page contents رتبه سنج گوگل وبلاگ خبری تحلیلی ایران نیوز
 

وبلاگ خبری تحلیلی ایران نیوز

اللهم عجل لولیك الفرج و العافیه و النصر و اجعلنا من خیر انصاره و اعوانه و المستشهدین بین یدیه

آیت‌الله العظمی مکارم شیرازی:اهانت وهابیون به زائران مکه و مدینه باید خاتمه یابد
ساعت ۳:٠٦ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/۱٢/٧  

آیت‌الله العظمی مکارم شیرازی:
اهانت وهابیون به زائران مکه و مدینه باید خاتمه یابد

خبرگزاری فارس: آیت‌الله العظمی مکارم شیرازی در پیامی اهانت وهابیون به زائران مدینه منوره و مکه مکرمه را محکوم کرد و خواستار پیگیری برای خاتمه یافتن این اقدامات شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از قم، در پیام آیت‌الله مکارم شیرازی...


آیت‌الله العظمی مکارم شیرازی:
اهانت وهابیون به زائران مکه و مدینه باید خاتمه یابد

خبرگزاری فارس: آیت‌الله العظمی مکارم شیرازی در پیامی اهانت وهابیون به زائران مدینه منوره و مکه مکرمه را محکوم کرد و خواستار پیگیری برای خاتمه یافتن این اقدامات شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از قم، در پیام آیت‌الله مکارم شیرازی آمده است:‌ اطلاعاتی که از منابع مختلف به ما رسیده نشان می‏دهد که چند روز قبل جمعی از شیعیان احساء و قطیف برای زیارت به مدینه منوره رفته‏اند، هنگامی که زنان آنها در کنار بقیع مشغول زیارت بودند، مأموران وهابی افراطی به آنها توهین کرده و دشنام داده‏اند و این امر سبب درگیری با مردان شده است، سپس حدود 2 هزار نفر از مردان آنها در کنار حرم نبوی متحصن شده‏اند تا به این گونه کارها پایان داده شود، اما جمعی از همان مأموران با اسلحه به آنها حمله کرده‏اند و عده‏ای را مجروح ساخته‏ و جمعی را دستگیر کرده‏اند. سپس وهابیون افراطی به سراغ اتومبیل‏های آنها رفته و به تخریب اتومبیل‏های آنها پرداخته‌اند. 
در بخش دیگری از این پیام آمده است: متأسفانه ما همواره ناظر اینگونه نابسامانی‏ها در مدینه منوره هستیم و اهانت‏های آنها را به زائران ایرانی می‏بینیم، اما این بار اهانت‏ها و آزارها متوجه شهروندان خودشان هم شده است، گویا این گروه اندک خود را مالک حرمین شریفین می‏دانند و هرگونه تحمیل بر دیگران را برخلاف تمام موازین اسلامی و بین‏المللی بر دیگران جایز می‏شمرند. 
در ادامه این پیام تأکید شده است: سزاوار است همه مسلمین جهان و همچنین وزارت خارجه ما این مسئله را به‌طور جدی از طرق بین‏المللی دنبال کنند، چرا یک اقلیت کوچک متعصب افراطی هر کاری را که بخواهد در این اماکن مقدس که متعلق به همه مسلمین جهان است آزادانه انجام می‏دهد، آنها چه حقی دارند که افکار خودشان را درباره زیارت قبور پیشوایان بزرگ اسلام بر دیگران تحمیل کنند، چرا اگر چند جاسوس بهایی در ایران دستگیر شود کنگره آمریکا به دفاع از آنها بر می‏خیزد، ولی در برابر این حوادث دردناک همه آنها خاموشند. در ضمن آیا سزاوار است سازمان حج دانش‏آموزان و دانشجویان پسر و دختر ما را به چنین منطقه ناامنی ببرد. 
در بخش دیگری از پیام این مرجع تقلید تصریح شده است: طبق اطلاعات صحیح در سال گذشته این گروه از وهابی‏ها 30میلیون کتاب بر ضد شیعه منتشر کرده‏اند، این در حالی است که اجازه نمی‏دهند حتی یک جلد کتاب به عنوان پاسخ منطقی به ایرادات واهی آنها منتشر شود. همه ما مسلمین مخصوصاً همه شیعیان و دولت و ملت به عقیده اینجانب در برابر این‏گونه مسائل مسئول هستیم. 


 
 
 
 
دایرکتوری تبادل لینک ایران