page contents رتبه سنج گوگل وبلاگ خبری تحلیلی ایران نیوز
 

وبلاگ خبری تحلیلی ایران نیوز

اللهم عجل لولیك الفرج و العافیه و النصر و اجعلنا من خیر انصاره و اعوانه و المستشهدین بین یدیه

بودجه واردات بنزین در سال 88 صفر شد
ساعت ۱:۳٥ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/۱٢/٥  

عضو کمیسیون تلفیق در گفت‌وگو با فارس خبر داد:
بودجه واردات بنزین در سال 88 صفر شد

خبرگزاری فارس: عضو کمیسیون تلفیق در تشریح جزئیات مصوبات عصر روز گذشته این کمیسیون گفت: یارانه واردات بنزین که در سال 87 رقم 3 هزار میلیارد تومان بود در بودجه 88 این رقم صفر در نظر گرفته شده و به آن یارانه تعلق نخواهد گرفت.

موسی الرضا ثروتی در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس...


عضو کمیسیون تلفیق در گفت‌وگو با فارس خبر داد:
بودجه واردات بنزین در سال 88 صفر شد

خبرگزاری فارس: عضو کمیسیون تلفیق در تشریح جزئیات مصوبات عصر روز گذشته این کمیسیون گفت: یارانه واردات بنزین که در سال 87 رقم 3 هزار میلیارد تومان بود در بودجه 88 این رقم صفر در نظر گرفته شده و به آن یارانه تعلق نخواهد گرفت.

موسی الرضا ثروتی در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس اظهارداشت: در جلسه عصر روز یکشنبه کمیسیون به بحث‌های هزینه ای پرداخته شد و طی آن، پیشنهادهایی که به کمیسیون‌های مربوط می شد مورد طرح قرار گرفته و برخی از آنها به تصویب رسیده و بقیه نیز در دست بررسی هستند. 
وی با اشاره به هزینه های پیش بینی نشده در بودجه 88 گفت: این هزینه ها در سال 88 مشابه سال 87، رقمی بالغ بر 50 میلیارد تومان خواهد بود. 
این عضو کمیسیون تلفیق افزود: اعتبارات پیش بینی نشده عمرانی (تملک دارایی سرمایه ای) سال گذشته 39 میلیارد تومان بود که در سال 88 به 35 میلیارد و 190 میلیون تومان کاهش یافته است. 
وی اضافه کرد: در بحث نهاد ریاست جمهوری،‌ هزینه ضروری دستگاههای اجرایی و دعاوی حقوقی بین المللی به لحاظ هزینه ای در سال 87 و 88 همان رقم 50 میلیارد و 780 میلیون تومان است و از لحاظ تملک دارایی سرمایه ای که قبلا 54 میلیارد و 510 میلیون تومان بود که در سال 88 به 10 میلیارد تومان کاهش یافته است. 
وی با بیان اینکه سال گذشته به دفتر مناطق محروم کشور بودجه ای اختصاص نیافته بود افزود: در بودجه 88 به همین منظور 40 میلیارد تومان منظور شده است. 
این عضو کمیسیون تلفیق در بحث یارانه ها اظهارداشت: در بحث یارانه کالاهای اساسی،‌اعتبارات یارانه ها در سال 87 از لحاظ هزینه ای 20 هزار و 995 میلیارد تومان که رسیده به 6 هزار و 840میلیارد تومان و از نظر تملک دارایی سرمایه ای یا عمرانی از 2 هزار و 295 میلیارد تومان به یک هزار و 978 میلیارد تومان رسیده است. 
وی با اشاره به کل اعتبارات یارانه ها افزود: اجزای اینها یارانه کالاهای اساسی بود که 4 هزار میلیارد تومان بود که با تغییر نسبت به پیشنهاد 4 هزار و 720 میلیارد تومانی دولت در بودجه به 4 هزار و 500 میلیارد تومان رسید. 
ثروتی با اشاره به یارانه نهاده ها و عوامل تولید کشاورزی گفت: رقم اختصاصی به این بخش نیز از 780 میلیارد تومان در سال 87 به 913 میلیارد تومان در سال 88 رسیده است. 
وی همچنین در خصوص کمک بلاعوض به یارانه و سود کارمزد احداث سرویس‌های بین راهی و مساجد اظهار داشت: این رقم نیز از 30 میلیارد تومان در گذشته به 25 میلیارد تومان کاهش یافته است. 
این عضو کمیسیون تلفیق از پرداخت ضرر و زیان خرید تضمینی دانه های روغنی در سال 87 از رقمی بالغ بر 75 میلیارد تومان یادکرد که این رقم در بودجه 88 به 5/88 میلیارد تومان افزایش یافته است. 
وی افزود: براساس بند ج ماده 39 قانون برنامه چهارم توسعه، تفاوت قیمت تعیین شده و تکلیف شده کالاها و خدمات، در ارتباط با تفاوت قیمت اقلامی چون پودر، کاغذ کتاب درسی، بلیط رجاء، پست، ماشین آلات کشاورزی و ... این رقم 250 میلیارد تومان در سال 87 بوده که در سال آینده به 295 میلیارد تومان خواهد رسید. 
ثروتی با اشاره به اینکه کمک بلاعوض یارانه سود کارمزد بودجه اداره شده تحقیقات، آموزش و نظارت بر طرح‌های تولیدی، خدماتی، آموزش عالی و غیر انتفاعی که 854 میلیارد تومان بوده به 200 میلیارد تومان کاهش یافته است. 
وی افزود: در بحث وزارت بازرگانی، تنظیم بازار از جمله مواد پروئتینی همچون روغن و برنج و غیره ، در گذشته290 میلیارد تومان بوده که به 50 میلیارد تومان در سال آینده خواهد رسید. 
ثروتی همچنین از ایفای تعهدات خاص کالاهای اساسی دستگاه‌ها یاد کرد و گفت: این مورد پیش از این وجود نداشت و در سال 88 رقم 350 میلیارد تومان به همین منظور اختصاص یافته است. 
وی افزود: یارانه واردات بنزین نیز که در سال 87 رقم 3 هزار میلیارد تومان بود در بودجه 88 این رقم صفر در نظر گرفته شده و به آن یارانه تعلق نخواهد گرفت. 
این عضو کمیسیون تلفیق به یارانه دارو، شیرخشک، داروهای بهداشتی و متابولیک و اورژانسی اشاره کرد که از 221 میلیارد تومان در سال 87 به 320 میلیارد تومان در سال 88 افزایش خواهد یافت. 
وی همچنین از افزایش 10 میلیارد تومانی در بخش حمایت از بیماران خاص و صعب الاعلاج و کمک به بیماران سرطانی و بیمارانی که دچار هزینه های تحمل ناپذیر هستند، یاد کرد و افزود: این رقم قبلا 50 میلیارد تومان بود که در سال 88 به 60 میلیارد تومان می رسد. 
ثروتی با اشاره به بودجه اختصاصی به طرحهای مطالعه احداث قطارهای شهری، موضوع جدول شماره 13 طرحهای توسعه ناوگان حمل ونقل عمومی و مدیریت مصرف سوخت و موضوع جدول شماره 14 گفت: رقم اختصاصی به این بخش قبلا 290 میلیارد تومان بوده که برای سال 88 به 235 میلیارد تومان رسیده است. 
وی همچنین از طرحهای تکمیل مطالعات جامع حمل نقل و ترافیک موضوع جدول شماره 15 یاد کرده و با بیان اینکه رقم مربوط به این بخش قبلا 120 میلیارد تومان بوده گفت: این رقم در سال 88 در دو بخش هزینه ای با رقم 30 میلیارد تومان و عمرانی 90 میلیارد تومان لحاظ شده است. 
این عضو کمیسیون تلفیق با اشاره به طرح‌های مدیریت توسعه حمل ونقل عمومی موضوع جدول شماره 17 اظهارداشت: این رقم از 25 میلیارد تومان در قالب جاری و 145 میلیارد تومان عمرانی در سال 88 به صفر رسیده است. 
وی افزود: یارانه نصب انشعابهای جدید برق قبل 4 میلیارد تومان بوده که برای سال آتی به صفر کاهش یافته است. 
ثروتی با بیان اینکه یارانه شفاف سازی حاملهای انرژی قبلا 12 هزار و 200 میلیارد تومان بوده از رسیدن این رقم به صفر خبرداد. 
وی اضافه کرد: با لحاظ ارقام یادشده و 8 هزار و 500 میلیارد تومان لحاظ شده در لایحه هدفمندسازی یارانه ها، رقم اختصاصی به بحث یارانه ها در بودجه 88 در مجموع به 18 هزار و 500 میلیارد تومان رسیده است. 
این عضو کمیسیون تلفیق با بیان اینکه کمک‌های مربوط به طرح‌های هادی روستایی قبلا 56 میلیارد تومان بوده در سال 88 به 51 میلیارد تومان کاهش می یابد. 
وی در بحث بودجه های مربوط به وزارت آموزش و پرورش از یارانه مربوط به مسکن فرهنگیان یاد کرد و گفت: این بودجه پیش از این لحاظ نشده بود که برای سال آتی 40 میلیارد تومان برای آن منظور شده است. 
ثروتی با بیان اینکه ردیف‌های متمرکز درآمد و هزینه ، هزینه های خاص آموزش فنی و حرفه ای موضوع تبصره 5 تا 7 دائمی قانون بودجه سال 62 قبلا 40 میلیارد تومان بوده گفت : در سال 88 نیز این رقم همان 40 میلیارد تومان خواهد بود. 
وی همچنین در بودجه های مربوط به وزارت صنایع و معادن از بحث اکتشاف ، تجهیز و بهره برداری از معادن و نیز فعالیت‌های تحقیقاتی و آموزشی یاد کرد و اظهارداشت: این رقم پیش از این در بحث جاری 3 میلیارد و در بحث عمرانی 2 میلیارد تومان بوده که برای سال آینده در بخش جاری 13 میلیارد تومان و در بخش عمرانی 2 میلیارد تومان خواهد بود. 
این عضو کمیسیون تلفیق با بیان اینکه اعتبار درآمد هزینه دستگاه‌های اجرایی پیش از این 5/23 میلیارد تومان جاری و 7/22 میلیارد تومان عمرانی بود گفت: این رقم برای سال آینده در بخش جاری 8/18 میلیارد تومان و در بخش عمرانی 24/0 میلیارد تومان می باشد. 
وی همچنین از عدم تغییر در رقم 10 میلیارد تومانی مربوط به خرید ماشینهای جایگزین از محل فروش ماشین آلات و تجهیزات دولتی خبر داد. 
ثروتی با بیان اینکه مازاد درآمد استانها قبلا 42 میلیارد تومان جاری و 170 میلیارد تومان عمرانی بوده تصریح کرد: این ارقام به 100 میلیارد تومان عمرانی و 400 میلیارد تومان عمرانی رسیده است. 
وی رقم 25 میلیارد تومانی مربوط به حقوق عوارض گمرکی دستگاه‌های اجرایی مشمول جمع خرجی شامل دیون معوقه را دربودجه سال 88 نیز بدون تغییر دانست. 
این عضو کمیسیون تلفیق گفت: در بحث بازپرداخت فروش اموال منقول و غیرمنقول دولتی را که پیش از این 34 میلیارد تومان بوده در سال 88 به رقم 38 میلیارد تومان و در بحث جاری که قبلا صفر بوده به 115 میلیارد تومان رسیده است. 
وی همچنین در اشاره به هزینه های توزیع کالا برگ اظهارداشت: رقم مربوط به این بخش از 17 میلیارد تومان در سال 87 به 5 میلیارد تومان رسیده است. 
ثروتی همچنین از تغییر نکردن 47 میلیارد تومان اختصاصی به بحث بازخرید بازنشستگی افراد غیرمهار و همچنین 3/1 میلیارد مربوط به انتشار کتب، نشریات و برگزاری همایش‌ها خبرداد. 
وی با بیان اینکه 15 میلیارد تومان مربوط به صندوق حمایت از سرمایه گذاری در بخش کشاورزی به 5/17 میلیارد تومان افزایش یافته، در بحث وزارت بهداشت به عدم تغییر در رقم 40 میلیارد تومانی درمان حقوق عوارض گمرکی جمع خرجی و همچنین ثابت ماندن رقم اختصاصی به بازپرداخت آب و فاضلاب و مخابرات نیروهای مسلح در رقم 20 میلیارد تومان اشاره کرد. 
این عضو کمیسیون تلفیق همچنین از افزایش رقم اختصاصی به بنیاد مسکن، حساب 100 حضرت امام، تامین مسکن محرومان که قبلا 5/8 میلیارد تومان بوده به 3/14 میلیارد تومان خبرداد. 
وی همچنین در بحث مربوط به سازمان میراث فرهنگی تامین آماده سازی موزه ها و ابنیه های تاریخی گفت: رقم اختصاصی به این بخش در بحث جاری 6 میلیارد تومان و در بخش عمرانی 5 میلیارد تومان بوده که برای سال 88 این رقم در بخش جاری به 5/9 میلیارد تومان و 8/2 میلیارد تومان رسیده است. 
ثروتی با اشاره به تغییر یک میلیارد در بحث هزینه های جاری و عمرانی مربوط به توسعه مبارزه با دخانیات اظهارداشت: این رقم در هر دو بخش 64 میلیارد تومان بوده که برای سال آتی به 65 میلیارد تومان رسیده است. 
وی همچنین به هزینه صدور کارت المثنی توسط سازمان ثبت احوال اشاره کرد و گفت : این رقم از 4/1 میلیارد تومان به 5 میلیارد تومان رسیده است. 
این عضو کمیسیون تلقیق خاطرنشان کرد: با اتمام بررسی مربوط به اعتبارات متفرقه، نوبت به بررسی در خصوص نهادهای خاص اعتبارات، اعتبارات موردی ردیف‌های موقت و سود کارمزد وامها و تعهدات داخلی و خارجی می رسد. 


کلمات کلیدی:
 
 
 
 
دایرکتوری تبادل لینک ایران