آمادگی حماس برای مذاکره و گفتگو با قاهره

نماینده جنبش حماس در تهران اعلام کرد:
آمادگی حماس برای مذاکره و گفتگو با قاهره

خبرگزاری فارس: نماینده جنبش حماس در تهران گفت: آماده هستیم با قاهره با دلی باز به گفتگو و مذاکره بنشینیم که قطعا این مذاکره مصامحه‌آمیز به نتیجه خواهد رسید.

به گزارش خبرگزاری فارس از اسلامهشر، ابواسامه المعطی ظهر امروز در همایش تجلیل از مقاومت مردم غزه در جنگ با رژیم صهیونیستی که در دانشگاه آزاد اسلامی واحد اسلامشهر برگزار شد، با اشاره به اولویت‌های حماس و دولت منتخب برای بازسازی غزه بیان داشت: اولویت اول کمک‌رسانی به مردم آسیب دیده و افرادی است که خانه‌هایشان ویران شده است که در این خصوص دولت منتخب 55 میلیون دلار هزینه کرده است. 
وی رفع کامل تحریم‌ها از طریق هوا و دریا را اولویت دوم حماس برای برقراری ثبات در غزه دانست و عنوان کرد: به رغم خواست دبیرکل سازمان ملل و برخی از سران بین‌المللی برای بازگشایی معابر غزه هنوز راه‌های مواصلاتی بسته است و ده‌ها هزار نفر بدون سرپناه و در زیر فشارهای اقتصادی به سر می‌برند. 
نماینده جنبش حماس در تهران افزود: رژیم صهیونیستی با این کار می‌خواهد زمینه‌های آزادی سربازان اسیر خود را فراهم کند اما این سربازان آزاد نمی‌شود مگر اینکه رزمندگان حماس به طور کامل و طبق لیست ارائه شده آزاد شوند. 
ابواسامه اظهار داشت: ما موافق ایجاد آرام‌سازی با شرط رفع کامل تحریم‌ها به مدت 18 ماه بودیم اما رژیم صهیونیستی در لحظات آخر از این آرام‌سازی عقب‌نشینی کرد و اولمرت با توجه به انتخاباتی که در پیش داشت وانمود کرد شرایط را به نفع رژیم صهیونیستی رقم خواهد زد، اما آنها بدانند این حماس است که تحولات آینده را رقم خواهد زد. 
وی با بیان اینکه بازسازی در غزه آغاز شده است، عنوان کرد: از همه کشورهای عربی، اسلامی و جوامع بین‌الملل می‌خواهیم که اسرائیل را برای بازکردن معابر تحت فشار بیشتری قرار دهند. 
نماینده جنبش حماس در تهران خاطرنشان کرد: همه جوامع بین‌المللی و سران آنها بدانند که حماس کوتاه‌ترین و مناسب‌ترین راهکار برای استیفای حقوق مردم فلسطین است. 
ابواسامه آمادگی حماس را برای مذاکره و گفتگو با قاهره اعلام کرد و متذکر شد: آماده هستیم با قاهره با دلی باز به گفتگو و مذاکره بنشینیم که قطعا این مذاکره مصامحه‌آمیز به نتیجه خواهد رسید. 
وی یادآور شد: رژیم صهیونیستی چهارمین قدرت نظامی جهان، در جنگ 22 روزه غزه با تمام سلاح‌ها و امکانات پیشرفته به مقابله با مردم بی‌دفاع سرزمین کوچک غزه برخواست، اما مردم غزه با نیروی ایمان خود نگذاشتند حتی 100 متر از این سرزمین به یغما رود و این مسئله نشان از پایان زورگویی‌های صهیونیست‌ها دارد. 

/ 0 نظر / 8 بازدید