لاریجانی:نظم جدیدی در حال شکل گیری است

لاریجانی در مراسم جشن دانش آموختگی دانشگاه پیام نور:
نظم جدیدی در حال شکل گیری است

خبرگزاری فارس: رئیس مجلس با اشاره به اتمام دوران یکجانبه گرایی و تک قطبی مبتنی بر زور ، ثروت و تسلط بر دیگر کشورها گفت: شرایط امروز دنیا ژله‌ای است و نظم جدیدی در حال شکل گیری است.

به گزارش خبرگزاری فارس علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی صبح امروز در مراسم جشن دانش آموختگی فارغ التحصیلان دانشگاه پیام نور با بیان اینکه در آغاز هزاره چهارم، نظریه پردازان استراتژیک نگاه مجددی به قطب بندی های دنیا دارند، گفت: در دنیای امروز دیگر نگاه امنیتی بر پایه امیال به جای توجه به واقعیات، کاربردی ندارد. مثال روشن آن ادعای ایجاد صلح در منطقه خاورمیانه از طریق کنفرانس آناپولیس تا پایان سال 2008میلادی بود که به هیج جا نرسید. 
وی افزود: بیداری ملل مختلف و خودباوری آنها را یکی از عوامل مهم برهم زدن این نوع تفکر است. انقلاب اسلامی نقش بسیار کلیدی در نظم نوین جهانی داشت که نشان داد وضعیت گذشته قابل ادامه نیست. 
رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اعترافات برخی از دانشمندان غربی نظیر «گری‌سیک» مبنی بر توسعه یافتگی ایران و لزوم پذیرفتن این واقعیت از جانب قدرتها گفت : موفقیت در فناوری هایی نظیر هسته‌ای، هوافضا و نانو تکنولوژی برپایه دانشمندان بومی از جلوه‌های این واقعیت است. 
لاریجانی در ادامه سخنان خود به دستاوردهای انقلاب اسلامی از جمله به توسعه دانشگاه ها اشاره کرد و گفت: دانشگاه ها باید با درک نیازهای منطقه‌ای طوری دانشجویان خود را تربیت کنند که فارغ التحصیلان پاسخگوی نیازهای منطقه خود باشند. 
وی با بیان اینکه دانشگاه پیام نور با سرعت خوبی گسترش یافته است و می تواند متعادل کننده نیازهای منطقه‌ای باشد، اظهار داشت: در حال حاضر تعداد زیادی از فارغ التحصیلان دانشگاهی ما دغدغه کار دارند. جذب نشدن آنها در مشاغل تخصصی شان باعث سرخوردگی خواهد شد. اینکه کسی نتواند از علم خود امرار معاش کند یک خسران برای کشور است. 
رئیس مجلس شورای اسلامی به روسای دانشگاه‌های پیام نور توصیه کرد که جهت گیری شان باید نگاه عمل گرایانه برای دانشجویان و کمک به جذب آنها در مشاغل مورد نیاز جامعه باشد. 
دراین مراسم تعدادی از دانشجویان فارغ التحصیل دانشگاه پیام نور با لباس های متحدالشکل، فارغ التحصیلی خود را جشن گرفتند و با رئیس مجلس نیز عکس یادگاری انداختند. 
لاریجانی در حاشیه این مراسم در پاسخ به سؤالی درباره اقدام برخی نمایندگان مجلس در استیضاح محمدمهدی زاهدی وزیر علوم گفت: در دانشگاه پیام نور ؛ و این گونه سؤالها ؟ 
وی در پاسخ به سوالی در خصوص تعداد نمایندگانی که استیضاح را امضاء کرده‌اند، اظهار بی اطلاعی کرد. 

/ 0 نظر / 5 بازدید