قانون سهم‌الارث زن از دارایی‌های همسرش اصلاح شد

مشاور معاون رئیس‌جمهور:
قانون سهم‌الارث زن از دارایی‌های همسرش اصلاح شد

خبرگزاری فارس: مشاور معاون رئیس‌جمهور گفت: قانون سهم‌الارث زن از دارایی‌های همسرش که تا پیش از این در کشور اجرا می‌شد، اصلاح شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از سمنان، مریم بهروزی پیش از ظهر امروز در جمع مردم سمنان در گلزار شهدای این شهر افزود: با اصلاح این قانون، این سهم‌الارث هوایی نیست و زن از کل اموال شوهرش ارث می‌برد، همچنان که شوهر از کل اموال زن ارث می‌برد و این قانون در مجلس تصویب شد و زن نیز باید دارای ارزش برابر باشد. 
وی وجود زنان دانشمند در جامعه را برای هدایت‌گری دختران مبتکر و اندیشمند و پسران شجاع و متدین ضروری دانست و گفت: محبت همسران به همدیگر با مودت ذاتی که خداوند به زنان بخشیده است و پایبندی به اصول اسلام و احیای دین خداوند با برگزاری مراسم عبادت، مداحی برای اهل بیت، بازگویی تاریخ و تکیه بر اهل بیت با آگاهی و معرفت می‌تواند انسان‌هایی شایسته برای جامعه اسلامی تربیت کند که ولایت‌مدار باشند. 
مشاور معاون رئیس‌جمهوری امر ولایت را مهم‌ترین بخش جامعه اسلامی خواند و گفت: شهادت اولیای دین برای احیای ولایت بود و جان اسلام در ولایت معنی می‌شود، همانگونه که درخت انقلاب اسلامی ایران به دنبال توسعه درخت اسلام شکل گرفت و شهادت فرزندان این مرز و بوم برای بقای نهضت امام حسین(ع) باعث پایداری درخت اسلام در نظام جمهوری اسلامی ایران شد. 
بهروزی افزود: سربلندی، سرافرازی، افتخار و عظمت ایران در جهان پس از ایثار مردم متدین، مدیون مقام ولایت و رهبری است و ما در دنیا سرافرازانه اعلام می‌کنیم که پیرو مکتبی هستیم که ولایت مهم‌ترین رکن آن است. 
مشاور حقوقی و امور مجلس بنیاد شهید کشور به تشریح نقش و جایگاه ولایت در اسلام پرداخت و گفت: ولایت و رهبری جان اسلام بوده و امر ولایت مهم‌ترین امر است. 
وی با تاکید بر اینکه امر ولایت از نماز، روزه و جهاد مهم‌تر است، افزود: حضرت امام حسین (ع) و امام رضا (ع) امر ولایت را زنده کردند. 
مشاور معاون رئیس‌جمهور گفت: جوانان ایران اسلامی نیز با تقدیم خون خود و ایمان و عشق به اسلام، تبعیت از رهبری را نشان دادند. 
بهروزی با بیان اینکه امروز معنویت جایگاه خوبی در جهان پیدا کرده و علم نیز پیشرفت خوبی داشته است، گفت: در کنار این مسائل، خرافات نیز وجود دارد و مردم با آگاهی و علم باید هوشیار باشند. 
مشاور حقوقی و امور مجلس بنیاد شهید کشور تمام قیام‌ها را در راستای نهضت عاشورا دانست و افزود: امام حسین (ع) با قیام خود علم و دین خدا و معرفت، تفکر و اندیشه دینی را زنده کرد. 
وی معرفت، عبودیت، ولایت و محبت را از پایه‌های اسلام خواند و گفت: تمام پیامبران مبنای یکتاپرستی را براساس این چهار پایه قرار داده‌اند. 

/ 0 نظر / 7 بازدید