راه‌اندازی نیروگاه اتمی بوشهر در صدر اخبار رسانه‌های منطقه قرار گرفت

تکرار//
راه‌اندازی نیروگاه اتمی بوشهر در صدر اخبار رسانه‌های منطقه قرار گرفت

خبرگزاری فارس: بیشتر رسانه‌ها و شبکه‌های تلویزیونی منطقه خبر مربوط به پیش‌راه‌اندازی نیروگاه اتمی بوشهر را به طور وسیع و گسترده پوشش داده و صدر اول اخبار خود را به این موضوع اختصاص دادند.

به گزارش فارس، پیش‌راه‌اندازی نیروگاه اتمی بوشهر روز چهارشنبه با حضور رئیس سازمان انرژی اتمی ایران و مدیر عامل شرکت دولتی روس اتم، و جمعی از مقامات روسی و ایرانی در نیروگاه اتمی بوشهر آغاز شد. 
بر همین اساس تمامی رسانه‌های منطقه به انعکاس این رویداد پرداختند و آن را به طوری وسیع بازتاب دادند. 
شبکه تلویزیونی "الجزیره " در ابعادی گسترده به انعکاس راه اندازی آزمایشی نیروگاه هسته‌ای بوشهر پرداخت. این شبکه خبری که یکی از پربیننده‌ترین شبکه‌های خبری منطقه به شمار می آید در بخش‌های مختلف خبری این شبکه درباره چگونگی راه اندازی این نیروگاه گزارش پخش کرد. این شبکه همچنین در یکی از مهمترین بخش‌های خبری شب گذشته خود راه‌اندازی آزمایشی نیروگاه بوشهر را نخستین خبر خود قرار دارد. 
این شبکه موضوع برنامه "آن سوی خبرهای خود " را هم به این مساله اختصاص داد و با کارشناسان مختلف در این باره به گفتگو پرداخت. 
شبکه تلویزیونی "العربیه " که سیاست منفی و ضد ایرانی را در برنامه‌های خود دنبال می‌کند پیش راه اندازی نیروگاه اتمی بوشهر با حضور کرینکو و آقازاده روسای سازمانهای انرژی اتمی ایران و روسیه را در خبرهای خود بازتاب داد. این شبکه در این زمینه تلاش کرد با طرح سئول‌های هدفمند با مقامات سیاسی و نیز کارشناسان آن را به نوعی عامل نگرانی کشورهای منطقه القاء کند. 
علاوه بر شبکه‌های تلویزیونی عربی، روزنامه‌های منطقه نیز خبر پیش‌راه‌اندازی نیروگاه اتمی بوشهر واکنش نشان داده و هر یک به گونه‌ای به بازتاب آن پرداختند. 
روزنامه "الشرق الاوسط " چاپ لندن که خط مشی سعودی را دنبال می‌کند و از این کشور حمایت مالی می‌شود، نیز علاوه بر بازتاب خبر پیش راه اندازی نیروگاه اتمی بوشهر، گزارشی از نیروگاه بوشهر از زمان شاه مخلوع و آلمان تا زمان کنونی منتشر کرد. 
الشرق الاوسط در گزارشی با عنوان "نیروگاه بوشهر از شاه و آلمان تا آیت الله خامنه‌ای(رهبرمعظم انقلاب اسلامی) و روسها " نوشت: نیروگاه بوشهر نخستین نیروگاه هسته‌ای است که روسیه آن را ساخته است و دیروز راه اندازی آن آزمایش شد. 
روزنامه فرامنطقه‌ای "الحیات " نیز با تیتری تحت عنوان " تهران با "موفقیت " نیروگاه اتمی بوشهر را آزمایش کرد " به بازتاب خبر راه اندازی نیروگاه اتمی بوشهر پرداخت. 
این روزنامه پیش راه اندازی نیروگاه اتمی بوشهر را مقدمه‌ای برای افتتاح رسمی آن در یک دوره زمانی که فراتر از هفت ماه عدول نکند، دانست. 
روزنامه الحیات همچنین با درج مقاله‌ای راه اندازی راکتور اتمی بوشهر به صورت آزمایشی را ، گامی بیشتر و اساسی در راه تقویت شرطهای ایران در گفتگوهای آتی و احتمالی این کشور با آمریکا و هدف از این کار را دست یابی به راه حل‌هایی مناسب با منافع ایران دانست. 
روزنامه مصری "الاهرام " نیز با تیتری تحت این عنوان که "ایران پیش راه اندازی نیروگاه اتمی بوشهر را آغاز کرده است " به انعکاس این خبر پرداخت. 
این روزنامه نوشت: بعد از سالها بحث و مشاجرات بین المللی و بحرانهای مکرر ، سرگئی کرینکو رئیس آژانس بین المللی انرژی اتمی روسیه دیروز اعلام کرد که مسکو ساخت اولین نیروهای اتمی در بوشهر را به پایان رسانده است. 
روزنامه بحرینی "اخبار الخلیج " با تیتری تحت این عنوان "پایان ساخت نیروگاه اتمی بوشهر " به انعکاس این خبر پرداخت. روزنامه‌های الوقت و الوسط بحرین نیز این خبر را به طور گسترده پوشش دادند. 
روزنامه کویتی "الوطن " نیز با تیتری با این عنوان " ایران مرحله پیش راه اندازی نیروگاه اتمی بوشهر را آغاز کرده است " این خبر را منعکس کرد. 
جدای از شبکه‌های تلویزیونی و روزنامه‌ها، خبرگزاری‌ها و سایت‌های و پایگاههای خبری منطقه نیز به بازتاب گسترده و وسیع این خبر پرداختند. 
این خبر همچنین در خبرگزاری عربستان(واس)، خبرگزاری امارات عربی متحده، خبرگزاری کویت(کونا)، خبرگزاری بحرین(بنا) بازتاب گسترده‌ای داشت. 
پایگاههای خبری منطقه نیز راه‌اندازی نیروگاه اتمی بوشهر را در صدر اخبار خود قرار دادند. پایگاه خبری ایلاف، المحیط، اسلام آنلاین به انعکاس وسیع خبر پیش‌راه‌اندازی نیروگاه اتمی بوشهر پرداختند. 

/ 1 نظر / 6 بازدید
cassandan

سلام بر اساس امر بانک مرکزی نرخ تورّم به بیشتر از ۲۰ درصد رسیده. این یعنی حقوق‌ها باید ۲۰ درصد بیشتر بشوند. همه میگویند بسیجیها بهترین حقوق و مزایا را دارند. ما که ندیدیم. نون برای ما هم گران شده. همه چیز برای ما هم گران شده. در یک بلاگ خواندم که ماها بهترین حقوق هارا میگیریم و نرخ تورّم به ما اثر نخواهد داشت.والله به امام قسم اگر این واقعیت داشته باشد.فقط همین را می‌خواستم بگویم.