page contents رتبه سنج گوگل وبلاگ خبری تحلیلی ایران نیوز
 

وبلاگ خبری تحلیلی ایران نیوز

اللهم عجل لولیك الفرج و العافیه و النصر و اجعلنا من خیر انصاره و اعوانه و المستشهدین بین یدیه

در اعتراض به سخنان موهن مجتهد شبستری؛دانشجویان دانشگاه صنعتی اصفهان بیانیه صادر
ساعت ۱:٤٠ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/۱٢/٦  

در اعتراض به سخنان موهن مجتهد شبستری؛
دانشجویان دانشگاه صنعتی اصفهان بیانیه صادر کردند

خبرگزاری فارس: پس از سخنرانی توهین‌آمیز محمد مجتهد شبستری در زیر سئوال بردن عصمت پیامبر (ص) و اهل البیت(ع)، مبانی اسلام و تشیع در دانشگاه صنعتی اصفهان،‌ تشکل‌های مذهبی دانشجویی این دانشگاه بیانه‌ای را منتشر کردند.

به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، پس سخنرانی سراسر...


در اعتراض به سخنان موهن مجتهد شبستری؛
دانشجویان دانشگاه صنعتی اصفهان بیانیه صادر کردند

خبرگزاری فارس: پس از سخنرانی توهین‌آمیز محمد مجتهد شبستری در زیر سئوال بردن عصمت پیامبر (ص) و اهل البیت(ع)، مبانی اسلام و تشیع در دانشگاه صنعتی اصفهان،‌ تشکل‌های مذهبی دانشجویی این دانشگاه بیانه‌ای را منتشر کردند.

به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، پس سخنرانی سراسر توهین‌آمیز محمد مجتهد شبستری در خصوص عصمت پیامبر اکرم (ص)‌، مبانی اسلام و تشیع تشکل‌های دانشجویی دانشگاه صنعتی اصفهان بیانیه‌ای را در این خصوص منتشر کرده‌اند که متن آن به شرح ذیل است: 
انا لله و انا الیه راجعون 
آن هنگام که دانشگاه‌های کشور مورد هجوم افکار ضد دینی لیبرالی و کمونیستی احزابی بود که برای حذف دین شمشیر خود را از رو بسته بودند، غیرت دانشجویان مسلمان‌، انجمنی را پا نهاد که پسوند اسلامی را برای دفاع از دین و اسلام در مقابل روشنفکران غرب‌زده و شرق‌زده برگزیده بود. جوانانی که خود را مفتخر به پیروی از ولی فقیه زمان خود، خمینی کبیر (ره) می‌دانستند و گوش به فرمان پیر و مراد خویش بودند. انجمن‌های اسلامی مأوا و سرچشمه اقدامات انقلابی علیه استکبار جهانی و نظام طاغوت بود. فتح لانه جاسوسی آمریکا نشان از هوشیاری و پایبندی دانشجویان انقلابی این مجموعه می‌داد. شهیدان بزرگواری چون چمران و علم‌الهدی و بسیاری دیگر از شهدای دانشجو از دل همین انجمن‌ها پا به جبهه‌های حق علیه باطل نهاده و ملکوتی شدند. 
انجمن اسلامی دانشگاه صنعتی اصفهان امروز به گفته خود سرکردِگانش، فضایی است برای فعالیت لیبرال‌ترین‌ها تا کمونیست‌ترین‌ها و در این میان اسلام فقط آلت دستی است برای پیش برد افکار التقاطی ایشان. 
آنچه در پیش می‌آید نکاتی است پیرامون این تشکل ضد‌اسلامی برای روشن‌تر شدن افکار عمومی‌: 
چه طور ممکن است اینان هم دم از مسلمانی بزنند و هم افکار لیبرالی جان لاک و پوپر و هم افکار چپ مارکس را ترویج کنند. اسلام التقاطی اینان همان اسلام خوارج، فرقان و مجاهدین خلق است؛ اینان نه چون مؤسسان مسلمان و انقلابی انجمن‌، در صدد ترویج و دفاع از اسلام‌‌اند، بلکه با ترویج افکار التقاطی به نام اسلام تیشه به ریشه اسلام می‌زنند. عصمت پیامبر اعظم (ص) را به زیر سئوال می‌برند تا پیامبری بسازند زمینی چون دیگر آدمیان‌! در ایام عزای پیامبر و سبط اکبرش کف می‌زنند و معجونی را از افکار غربی و شرقی به نام اسلام ترویج می‌کنند، وحی و قداست قرآن به سخره گرفته می‌شود. 
متاسفانه اساسنامه انجمن اسلامی چون اسلام در این تشکل مهجور واقع شده است. التزام به ولایت فقیه امریست که موسسان این انجمن بر اساس اعتقاد قلبی خود به اصل مترقی ولایت فقیه در اساس نامه گنجانده‌اند، اما در سال‌های اخیر با نفوذ احزاب سیاسی ِ لیبرالِ به ظاهر مسلمان‌، افرادی وارد انجمن شده‌اند که نه تنها اعتقادی به ولایت فقیه ندارند بلکه گاه علناً مخالفت خود را با این بند اساسنامه بیان می‌کنند! 
روند برنامه‌های انجمن که نام ضد‌اسلامی بیشتر برایش سزاوار است جز توهین و افترا و ابتذال و بی‌بند و باری علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی نیست. روشن است از کسانی که عروسک خیمه‌شب‌ بازی ‌احزاب سیاسی منفعت‌طلب هستند بیش از این هم انتظاری نیست. انجمن امروز مهره‌ بازی سیاست مردانی است که جز هنگام انتخابات به فکر مردم نمی‌افتند. جلسات آقایان اعلمی، مزروعی، عبدی و ... گواه بر این مدعا است که اینان بلندگوی احزاب طرد شده از سوی مردم هستند که تریبون دانشگاه را برای توهین و فحاشی به نظام و مسئولان برگزیده‌اند. روند طی شده از سوی انجمن دانشگاه به گونه‌ایست که این روزها تأسف اعضای دوره‌های قبل خود را هم برانگیخته است! 
انجمن دانشگاه صنعتی داعیه عضویت در طیفی از دفتر تحکیم وحدت را دارد که نه از جانب دولت نهم بلکه از جانب دولت اصلاحات غیر قانونی اعلام شده است. طیف علامه دفتر تحکیم وحدت که با تروریست خواندن رزمندگان مقاومت فلسطین، حماس، همصدا با رسانه‌های صهیونیسم جهانی در مقابل دفاع مظلومانه مردم غزه موضع گرفتند، دل مردم مسلمان کشور را خون کردند. آیا پاسداشت خون چمران‌ها و علم‌الهدی‌ها حمایت از قاتلان و محکوم کردن مظلومان است؟ اینان با هزینه بیت‌‌المال علیه دین و کشورِ عزیزمان ایران فعالیت می‌کنند و دل دشمن صهیونیستی را شاد می‌کنند. 
بی‌تفاوتی مسئولان دانشگاه نسبت به حضور این طیف غیرقانونی علامه جای بسی سئوال دارد؟ 
ما دانشجویان دانشگاه صنعتی اصفهان مجدانه خواستار آنیم که یا پسوند اسلامی از نام این مجموعه برداشته شود تا بیشتر از این به اسلام اهانت نشود و یا از فعالیت‌های این طیف غیر قانونی جلوگیری شود و این مجموعه را کسانی هدایت کنند که به راستی نمایندگان دانشجویان بوده و به آرمان‌ها و ارزش‌های موسسان و شهدای بزرگوار انجمن‌های اسلامی پایبند باشند. 
در پایان متذکر می‌شویم که مسئولان دانشگاه بدانند، که غیرت دینی و انقلابی دانشجویان بیش از این به سرکردگان این مجموعه اجازه توهین و هتاکی و شبهه‌پراکنی نسبت به آرمان‌های اسلام و انقلاب نخواهند داد. 
اگر اینان امروز مسیری مخالف شهدای دانشجوی انجمن های اسلامی در پیش گرفتند، ما خود را مدیون خون پاک آنان و از جان گذشتگی‌هایشان برای دفاع از حریم اسلام می‌دانیم و بیش از این سکوت در مقابل اقدامات غیر‌دینی و غیر‌ملی آنان را جایز نمی‌دانیم و در صورت بی‌توجهی مضاعف مسئولان وظیفه شرعی خود را در قبال این مسئله ادا خواهیم کرد که ما فرزندان انقلابی خمینی کبیر هستیم که فرمودند: « ما باز تا چندی مهلت می‌دهیم به این قشرهای فاسق و این اعلام آخر است و اگر چنانچه در کار خودشان تعدیل نکنند و به ملت برنگردند و دست از توطئه‌ها برندارند خدا می‌داند انقلابی عمل می‌کنم.» 


کلمات کلیدی:
 
 
 
 
دایرکتوری تبادل لینک ایران