشکر و قدردانی خواهد کرد.
مردم ایران نیز امشب با حضور در مساجد به مناسبت حضور حماسی در انتخابات و انتخابات محمود احمدی‌نژاد نماز شکر اقامه می‌کنند.
مردم همچنین پس از گفتگوی تلویزیونی رئیس جمهور بمناسب ولادت حضرت زهرا (س) تولد امام خمینی (ره) و خلق این حماسه در خیابانها و میادین به جشن و سرور خواهند پرداخت.


 
آمار رسمی ستاد انتخابات کشور- احمدی‌نژاد 64.98 درصد، موسوی 32.06 درصد
ساعت ۸:٠٦ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/۳/٢۳  
آمار رسمی ستاد انتخابات کشور- 8
احمدی‌نژاد 64.98 درصد، موسوی 32.06 درصد

خبرگزاری فارس: رئیس ستاد انتخابات کشور در جمع خبرنگاران جدیدترین نتایج شمارش آرا تا ساعت 6:50 بامداد 23 خرداد را اعلام کرد.


به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس کامران دانشجو در جمع خبرنگاران، جدیدترین نتایج شمارش آرا در ساعت 6:50 بامداد 23 خرداد را به این شرح اعلام کرد:
از مجموع تعداد 36095 صندوق‌ شمارش شده (78 درصد کل صندوق‌ها)، 28 میلیون و 909 هزار و 689 رای شمارش شده، محمود احمدی‌نژاد 18787766 رای معادل 64.98 درصد، میرحسین موسوی خامنه با 9269998 رای معادل 32.06 درصد، محسن رضایی میرقائد 594864 رای معادل 2.05 درصد، مهدی کروبی با 257061 رای معادل 0.88 درصد حائز آرای رای‌دهندگان شدند.


کلمات کلیدی: انتخابات ،سیاست ،ایران
 
انقلاب سوم مردم ایران آغاز شد
ساعت ٥:٥٠ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/۳/٢۳  
گزارش تحلیلی فارس از انگیزه‌های خلق یک حماسه
انقلاب سوم مردم ایران آغاز شد

خبرگزاری فارس:22 خرداد را باید " انقلاب سوم " مردم ایران دانست، مردمی که در آستانه دهه چهارم انقلاب دست به یک جراحی بزرگ زدند تا کالبد نظام را از آفات فساد، تبعیض ، ویژه خواری و بی عدالتی پاک نمایند.


سرانجام پس از ماه‌ها انتظار، لحظه زایش و رویش دوباره ملتی فرا رسید تا در 22 خردادی به یادماندنی و ماندگار، در پای صندوق‌های رأی حاضر شوند و حماسه‌ای پرشکوه را در میان امواج بادهای مخالف ، در اوراق زرین تاریخ افتخارات خود ثبت و ضبط نمایند.
حماسه پرشوری که با هنرنمایی 35 میلیونی یک ملت ، بار دیگر چهره استوار و پرافتخار ملتی را نشان داد که با عزمی راسخ به افق بلند هدف های خود چشم دوخته و با دستی توانا به ساختن کشور خود همت گماشته است.


کلمات کلیدی:
 
احمدی‌نژاد‌ دست از حرکت در تحقق خواسته‌های مردم بر‌نمی‌دارد
ساعت ٥:٤٩ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/۳/٢۳  
مسئول ستاد‌های مردمی احمدی‌نژاد در اصفهان در گفتگو با فارس:
احمدی‌نژاد‌ دست از حرکت در تحقق خواسته‌های مردم بر‌نمی‌دارد

خبرگزاری فارس: مسئول ستاد‌های مردمی احمدی‌نژاد در اصفهان گفت: مردم با این میزان آرایشان اعلام کردند که آنچه احمدی‌نژاد دنبال می‌کند حرکت به سمت خواسته‌های آنهاست که بمباران تبلیغاتی هم در این مسیر هیچ تغییری ایجاد نمی‌کند.


سید‌احمد محی‌الدین میرمرشدی در نخستین ساعات امروز شنبه در گفتگو با خبرنگار فارس در اصفهان با اشاره به پیروزی احمدی‌نژاد در دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری افزود: خداوند قلوب مردم را به سمت راستی و صداقت هدایت کرد و توطئه‌هایی که برخی از افراد کرده بودند با حضور گسترده مردم و رای قاطع آنها به احمدی‌نژاد رسوا شد.


 
کاندیداها در زادگاه‌های خود چقدر رای آوردند؟
ساعت ٥:٤۸ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/۳/٢۳  
کاندیداها در زادگاه‌های خود چقدر رای آوردند؟

مردم زادگاه‌های کاندیداهای دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری هم با قاطعیت آرا، دکتر محمود احمدی نژاد را به عنوان رئیس جمهور آینده خود برگزیدند.

به گزارش ایرنا در روستای لالی از توابع خوزستان، زادگاه محسن رضایی از مجموع 900 رای دکتر احمدی نژاد 830 رای و سایر کاندیداها 70 رای را کسب کردند.

در شبستر(آذربایجان شرقی) زادگاه میرحسین موسوی از مجموع 7 هزار رای ماخوذه، دکتر احمدی نژاد حدود 5 هزار رای و موسوی حدود 2 هزار رای کسب کردند.

در الیگودرز(لرستان) زادگاه مهدی کروبی دیگر کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری احمدی نژاد 39690 رای، کروبی 14512 رای و موسوی 9330 رای را کسب کردند.

در ارادان سمنان زادگاه رئیس جمهوری منتخب از مجموع 10 هزار رای ماخوذه دکتر محمود احمدی نژاد حدود 9 هزار رای و سایر نامزدها حدود هزار رای کسب کردند.

و اما بخوانید آماری جالب از بهرمان و نور به عنوان زادگاه دو حامی مطرح موسوی؛ مردم بهرمان و کشکوئیه(استان کرمان) زادگاه اکبر هاشمی رفسنجانی 2886 رای به احمدی نژاد و 1950 رای به سایر کاندیداها دادند.

مردم نور(استان مازندران) زادگاه ناطق نوری از مجموع 77452 رای 51798 رای به احمدی نژاد و حدود 24 هزار رای به موسوی دادند.


کلمات کلیدی: انتخابات ،سیاست ،ایران
 
موسوی: پیروز قطعی انتخاباتم/ سایت‌های موسوی: ایرنا، فارس و رجا دروغ می‌گویند
ساعت ٥:٤۱ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/۳/٢۳  
بوی صداقت آمد!/19- روحیه‌ی فوق‌العاده بالای موسوی و طرفدارانش
موسوی: پیروز قطعی انتخاباتم/ سایت‌های موسوی: ایرنا، فارس و رجا دروغ می‌گویند

با وجود آنکه از میان 47 درصد صندوق‌های شمارش شده، دکتر احمدی‌نژاد با بیش از 67 درصد پیروز قطعی انتخابات است و میرحسین موسوی با 30،34 درصد، 37 درصد عقب است، میرحسین موسوی شامگاه جمعه در یک کنفرانس خبری کوتاه که حتی حاضر به پاسخ‌گویی به سوالات خبرنگاران نشد، ادعا کرد پیروز قطعی انتخابات هستم و فردا جشن پیروزی برگزار می‌شود.

به گزارش رجانیوز، لطیفه‌گویی‌های موسوی و طرفدارانش که نشان‌دهنده‌ی روحیه‌ی فوق‌العاده‌ی این طیف است، در حالی ادامه دارد که شکست جریان تجدیدنظرطلب قطعی شده و رکورد دکتر احمدی‌نژاد نه بزرگ به این جریان و آری ملت ایران به گفتمان انقلاب و عدالت‌خواهی است.


 
آمار رسمی ستاد انتخابات کشور- 6 احمدی‌نژاد 65.69 درصد، موسوی 31.44 درصد
ساعت ٥:۳٥ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/۳/٢۳  
آمار رسمی ستاد انتخابات کشور- 6
احمدی‌نژاد 65.69 درصد، موسوی 31.44 درصد

خبرگزاری فارس: رئیس ستاد انتخابات کشور در جمع خبرنگاران جدیدترین نتایج شمارش آرا تا ساعت 4:50 دقیقه بامداد 23 خرداد را اعلام کرد.


به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس کامران دانشجو در جمع خبرنگاران، جدیدترین نتایج شمارش آرا در ساعت 4:50 بامداد 23 خرداد را به این شرح اعلام کرد:
براین اساس از مجموع تعداد 33220 صندوق‌ شمارش شده (72.7 درصد کل صندوق‌ها)، 25 میلیون و 836 هزارو 299 رای شمارش شده، محمود احمدی‌نژاد 16974382 رای معادل 65.69 درصد، میرحسین موسوی با 8124690 رای معادل 31.44 درصد، محسن رضایی 508796 رای معادل 1.96 درصد، مهدی کروبی با 228431 رای معادل 0.88 درصد حائز آرای رای دهندگان شدند.
انتهای پیام/ط


 
انتخابات در مرحله اول با 60 درصد آرای کاندیدای عدالت‌خواه به پایان خواهد رسید
ساعت ٩:۳٠ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۳/٢٢  
بر اساس گزارش منابع مختلف
انتخابات در مرحله اول با 60 درصد آرای کاندیدای عدالت‌خواه به پایان خواهد رسید

خبرگزاری فارس: بر اساس گزارش‌ منابع مختلف، انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری در مرحله اول با کسب 60 درصد آراء‌ یک کاندیدای عدالت خواه به پایان خواهد رسید.


به گزارش خبرنگار سیاسی فارس، بر اساس گزارش‌های واصله از مراکز استان‌ها، شهرها و روستاهای کشور، یکی از کاندیداهای مطرح با پیشی گرفتن از 3 کاندیدای دیگر توانسته است تا زمان ارسال این خبر، حائز اکثریت آراء شود.
این گزارش می‌افزاید: میزان آرای این کاندیدا در روستاها و شهرهای کوچک حدود 85 درصد است که با احتساب آرای مراکز استان، میانگین آرای این کاندیدا که شعار مبارزه با فساد داده است، بیش از 60 درصد است.


 
حضور گسترده ایرانیان در انتخابات، جهانیان را "مبهوت " کرد
ساعت ٩:٢٢ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۳/٢٢  
بازتاب حماسه 22 خرداد
حضور گسترده ایرانیان در انتخابات، جهانیان را "مبهوت " کرد

خبرگزاری فارس: حضور گسترده ایرانیان در پای صندوق‌های رای بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌های منطقه و جهان داشته است به طوری که این رسانه‌ها حضور مردم در این دوره از انتخابات را بی‌سابقه توصیف کردند.


به گزارش فارس، خبرگزاری فرانسه با اشاره به حضور پرشور و گسترده مردم در دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اسلامی ایران گزارش داد که حضور مردم در این دوره از انتخابات بی‌سابقه است.


کلمات کلیدی: ایران ،سیاست ،بین الملل
 
کلاهبرداری و جعل عنوان بازرس وزارت کشور برای کم کردن آرای احمدی‌نژاد
ساعت ٩:٢۱ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۳/٢٢  
کلاهبرداری و جعل عنوان بازرس وزارت کشور برای کم کردن آرای احمدی‌نژاد

خبرگزاری فارس: بالا رفتن آرای یک کاندیدا در بسیاری از شهرهای کشور ستادهای رقبای وی را به فکر دست‌اندازی به راه‌های مختلفی برای عدم پیروزی یک نامزد انداخته است.


به گزارش خبرنگار سرویس "فضای مجازی " خبرگزاری فارس، جهان‌نیوز گزارش داد: ساعاتی پیش در یکی از شهرها سرنشینان یک دستگاه خودروی پژو که با چراغ گردون و امکاناتی همچون بیسیم به برخی از شعب که احمدی‌نژاد ارای بیشتری را در آن داشت مراجعه کرده و خود را بازرس وزارت کشور معرفی می‌کنند.
این افراد با حضور در شعبی با مشخصات فوق اعلام می‌کردند که در این شعبه‌ها تخلفی رخ داده و اقدام به احضار رئیس شعبه و ناظران و هیئت‌های اجرایی مستقر در آن می‌کنند.
اما با مشکوک شدن عوامل حاضر در شعبه و درخواست اوراق شناسایی از این افراد، آنها با امتناع از این اقدام، از شعبه فوق متواری می‌شوند که پس از تلاش بسیار، سرنشینان این خودرو دستگیر و در بازجویی‌ها مشخص می‌شود که از اعضای ستاد انتخاباتی یکی از نامزدهای اصلاح‌طلب و نوه یکی از مسئولان سابق کشوری هستند و به طور غیرقانونی از این وسایل استفاده می‌کرده‌اند.


 
گاف بزرگ کمیته صیانت از آرای اصلاح طلبان
ساعت ٩:۱۳ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۳/٢٢  
گاف بزرگ کمیته صیانت از آرای اصلاح طلبان

کمیته صیانت از آرا که به ادعای اصلاح طلبان برای حفظ آرای نامزد مورد حمایت آنها تشکیل شده است خود تبدیل به مکانی برای انجام تخلفات مختلف شده است.

به گزارش جهان، "چ" یکی ازمعاونان کمیته صیانت از آرا که در زمان اصلاحات فرماندار یکی از شهرستان های بزرگ کشور بوده است صبح امروز با مراجعه به تعدادی از شعب اخذ رای با در دست داشتن فرم "22" یعنی فرم تجمیع آرای صندوق های انتخاباتی اقدام به گرفتن امضا از نمایندگان اصلاح طلبان و دیگر اعضای حاضر در شعبه می کند.

بنا بر این گزارش، با مشکوک شدن ناظر شورای نگهبان و تفتیش مدارک فرد مذکور، مشخص می شود که این فرد فرم "22" که فرمی محرمانه است را به طور غیر قانونی در دست داشته و اقدام به دریافت امضا برای سوء استفاده های بعدی می کرده است.

این در حالی است که با بررسی های صورت گرفته مشخص می شود که این فرم در دست تعدادی دیگر از اعضای کمیته موسوم به صیانت از آرا قرار دارد که با دخالت نهادهای مسئول این افراد از جمله آقای "چ" تحت تعقیب قرار گرفته و دستگیر می شوند. جالب اینکه فرد مذکور با مراجعه به پنج شعبه برای آن امضا جمع می کند که در مراجعه به ششمین شعبه با مشکوک شدن ناظر شورای نگهبان در چنگال قانون گرفتار می شود.

گفتنی است، کمیته صیانت از آرا به ریاست محتشمی پور از چند روز پیش شانتاژ های رسانه ای خود را چند برابر کرده و با اتهامات مختلفی که به ستاد انتخابات کشور وارد می کردند وزارت کشور دولت نهم را متهم به تقلب و دست بردن در آرا می کردند که با افشای عملیات آنها در دسترسی غیر قانونی به مدارک محرمانه انتخابات و برنامه ریزی برای سوء استفاده از آن، اولین گام آنها برای ایجاد اغشاش و زیر سوال بردن سلامت انتخابات لو رفت.

در حال حاضر 5 نفر از عوامل سو ءاستفاده از فرم های محرمانه انتخاباتی در بازداشت به سر می برن


 
گزارش خودکارهای نامریی درست است
ساعت ٩:۱۱ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۳/٢٢  
گزارش خودکارهای نامریی درست است

رئیس هیئت بازرسی انتخابات شهرستان تهران، گزارش خودکارهای نامریی را درست خواند و گفت: این خودکارها دیده شده و وجود دارد اما هنوز در هیچ شعبه ای از توزیع آن گزارشی به ما نرسیده است.

سید مهدی حاجی میرعرب امروز در گفتگو با خبرنگار ایرنا در هیئت بازرسی انتخابات شهرستان تهران افزود: این خبر را به مراجع بالادستی اطلاع داده ایم و منتظر دستورات جدید هستیم.

به گفته وی، عوامل اجرایی، بازرسی و بخش نظارتی پس از شنیدن این گزارش با دقت بیشتری قضیه را پیگیری می کنند.

میرعرب با تاکید بر اینکه هنوز در هیچ شعبه ای از توزیع این خودکارها گزارشی به ما نرسیده است، حاضر نشد راجع به مارک و نوع خودکارها سخن بگوید و اعلام این مهم را بر عهده وزارت کشور و فرمانداری دانست.

گفتنی است در یکی دو روز قبل از طریق پیامک های ارسالی، گفته شده بود خودکارهایی درحوزه های اخذ رای پخش شده که نوشته ها به وسیله آنها پس از 10 دقیقه محو می شود.


کلمات کلیدی: ایران ،سیاست ،انتخابات
 
احتمال حمله گسترده اسرائیل به غزه
ساعت ٩:۱٠ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۳/٢٢  
احتمال حمله گسترده اسرائیل به غزه

وزیر جنگ رژیم صهیونیستی ارتش اسرائیل را به آماده شدن برای جنگی گسترده تر از جنگ 22 روزه ، به نوار غزه فراخواند.

به گزارش واحد مرکزی ، روزنامه صهیونیستی "یدیعوت آحارنوت" نوشت ایهود باراک در بازدید از یک پایگاه نظامی در منطقه نقب اعلام کرد یک عملیات بسیار گسترده در پیش است.

به نوشته این روزنامه ایهود باراک مدعی شد رزمایشی که اخیرا در عرصه جبهه داخلی صورت گرفته است ، این فکر را در ذهن تداعی می ‌کند که اسرائیل خود را برای چالش‌های احتمالی ـ در هنگام بروز جنگ با غزه ـ آماده می‌کند.

ارتش رژیم صهیونیستی در جنگ 22 روزه در غزه بیش از 1350 شهروندان فلسطینی از جمله زنان و کودکان را شهید و افزون بر پنج هزار و 500 نفر دیگر را زخمی کرد.


کلمات کلیدی: رژیم صهیونیستی ،فلسطین
 
جاماندگان ماراتن سنگین به دنبال تشکیک در سلامت انتخابات هستند
ساعت ٩:٠٩ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۳/٢٢  
نماینده دکتر احمدی‌نژاد در ستاد نظارت بر انتخابات کشور
جاماندگان ماراتن سنگین به دنبال تشکیک در سلامت انتخابات هستند

نماینده دکتر احمدی نژاد در ستاد نظارت بر انتخابات کشور اعلام کرد که بر اساس گزارش های دریافتی از نقاط مختلف کشور پیش بینی می شود که احمدی نژاد در دور اول، پیروز انتخابات باشد‏.‏

به گزارش رجانیوز، علی اصغر زارعی در جریان بازدید از این ستاد در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت‏:‏ گزارش های دریافتی نشان می دهد که احمدی نژاد وضعیت بهتری نسبت به سایر رقبای خود دارد‏.‏

زارعی اقدام برخی نامزدها در خصوص تشکیک در سلامت انتخابات را فرار به جلو خواند و گفت‏:‏ کسانی در سلامت انتخابات تشکیک می کنند که در رقابت سنگین و ماراتنی انتخابات از قدرت کمتری برخوردار بودند‏.‏

این نماینده مجلس شورای اسلامی با اشاره به حضور پرشور مردم از ساعات اولیه آغاز رای گیری در پای صندوق های رای گفت‏:‏ میزان مشارکت مردم بیش از رقمی است که نظرسنجی ها ثبت کرده بودند‏.‏

زارعی این افزایش مشارکت را ناشی از معرفی همه سلایق در عرصه رقابت های انتخاباتی ارزیابی کرد‏.‏

وی با بیان اینکه از زمان آغاز رای گیری برخی اشکالات جزئی در نحوه رای گیری گزارش شده است، تأکید کرد‏:‏ سلامت این دوره از انتخابات اگر بیش از انتخابات های گذشته نباشد، کمتر از آن هم نخواهد بود‏.‏

زارعی نحوه پیگیری گزارش های مربوط به اشکالات و تخلفات انتخاباتی در ستاد انتخابات کشور را به روز توصیف کرد‏.


 
همسر هاشمی:موسوی رئیس‌جمهور نشود، یعنی تقلب شده و مردم به خیابان می‌آیند
ساعت ٩:٠٦ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۳/٢٢  
آشوب پس از قطعی شدن شکست/ همسر هاشمی رفسنجانی
موسوی رئیس‌جمهور نشود، یعنی تقلب شده و مردم به خیابان می‌آیند

در حالی که هاشمی رفسنجانی 3 روز قبل در نامه‌ای به رهبر انقلاب به صورت غیرمستقیم تهدید به آشوب خیابانی کرده بود، امروز همسر وی پس از آنکه رأی خود را به صندوق حسینیه جماران انداخت، ادعا کرد اگر تقلب نشود، موسوی رئیس‌جمهور است و اگر تقلب شود، باید مردم به خیابان‌ها بریزند.

به گزارش رجانیوز، عفت مرعشی پس از اینکه رای خود را به صندوق انداخت، خطاب به مردم و خبرنگاران گفت: «شما شاهد هستید که من در رای خود نام میرحسین موسوی را نوشتم و امیدوارم که تقلبی صورت نگیرد که اگر این اتفاق بیافتد من در پل صراط از آنها نخواهم گذشت.»

وی سپس با حمله به دکتر احمدی‌نژاد گفت: امیدوارم احمدی‌نژاد و دوستان خوارجش از مردم پاسخ دریافت کنند.

همسر هاشمی رفسنجانی با اشاره به اظهارات رئیس‌جمهور در مناظره تلویزیونی با موسوی گفت: چرا اینگونه حرف‌های مزخرف می‌زنند و بچه‌های من را به دزدی متهم می‌کنند؟

مرعشی ادعا کرد اگر تقلب نشود، موسوی رئیس‌جمهور می‌شود، ولی خدا نکند تقلب کنند که اگر اینگونه شود، مردم به خیابان‌ها می‌آیند و اعتراض می‌کنند.


 
خط گیری برخی اصلاح طلبان از تلویزیون های لس آنجلسی
ساعت ٥:٠٦ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۳/٢٢  

خط گیری برخی اصلاح طلبان از تلویزیون های لس آنجلسی

هر از چند گاهی که صدا و سیمای جمهوری اسلامی، گزیده ای از تلویزیون های لس آنجلسی را پخش می نماید، اکثر افراد برای تفریح و خندیدن به تماشای آن پرداخته و بر تفکر سازندگان چنین برنامه هایی تأسف می خورند. به گونه ای که هم اکنون بسیاری از مردم به خوبی می دانند که این افراد هیچ گونه شناختی نسبت به جامعه ایران اسلامی و مردم نداشته و در تصورات و توهمات خویش به قضاوت در مورد ایرانیان می پردازند.


 
تکذیب شایعه نامه رهبری به هاشمی و چند سؤال
ساعت ٥:٠٤ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۳/٢٢  

تکذیب شایعه نامه رهبری به هاشمی و چند سؤال

اخیرا شایعاتی پیرامون جواب نامه آیت الله هاشمی به مقام معظم رهبری منتشر شدد که در آن ادعا گردیده بود مقام معظم رهبری نامه ای گلایه آمیز به دکتر احمدی نژاد نوشته اند. اما این خبر توسط یکی از مسؤولین دفتر مقام معظم رهبری تکذیب و حتی به کرات به صورت زیرنویس در شبکه های تلویزیونی اعلام گردید. در همین رابطه خبرگزاری فارس آورده است:« یک مقام مسئول در روابط عمومی دفتر مقام معظم رهبری در گفت‌وگو با فارس تاکید کرد: تمام آنچه به عنوان پاسخ حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب به نامه هاشمی رفسنجانی چه کتبی چه شفاهی مطرح شده شایعه‌ای بیش نیست.»


 
مقام معظم رهبری: مردم تلاش بدخواهان را برای ایجاد تشنج ناکام بگذارند
ساعت ٤:٥٦ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۳/٢٢  
مقام معظم رهبری پس از حضور در انتخابات:
مردم تلاش بدخواهان را برای ایجاد تشنج ناکام بگذارند

خبرگزاری فارس: حضرت آیت‌الله خامنه‌ای فرمودند: امیدوارم مردم مانند همیشه با آرامش، متانت، صبر، حلم، وقار و سکینه روحی خود، تلاش بدخواهان را برای ایجاد تشنج ناکام بگذارند چراکه تشنج به ضرر کشور و آرای مردم است.


به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر مقام معظم رهبری، حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در اولین دقایق آغاز رأی گیری دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و میان دوره ای مجلس خبرگان رهبری با حضور در محل صندوق سیار 110 در حسینیه امام خمینی، آراء خود را به صندوق انداختند.


 
جامانده‌ ایرفرانس در حادثه رانندگی جان باخت!
ساعت ٤:٥٥ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۳/٢٢  
جامانده‌ ایرفرانس در حادثه رانندگی جان باخت

خبرگزاری فارس: منابع خبری امروز اعلام کردند، یک مسافر زن ایتالیایی که به دلیل جا ماندن از پرواز 447 هواپیمای برزیل-فرانسه که در اقیانوس اطلس سقوط کرد، جان سالم به در برده بود، در یک حادثه رانندگی جان خود را از دست داد.


به گزارش فارس به نقل از روزنامه انگلیسی‌ "تایمز "، "یوهانا گانتالر " مسافر ایتالیایی پرواز 447 هواپیمایی فرانسه برای تعطیلات به همراه همسرش به برزیل رفته بود که به دلایلی موفق نشد خود را به این پرواز برساند. وی به خیال خود از مرگ جان سالم به در ‌برد ولی دیگر خبر نداشت که مرگ در کمین وی نشسته است.
بنا بر این گزارش، چند روزی از شادمانی یوهانا گانتالر به علت از دست دادن این پرواز نگذشت که در وی در یک حادثه رانندگی جان ‌خود را از دست داد.
یک فروند هواپیمای ایرباس "آ 330 " شرکت هواپیمایی فرانسه که روز دوشنبه یازدهم خردادماه، از "ریودو ژانیرو " در برزیل به مقصد فرودگاه "شارل دوگل " پاریس پرواز می‌کرد، با 228 مسافر و خدمه که اکثر آنان برزیلی و حدود 60 نفر فرانسوی بودند، بر فراز اقیانوس اطلس ناپدید شد.
بلافاصله پس از سقوط این هواپیما، نیروی هوایی برزیل اعلام کرد که به جست‌وجو‌ها برای یافتن این هواپیمای ناپدیده شده خطوط هوایی فرانسه کمک می‌کند.
پس از وقوع این حادثه رئیس جمهوری فرانسه تصریح کرد که امید زنده یافتن سرنشینان هواپیمای ایرفرانس که بر فراز اقیانوس اطلس ناپدید شد، "بسیار ضعیف " است.
بنا بر گزارش‌های خبری تقریبا تمام سرنشینان این پرواز کشته شده‌اند.
شرکت هواپیمایی ایرفرانس نیز اعلام کرد که این هواپیما احتمالا در طوفان دچار صاعقه شده است و به نظر می‌رسد در پی آن به دلیل نقص الکتریکی سقوط کرده باشد.


کلمات کلیدی: سقوط ،هواپیما ،فرانسه
 
استاندار خراسان رضوی: معاندان نظام به دنبال خدشه‌دار کردن انتخابات ایران هستند
ساعت ٤:٥۳ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۳/٢٢  
استاندار خراسان رضوی:
معاندان نظام به دنبال خدشه‌دار کردن انتخابات ایران هستند

خبرگزاری فارس: استاندار خراسان رضوی گفت: معاندان نظام به دنبال خدشه‌دار کردن انتخابات ایران هستند.


به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، محمدجواد محمدی‌زاده ظهر امروز در حاشیه بازدید از چندین شعبه اخذ رای در شهر مشهد در جمع خبرنگاران گفت: خوشبختانه تمامی ناظران، بازرسان، عوامل اجرایی و نمایندگان نامزدها از قانونمند بودن انتخابات ابراز رضایت کردند.


کلمات کلیدی: ایران ،سیاست ،انتخابات
 
فوری/ یک عضو پارلمان عراق ترور شد
ساعت ٤:٥٠ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۳/٢٢  
فوری/
یک عضو پارلمان عراق ترور شد

خبرگزاری فارس: "حارث العبیدی "، یک عضو جبهه سنی التوافق در پارلمان عراق ظهر امروز مقابل مسجدی در بغداد به دست افراد مسلح کشته شد.


به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، منابع امنیتی و پارلمانی عراق اعلام کردند "حارث العبیدی " رهبر جبهه التوافق بزرگ‌ترین فراکسیون اهل تسنن در عراق امروز در حمله مسلحانه‌ای کشته شد.
العبیدی معاون رئیس کمیسیون حقوق بشر در پارلمان عراق نیز بود.
"سلیم الجبوری "، سخنگوی جبهه التوافق نیز گفت که یک فرد مسلح ناشناس امروز العبیدی را در جلوی یکی از مساجد بغداد به رگبار بسته و سپس یک نارنجک دستی نیز به سمتش پرتاب کرد.
اخبار تکمیلی متعاقبا ارسال می‌شود.


کلمات کلیدی: عراق ،ترور ،مجلس ،حمله تروریستی
 
مردم تحت تاثیر القائات کمیته موسوم به صیانت آرا قرار نمی گیرند
ساعت ٤:٤٩ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۳/٢٢  
فرهاد رهبر در گفتگو با فارس:
مردم تحت تاثیر القائات کمیته موسوم به صیانت آرا قرار نمی گیرند

خبرگزاری فارس: رئیس دانشگاه تهران در باره القائات کمیته موسوم به صیانت آرا درباره عدم سلامت انتخابات اظهار داشت: مردم بر نادرست بودن ادعاهای برخی گروه‌ها مبنی بر عدم سلامت انتخابات، کاملاً واقف بوده و تحت تأثیر اینگونه القائات قرار نمی‌گیرند.


فرهاد رهبر رئیس دانشگاه تهران در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، با اشاره به فرمایشات روشن، شفاف و واضح مقام معظم رهبری در خصوص انتخابات و مسائل مربوط به آن گفت: با نگاه به پیام مقام رهبری مردم می‌توانند مسیر خود را تعیین کنند، زیرا این پیام برای ملت بسیار راه‌گشا است.


کلمات کلیدی: سیاست ،انتخابات ،ایران
 
آیت‌الله امامی کاشانی:حضور گسترده مردم درانتخابات پاسخ به دشمنان است
ساعت ٤:٤٧ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۳/٢٢  
آیت‌الله امامی کاشانی در خطبه دوم نمازجمعه:
حضور گسترده مردم درانتخابات پاسخ به دشمنان است

خبرگزاری فارس: خطیب جمعه این هفته تهران گفت: چشم دشمن با تمام سایت‌ها ور سانه‌هایش امروز به ما است؛ چراکه دوست دارد نقطه‌ای از ما پیدا کند و بگوید که مردم در انتخابات حضور پیدا نکردند، لذا حضور گسترده مردم در انتخابات پاسخ به دشمن، خدمت به اسلام، احیای اسلام است


به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، آیت‌الله امامی کاشانی خطیب جمعه این هفته تهران در دومین خطبه نماز جمعه این هفته با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری دهم گفت:‌


کلمات کلیدی: انتخابات ،ایران ،سیاست
 
فدایی:بازند‌گان صحنه از مدت ها قبل با برنامه ریزی بدنبال غوغاسالاری هستند
ساعت ٤:٤٦ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۳/٢٢  
فدایی در گفتگو با فارس:
بازند‌گان صحنه از مدت ها قبل با برنامه ریزی بدنبال غوغاسالاری هستند

خبرگزاری فارس: دبیرکل جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی با تاکید بر اینکه بازند‌گان صحنه بدنبال جنگ روانی در کشور هستند، افزود: این عده تلاش دارند تا القاء کنند که در انتخابات تخلفاتی صورت می‌گیرد تا مردم تصور ‌کنند که از آرای آن‌ها صیانت نمی‌شود.


حسین فدایی دبیرکل جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس با تاکید بر اینکه ملت بصیر و آگاه ایران همواره در انتخابات گذشته شاهد بوده‌اند که عده‌ای که بازنده صحنه هستند، تلاش دارند با جنگ روانی و غوغاسالاری فضای نا امنی را در کشور القا کنند، افزود: ملت ایران با بصیرت خود توطئه آن‌ها را همواره نقش بر آب می‌کند.


کلمات کلیدی: سیاست ،انتخابات ،ایران
 
شگفتی رسانه‌های غرب از حضور گسترده مردم ایران پای صندوق‌های رای
ساعت ٤:٤٤ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۳/٢٢  
شگفتی رسانه‌های غرب از حضور گسترده مردم ایران پای صندوق‌های رای

خبرگزاری فارس: رسانه‌های غربی در گزارشهایی ویژه به حضور گسترده مردم ایران در پای صندوق‌های رای اشاره و از این حرکت خودجوش مردمی ابراز شگفتی کردند.


به گزارش فارس، پایگاه خبری جنوالونچ در گزارشی به انتخابات امروز ریاست جمهوری ایران اشاره و تاکید کرد که بر اساس اطلاعات بدست آمده در بی‌سابقه‌ترین انتخابات ریاست جمهوری ایران در طول سالها، انتظار می‌رود که بیش از 46 میلیون نفر از واجدین شرایط رای دادن پای صندوقهای رای حاضر شده و به نامزدهای مورد قبول خود رای داده و یک رویداد تاریخی مهمی را رقم بزنند.


 
طرح کمیته موسوم به صیانت از آرا شعار دشمن از گلویی تازه است
ساعت ٤:٤٢ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۳/٢٢  
آجرلو در گفتگو با فارس:
طرح کمیته موسوم به صیانت از آرا شعار دشمن از گلویی تازه است

خبرگزاری فارس: نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی گفت: در طول این 30 سال همیشه شاهد برگزاری انتخاباتی سالم بوده‌ایم و طرح کمیته موسوم به صیانت از آرا شعار دشمن از گلویی تازه است.


فاطمه آجرلو نماینده مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار سیاسی باشگاه خبری فارس «توانا»، با اشاره به نامه نگاری های اخیر به مقام معظم رهبری اظهار داشت:


 
تهدید رجانیوز به حمله از سوی اوباش طرفدار موسوی
ساعت ٤:٤۱ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۳/٢٢  
آشوب پس از قطعی شدن شکست/1
تهدید رجانیوز به حمله از سوی اوباش طرفدار موسوی

تعدادی از اراذل و اوباش حامی میرحسین موسوی که طی شب‌های گذشته نیز اقدام به راه‌اندازی آشوب‌های خیابانی کرده و برای مردم ایجاد مزاحمت کرده بودند، از صبح امروز (جمعه) در تماس‌های تلفنی تهدید به حمله کردند.

به گزارش رجانیوز، اوباش حامی موسوی در تماس‌های تلفنی متعدد، اقدام به تهدید به ساختمان سایت و تخریب اموال کرده اند.

تهدید به آشوب‌های خیابانی پس از قطعی شدن شکست افزایش یافته و برنامه‌هایی برای مسدود کردن خیابان‌های اصلی و تخریب اموال عمومی طی امشب و به‌ویژه از فردا صبح توسط اوباش اجیر شده تدراک دیده شده است.


 
شکست پروژه شب انتخابات جعل نظر رهبر انقلاب علیه احمدی‌نژاد
ساعت ٤:٤٠ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۳/٢٢  
شکست پروژه شب انتخابات جعل نظر رهبر انقلاب علیه احمدی‌نژاد

پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری با انتشار بیانیه‎ای برخی شایعات در خصوص نامه‏نگاری رهبر انقلاب پیرامون نامه سرگشاده هاشمی رفسنجانی را تکذیب کرد.

به گزارش رجانیوز در این بیانیه آمده است : در پی شایعات مطرح شده در خصوص پاسخ رهبر معظم انقلاب به نامه حجت‌الاسلام و المسلمین هاشمی رفسنجانی، یک مقام آگاه در دفتر مقام معظم رهبری ضمن تکذیب شایعات اعلام داشت هیچگونه پاسخی از سوی معظم له داده نشده است.

محافل وابسته به ستادهای رقبای انتخاباتی دکتر احمدی‎‏نژاد، پس از دیدار هاشمی رفسنجانی با رهبر معظم انقلاب، با انتشار گسترده برخی اخبار مدعی شدندمقام معظم رهبری در پاسخ به نامه سرگشاده هاشمی‌رفسنجانی، نامه‌ای گلایه آمیز خطاب به محمود احمدی‎نژاد مرقوم فرموده‎اند.

این در حالی است که علی رغم برخی گمانه‎زنی‏های رسانه‎ای پیرامون دیدار اخیر هاشمی رفسنجانی با رهبر معظم انقلاب، دیدار مذکور دیدار ویژه‎ای نبوده و در قالب دیدار دو هفته یکبار رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با رهبر انقلاب صورت گرفته است. هر چند شنیده‏ها حاکی از آن است که رهبر معظم انقلاب از انتشار نامه هاشمی رفسنجانی ابراز رضایت نکرده‎اند.


 
پیشتازی احمدی‌نژاد در 27 استان و اغلب مناطق تهران
ساعت ٤:۳۸ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۳/٢٢  
اذا جاء نصر الله و الفتح/2- آخرین اخبار از تخمین آرا
پیشتازی احمدی‌نژاد در 27 استان و اغلب مناطق تهران

گزارش تخمینی خبرنگاران رجانیوز از سراسر کشور حاکی است دکتر محمود احمدی‌نژاد با فاصله قابل توجهی از سایر رقبای خود پیشی گرفته است.

این گزارش براساس آمار تخمینی خبرنگاران رجانیوز از سطح شهر تهران و برخی مراکز استان‌ها است که براساس آن در سطح شهر تهران، حدود 50 درصد آرا با دکتر احمدی‌نژاد و در اغلب استان‌ها با بیش از 60 درصد آرا پیشتاز است.

در تهران، تخمین میدانی آرا حاکی است مناطق 1، 2، 3، 6 و 7 میرحسین موسوی با فاصله کمی پیش است، در مناطق 5 و 9 تهران، آرا تقریباً برابر ارزیابی می‌شود و در سایر مناطق بنا بر مشاهدات، دکتر احمدی‌نژاد با اقبال قابل توجهی از سایر رقبا جلوتر است.

گزارش‌های تکمیلی از آمار میدانی متعاقباً ارسال می‌شود.


کلمات کلیدی: انتخابات ،سیاست ،ایران
 
تحلیلی درباره نامه هاشمی رفسنجانی
ساعت ۱٠:۳٤ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۳/٢۱  

تحلیلی درباره نامه هاشمی رفسنجانی

نامه آیت الله هاشمی رفسنجانی خطاب به رهبر معظم انقلاب که دو روز مانده به روز رأی گیری تاریخی کشور منتشر شده است، ‌ بیش از آنکه به قصد دریافت پاسخ از سوی مخاطب عظیم‌الشان نامه ‌ نگاشته شده باشد به قصد توجیه اقداماتی صورت گرفته که در فاصله روز سه‌شنبه تا جمعه و حتی پس از آن به احتمال زیاد روی خواهد داد.

به قلم جوان

 
عملکرد اسرائیلی مسئولان دولت اصلاحات در بورس تهران
ساعت ۱٠:۳٢ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۳/٢۱  

عملکرد اسرائیلی مسئولان دولت اصلاحات در بورس تهران

نگاهی به عملکرد برخی از مسئولان و جابجایی هایی صورت گرفته در این حوزه در کابینه دوم خاتمی نشان می دهد که حباب قیمت ها صرفاٌ یک پدیده نبوده وسیاستی بکار گرفته شده توسط برخی از مدیران ایشان می باشد. شاید امروز اکثریت جامعه درک کنند که اصرار بیش از حد دولت اصلاحات در زمینه توسعه سیاسی فریبی بیش نبوده است

به قلم دکتر مهدی رجبی

 
حمایت ملکه هیپی‌ها از اصلاح‌طلبان
ساعت ۱٠:۳۱ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۳/٢۱  

حمایت ملکه هیپی‌ها از اصلاح‌طلبان

ملکه هیپی‌ها که در «کلوپ رشت 29» انتخاب می‌شد، اکنون به عنوان یکی از حامیان اردوگاه اصلاح‌طلبان است.چرا امضاء این چهره فاسد فرهنگی که عکس‌های عریانش در مجلات سکسی عصر پهلوی دوم به چاپ می‌رسید، پای بیانیه‌های اصلاح‌طلبان و در کنار امضاء کسانی چون سعید حجاریان است؟ چه نسبتی میان اصلاح‌طلبان با ملکه هیپی‌ها وجود دارد؟

به قلم

 
حکایت دودی که از آتش سینه محرومان برمی خیزد
ساعت ۱٠:۳٠ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۳/٢۱  

حکایت دودی که از آتش سینه محرومان برمی خیزد

پسران آقای هاشمی و ثروت ایشان، بیشتر به افسانه هایی از داستان های هزار و یک شب شبیه است که نقل محفل و شاهد مثال مباحث مجالس خانواده های ایرانی است. وقتی که در مناظره دکتر احمدی نژاد و مهندس موسوی، نزدیکان و اعضای کابینه دکتر احمدی نژاد، متهم به رانت خواری گشتند، رییس جمهور علاوه بر تبری مباهله مانند خویش و نزدیکانش، در مقام پاسخ ریشه رانت خواری را در دولت های گذشته دانسته ...

به قلم محسن رفیعی

 
کمیته ایکس به 'چه کنم چه کنم 'افتاده!
ساعت ۱٠:٢٩ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۳/٢۱  

کمیته ایکس به 'چه کنم چه کنم 'افتاده!

اختصاصی - پرخاشگری وعصبانیتی که این روزها در موسوی وهمراهانش دیده می شود ،خبر از ظهور واقعیتی جدید در عرصه انتخابات می دهد واقعیتی که همچون آوار بر سر جبهه رانتخواران و قدرت طلبان خراب می شود ورویای شیرین آنها را تبدیل به کابوسی تلخ می کند،هرچند آنها سعی درکتمان آن دارند./ ما خدا را شاکریم که صحنه انتخابات دهم تبدیل به میدانی برای عدالتخواهی وبیان بغض های فرو مانده درگلوی مردم شد احمدی نژاد گفته که این آغاز راه است وما امیدواریم که فرصت برخورد با دانه درشتها ،دیگر ...

به قلم حسن رضا عباسی

 
سایت وابسته به محسن رضایی تورم نقطه به نقطه را به رسمیت شناخت!!
ساعت ۱٠:٢٧ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۳/٢۱  

سایت وابسته به محسن رضایی تورم نقطه به نقطه را به رسمیت شناخت!!

سایت خبری تحلیلی تابناک وابسته به محسن رضایی یکی از کاندیداهای ریاست جمهوری، نرخ تورم نقطه به نقطه را به عنوان نرخ تورم کشور آلمان اعلام کرد.شایان ذکر است که محسن رضایی در مناظره اخیر خود با محمود احمدی نژاد عنوان کرده بود که نرخ تورم نقطه به نقطه را نمی توان به عنوان تورم بیان کرد.

به قلم

 
فرار خائنین / چه کسانی چادر به سر قصد فرار از کشور را دارند؟
ساعت ۱٠:٢٦ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۳/٢۱  

فرار خائنین / چه کسانی چادر به سر قصد فرار از کشور را دارند؟

اختصاصی - ما در ایران بارها شاهد فرار خائنین بوده ایم. شاید اولین موج فرار پس از پیروزی انقلاب اسلامی بود که مفسدان اقتصادی دربار پهلوی در فرار خود و سرمایه هایشان، از دیگران پیشتاز گشتند. / احمدی نژاد در برنامه تبلیغاتی خود اثبات کرده است که در چهار سال دوم آن را با توان بیشتری پی خواهد گرفت. نیکوتر آنکه با گذشت سالها از فرمان ده ماده ای رهبری و عدم اجرای مطلوب آن، انتساب فردی با ماموریت قطع ید از مفسدان اقتصادی در راس قوه قضائیه بسیار محتمل است. با این وصف آنهایی که در حال کار...

به قلم محمد مهدی اسلامی

 
وقتی میر حسین ، با « گرگ ها » می رقصد !
ساعت ۱٠:٢٤ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۳/٢۱  

وقتی میر حسین ، با « گرگ ها » می رقصد !

 

بدون مقدمه این چند چیز را داشته باشید :
چیز اول : همه
مردم ایران می دانند که جهان غرب به سرکردگی آمریکا از ابتدای انقلاب اسلامی ایران و احزاب وطنی یعنی کارگزاران هاشمی و مشارکتی های خاتمی و سازمان مجاهدین نبوی ، پس از رحلت حضرت امام ، به صورت حساب شده و تئوریک و با صرف میلیارد ها تومان از بیت المال ، تلاش نمودند چنین القا کنند که در جهان کنونی ، دو راه بیشتر وجود ندارد ، گشته ایم ما ، آن هم عالمانه و آنچه می یافت می شود همانا ، مارکسیسم است و لیبرالیسم . ( حسین مرعشی ) و تحلیل پشت تحلیل که ، آقایون حالا که مارکسیسم رخت از جهان بر بسته است ، ناگزیر باید به ریسمان لیبرال دمکراسی چنگ بزنیم و متفرق نشویم و بدانیم که « هر آن کس که وعده بهشت موعود را در روی زمین بدهد ، مردمان را به سمت جهنم هدایت خواهد کرد » ( کارل پوپر ) و ندا سر دادند که : « توسعه طلبان یک راه بیشتر ندارند و آن ورود در تاریخ غرب است و بس ... و هر کشوری که طالب توسعه است می باید به همان راهی برود که کره جنوبی و ژاپن رفته اند . » ( کیان ، ش 20 ، تیر 73 )


 
محل شعب اخذ رای استان تهران به تفکیک شهرستان‌ها اعلام شد
ساعت ٧:٤۳ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۳/٢۱  
از سوی ستاد انتخاباتی استان تهران؛
محل شعب اخذ رای استان تهران به تفکیک شهرستان‌ها اعلام شد

خبرگزاری فارس: لیست شعب ثبت‌نام و اخذ رأی انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری اسلامی ایران به تفکیک شهرستان‌های این استان اعلام شد.


به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری تهران، با توجه به آغاز رای‌گیری انتخابات دهمین دوره‌ ریاست جمهوری از ساعت 8 صبح فردا شهروندان استان تهران می‌توانند با مراجعه به وب‌سایت استانداری تهران (www.ostan-th.ir) از محل شعب اخذ رای مطلع شوند.
بر اساس اطلاعیه‌ کمیته‌ اطلاع‌رسانی و تبلیغات ستاد انتخابات استان تهران، شماره تلفن 88510808 برای دریافت هر گونه پیشنهاد و انتقاداتی از سوی شهروندان اعلام شده است.
سیستم شماره پیام‌کوتاه ستاد انتخابات استان تهران نیز با شماره 1000888 برای دریافت هرگونه نظر، پیشنهاد و انتقاد از سوی شهروندان درنظر گرفته شده است.
تلفن دبیر‌خانه ستاد انتخابات استان تهران 88522021-88524041 ، نمابر دبیرخانه ستاد انتخابات استان تهران 88522121 و سایر خطوط ستاد انتخابات استان تهران 88522322-88521211 اعلام شده که بر این اساس در صورت نیاز هر یک از شماره‌های فوق در حوزه مسائل مرتبط آماده پاسخ گویی هستند.
فرمانداری تهران نیز در سایت خود به آدرس http://www.tehran.gov.ir/new/Default_Services.asp?chid=97 لیست شعب ثبت نام و اخذ رأی انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری اسلامی ایران و دومین میاندوره ای چهارمین دوره مجلس خبرگان رهبری در شهرستان تهران را اعلام کرده است.


کلمات کلیدی: انتخابات ،سیاست ،ایران
 
آقای هاشمی این آخرین اخطار است
ساعت ٧:٤۱ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۳/٢۱  
تجمع طلاب در فیضیه قم و امضای طومار علیه هاشمی رفسنجانی
آقای هاشمی این آخرین اخطار است

در پی انتشار نامه سرگشاده حجت الاسلام هاشمی رفسنجانی خطاب به مقام معظم رهبری، گروه کثیری از طلاب و فضلای حوزه علمیه قم عصر چهارشنبه برای اعلام حمایت از رهبر معظم انقلاب و اعتراض به این نامه، در مدرسه فیضیه که پایگاه اصلی انقلاب اسلامی در نیم قرن اخیر بوده است، تجمع کردند.

به گزارش رجانیوز، جمعیت چندین هزار نفری روحانیت معترض که صحن فیضیه را مملو از جمیعت کرده بودند، با سردادن شعارهایی از جمله "ای رهبر آزاده آماده ایم آماده"، "وای اگر خامنه ای حکم جهادم دهد"، "ما اهل کوفه نیستیم علی تنها بماند"، حمایت خود از رهبر انقلاب را اعلام کردند.


 
علم الهدی خطاب به هاشمی: مگر نمی‌گویید 5 سال صبر کردید، پس چرا این 2 روز طاقت ..
ساعت ٧:۳٩ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۳/٢۱  
اعتراض امام جمعه مشهد مقدس به نامه هاشمی رفسنجانی
مگر نمی‌گویید 5 سال صبر کردید، پس چرا این 2 روز طاقت نیاوردید؟

در ادامه اعتراضات درخصوص نامه هاشمی رفسنجانی به رهبر انقلاب، امام جمعه مشد مقدس گفت: باید از آقای هاشمی پرسید شما که 5 سال صبر کرده اید، نمی‌توانستید 2 روز دیگر صبر کنید و اینکه نوشته اند "عده ای فشار آورده اند" نیز بخشی از مشکل است.

به گزارش رجانیوز، آیت‌الله سید احمد علم الهدی در جلسه تفسیر قرآن خود در مهدیه مشهد اظهار داشت: اولین ایرادی که به این نامه وارد است، اینکه آقای هاشمی در پایان نامه نوشته است. "دوست همراه، همسنگر و دوست امروز، دیروز و فردای شما" ولی حقیقت این است که کسی که دوست شخصی مانند رهبری است، هیچگاه حاضر نمی شود توپ را در میدان ایشان بیندازد.

وی افزود: این عمل هاشمی موجب شد تا عده ای از آن به عنوان وسیله تبلیغات خود سوءاستفاده کنند.

عضو خبرگان رهبری تصریح کرد: نکته دوم این که در بخشی از این نامه نوشته است "امام حلال مشکلات بود و..." امام(ره) 20 سال قبل حلال مشکلات بودند اما طی این 20 سال، مشکلات دولت خود آقای هاشمی و خاتمی را مقام معظم رهبری حل کرده‌اند.


 
واکنش آیت الله ممدوحی به نامه رفسنجانی
ساعت ٧:۳٧ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۳/٢۱  

 

واکنش آیت الله ممدوحی به نامه رفسنجانی

آیت الله ممدوحی در واکنش به نامه رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: این نامه خود حریم شکنی بود که انصافا از آقای هاشمی بعید به نظر می‌رسد.

آیت الله حسن ممدوحی، عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، در گفت‌وگو با رسا در واکنش به نامه رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام به مقام معظم رهبری گفت: این نامه خود حریم شکنی دومی بود که انصافا از آقای هاشمی بعید بود و نمی‌بایست این گونه طرح شود.

وی افزود: حریم شکنی موجب می‌شود همه حریم‌ها بشکند و این کار بسیار کار غیرمتعارفی بود که رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام رعایت نکرد.

آیت الله ممدوحی با اشاره به سخن گفتن از «آتش‌فشان درون سینه‌های سوزان» و «آتشی که دودش در فضا قابل مشاهده است» در این نامه اظهار داشت: این ادبیات تهدید است و ما به هیچ وجه چنین سخنی را از آقای هاشمی نمی‌پسندیم و حق نبود چنین کاری را انجام دهند.

وی تاکید کرد: هم‌اینک این نامه موجب شده برخی را تحریک کرده تا علیه وی نامه بنویسند. این کارشان باعث شده که عده‌ای زیادی از علما و طلاب علیه‌شان تجمع کنند.

وی در مورد دلیل نوشتن این نامه، عنوان کرد: گاهی انسان عصبانی که می‌شود اگر بخواهد معتدل حرف بزند بسیار سخت است؛ مانند این که فنری در فشار قرار دارد و زمانی که انسان آن را رها کند این فنر حساب نشده عمل می‌کند و سخن گفتن در زمان عصبانیت به همین مصداق بر می‌گردد.

آیت الله ممدوحی تاکید کرد: به همه مردم عزیز کشورمان توصیه می کنیم با رعایت نظم و به دور از هرگونه التهاب در این انتخابات کاری کنید که دشمنان خوشحال نشوند.


 
علوی: جنگنده‌های صاعقه اولین عملیات جنگی خود را اجرا می‌کنند
ساعت ٤:۳۳ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۳/٢۱  
نشست خبری رزمایش میلاد نور ولایت -2
علوی: جنگنده‌های صاعقه اولین عملیات جنگی خود را اجرا می‌کنند

خبرگزاری فارس: معاون عملیات نیروی هوایی ارتش از اولین عملیات جنگی هواپیماهای صاعقه در رزمایش میلاد نور ولایت خبر داد.


به گزارش خبرنگار دفاعی خبرگزاری فارس، امیر سیدمحمد علوی معاون عملیات نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران صبح امروز پنج‌شنبه در نشست خبری که با حضور امیر دره‌باغی جانشین فرمانده نیروی هوایی ارتش و امیرخلبان حسین چیت‌فروش برگزار شد، علت نامگذاری رزمایش هوایی میلاد نور ولایت را همزمانی با میلاد حضرت زهرا (س) و بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران عنوان کرد.


 
دره‌باغی: جنگنده‌های ارتش پرواز 3600 کیلومتری انجام می‌دهند
ساعت ٤:۳۱ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۳/٢۱  
نشست خبری رزمایش میلاد نور ولایت -1
دره‌باغی: جنگنده‌های ارتش پرواز 3600 کیلومتری انجام می‌دهند

خبرگزاری فارس: جانشین فرمانده نیروی هوایی ارتش گفت: در رزمایش هوایی تیرماه، جنگنده‌های ارتش پرواز 3600 کیلومتری انجام می‌دهند.


به گزارش خبرنگار دفاعی خبرگزاری فارس:


 
پرده از چهره بر انداخته‌ای یعنی چه؟
ساعت ٤:٢٩ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۳/٢۱  
پرده از چهره بر انداخته‌ای یعنی چه؟

یاسر انصاری

فائزه هاشمی در همایش حامیان موسوی به احمدی‌نژاد توهین می کند. او ستاد دختران حامی موسوی را سامان می دهد. مهدی هاشمی نماینده پدر در جمع اصلاح‌طلبان حامی موسوی است. فاطمه هاشمی برای میرحسین در استان ها سخنرانی می کند. محمد هاشمی احمدی‌نژاد را بنی صدر خطاب می کند. حسین مرعشی کارگزاران را پشت سر موسوی بسیج کرده است. کرباسچی از تریبون کروبی به احمدی نژاد می تازد. پول تکنوکرات ها به "شعارهای سبزی" تبدیل می شود که در خیابان ها علیه احمدی  نژاد سر داده می شود. دعوا بر سر چیست؟


 
جزئیات تازه از استخدام گروهک ریگى براى "سیا"
ساعت ٤:٢٧ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۳/٢۱  
جزئیات تازه از استخدام گروهک ریگى براى "سیا"

ابعاد تازه ای از سرسپردگی و ارتباطات گروهک تروریستی ریگی با آمریکا فاش کرد.

عبدالحمید ریگی برادر عبدالمالک ریگی (سرکرده گروهک) پیش از اعدام و در مصاحبه با شبکه پرس تی وی گفت: برادرم عبدالمالک بارها با ماموران آمریکایی در اسلام آباد و کراچی دیدار کرده و با آنها تماس داشته است.


 
حلقه هاى زنجیره آشوب به هم متصل شده اند
ساعت ٤:٢٦ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۳/٢۱  
حلقه هاى زنجیره آشوب به هم متصل شده اند

کیهان:عضو گروهک فدائیان خلق از پروژه آشوب خبر داد. علی کشتگر همسو با فضاسازی جریان های ضدانقلاب علیه انتخابات و با پیش بینی پیروزی قریب الوقوع اصولگرایان اعلام کرد که در این صورت آشوب درست خواهد شد!وی طی مقاله ای در سایت ضدانقلابی گویانیوز به سایت های ایلنا، نوروز و میهن استناد کرد که چندی پیش با انتشار بیانیه ای جعلی از قول «جمعی از کارمندان وزارت کشور» ؟!ادعا کرده بودند در انتخابات تقلب خواهد شد و میلیون ها رأی به آرای نامزد اصولگرایان اضافه خواهد شد! کشتگر از تدارک برای رادیکالیزه کردن اعتراض پیش بینی شده و شورش! نیز خبر داده است.


 
استخدام چاقوکش برای زورگیری از مردم
ساعت ٤:٢۳ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۳/٢۱  
استخدام چاقوکش برای زورگیری از مردم

یکی از عجیب ترین پدیده های این دوره از انتخابات مشاهده چهره هایی است که به خصوص در خیابانهای تهران به جولان دادن و به اصطلاح تبلیغ نامزد خود می پردازند.

به گزارش بولتن نیوز، از جمله این قیافه های عجیب و غریب، جوانان و مردان سبیل دررفته ای است که به سبک جاهلان فیلم فارسی لباس پوشیده و در خیابان هایی چون ولیعصر و مناطقی مانند پارک وی و پارک ملت و پارک لاله به تردد پرداخته و ایجاد مزاحمت می کنند.

این اراذل تاکنون چندین نفر را در مراسم هواداران دکتر احمدی نژاد در مصلی تهران مضروب کرده و شب گذشته نیز پسری به نام مهدی.ح را در چهار راه ولیعصر با ضرب چاقو مجروح و روانه بیمارستان کرده اند.

شکستن شیشه مغازه ها هم از دیگر برنامه های تبلیغی این چاقوکشان و قداره بندهای طرفدار یکی از نامزدهای اصلاح طلب است که متاسفانه با سهل انگاری نهادهای مسئول صدمات شدیدی را به مردم وارد کرده اند.


 
سایت موسوی قانون انتخابات را زیر پا گذاشت
ساعت ٤:٢٢ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۳/٢۱  
سایت موسوی قانون انتخابات را زیر پا گذاشت

سایت "قلم" متعلق به ستاد انتخاباتی میرحسین موسوی قانون انتخابات را زیر پا گذاشت و از صبح روز پنجشنبه چندین مطلب علیه احمدی نژاد منتشر کرد.

به گزارش ایرنا، سایت قلم ساعت 13و 17دقیقه روز پنجشنبه به نقل از علی محقر معاون امور شهرستانهای ستاد انتخاباتی موسوی به دولت نهم و احمدی نژاد توهین کرد.

سایت ستاد انتخاباتی موسوی در ساعت 13و 22دقیقه روز پنجشنبه در مطلبی دیگر به نقل از وکیل خانواده اکبر هاشمی رفسنجانی مطالبی را علیه احمدی نژاد درج کرده است.

سایت قلم مطلب دیگری را نیز در ساعت12و 35دقیقه علیه احمدی نژاد منتشر کرده است.


 
عکس:ابراز محبت حامیان موسوی به حامیان احمدی نژاد
ساعت ٤:٢۱ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۳/٢۱  
عکس:ابراز محبت حامیان موسوی به حامیان احمدی نژاد


 
جزئیات جعل آمار و استناد به گزارش مؤسسات صهیونیستی توسط میرحسین موسوی
ساعت ٤:۱٩ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۳/٢۱  
دکتر احمدی‌نژاد تشریح کرد
جزئیات جعل آمار و استناد به گزارش مؤسسات صهیونیستی توسط میرحسین موسوی

دکتر "محمود احمدی نژاد" نامزد دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری چهارشنبه شب در فرصتی که در شبکه سوم سیما برای پاسخگویی نامزدها به اتهامات مطرح شده در مناظره هایی که غایب بودند، اختصاص یافته بود، با بیان لیستی از اقدامات دولت و طرح این سؤال در مقابل هر مورد که آیا "این‌ها دروغ است؟"، از پروژه جریان رقیب خبر داد که بر مبنای آن قرار است این‌قدر دولت به دروغ‌گویی متهم شود که اگر گفت ماست سفید است، بگویند نه سیاه است.


 
رئال مادرید با 96 میلیون یورو رونالدو را خرید
ساعت ۱:٤٩ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۳/٢۱  
طبق ادعای روزنامه مارکا اسپانیا
رئال مادرید با 96 میلیون یورو رونالدو را خرید

خبرگزاری فارس: باشگاه رئال مادرید اسپانیا با اختصاص مبلغ 96 میلیون یورو مهاجم پرتغالی منچستر یونایتد را خریداری کرد.


به گزارش خبرگزاری فارس و به نقل از رویترز، کریستیانو رونالدو که از دو سال گذشته مد نظر باشگاه ثروتمند رئال مادرید بوده است، پس از قهرمانی منچستر یونایتد در لیگ قهرمانان اروپا انگیزه ای برای تداوم درخشش در این لباس ندارد.
فلورنتینو پرس مدیرعامل رئال مادرید با مبلغ 96 میلیون یورو این پرتغالی را در دام انداخته و روزنامه مارکا چاپ مادرید مدعی است اصل قرارداد همکاری در لیسبون پرتغال میان پرس و وکیل رونالدو منعقد شده است.


کلمات کلیدی: ورزش ،انگلستان ،اروپا ،اسپانیا
 
گزارشی از پروژه "اصلاحات خون می‌خواهد "
ساعت ۱:٤٧ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۳/٢۱  
وبلاگ "لهجه عشق "
گزارشی از پروژه "اصلاحات خون می‌خواهد "

خبرگزاری فارس: کشف و خنثی سازی عملیات تروریستی در پرواز اهواز ـ تهران، بار دیگر سیطره بلامنازع نیروهای یگان حفاظت هواپیمایی سپاه را به رخ جهانیان کشاند.


به گزارش خبرنگار "سرویس فضای مجازی " خبرگزاری فارس، نویسنده وبلاگ "لهجه عشق " در جدید‌ترین پست وبلاگ خود، مطلبی را با عنوان "اصلاحات خون می‌خواهد " منتشر کرده است.
بر اساس این گزارش در این مطلب آمده است:


 
حق پاسخگویی احمدی نژاد 63 دقیقه بود که تنها 19 دقیقه را دادند
ساعت ۱:٤٦ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۳/٢۱  
کلهر در گفت‌وگو با فارس:
حق پاسخگویی احمدی نژاد 63 دقیقه بود که تنها 19 دقیقه را دادند

خبرگزاری فارس: مشاور رسانه‌ای رئیس جمهور گفت: براساس محاسبه ما وقت آقای احمدی‌نژاد با توجه به سخنانی که علیه ایشان در غیابشان مطرح شده بود حدود 63 دقیقه بود اما صداوسیما بیش از حدود 19 دقیقه را نپذیرفت.


مهدی کلهر مشاور رسانه‌ای رئیس‌جمهور در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، با اشاره به زمان در نظر گرفته شده برای کاندیداها جهت پاسخگویی به اتهامات مطرح شده در مناظره‌های تلویزیونی، گفت:‌ قرار بود به غیر از آقای احمدی‌نژاد سایر کاندیدها نیز از وقت‌هایی که برایشان در نظر گرفته شده بود استفاده کنند و در همان استودیوی مناظره حضور یافته و برنامه‌‌اشان را ضبط کنند و به دلیل آنکه برخی از کاندیداها در سفر بودند حتی سازمان صداوسیما از اختیارات خود استفاده و به کاندیداها اعلام کرد که در مراکز استانی صداوسیما می‌توانند برنامه خود را ضبط و ارسال کنند.
وی افزود: حتی استودیوی صداوسیمای اهواز در این راستا برای آقای موسوی آماده شده بود ولی تا ساعت 11/10 دقیقه که بنده در دفتر آقای ضرغامی حضور داشتم، هیچ‌کدام از کاندیداها در صداوسیمای تهران حضور نیافته و از مراکز استانی نیز چیزی ارسال نکردند.
کلهر ادامه داد: کاندیداها از ظهر امروز از زمان خود برای ضبط برنامه تلویزیونی براساس میزان ساعتی که ستاد تبلیغاتی شامل دادستان، وزارت کشور، شورای نگهبان و سازمان صداوسیما مشخص کرده بود، خبر داشتند و حتی تأخیری که در پخش برنامه ضبط شده آقای احمدی‌نژاد پیش آمد نیز به این دلیل بود که شاید صداوسیما هنوز منتظر دریافت برنامه‌ ضبط شده سایر کاندیداها نیز بود.
مشاور رسانه‌ای رئیس جمهور با بیان اینکه براساس محاسبه ما وقت آقای احمدی‌نژاد با توجه به سخنانی که علیه ایشان در غیابشان مطرح شده بود حدود 63 دقیقه بود گفت: صداوسیما بیش از حدود 19 دقیقه را نپذیرفت که آن هم حدود ساعت 8 شب ضبط شده بود و البته رئیس جمهور نکات بیشتری را نیز مطرح کرده بود که ستاد تبلیغاتی صداوسیما با توجه به وقت درنظر گرفته شده بخش‌هایی از صحبت‌های رئیس جمهور را حذف کرد.


 
منافع بسیاری افراد به اصطلاح دلسوز نظام به خطر افتاده است
ساعت ۱:٤٤ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۳/٢۱  
سلیمی‌نمین:
منافع بسیاری افراد به اصطلاح دلسوز نظام به خطر افتاده است

خبرگزاری فارس: رئیس مرکز مطالعات و تدوین تاریخ معاصر ایران گفت: در فضای انتخاباتی امسال منافع شخصی بسیاری از افراد به اصطلاح دلسوز نظام به خطر افتاده است.


به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، عباس سلیمی‌نمین چهارشنبه‌ شب در یک نشست انتخاباتی در اردبیل اظهار داشت: امروز جامعه ما وارد صحنه‌ای شده است که برخی مناسبات ناسالم را از صحنه انقلاب پاک کند، اما عده‌ای قصد همراهی با این تفکر را ندارند و به صراحت نیز اعلام می‌کنند، تمام قوانین کشور و حتی خط ولایت را نیز ترد کرده و زیر سوال می‌برند.


کلمات کلیدی: سیاست ،ایران ،اقتصاد
 
در نامه‌ایب ه هاشمی/کروبی از تخریب خود توسط نزدیکان و اطرافیان هاشمی انتقاد کرد
ساعت ۱:٤٢ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۳/٢۱  
در نامه‌ای خطاب به هاشمی رفسنجانی
کروبی از تخریب خود توسط نزدیکان و اطرافیان هاشمی انتقاد کرد

خبرگزاری فارس:حجت الاسلام والمسلمین مهدی کروبی در نامه ای به آیت الله هاشمی رفسنجانی نوشت: امیدوارم به دوستان خود تذکر بدهید که از ادامه حرکت تخریبی خودداری کنند.


به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی اعتماد ملی، مهدی کروبی در نامه ای انتقادی خطاب به هاشمی رفسنجانی از تخریب خود توسط اطرافیان وی و به نفع موسوی انتقاد کرد.
کروبی همچنین نوشت: بدانید که به‌رغم برخی داعیه‌ها اکنون همه این رفتارها منتسب به حضرتعالی است و گرچه سهم برخی نهادهای عمومی – مانند دانشگاه آزاد اسلامی – را نمی‌توان در ترویج نامزد مورد نظر شما را نادیده گرفت اما حق شهروندی‌شما در دفاع از نامزد خاص ملازمتی با خروج از دایره عدل و انصاف ندارد.

متن کامل این نامه به شرح زیر است:


 
حاشیه دیدار تیمهای ایران و امارات-گزارش تصویری-
ساعت ۱:٤٠ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۳/٢۱  
تماشاگران دیدار تیم ملی فوتبال ایران و امارات

کلمات کلیدی: ایران ،ورزش
 
رمضان‌زاده: مردم تلویزیون ها را خاموش کنند!
ساعت ۱:۳۸ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۳/٢۱  
رمضان‌زاده: مردم تلویزیون ها را خاموش کنند!

سخنگوی دولت اصلاحات در اظهارنظری عجیب مردم را به شورش در خیابان‌ها دعوت کرد و از آن‌ها خواست که با خاموش کردن تلویزیون‌هایشان دفاعیه رئیس‌جمهور را در برابر اتهامات وارده به او، نبینند.

به گزارش شبکه ایران، سخنگوی دولت اصلاحات در جمع سمنانی‌ها، به تمجید از میرحسین موسوی پرداخت و او را فردی دارای خصوصیات لازم برای مدیریت کشور دانست.

عبدالله رمضان زاده با بیان اینکه ممکن است صداوسیما به احمدی‌نژاد زمانی برای پاسخگویی نسبت به اتهامات ایراد شده بدهد، از آن مردم خواست که در این صورت ، در آن ساعت تلویزیون‌ها را خاموش کنند و به خیابان‌ها بیایند و به این اقدام صداوسیما و احمدی‌نژاد اعتراض کنند.


 
سایت فرزند هاشمی رفسنجانی در حمایت از موسوی کروبی را تخریب می‌کند
ساعت ۱:۳٧ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۳/٢۱  
سایت فرزند هاشمی رفسنجانی در حمایت از موسوی کروبی را تخریب می‌کند

سخنگوی حزب اعتماد ملی گفت: سایت مهدی هاشمی، فرزند هاشمی رفسنجانی و بخشی به سرکردگی سازمان مجاهدین و مشارکت و شخص عبدالله ناصری که البته پشت او بهزاد نبوی است در حمایت از موسوی دائما شایعه‌پراکنی می‌کنند که کروبی کنار می‌رود.

اسماعیل گرامی مقدم در گفت‌وگو با فارس، در خصوص تخریب هایی که علیه مهدی کروبی صورت می گیرد اظهار داشت: سایت "جمهوریت " دو ماهی است که مستقیما کروبی را تخریب می‌کند و نگران این است که نامزد مورد حمایتش رای نیاورد و آنچه که مسلم است همه نظرسنجی‌ها، برآوردها و استقبال‌های مردمی نشان می‌دهد که کروبی از وضعیت مناسبی برخوردار است.


 
الجزیره: حمایت رفسنجانی از موسوی آشکار است
ساعت ۱:۳٥ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۳/٢۱  
الجزیره: حمایت رفسنجانی از موسوی آشکار است

شبکه تلویزیونی الجزیره بر مشهود بودن حمایت اکبر هاشمی رفسنجانی از میرحسین موسوی در تبلیغات انتخاباتی و سخنرانی ها تاکید کرد.

به گزارش شبکه خبر دانشجو به نقل از الجزیره، در حالیکه کمتر از دو روز به برگزاری انتخابات ایران باقی مانده است، احمدی نژاد، رئیس جمهور ایران به شدت مورد انتقاد کروبی، هاشمی و موسوی قرار گرفته است.

این رسانه عرب ادامه داد: رفسنجانی در انتقاد شدید از احمدی نژاد او را به دروغ و افترا متهم و حتی بحث از تقلب در انتخابات را به میان آورده است.

الجزیره به تهمت های سه نامزد انتخاباتی مخالف احمدی نژاد علیه وی در سه ماه گذشته اشاره کرد و ادامه داد: حمایت مستقیم رفسنجانی از موسوی از سوی خود وی و هوادارانش کاملا مشهود است.

الجزیره درباره اتهام دروغگویی وارد شده از سوی مخالفان احمدی نژاد آورد: رئیس جمهوری ایران با ارائه آمار در تلویزیون، اتهامات را رد می کند.


 
مشروح سخنان احمدی‌نژاد در تلویزیون: رقیب عرصه را باخته و به دنبال ایجاد تنش است
ساعت ۱:۳٢ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۳/٢۱  
مشروح سخنان احمدی‌نژاد در تلویزیون:
رقیب عرصه را باخته و به دنبال ایجاد تنش است

خبرگزاری فارس: محمود احمدی‌نژاد با تأکید بر اینکه اطلاع دقیق داریم که آنها باور کرده‌اند که صحنه را واگذار کرده‌اند، تصریح کرد: به همین جهت آنها به دنبال ایجاد تنش هستند، لذا از ملت خواهش می‌کنم که آرامش خودشان را حفظ کنند.


به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، محمود احمدی‌نژاد کاندیدای دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در فرصت 19 دقیقه و 44 ثانیه ای خود که امشب از شبکه سوم سیما بطور زنده اجرا شد، اظهار داشت: همه تبلیغات علیه یک نفر بود و علیه یک رقیب، سوال این است که چرا، چرا آنها فقط دست به حمله زدند و این همه تخریب و توهین و این یک سوال کلیدی است که چند دلیل داشت.


 
توطئه اختلال در برنامه های سیما در روز رای گیری
ساعت ۱:۱٥ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۳/٢۱  
توطئه اختلال در برنامه های سیما در روز رای گیری

پس از آنکه اعتراضات گسترده ای نسبت به قطع برنامه های صدا و سیما در برخی مناطق کشور به گوش رسید ، عزت الله ضرغامی در پاسخ به این نارضایتی ها پرده از سلسله اقدامات تخریبی علیه صدا و سیمای ایران در آستانه انتخابات ریاست جمهوری برداشت.


کلمات کلیدی: انتخابات ،سیاست ،ایران
 
گزارش جمعی از دانشجویان دانشگاه تهران درباره پرونده «استات‌اویل»
ساعت ٩:٤٦ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۳/٢٠  
گزارش جمعی از دانشجویان دانشگاه تهران درباره پرونده «استات‌اویل»

خبرگزاری فارس: جمعی از دانشجویان دانشگاه تهران و علوم پزشکی تهران در پی مباحث مطرح شده در مناظره تلویزیونی محمود احمدی‌نژاد و میرحسین موسوی و همچنین نامه شب گذشته هاشمی رفسنجانی، گزارش پیگیری‌های خود در خصوص پرونده نفتی استات اویل را منتشر کرد.


به گزارش خبرگزاری فارس، در این گزارش آمده است:


کلمات کلیدی: سیاست ،اقتصاد ،نفت ،ایران
 
نگاهی به پرونده های رشوه‌خواری یک آقازاده
ساعت ٩:٤٤ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۳/٢٠  
نگاهی به پرونده های رشوه‌خواری یک آقازاده

خبرگزاری فارس: در جریان انعقاد قرارداد توسعه فازهای 2 و 3 پارس جنوبی در سال 1997، یکی از آقازاده های وقت متهم به دریافت رشوه از شرکت توتال به عنوان اپراتور توسعه این فازها شد.


به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، جریان پرونده رشوه خواری در قرارداد توتال به این ترتیب است که در فاصله سالهای 1997 (اواخر این سال) تا 15 آگوست سال 2003 میلادی یک حساب بانکی بنام سیاکل «Siakal Account» در بانک خصوصی لومبارد Lombard Bank فرانسه برای فردی بنام «بیژن دادفر» که ظاهرا یک دلال نفتی است، فعال می‌شود.


کلمات کلیدی: اقتصاد ،نفت ،سیاست ،ایران
 
ناگفته‌هایی درباره وبلاگ رییس جمهور
ساعت ٩:٤٢ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۳/٢٠  
اختصاصی فارس/اجمالی
ناگفته‌هایی درباره وبلاگ رییس جمهور

خبرگزاری فارس: مسئول فنی وبلاگ رییس جمهور اعلام کرد که بازدیدهای وبلاگ احمدی‌نژاد از مرز یک میلیون در روز گذشته است که از این تعداد حدود 800 هزار نفر آنان کاربران مقیم ایران هستند.


مسئول فنی وبلاگ دکتر احمدی نژاد در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار سرویس "فضای مجازی " خبرگزاری فارس، ضمن اشاره به افزایش سیل آسای پیام‌های حمایت آمیز مردم در روزهای اخیر، از ابراز محبت‌های کاربران به احمدی نژاد تشکر کرده و از آنان خواست تا در چند روز آینده از ارسال پیام به این وبلاگ خودداری کنند تا باتوجه به افزایش بی‌سابقه بازدیدها، خللی در فعالیت این سایت ایجاد نگردد.


کلمات کلیدی: احمدی‌نژاد ،ایران ،سیاست
 
با نقض سخنان خود در مناظره با کروبی؛ موسوی دچار تناقض گویی شده است
ساعت ٩:٤۱ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۳/٢٠  
با نقض سخنان خود در مناظره با کروبی؛
موسوی دچار تناقض گویی شده است

خبرگزاری فارس: موسوی پس از تعیین وقت به احمدی نژاد از سوی صداوسیما برای پاسخ‌گوئی به اتهامات، سخنان خود در مناظره با کروبی که گفته بود سه برابر وقت خود را به احمدی نژاد می‌دهد، نقض کرد و خواستار تعیین وقت برای حضور در یک برنامه تلویزیونی شد.


به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، میرحسین موسوی که در مناظره خود با مهدی کروبی دیگر کاندیدای اصلاح طلب در خصوص صحبت احمدی نژاد در تلویزیون گفته بود: "حاضر است سه برابر وقت خود را به احمدی نژاد بدهد تا در تلویزیون صحبت کند " در جمع گروهی از خبرنگاران اقدام صداوسیما نسبت به تعیین وقت برای احمدی‌نژاد را ظلم به سایر کاندیداها دانست.
وی مدعی شد:اگر قرار باشد وقت اضافه‌ای در اختیار کاندیداها قرار بگیرد باید یک ساعت وقت به بنده داده شود و من هم زمزمه اعطای وقت به احمدی نژاد را شنیده‌ام و امیدوارم درست نباشد؛ چون این مساله ظلم به سایر کاندیداها است.


 
سانسور نامه هاشمی رفسنجانی در سایت شخصی وی
ساعت ٩:٤٠ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۳/٢٠  
سانسور نامه هاشمی رفسنجانی در سایت شخصی وی

خبرگزاری فارس: سایت شخصی هاشمی رفسنجانی پاراگراف اول از نامه وی به مقام معظم رهبری را حذف کرد.


به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، سایت شخصی هاشمی رفسنجانی پاراگراف اول نامه وی را که در دیگر سایت‌ها منتشر شده است،‌ حذف کرد.
نامه هاشمی رفسنجانی به مقام معظم رهبری با جملاتی به شرح زیر آغاز می‌شود:


 
نامه طلاب و فضلای قم به هاشمی رفسنجانی
ساعت ٩:۳٤ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۳/٢٠  
نامه طلاب و فضلای قم به هاشمی رفسنجانی

در پی انتشار نامه حجت الاسلام و المسلمین هاشمی رفسنجانی به مقام معظم رهبری، جمعی از طلاب و فضلای حوره علمیه قم در نامه ای سرگشاده به وی مطالبی را تشریح کردند.

به گزارش فارس به نقل از رسا، در پی انتشار نامه حجت السلام و المسلمین هاشمی رفسنجانی به مقام معظم رهبری، جمعی از طلاب و فضلای حوره علمیه قم، در نامه ای به رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام مطالبی را یادآور شدند:

متن این نامه به این شرح است:


 
امشب طنین "الله اکبر" پس از سخنان تلویزیونی دکتر احمدی‌نژاد
ساعت ٩:۳٢ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۳/٢٠  
امشب طنین "الله اکبر" پس از سخنان تلویزیونی دکتر احمدی‌نژاد

دکتر احمدی نژاد امروز در اجتماع عظیم و پرشور مردم تهران که از میدان انقلاب تا مسجد دانشگاه شریف حضور پیدا کرده بودند، اعلام کرد امشب در برنامه تلویزیونی به مدت 45 دقیقه به سخنان ناروای دیگر نامزدهای انتخابات در غیاب ایشان در مناظره ها و برخی تخریب ها پاسخ خواهد گفت.

ستاد هماهنگی حمایت های مردمی دکتر احمدی نژاد از ملت عزیز و بزرگوار ایران خواست که امشب پس از سخنان تلویزیونی رییس جمهور که براساس مقررات ساعت 22:30 از شبکه سوم سیما پخش خواهد شد، در جهت حمایت از گفتمان امام و انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی و مواضع ایشان ، طنین "الله اکبر" را در سراسر کشور بیفکنند.


 
دریافت رشوه 15 میلیون دلاری یکی از آقازاده ها از استات اویل
ساعت ٩:۳۱ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۳/٢٠  
دریافت رشوه 15 میلیون دلاری یکی از آقازاده ها از استات اویل

نماینده مر‌دم تهران در مجلس در خصوص رشوه‌گرفتن پسر کسی که در نامه‌اش مدعی می‌شود از کسی حمایت نمی‌کند از شرکت استات اویل نروژ اشاره کرد و گفت: پسر این فرد 15 میلیون دلار از این شرکت رشوه گرفته است.

به گزارش خبرگزاری فارس ، روح‌الله حسینیان بعدازظهر امروز در جمع گسترده حامیان احمدی‌نژاد در اصفهان با اشاره به اینکه در طول سخنرانی‌ام می‌خواهم برای دلایل رأی به احمدی‌نژاد و حمایت از او صحبت کنم افزود: در جنگ جمل عده‌ای از مسلمانان کم‌عمق نگاه می‌کردند طلحه و زبیر دو صحابی پیامبر (ص) و عایشه یک طرف میدان و حضرت علی (ع) در یک طرف میدان هستند و با دیدن این مناظر به تردید افتادند و نتوانستند انتخاب کنند.


کلمات کلیدی: سیاست ،اقتصاد ،نفت ،انتخابات
 
گفته‌اند باید با آمار ساختگی دولت را به دروغ‌گویی متهم کنیم
ساعت ٩:٢٩ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۳/٢٠  
دکتر احمدی‌نژاد در جمع پرشور صدها هزار تهرانی
گفته‌اند باید با آمار ساختگی دولت را به دروغ‌گویی متهم کنیم/ صحنه را از دست داده‌اند، به دنبال ایجاد تشنج هستند

محمود احمدی‌نژاد گفت: تهمت زنندگان به دولت در جلسات مخفی و حزبی که خبر دقیق و مو به موی آن را در اختیار داریم، ‌گفته‌اند در انتخابات باید دولت را با شدیدترین آمار ساختگی به دروغ‌گویی متهم کرد.

به گزارش فارس، محمود احمدی‌نژاد رئیس‌جمهور طی سخنانی در اجتماع عظیم و پرشور مردم تهران که از میدان انقلاب تا مسجد دانشگاه شریف حضور پیدا کرده بودند، با برشمردن ویژگی‌های مردم تهران گفت: مردم عزیز تهران پیشگامان پاکی، عدالت و سرافرازی ملت بزرگ ایران هستند و سلام خدا بر شما انسان‌های هوشمند، شایسته و آرمانی که با صلابت در سنگر صیانت از استقلال، عزت و شرف ملت ایران ایستاده‌اید و سلام بر مردم تهران و همه شما عاشقان که امروز در اینجا حضور پیدا کرده‌اید.


 
کاهش 25 دقیقه‌ای فرصت احمدی‌نژاد و کم‌حافظگی موسوی دروغ‌گو
ساعت ٩:٢۸ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۳/٢٠  
بوی صداقت آمد!/ صداوسیما با کوتاه آمدن مقابل فشارها وقت احمدی‌نژاد را کاهش داد
کاهش 25 دقیقه‌ای فرصت احمدی‌نژاد و کم‌حافظگی موسوی دروغ‌گو

در حالی که صحنه انتخابات عملاً به جبهه 3 کاندیدا علیه دکتر احمدی‌نژاد تبدیل شده است، صداوسیما در مقابل فشارهای وارده از سوی این کاندیدا برای تضییع حق احمدی‌نژاد تا حدودی انفعال نشان داده و زمان مقرر 45 دقیقه‌ای را به 20 دقیقه کاهش داده است.

به گزارش رجانیوز، بنا بر محاسبات ستاد انتخابات صداوسیما، 20 دقیقه برای احمدی‌نژاد، 101 ثانیه برای موسوی، 76 ثانیه برای کروبی و 60 ثانیه به رضایی اختصاص یافته است.

دکتر احمدی‌نژاد ساعت 22:30 امشب به بخشی از اتهامات مطرح شده علیه وی در 3 مناظره تلویزیونی که بدون حضور وی انجام شد، پاسخ می‌گوید. شاید نقطه اوج این اتهام‌زنی‌ها اظهارات توأم با تندخویی موسوی در بخش پایانی مناظره با کروبی بود.

اما موسوی که در آن مناظره در واکنش به تذکر مجری برنامه مبنی بر اینکه صحبت کردن در مورد نامزد غایب خلاف آیین‌نامه است، با تندخویی گفته بود: «من راجع به سیاست های چهار سال گذشته و به همین انگیزه آمده ام و تعجب می کنم از شما. شما چرا وقتی که کسان دیگری اینجا نشسته اند چنین صحبتی نمی کنید. هی اخطار قانونی نمی دهید. تمام وقت من داده شود تا بیاید سه برابر من اینجا صحبت کند. من جلوی آقای کروبی هم قبول کردم. بیاید هر دروغی که می خواهد اینجا بگوید. شما ایشان اینجا دروغ می گوید هیچ کس جلویش را نمی گیرد، یقه اش را نمی گیرد. من که اسم نبردم.»

با این حال، از آنجایی که دروغگو کم‌حافظه است، موسوی اظهارات قبلی خود مقابل میلیون‎ها ایرانی و بذل و بخشش 3 برابر وقت خود به احمدی‌نژاد در اوج عصبانیت را فراموش کرده و امروز در جمع خبرنگاران گفت: من هم زمزمه این مساله را شنیده‌ام و امیدوارم درست نباشد؛ چون این مسئله ظلم به سایر کاندیداها است.


 
اسیدپاشی به صورت 3 دختر جوان، حمله به اتومبیل رضازاده و...
ساعت ٩:٢٧ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۳/٢٠  
حملات هواداران موسوی به مردم پس از قطعی شدن شکست و انتشار نامه هاشمی
اسیدپاشی به صورت 3 دختر جوان، حمله به اتومبیل رضازاده و...

گزارش‌های خبرنگاران رجانیوز از سطح شهر تهران و برخی شهرستان‌های دیگر حاکی است، پس از انتشار نامه هاشمی رفسنجانی، حملات هواداران میرحسین موسوی علیه مردم و حامیان دکتر احمدی‌نژاد به شدت افزایش یافته و در برخی موارد با خارج شدن از حالت عادی، صورت وحشیانه به خود گرفته است.

اسید پاشی به سمت 3 دختر جوان محجبه، حمله عمد به موتور سوار حامی احمدی‌نژاد، حمله به اتومبیل رضازاده و... تنها بخشی از این اقدامات است که در راستای تمرین آشوب‌آفرینی و تدارک شکست قطعی انجام می‌شود.

تجربه انتخابات 84

چهار سال پیش احمدی‌نژاد و اکبر رفسنجانی به دور دوم انتخابات راه پیدا کردند. هزینه های میلیاردی ستاد هاشمی، دفاع همه جانبه جریانات معلوم دار از وی و موج تخریب علیه احمدی‌نژاد، از مشخصه های عمده انتخابات ریاست جمهوری نهم بود.

اما حامیان احمدی‌نژاد به جای غوغاسالاری، در میدان های شهرهای مختلف حاضر شدند و با مردم به صورت چهره به چهره ارتباط برقرار کردند. آنها تواستند بسیاری از مطالب را به مردم منتقل کنند و بدین صورت بود که حامیان مردمی رئیس‌جمهور، نقشی اساسی در پیروزی دکتر احمدی‌نژاد ایفا کردند.


 
ستاد من حق تکثیر عکسم را ندارد، این تبلیغات مسرفانه و فریبکارانه است
ساعت ٩:٢۱ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۳/٢٠  
بوی صداقت آمد! موسوی 20 اسفند 87چه می‌گفت؟
ستاد من حق تکثیر عکسم را ندارد، این تبلیغات مسرفانه و فریبکارانه است

«در جریان فعالیت‌های انتخاباتی، ستاد اینجانب حق چاپ و تکثیر عکس مرا نخواهد داشت و از علاقمندانی که ممکن است به صورت خودجوش وارد صحنه‌ی تبلیغات شوند نیز انتظار دارم که به این خواسته‌ی خدمتگزار خود توجه کنند. از نظر من نوشته ساده‌ی یک شهروند علاقمند به سرنوشت کشور در پشت شیشه‌ی مغازه‌اش دلنشین‌ترین و موثرترین الگوی تبلیغاتی است. این نه بدان معناست که استفاده از تصویر را الزاماً مسرفانه و یا فریبکارانه بدانم، بلکه می‌خواهم از کارهایی که شایعه شیوعشان را در فصول انتخابات شنیده‌ام، و امیدوارم هرگز واقع نشده باشند، به اکیدترین وجهی پیشگیری کنم.»


 
احمدی نژاد امشب 25 دقیقه به اتهامات پاسخ می دهد
ساعت ۱۱:٢٧ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/۳/٢٠  

احمدی نژاد امشب 25 دقیقه به اتهامات پاسخ می دهد 

یک مقام مسوول در صدا و سیمای جمهوری اسلامی، گفت: با بررسی دقیق شش برنامه مناظره نامزدهای دهمین دوره ریاست جمهوری، 25 دقیقه وقت برای پاسخگویی به اتهامات وارد شده از سوی نامزدهای دیگر به محمود احمدی نژاد اختصاص یافت.

 

وی که خواست نامش ذکر نشود روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی ایرنا، اظهار داشت: سازمان صدا و سیما دو نامه از نماینده انتخاباتی رییس جمهور در رسانه ملی و یک نامه از دفتر رییس جمهور دریافت کرده است که هر کدام زمان های متفاوتی را برای این پاسخگویی اعلام کرده اند.
وی، افزود: مهدی کلهر 45 دقیقه و عبدالرضا شیخ الاسلامی 60 دقیقه زمان برای پاسخ گویی به اتهامات وارده به احمدی نژاد محاسبه کرده اند.
این منبع آگاه از صدا و سیما، ادامه داد: دفتر رییس جمهور در محاسبه این وقت همه برنامه های تبلیغی را محاسبه کرده ، در حالی که این قاعده فقط مختص برنامه های مناظره است.
وی تصریح کرد:ستاد انتخابات صدا و سیما روز سه شنبه در جلسه ای مدت زمان محاسبه شده برای پاسخ گویی به اتهامات وارده به احمدی نژاد را 25 دقیقه محاسبه کرده است.
این مقام آگاه بررسی مجدد را مورد اشاره قرار داد و گفت که علت این بررسی مجدد اعلام زمان های متفاوت از سوی نماینده و رییس دفتر رییس جمهوری بوده که بیش از زمان محاسبه شده توسط ستاد انتخابات صدا و سیما است.
گفتنی است دیشب نیز نماینده"محمود احمدی نژاد"نامزد دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در دو نامه جداگانه به"عزت الله ضرغامی"رییس سازمان صداوسیما مطابق آیین نامه تبلیغات انتخابات خواستار تعیین وقت برای پاسخگویی به اتهامات واهانت هائیکه برخی از نامزدها در برنامه ایکه احمدی نژاد حضور نداشت،شده بود.


 
انحصار آمریکا در مریخ شکسته شد
ساعت ۱۱:٢٥ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/۳/٢٠  

انحصار آمریکا در مریخ شکسته شد 

بالاخره پس از حدود نیم قرن اکتشافات انحصاری آمریکا در مریخ، ‌قرار است به‌زودی آژانس فضایی اروپا به ناسا بپیوندد تا در این باره تحقیقات مشترک انجام شود.

 

 

به گزارش آسوشیتدپرس، دلیل اینکه آمریکا می‌خواهد آژانس فضایی اروپا را در برنامه‌های اکتشافی مریخ شرکت دهد مشکلات بودجه‌ای است که گریبان این سازمان را گرفته است.

پیش‌تر مدیر علمی ناسا گفته بود که شراکت 2 آژانس فضایی در این‌باره اقدام مهمی برای تعقیب اهداف علمی است. در توافقاتی که میان اروپا و آمریکا به دست آمده، ‌قرار است هر دو سازمان به تناوب، رهبری ماموریت‌های اکتشافی مریخ را به‌عهده بگیرند.

یکی از مسئولان آژانس فضایی اروپایی در این باره گفته است که لزوم شکسته‌شدن انحصار آمریکا در اکتشافات مریخی، امری واضح است و موضوع حالا تنها درباره چگونگی همکاری در این زمینه است.

هم ناسا و هم آژانس فضایی اروپایی برای انجام برنامه‌های اکتشافی خود در مریخ نیاز به بودجه‌های بسیار زیادی دارند به‌گونه‌ای که ناسا برای پرتاب مریخ‌گرد نسل بعدی خود که یک ماشین هسته‌ای است، به 3/2 میلیارد دلار بودجه نیاز دارد.

در مقابل آژانس اتحادیه اروپایی هم برای انجام پروژه سنگینی که با هدف اکتشاف در مریخ پیاده شده است، به بودجه هنگفتی نیاز دارد؛ این پروژه، اگزومارس نام دارد و قرار است در سال 2016 عملیاتی شود.


کلمات کلیدی: بین الملل ،علمی ،اروپا ،آمریکا
 
ده نمکی :‌ اخراجی های واقعی غارتگران بیت المال هستند
ساعت ۱۱:٢۳ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/۳/٢٠  

ده نمکی :‌ اخراجی های واقعی غارتگران بیت المال هستند

کارگردان فیلم اخراجی ها گفت: اخراجی ها ساخته شد تا بگوید اخراجی های واقعی، غارتگران بیت المال هستند.

 

 

به گزارش خبرنگار سیاسی «شبکه خبر دانشجو» در گردهمایی میلیونی حامیان احمدی نژاد که عصر امروز با حضور هنرمندان، ورزشکاران، مداحان اهل بیت(ع) و بسیاری از شخصیت های سیاسی و فرهنگی کشور برگزار شد، مسعود ده نمکی گفت: من دوست داشتم اخراجی های 3 را قبل از انتخابات بسازم و باید بدانید که  اخراجی ها ساخته شد که بگوید اخراجی های واقعی غارتگران بیت المال هستند.

وی در ادامه گفت: آن کسی که باید اخراج بشود مردم نیستند، بلکه کسانی هستند که به نام دین همه کاری می کنند و عملشان با حرف هایشان یکی نیست.

ده نمکی خاطرنشان کرد: بعد از انتخابات هم این مردم که در اینجا جمع شده اند و هم طرفدارهای دیگر کاندیداها، بر علیه غارتگران بیت المال متحد خواهند شد.

گفتنی است در هنگام سخنرانی وی، حاضران شعار می دادند «مرگ بر غارتگر بیت المال» «هاشمی تیم تو بردار و برو» «غارتگر بیت المال، هاشمی و بچه هاش» سر می دادند.


کلمات کلیدی: احمدی‌نژاد ،هاشمی ،سیاست ،ایران
 
احمدی‌نژاد؛ بغض فروخفته یک ملت
ساعت ۱۱:٠٥ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/۳/٢٠  
احمدی‌نژاد؛ بغض فروخفته یک ملت

علی نادری

مردم پس از مناظره در شهرهای مختلف به خیابان‌ها آمدند و هر نقطه‌ای را که منتسب به احمدی‌نژاد بود، محلی برای اجتماع و بیان شور و هیجان خود قرار دادند. دانشجویانی که برای تماشای مناظره در مقابل صداوسیما جمع شده بودند، سر از پا نمی شناختند. بسیاری از خانواده‌ها آن‌هم با جایگاه‌های اجتماعی متفاوت و بعضاً متضاد، در حالی که ساعت از نیمه شب گذشته بود، به خیابان‌ها آمدند.

واقعاً مگر چه شده است؟ مگر در این مناظره اتفاق جدیدی افتاد؟ مگر غیر از این بود که باز هم طبق روال 3 ماه اخیر و یا حتی 4 سال گذشته، لیست تکراری از بی‌انصافی‌ها، تخریب‌ها و حتی توهین‌ها قرائت شد؟ بیش از نیمی از 45 دقیقه وقت احمدی‌نژاد هم که در پاسخ به همین بی‌انصافی‌ها گذشت.

اما این سؤال جدی است: مگر احمدی‌نژاد در همان چند دقیقه کوتاه چه گفت که اینچنین توده‌ها را شعله‌ور کرد؟

پاسخ را باید در فضایی که احمدی‌نژاد در آن لب به سخن گشود، یافت. احمدی‌نژاد در پس 4 سال سکوت، زمانی عزم سخن گفتن کرد که "هیاهوی سبز"، به یاری امواج بلند تهمت، توهین و تخریب، غباری سنگین و البته سبز رنگ را بر جامعه پاشیده بود. غلظت این غبار که این بار همه توان اغواگران را به خدمت گرفته بود، آن‌قدر سنگین بود که حتی می‌رفت تا پرنورترین و روشن‌ترین نقاط 4 سال تلاش شبانه‌روزی دولت اسلامی را نیز در خود فرو بلعیده و مانع از دیدنشان شود؛ آن‌قدر سنگین که روشنایی کارنامه نماینده یک ملت در سیاست خارجی، مایه ذلت خوانده شود و خدمت مایه خفت.

احمدی‌نژاد ماهیت غبارگونه‌ی این هیاهوی سبز را شناخت و تنها کاری که کرد، فرونشاندن این غبار بود. ماهیت حباب‌وار این هیاهوی سبز ایجاب می‌کرد که با سر سوزنی فرونشیند و با سر سوزنی فرونشست.

احمدی‌نژاد حتی در افشاگری خویش نیز سخن تازه‌ای نگفت. او تنها سخنانی را که در یک محفل خانوادگی، یک جمع 5 نفره در تاکسی و یا یک صف چند نفره مقابل مغازه نانوایی مطرح می‌شود، باز گو کرد. او از شبکه قدرت و ثروتی سخن گفت که بارها و بارها موضوع بحث جمع‌های کوچک مردم بوده است، با این تفاوت که او در جایگاه نماینده ملت، نه بر مبنای شنیده‌ها، که اینک از روی شواهد، ناگفته‌های ملت را از زبان آنان و به نمایندگی از آنان مطالبه می‌کرد.

اگر چه او را مردم به حلقه‌ای بسته از مدیریت اجرایی کشور تحمیل کرده‌اند، ولی وی در واپسین ماه‌های نمایندگی‌اش از مردم، نه تنها به رنگ سبز آن حلقه‌ی بسته در نیامده است، بلکه این احمدی‌نژاد است که با شجاعت و به قیمت به جان خریدن توهین‌های مکرر، کلام مردم را برای صاحبان قدرت و ثروت هجی می‌کند.

و شاید اینک بتوان دریافت راز این همه شور و احساس را تنها پس از یک مناظره‌ی در ظاهر ساده؛ احمدی‌نژاد بغض فروخفته‌ای بود که به فریاد الله اکبر شبانه مردم تبدیل شد. او باطل‌السحر جادوی سبزرنگی بود که اغواگرانه در جمع مردم می‌گشت تا شاید از "غوغا" طرفی بربندد. و اینک صاحبان این هیاهو نیک می‌دانند که در فضایی که غبار آلوده نیست، رقابت دیگر معنایی ندارد.


 
سازمان مدیریت دولت هشتم معتقد بود پژوهشگران پول را دور می‌ریزند
ساعت ۱۱:٠٤ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/۳/٢٠  
عضو هیئت علمی دانشگاه تربیت مدرس در گفت‌وگو با فارس:
سازمان مدیریت دولت هشتم معتقد بود پژوهشگران پول را دور می‌ریزند

خبرگزاری فارس: عضو هیئت علمی دانشگاه تربیت مدرس با تأکید بر این که سازمان مدیریت دولت هشتم معتقد بود که پژوهشگران پول را دور می‌ریزند، افزود: در دولت هشتم در بودجه پژوهشی هیچ منطقی جز چانه‌زنی وجود نداشت.


حسن مسلمی نائینی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس با بیان این که در دولت هشتم هر کس می‌توانست با چانه‌زنی پول بیش‌تری گیرد و معلوم نبود که چرا بودجه دانشگاه‌ها 18 درصد و بودجه یک جای دیگر مثلاً جهاد کشاورزی 25 درصد است، گفت: به طور مثال یک مرکز تحقیقاتی سال 83 فعالیت خود را آغاز کرده و در همان سال اول توانسته 12 میلیارد تومان بودجه پژوهشی بگیرد اما مرکز دیگری که همان سال تأسیس شده 100 میلیون تومان اعتبار گرفته است.


کلمات کلیدی: خاتمی ،سیاست ،ایران ،اقتصاد
 
حمایت از اقتصاد دولتی مهم‌ترین علت استعفای موسوی بود
ساعت ۱۱:٠۳ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/۳/٢٠  
عضو هیئت رئیسه مجلس:
حمایت از اقتصاد دولتی مهم‌ترین علت استعفای موسوی بود

خبرگزاری فارس: عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: حمایت از اقتصاد دولتی مهم‌ترین علت استعفای موسوی بود.


محسن کوهکن امروز در حاشیه سفر به قزوین در گفتگو با خبرنگار فارس در قزوین اظهار داشت:


 
حضور گسترده حامیان احمدی‌نژاد در خیابان آزادی
ساعت ٩:٤٧ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/۳/٢٠  
حضور گسترده حامیان احمدی‌نژاد در خیابان آزادی

خبرگزاری فارس: جمعیت کثیری از حامیان محمود احمدی‌نژاد در خیابان‌های منتهی به آزادی حضور یافته‌اند.


به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس،‌ جمعیت گسترده‌ای از حامیان احمدی‌نژاد با در دست داشتن پرچم سه رنگ کشورمان، پیاده به سمت مسجد دانشگاه شریف در حرکت هستند.
همچنین در بسیاری از خیابان‌های منتهی به خیابان آزادی مردم به ویژه جوانان و نوجوانان با حرکت به سمت مسجد دانشگاه شریف حمایت خود را از اقدامات دولت و شخص احمدی‌نژاد اعلام کردند و خواستار توقف اتهامات و تهمت‌ها علیه رئیس‌جمهور شدند.
اخبار تکمیلی متعاقبا ارسال می‌گردد.


 
شهریه دانشجویان دانشگاه آزاد هر دوره به پای یک کاندیدا ریخته می‌شود‌
ساعت ٩:٤۳ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/۳/٢٠  
رئیس دانشگاه پیام نور:
شهریه دانشجویان دانشگاه آزاد هر دوره به پای یک کاندیدا ریخته می‌شود‌

خبرگزاری فارس: رئیس دانشگاه پیام نور گفت: دانشگاه آزاد در سه دوره گذشته انتخابات ریاست جمهوری ستاد تبلیغاتی یک کاندیدا بوده و شهریه دانشجویان خود را به پای یکی از آنها ریخته است.


به گزارش خبرگزاری فارس از شهرکرد، محمد حسینی سه‌شنبه شب در جمع حامیان احمدی‌نژاد در شهرکرد، با بیان اینکه مراکز بسیاری در اختیار مخالفان و منتقدان احمدی‌نژاد قرار دارد، اظهار داشت:


 
یادداشت روز کیهان در ریشه‌یابی مخالفتها با دولت نهم: شمع که خاموش شد...
ساعت ٩:٤٢ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/۳/٢٠  
یادداشت روز کیهان در ریشه‌یابی مخالفتها با دولت نهم
شمع که خاموش شد...

خبرگزاری فارس: یادداشت روز امروز کیهان با عنوان « شمع که خاموش شد» ، با اشاره به حوادث تاریخی صدر اسلام و ایستادگی غارتگران بیت‌المال در برابر عدل علی مقایسه‌ای دارد بین آن حوادث و رخدادهای امروز برای ریشه‌یابی مخالفتها با دولت نهم.


به گزارش سرویس "فضای مجازی " خبرگزاری فارس، متن این یادداشت که به قلم حسین شریعتمداری نوشته شده‌است به شرح زیر است:


 
علت شجاعت احمدی نژاددر برخورد با مفسدان
ساعت ٩:٤٠ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/۳/٢٠  
علت شجاعت احمدی نژاددر برخورد با مفسدان

حمید رسایی نماینده تهران تاکید کرد: یکی از ویژگی های دولت نهم که دوست و دشمن و حتی برخی از رقبای انتخاباتی احمدی نژاد به آن اعتراف دارند، شجاعت رئیس جمهور در ورود به برخی از معضلات اجرایی است که سال های سال کشور ما با آنها درگیر بوده است.

به گزارش ایرنا نماینده تهران افزود: علی رغم این که بسیاری از دست اندرکاران دولت های گذشته بر وجود این مشکلات در صحنه اجرایی کشور صحه می گذاشتند ، اما هرگز حاضر به ورود دراین مباحث و حل آن نبودند . نمونه هایی همچون برخورد با مدیران فاسد و مبارزه با دیوانسالاری و فاصله های زیاد ایجاد شده بین مردم و مسئولان، مبارزه با مفسدان اقتصادی، پرداختن به هدفمند کردن بنزین و صفر کردن قاچاق سوخت ... نمونه هایی از این دست است.


 
سازمان مدیریت در واقع سازمان رانت‌خواری بود
ساعت ٩:۳٩ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/۳/٢٠  
سازمان مدیریت در واقع سازمان رانت‌خواری بود

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس با اشاره به انحلال سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی ‌گفت: احمدی‌نژاد مرکز رانت‌خواری را تعطیل کرد.‌

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از ارتباطات نمایندگان خراسان رضوی، امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی در ارزیابی‌اش از عملکرد دولت نهم در مبارزه با باندهای فساد اقتصادی که همواره از شعارهای احمدی‌نژاد بوده و هست، اظهار داشت: دولت نهم و رئیس‌ جمهور در واقع جلوی رشد فساد اقتصادی را به خوبی گرفت، آن را متوقف کرد و حتی دست بزرگانشان را هم قطع کرد اما در مورد سیستم اداری، نتوانستند پاک‌سازی لازم را انجام دهند که البته به نوعی بهتر شده است.


 
آخرین پرده سناریوى افراطیون: آشوب پس از شکست
ساعت ٩:۳۸ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/۳/٢٠  
آخرین پرده سناریوى افراطیون: آشوب پس از شکست

کیهان: اطمینان تندروهای اداره کننده جریان حامی میرحسین موسوی که اطراف کروبی را هم گرفته اند به شکست در انتخابات 22 خرداد 88 ، موجب شده است که پروژه «آشوب» و «مخدوش جلوه دادن انتخابات» که از مدت ها قبل مقدمات سخت افزاری و نرم افزاری آن -با تکیه بر الگوهای خارجی- فراهم شده روی میز اتاق عملیات روانی جریان اصلاح طلب قرار گیرد. ازحدود یک هفته پیش، یعنی از زمانی که پیروزی های قاطع احمدی نژاد در مناظره های انتخاباتی آغاز شد، موجی از اقبال مردمی نسبت به کاندیدای اصولگرا ایجاد شد که به نظر می رسد اکنون در اوج قرار دارد. اوج گیری رای احمدی نژاد و قطعی شدن پیروزی او در دور اول انتخابات اکنون در تمام نظرسنجی های انجام شده توسط مراکز معتبر ظاهر شده است و بالا گرفتن استقبال های مردمی از احمدی نژاد در تهران و شهرستان ها نیز شاهد دیگری است که نشان می دهد جریان تندرو دیگر نمی تواند امیدی به نتیجه گرفتن از انتخابات 22 خرداد داشته باشد.


 
انجمن‌های اسلامی:نامه هاشمی رفسنجانی مورد تمجید مخالفان امام(ره) و انقلاب است
ساعت ٩:۳٦ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/۳/٢٠  
انجمن‌های اسلامی دانشجویان دانشگاه‌های سراسر کشور:
نامه هاشمی رفسنجانی مورد تمجید مخالفان امام(ره) و انقلاب است

خبرگزاری فارس: انجمن‌های اسلامی دانشجویان دانشگاه‌های سراسر کشور با صدور نامه‌ای سرگشاده خطاب به هاشمی رفسنجانی، تأکید کردند: نامه شما مورد تمجید مخالفان امام(ره) و انقلاب بوده و دل‌های مردم مسلمان و انقلابی را پر از درد و غصه کرد.


به گزارش فارس متن این نامه به این شرح است:


 
رنجنامه جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی از آیت‌الله هاشمی رفسنجانی
ساعت ٩:۳٤ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/۳/٢٠  
رنجنامه جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی از آیت‌الله هاشمی رفسنجانی

خبرگزاری فارس: جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی در پی نامه آیت‌الله هاشمی رفسنجانی خطاب به مقام معظم رهبری رنجنامه ای منتشر کرد.


به گزارش خبرگزاری فارس، متن این رنجنامه به شرح ذیل است:


 
آیت‌الله کعبی:نامه هاشمی در تناقض با تلاش برای برگزاری انتخابات سالم و پرشور است
ساعت ٩:۳۳ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/۳/٢٠  
آیت‌الله کعبی در گفتگو با فارس:
نامه هاشمی در تناقض با تلاش برای برگزاری انتخابات سالم و پرشور است

خبرگزاری فارس: عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به صدور نامه‌ای سرگشاده از سوی اکبر هاشمی رفسنجانی خطاب به رهبر فرزانه انقلاب، تأکید کرد: در این شرایط نامه‌ سرگشاده ضروری به نظر نمی‌رسد، ضمن اینکه این نامه در تناقض با تلاش برای تشویق به انجام انتخاباتی سالم، با ابهت و حداکثری است.


آیت‌الله عباس کعبی عضو مجلس خبرگان رهبری در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس با اشاره به نامه هاشمی رفسنجانی خطاب به رهبر فرزانه انقلاب خاطرنشان کرد: نکته اول این است که تدوین نامه سرگشاده به رهبر معظم انقلاب، در شرایط فعلی زیبنده هاشمی باهوش و دلسوز مصالح نظام نیست.


 
آیت الله یزدی در واکنش به هاشمی:تشویق‌کنندگان به آشوب و درگیری یا خائن هستند یا
ساعت ٩:۳٠ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/۳/٢٠  
آیت الله یزدی در واکنش به نامه هاشمی رفسنجانی
کشور بحمدلله رهبری امام‌گونه دارد
تشویق‌کنندگان به آشوب و درگیری یا خائن هستند یا غافل

رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در واکنش به نامه آیت الله هاشمی رفسنجانی خطاب به مقام معظم رهبری گفت: در حال حاضر هر نوع تشدید التهاب در جامعه، مقابله و مخالفت با نظام و اهداف مقدس آن است.

آیت الله شیخ محمد یزدی درپاسخ به فارس که درباره صحت و سقم این جمله هاشمی رفسنجانی که خطاب به رهبری نوشته بود: « رئیس قوه قضاییه وقت جناب آقای یزدی در پایان کار ریاست جمهوری اینجانب، رسما اعلام پاکی و منزه بودن خانواده رئیس جمهور و حتی کم شدن دارایی ها در دوران مسئولیت را نمودند» افزود: این سئوال در جاهای دیگر هم از من سوال شده که این جمله که آقای هاشمی در نامه سرگشاده خطاب به مقام معظم رهبری نوشته‌اند که فلانی یعنی من به عنوان رئیس قوه قضائیه گفته است که مثلا درباره اموال ایشان بحثی نبوده است مربوط به 10 سال قبل است.


 
گزارش تحلیلی فارس درباره نامه آیت الله هاشمی رفسنجانی
ساعت ٩:٢۸ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/۳/٢٠  
گزارش تحلیلی فارس درباره نامه آیت الله هاشمی رفسنجانی

خبرگزاری فارس:نامه آیت الله هاشمی رفسنجانی خطاب به رهبر معظم انقلاب که دو روز مانده به روز رای‌گیری تاریخی کشور منتشر شده است، بیش از آنکه به قصد دریافت پاسخ از سوی مخاطب عظیم‌الشان نامه، نگاشته شده باشد به قصد توجیه اقداماتی صورت گرفته که در فاصله روز سه‌شنبه تا جمعه و حتی پس از آن به احتمال زیاد روی خواهد داد.


نامه این شخصیت محترم توام با گلایه‌هایی است که به اظهارات یک کاندیدای محوری در جریان یک مناظره تلویزیونی بر می‌گردد ولی در آن به جای پاسخ روشن به سخنان مطرح شده، از گرو‌ه‌ها، نسل جوان و به طور کلی جامعه تلویحا خواسته شده است تا به میادین و خیابانها بیایند و واکنش نشان دهند. در این نامه از شکل‌گیری «آتش فشان‌هایی که از درون سینه‌های سوزان تغذیه می‌شوند» خبر داده شده و وسعتی به گستره میدان‌ها، خیابانها و دانشگاه‌ها به تصویر کشیده شده است.


 
صدا و سیما در حق‌کشی علیه احمدی‌نژاد شریک می‌شود؟
ساعت ٩:٢٦ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/۳/٢٠  
صدا و سیما در حق‌کشی علیه احمدی‌نژاد شریک می‌شود؟

فشارها بر صداوسیما درخصوص لغو وقت قانونی دکتر احمدی‌نژاد برای پاسخ‌گویی به مسائل مطرح شده علیه وی در مناظراتی که حضور نداشته، افزایش یافته است.

به گزارش رجانیوز، در حالی که سهم محمود احمدی نژاد از 6 مناظره انجام شده در صدا وسیما، تنها 135 دقیقه در مقابل 400 دقیقه رقبا بود، برخی سایت های حامی میرحسین موسوی و نزدیک به پسران هاشمی رفسنجانی، در اقدامی هماهنگ به وقت قانونی تعیین شده از سوی ستاد انتخابات صدا و سیما برای پاسخ به بخشی از 400 دقیقه انتقاد، تخریب و تهمت رقیبان محمود احمدی نژاد توسط وی اعتراض کرده اند.


 
نگاهی به آمار های ارائه شده توسط احمدی‌نژاد و موسوی/چه کسی دروغ می گوید؟
ساعت ٩:۱۸ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/۳/٢٠  
بوی صداقت آمد!/ نگاهی به آمار های ارائه شده توسط احمدی‌نژاد و موسوی
چه کسی دروغ می گوید؟

ضریب جینی

الف) نمودار ارائه شده توسط آقای موسوی در مناظره با آقای کروبی به عنوان نمودار ارائه شده توسط احمدی نژاد با نموداری که احمدی نژاد در مناظره با آقای کروبی ارائه کرده تفاوت دارد:

نمودار ارائه شده توسط موسوی از سه لحاظ با نمودار ارائه شده توسط احمدی نژاد تفاوت دارد:


 
گزارش تصویری: اجتماع میلیونی حامیان دکتر احمدی‌نژاد در مصلی
ساعت ۱٠:۳٥ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۳/۱٩  
گزارش تصویری: اجتماع میلیونی حامیان دکتر احمدی‌نژاد در مصلی

اجتماع میلیونی حامیان دکتر احمدی‌نژاد عصر روز دوشنبه در مصلای بزرگ تهران برگزار شد. در این گردهمایی بزرگ، رئیس‌جمهور به دلیل ازدحام بی‌سابقه‌ی جمعیت موفق به حضور در سالن محل سخنرانی نشد و به دلیل جلوگیری از آسیب جانی به حتی یک نفر از هواداران، سخنرانی را به زمان دیگری موکول کرد.


 
هتاکی بی‌سابقه‌ی مدعیان اخلاق به مردم در روزنامه‌ی وابسته به موسوی
ساعت ۱٠:۳۳ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۳/۱٩  
هتاکی بی‌سابقه‌ی مدعیان اخلاق به مردم در روزنامه‌ی وابسته به موسوی

در حالی که نتایج نظرسنجی‌های انتخاباتی حاکی از پیروزی قاطع دکتر احمدی‌نژاد می‌باشد، توهین مدعیان اخلاق به ملت ایران، شدت گرفته است.

به گزارش رجانیوز، روزنامه کلمه سبز امروز در صفحه‌ی 11 در کنار نوشته‌ای با عنوان "تحلیل شیوه احمدی‌نژاد در تحریف نرخ تورم" کاریکاتور بسیار توهین‌آمیزی را درخصوص ملت ایران منتشر کرد.

مطمئن شدن جریان تجدیدنظرطلب از بی‌فایده بودن دروغ‌گویی‌ها و رأی قطعی دکتر احمدی‌نژاد، این جریان را مانند انتخابات 84 به هتاکی علیه ملت انداخته است.


 
فردا؛ 9 صبح، زنجیره انسانی از میدان انقلاب تا آزادی /تکرار حماسه‌ی مصلا
ساعت ۱٠:۳٢ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۳/۱٩  
فردا؛ 9 صبح، زنجیره انسانی از میدان انقلاب تا آزادی
تکرار حماسه‌ی مصلا با سخنرانی دکتر احمدی‌نژاد در راهپیمایی میلیونی

ازدحام بی‌سابقه‌ی جمعیت در مصلای تهران به حدی بود که دکتر احمدی‌نژاد حتی موفق نشد به داخل سالن وارد شود و برای جلوگیری از آسیب به حتی یک نفر از حامیانش ترجیح داد، سخنرانی خود در این جمع پرشور را که از ساعت‌ها قبل در مصلای بزرگ تهران جمع شده بودند، به زمان دیگری موکول کند.

به گزارش رجانیوز، احمدی‌نژاد شب گذشته نیز در ابتدای مناظره تلویزیونی خود با رضایی به این جمعیت میلیونی اشاره و اضافه کرد چهارشنبه صبح در جمع حامیان خود سخنرانی خواهد کرد. سخنرانی مهمی که به بیان ناگفته‌های رئیس‌جمهور از دوران مسئولیت خود اختصاص دارد.


 
همسر شهید اسماعیلی:روزی که کروبی زندانیم کرد، 200 همسر شهید دیگر هم زندانی بودند
ساعت ۱٠:۳٠ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۳/۱٩  
همسر شهید اسماعیلی در گفت‌وگو با رجانیوز
روزی که کروبی زندانیم کرد، 200 همسر شهید دیگر هم زندانی بودند

خانم سعیده امین‌پور ماجرای زندان بنیاد شهید و ظلمی که به وی و دیگران همسران شهدا توسط شیخ مهدی کروبی انجام شده را افشا کرد.

همسر شهید اسماعیلی در گفتگو با رجانیوز که پیش از این از کروبی به دادگاه ویژه روحانیت نیز شکایت کرده است، درخصوص اشاره دکتر احمدی نژاد به قضیه‌ی زندان بنیاد شهید در مناظره تلویزیونی با کروبی گفت: شبی که دکتر احمدی‌نژاد در مناظره تلویزیونی این کار کروبی را به وی یادآور شد، فرزند من که الآن مهندس شیمی است و خاطرات بدی از آن دوران دارد، از خوشحالی به بالکن منزل رفت و فریاد "الله اکبر" سر داد. واقعاً احمدی‌نژاد دل خانواده های شهدا را شاد کرد.


 
هتک حرمت حامیان موسوی به یک دختر محجبه
ساعت ۱٠:٢٩ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۳/۱٩  
هتک حرمت حامیان موسوی به یک دختر محجبه

پس از پایان برنامه سخنرانی زهرا رهنورد در ورزشگاه حیدرنیا، حامیان موسوی به حجاب دختر دانشجوی دانشگاه شاهد هتک حرمت کردند.

به گزارش برنا، حامیان مهندس موسوی که از عصر امروز سه شنبه، با حضور در ورزشگاه شهید حیدرنیا موجبات اخلال گسترده در رفت و آمد خودروها را فراهم نمودند، در اقدامی عجیب چادر از سر یک دانشجوی دختر دانشگاه شاهد کشیدند.

بنابر این گزارش تنها دلیل این هتک حرمت این بود که این دانشجو تصویر احمدی نژاد را در دست داشت.

همچنین پس از اعتراض جمعی از رهگذران به این اتفاق، حامیان موسوی آنها را نیز مورد ضرب و شتم قرار دادند.


 
رفسنجانی/ سیل اتهامات به احمدی‌نژاد و تهدید غیرمستقیم به آشوب های خیابانی
ساعت ۱٠:۱٦ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۳/۱٩  
هاشمی رفسنجانی به رهبر انقلاب نامه نوشت
سیل اتهامات به احمدی‌نژاد و تهدید غیرمستقیم به آشوب های خیابانی

سایت نزدیک به خاندان هاشمی رفسنجانی نامه‌ای منسوب به وی خطاب به رهبری را منتشر کرد که بر مبنای این نامه، هاشمی خود را معادل یکی از ارکان نظام فرض کرده و از رهبری خواسته است که برای مقابله با اهانت‌هایی که در مناظره تلویزیونی هفته قبل به وی شده است، اقدام نماید.

به گزارش رجانیوز، سایت آینده نزدیک به آقازاده‌های هاشمی رفسنجانی در مقدمه‌ای که برای این نامه نوشته، پس از ذکر سوابق وی آورده است: آیت‌الله هاشمی رفسنجانی تصمیم گرفته‌اند پاسخ به اتهامات رئیس جمهور را به مقام‌معظم رهبری و از طریق معظم‌له به مردم شریف ایران بدهند.

حجت‌الاسلام رفسنجانی در این نامه، دکتر احمدی‌نژاد را با منافقین، بنی‌صدر و گروهک‌های ضدانقلاب مقایسه کرده و در جای جای این نامه از تعابیر سخیفی علیه رئیس‌جمهور استفاده کرده است.


 
دانشجویان خطاب به هاشمی:مراقب اطرافیانتان باشید تا حوادث تلخ تکرار نشود
ساعت ۱٠:۱٤ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۳/۱٩  
بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق(ع) در واکنش به نامه هاشمی:
مراقب اطرافیانتان باشید تا حوادث تلخ تکرار نشود

خبرگزاری فارس: بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق(ع) با صدور بیانیه‌ای نسبت در واکنش به نامه هاشمی رفسنجانی به مقام معظم رهبری اعلام کرد: بسیج دانشجویی صراحتاً و از روی دلسوزی به جنابعالی توصیه می‌کند که مراقب اطرافیانتان باشید تا انقلاب اسلامی شاهد حوادث تلخ نظیرآنچه تاکنون اتفاق افتاده، نباشد.


به گزاش خبرگزاری فارس، بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق در واکنش به نامه هاشمی رفسنجانی به رهبر معظم انقلاب با صدور بیانیه ای اعلام کرد:
نامه سرگشاده جنابعالی به رهبر معظم انقلاب اسلامی (دام ظله الشریف) مشاهده و موجب تاسف فراوان گردید.


 
احمدی‌نژاد پیروز بلامنازع هر 3 مناظره بود
ساعت ۱٢:٥٢ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۳/۱٩  
مسئول ستاد حمایت‌های مردمی از احمدی‌نژاد در ماهشهر:
احمدی‌نژاد پیروز بلامنازع هر 3 مناظره بود

خبرگزاری فارس: مسئول ستاد هماهنگی حمایت‌های مردمی از احمدی‌نژاد در ماهشهر گفت: پیروز قطعی مناظرات رئیس‌جمهور با هر سه رقیب انتخاباتی، بدون شک احمدی‌نژاد بود.


سیف‌الله قنواتی امروز در گفتگو با خبرنگار فارس در ماهشهر اظهار داشت: رقیبان احمدی‌نژاد فقط اقدام به سیاه‌نمایی، تخریب و دروغ‌پردازی علیه دولت و رئیس‌جمهور کرده و برنامه و اهدافی از خود ارائه نکردند.
وی افزود: نامزدهای اصلاح‌طلب به طور غیر‌اخلاقی وارد ماجرای مناظره شدند و با سیاه‌نمایی علیه دولت، قصد تخریب دولت نهم و عملکرد آن را داشتند.
وی ادامه داد: اما مردم ما آگاه و دارای رشد و بلوغ کامل سیاسی هستند و به خوبی تفاوت میان حق و باطل را درک می‌کنند.
قنواتی در ارتباط با نتایج برگزاری مناظره‌ بین رقبای انتخاباتی اظهار داشت: تأثیر برگزاری مناظرات بیش از فعالیت‌های تبلیغاتی ستادها بوده و افزایش موج حمایت از احمدی‌نژاد بعد از برگزاری مناظر‌ها تأیید کننده همین نکته است.
وی اضافه کرد: به طور حتم احمدی‌نژاد با اکثریت بیش از 70 درصد آرا در همان دور اول پیروز عرصه انتخابات خواهد بود و تبلیغات سوء مخالفان دولت، هیچ سود و ثمری برای آن‌ها نخواهد داشت.
مسئول ستاد حمایت‌های مردمی احمدی‌نژاد در ماهشهر در ارتباط با حضور حداکثری مردم در انتخابات نیز اظهار داشت: لزوم شرکت و حضور یکپارچه مردم در انتخابات بر هیچکس پوشیده نیست و نتایج آن برای دوست و دشمن روشن و واضح است.
وی افزود: کشوری که مردمش در صحنه باشند همیشه و در تمام عرصه‌ها پیروز و مقتدر است و علت آسیب‌پذیری کشورهایی مانند عراق و افغانستان عدم حضور مردم در عرصه‌های سیاسی اجتماعی اینگونه کشورها است.
وی تصریح کرد: حضور مردم در انتخابات و سایر عرصه‌ها هرچه بیشتر باشد آمال و آرزوهای دشمنان بیشتر بر باد می‌رود و اهداف شوم آن‌ها باطل شده و به طور کامل ناامید می‌شوند.
قنواتی از مردم فهیم خواست روز 22 خرداد با حضور حداکثری خود در انتخابات و انتخاب دوباره احمدی‌نژاد دشمنان داخلی و خارجی نظام را مأیوس کرده و سبب ادامه موج خدمت‌رسانی به محرومان و مستضعفان شوند.


 
موسوی و بازی زشت انتخاباتی با "تورم"
ساعت ۱٢:٥٠ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۳/۱٩  
موسوی و بازی زشت انتخاباتی با "تورم"

موسوی در عین حال دولت نهم را متهم به "مغلطه" در آمارهای تورم کرد اما به این مساله هیچ اشاره‌ای نکرد که چگونه در دولتی که او نخست‌وزیرش بود،‌ نرخ تورم تک رقمی به یک‌باره در سال 1365 به 24 و در سالهای پس از آن به 28درصد افزایش یافت.

به گزارش شبکه ایران، برای قضاوت درباره اینکه نرخ تورم واقعی کشور چه مقدار است، باید به تعریف کامل و جامع این مفهوم بازگشت.

این مساله زمانی اهمیت خود را نشان می دهد که به شبهات این روزها درباره آمار بانک مرکزی که زیرسئوال برده می شود توجه کنیم.

نامزدهای رقیب احمدی‌نژاد، همچون مناظره شب گذشته میان موسوی و کروبی، طبق نظرات کارشناسان وابسته به خود و نه مراکز رسمی کشور به اظهار نظر درباره نرخ تورم پرداخته و از دریچه منافع خود بدان می‌نگرند.

این درحالیست که برخی از این نامزدها هشت سال نخست وزیر کشور بوده اند و با مبانیارائه شاخصها واعلام آمار و ارقام کشور آشنایی کامل دارند.


 
آجرلو: فحاشی علیه احمدی‌نژاد ناشی از ضعف تئوریک است
ساعت ۱٢:٤۸ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۳/۱٩  
آجرلو: فحاشی علیه احمدی‌نژاد ناشی از ضعف تئوریک است

نماینده مردم کرج در مجلس با اشاره به مناظره کروبی و موسوی، گفت: سیاه‌نمایی و فحاشی موسوی و کروبی علیه احمدی نژاد ناشی از ضعف تئوریک آنان است و نشان دادند که فاقد برنامه مشخص برای اداره کشور هستند.

فاطمه آجرلو نماینده مردم کرج و عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با فارس با اشاره به مناظره شب گذشته موسوی و کروبی در رسانه ملی، گفت: جلسه شب گذشته مناظره نبود؛ بلکه مقابله دو بازنده مناظره‌های گذشته با احمدی‌نژاد بود.

وی افزود: هر دو کاندیداهای اصلاح‌طلب در این مناظره دست به عقده‌گشایی زدند و به جای ارائه برنامه‌ها و نقد عملکرد‌های یکدیگر نسبت به دولت نهم و شخص رئیس‌جمهور دائما توهین کردند.

آجرلو با بیان اینکه مناظره قانون خود را دارد، تصریح کرد: در یک مناظره واقعی افراد در مقابل یکدیگر نشسته و به نقل عملکردها و ضعف‌های یکدیگر می‌پردازند اما در جلسه شب گذشته مدام علیه رئیس‌جمهور حمله و بی احترامی شد و در غیاب شخص دوم کشور دور از اخلاق اسلامی، انسانی و ایرانی وی متهم به درغگویی می‌شود.


 
اسم من را هم در لیست کذب اساتید حامی میرحسین نوشته‌اند
ساعت ۱٢:٤٧ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۳/۱٩  
اسم من را هم در لیست کذب اساتید حامی میرحسین نوشته‌اند

مسئول کمیته دانشگاهیان ستاد انتخاباتی احمدی‌نژاد در همدان با اشاره به انتشار لیست کذب اساتید حامی میرحسین موسوی در همدان گفت: علاوه بر آن که برخی از اسامی منتشر استاد نیستند، تعجب‌آور این است که اسم من را هم در این لیست نوشته‌اند.‌

بهزاد محمدی امروز در گفتگو با فارس در همدان اظهار داشت: وجود سلیقه‌های متفاوت در میان کاندیداها و رقابت آن‌ها برای دستیابی به مسئولیت اجرایی کشور در ایجاد فضای پر شور و نشاط انتخاباتی نقش مؤثری داشته است.


 
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس: عزیزتر از پیشکسوتان انقلاب خود انقلاب است
ساعت ۱٢:٤٥ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۳/۱٩  
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
عزیزتر از پیشکسوتان انقلاب خود انقلاب است

خبرگزاری فارس: عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: یکی از اصل‌های اساسی در انقلاب این است که پیشکسوتان انقلاب عزیز هستند اما خود انقلاب از آنان عزیزتر است.‌


کریم شهرزاد امروز در گفتگو با خبرنگار فارس در اصفهان اظهار داشت: با گذشت 30 سال از انقلاب، مردم کشور به آن درجه از هوشیاری و بیداری رسیده‌اند که در جریان انتخابات ریاست جمهوری بیشتر به توانایی‌های بالقوه و بالفعل کاندیداها و طیف جریان فکری که آنان ر ا دنبال می‌کنند توجه داشته باشند.


 
کشف یکی از مراکز تکثیر و توزیع میلیون‌ها سی‌دی تخریبی علیه احمدی‌نژاد
ساعت ۱٢:٤٤ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۳/۱٩  
کشف یکی از مراکز تکثیر و توزیع میلیون‌ها سی‌دی تخریبی علیه احمدی‌نژاد

خبرگزاری فارس: یکی از مراکز تکثیر و توزیع سی‌دی تخریبی علیه احمدی‌نژاد که میلیون‌ها نسخه آن توزیع شده بود، در تهران کشف و پلمب شد.


به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، این مرکز که به صورت مخفیانه اقدام به تکثیر و توزیع سی‌دی‌های تخریبی علیه رئیس‌جمهور می‌کرد، پس از شناسایی، توسط مقام های قضایی پلمب شد.
بر اساس این گزارش، عوامل تکثیر و توزیع این سی‌دی‌ها نیز دستگیر و در بازجویی‌های اولیه به تکثیر و توزیع میلیون‌ها سی‌دی تخریبی علیه احمدی‌نژاد اعتراف کردند.
به گزارش خبرنگار فارس، در این مرکز صدها هزار سی‌دی آماده توزیع نیز کشف شد.
تحقیقات قضایی برای شناسایی همدستان متهمان این پرونده آغاز شده است.


 
فروزنده: پروژه بعدی علیه دولت نهم شورش‌های خیابانی است
ساعت ۱٢:٤٢ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۳/۱٩  
فروزنده:
پروژه بعدی علیه دولت نهم شورش‌های خیابانی است

خبرگزاری فارس: قائم‌مقام جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی هشدار داد: پروژه بعدی حامیان کاندیداهای روبه‌روی احمدی‌نژاد، شورش‌های خیابانی است.‌


به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، لطف‌الله فروزنده دوشنبه شب در ستاد حامیان جوان دولت اسلامی در خراسان رضوی با انتقاد از تخریب‌های صورت گرفته در مورد رئیس جمهور اظهار داشت: عده‌ای حمایت پابرهنه‌ها و صاحبان اصلی انقلاب اسلامی از احمدی‌نژاد را سیاست پوپولیستی می‌نامند.


 
محجوب:ادعای گم شدن یک میلیارد در دولت نهم فقط مصرف انتخاباتی دارد
ساعت ۱٢:٤٠ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۳/۱٩  
محجوب:ادعای گم شدن یک میلیارد در دولت نهم فقط مصرف انتخاباتی دارد

خبرگزاری فارس: نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی و دبیرکل خانه کارگر گفت: حرف‌‌هایی مثل گم شدن یک میلیارد در دولت نهم تنها مصرف انتخابی دارد.


به گزارش خبرگزاری فارس از قزوین، علیرضا محجوب دوشنبه شب در جمع مردم بیدستان در مسجد حضرت ابوالفضل (ع) بیان داشت: آنجه که من به عنوان تأکید در سخنان خود مطرح می‌کنم این است که در انتخابات مشارکت گسترده‌ای داشته باشید.


 
محجوب:ادعای گم شدن یک میلیارد در دولت نهم فقط مصرف انتخاباتی دارد
ساعت ۱٢:٤٠ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۳/۱٩  
محجوب:ادعای گم شدن یک میلیارد در دولت نهم فقط مصرف انتخاباتی دارد

خبرگزاری فارس: نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی و دبیرکل خانه کارگر گفت: حرف‌‌هایی مثل گم شدن یک میلیارد در دولت نهم تنها مصرف انتخابی دارد.


به گزارش خبرگزاری فارس از قزوین، علیرضا محجوب دوشنبه شب در جمع مردم بیدستان در مسجد حضرت ابوالفضل (ع) بیان داشت: آنجه که من به عنوان تأکید در سخنان خود مطرح می‌کنم این است که در انتخابات مشارکت گسترده‌ای داشته باشید.


 
تکرار سونامی میلیونی حامیان احمدی نژاد از میدان انقلاب تا دانشگاه شریف
ساعت ۱٢:۳۸ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۳/۱٩  
وعده احمدی‌نژادی‌ها در راهپیمایی فردا؛
تکرار سونامی میلیونی حامیان احمدی نژاد از میدان انقلاب تا دانشگاه شریف

خبرگزاری فارس: راهپیمایی حامیان احمدی‌نژاد فردا 9 صبح از میدان انقلاب تا دانشگاه شریف برگزار می‌شود.


به گزارش خبرگزاری فارس، در پی فراگیر شدن سونامی احمدی‌نژاد در سراسر کشور و برگزاری اجتماع عظیم و افسانه‌ای حامیان احمدی‌نژاد در مصلای تهران که به دلیل ازدحام جمعیت و نگرانی از تهدید خطر جانی حاضران ، سخنرانی رییس جمهور انجام نشد، همان گونه که رئیس جمهور نیز در ابتدای مناظره با محسن رضایی اعلام کرد ، فردا چهارشنبه ساعت 9 صبح، احمدی‌نژادی‌ها از میدان انقلاب راهپیمایی به سمت میدان آزادی را آغاز می‌کنند ودر دانشگاه شریف پای سخنان کاندیدای محبوبشان می‌نشینند.


 
هاآرتص خبر داد: وزارت خارجه رژیم صهیونیستی دستور تبلیغات علیه احمدی‌نژاد را صادر
ساعت ۱٢:۳٦ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۳/۱٩  
هاآرتص خبر داد:
وزارت خارجه رژیم صهیونیستی دستور تبلیغات علیه احمدی‌نژاد را صادر کرد

خبرگزاری فارس: روزنامه عبری زبان "هاآرتص " گزارش داد که وزارت خارجه این رژیم تبلیغات جهانی علیه دکتر محمود احمدی نژاد و دولت وی را آغاز کرده است.


به گزارش فارس، روزنامه هاآرتص نوشت: وزارت خارجه اسرائیل با ارسال تلگراف محرمانه به تمامی سفارتخانه‌های تل‌آویو در خارج خواستار براه انداختن تظاهرات گسترده در مقابل سفارتخانه‌های ایران در سراسر جهان و پخش تصاویر جعلی از اعدام در ایران و شکنجه در زندانهای ایران شده است.
به گفته منابع مسئول صهیونیستی، این تبلیغات با هدف ضربه زدن به وجهه دولت احمدی نژاد و غیر دموکراسی نشان دادن وضعیت ایران انجام می‌گیرد.
بنا بر این گزارش، این تلگراف‌ها که تحت عنوان "آمادگی برای انتخابات ریاست جمهوری ایران " نوشته شده است، توسط یک تیم ویژه در وزارت خارجه رژیم صهیونیستی موسوم به "گروه منزوی کردن ایران " تهیه شده و شامل تعدادی دستورات اجرائی برای انجام تبلیغات رسانه‌ای و دیپلماتیک تا روز برگزاری انتخابات است.
وزارت خارجه رژیم صهیونیستی همچنین از تمامی روزنامه‌نگاران خارجی خواسته است تا در پوشش فعالیت‌های انتخاباتی ایران مشارکت کنند و چهره دولت احمدی نژاد را با مطرح کردن موضوعاتی چون نقض حقوق بشر و آزادی‌های فردی مخدوش کنند.


 
انتقاد موسوی به تجزیه اقتدار دولت توسط شوراهای متعدد در نامه استعفا
ساعت ۱٢:۳٢ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۳/۱٩  
انتقاد موسوی به تجزیه اقتدار دولت توسط شوراهای متعدد در نامه استعفا

میرحسین موسوی در نامه دلایل استعفای خود به رئیس جمهور وقت ، "تجزیه اقتدار مشروع و قانونی دولت و مسئولیت دولت و وزرا توسط شوراهای گوناگون " را یکی از دلایل استعفا بیان کرده است.

به گزارش فارس، میرحسین موسوی نخست وزیر مستعفی در نامه خود به رئیس جمهوری وقت به ذکر 5 دلیل برای استعفای خود می پردازد که در دلیل چهارم وی تاکید شده است: " تجزیه اقتدار مشروع و قانونی دولت و مسئولیت دولت و وزرا توسط شوراهای گوناگون ".

این در حالی است که این کاندیدای دهمین دوره ریاست جمهوری در بیان دیدگاههای انتخباتی خود فعال کردن شوراها به طور گسترده در کشور و حضور نمایندگان شوراهای روستایی در شورای عالی استان‌ها را از برنامه های خود اعلام کرده است و همچنین به تصمیم کارشناسی دولت نهم مبنی بر ادغام شوراهای متعدد در چند شورای عالی اعتراض کرده است.

دولت نهم به دلایل ادغام مدیریت‌های موازی، کوچک‌سازی، روان‌سازی، سرعت و دقت، کارآمدی، پرهیز از تصمیمات پراکنده و متنوع، بهره‌گیری بهتر و مطلوب از فکر و اندیشه نخبگان و ارتقای سطح کیفی تصمیمات اقدام به ادغام شورای‌های متعدد در دولت و تشکیل چند شورای اصلی و کلیدی اجرایی کرده است.بر این اساس شورای عالی اداری در راستای تحقق سند چشم‌انداز 20 ساله و بر اساس مطالعات و کارشناسی‌های صورت گرفته نسبت به ادغام شوراهای موجود با تمامی وظایف و اختیارات با توجه به نوع و شباهت وظایف و اختیارات در یکدیگر یا در کمیسیون‌های دولت اقدام نمود.


 
اسناد هزینه کرد انتخاباتی جاسبی از شهریه دانشجویان
ساعت ۱٢:۳٠ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۳/۱٩  
اسناد هزینه کرد انتخاباتی جاسبی از شهریه دانشجویان

پس از انتشار سند کمک مالی جاسبی به ستاد انتخاباتی کروبی و نیز مدارک مربوط به حمایت تمام قامت این دانشگاه از میرحسین موسوی، هم زمان با انکار مقامات دانشگاه آزاد در زمینه ورود این موسسه بزرگ آموزشی به رقابت های انتخاباتی، جهان به اسنادی دست یافت که نشان می دهد در انتخابات سال 84 نیز این دانشگاه پشتیبانی رسمی از ستاد انتخاباتی آیت الله هاشمی رفسنجانی را بر عهده داشته است.

روز گذشته عبدالله جاسبی با اارسال جوابیه ای به روزنامه ایران اعلام می کند: "حتی یک ریال از اموال و سرمایه دانشگاه آزاد له یا علیه هیچ کاندیدایی و اصولاً خارج از مجموعه دانشگاه هزینه نمی شود."
وی در ادامه منتقدین خود را تهدید به پیگرد قضایی می کند
.(روزنامه ایران 17/3/88)


کلمات کلیدی: سیاست ،انتخابات ،هاشمی
 
مشروح // احمدی‌نژاد در مناظره با رضایی خبر داد: انتشار میلیون ها سی دی علیه احمد
ساعت ۱٢:٢٧ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۳/۱٩  
مشروح // احمدی‌نژاد در مناظره با رضایی خبر داد:
انتشار میلیون ها سی دی علیه احمدی نژاد با ادعای ادب، اخلاق و قانون

خبرگزاری فارس: احمدی نژاد در آخرین مناظره انتخاباتی که با محسن رضایی برگزار شد، گفت: میلیون‌ها سی‌دی منتشر کرده‌اند که در آنها با بریدن حرف‌ها در اول و آخر و با یک بازی رسانه‌ای علیه بنده راه انداختند که همه اینها برخلاف قانون و اخلاق است و کسانی که می‌خواهند درس اخلاق و ادب به مردم بدهند نباید از این کارها انجام دهند


به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، آخرین مناظره زنده تلویزیونی انتخابات دهم ریاست جمهوری میان محمود احمدی‌نژاد و محسن رضایی دوتن از کاندیداهای این دوره، شب گذشته در شبکه سوم سیما برگزار شد، که مشروح آن در زیر می‌آید: