احمدی‌نژاد: تحولات جهانی برای پایان مناسبات ظالمانه در حال تحقق است

گزارش خبرنگار اعزامی فارس- 17
احمدی‌نژاد: تحولات جهانی برای پایان مناسبات ظالمانه در حال تحقق است

خبرگزاری فارس: رئیس جمهور کشورمان گفت:‌ تحولات جهانی برای پایان دادن به مناسبات ظالمانه، یکجانبه‌گرایانه و غلط بعد از جنگ جهانی دوم در عرصه بین‌الملل در حال تحقق است.

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری فارس به افریقا، محمود احمدی‌نژاد رئیس جمهور که عصر دیروز چهارشنبه در جمع مقامات،‌ نخبگان و اقشار مردمی اتحادیه کومور سخن می‌گفت، اظهار داشت: استعمارگران صدها سال افریقا را غارت کردند و با استفاده از زور و فریب اجازه ندادند صاحبان اصلی این سرزمین با استفاده از منابع و ثروت متعلق به خود، پیشرفت و رفاه را به دست آورند. 
وی افزود: آنها ثروت‌ها و منابع ملت افریقا را غارت کردند تا کشورهای خود را آباد کنند، اما مردم افریقا ساکت ننشستند و با مبارزات طولانی خود استعمارگران را از سرزمین بیرون کرده و آزادی و استقلال را تحصیل کردند. 
رئیس جمهور اظهار داشت: مردم افریقا هوشمند، با استعداد و با اراده و بخصوص جوانان این سرزمین انسان‌هایی پاک، توانا و آگاه هستند که می‌خواهند سرزمین خود را آباد کنند و اجازه نخواهند داد غارتگران بار دیگر به این دیار بازگردند. 
احمدی‌نژاد افزود: افریقا را باید مردم افریقا و کومور را باید مردم کومور بسازند و آباد کنند و بی‌تردید کوموری‌ها می‌‌توانند این کار بزرگ را انجام دهند و خداوند حامی آنها، ایمان سرمایه آنها و ملت ایران یاور آنها است. 
رئیس جمهور با اشاره به آموزه‌های پیامبر بزرگ اسلام که پیام‌آور رحمت و عدالت و الگو و اسوه انسانهای آزاده هستند، اظهار داشت: حضرت محمد (ص)‌ اهل صبر و مجاهدت بودند و انسانها را زیر پرچم توحید به برادری و همدلی دعوت می‌فرمودند و مردم کومور راه آن بزرگوار را می‌پیماند و اهل اتحاد و برادری هستند و می‌دانند در سایه وحدت و توکل برخدا می‌توانند بر مشکلات فائق آمده و سرزمین خود را بسازند. 
احمدی‌نژاد افزود: امروز مردم کومور با عزم راسخ بر سرنوشت خود حاکمند و دوران سیاه استعمار به تاریخ پیوسته و امیدواریم بقایای استعمارگران در اطراف ما نیز به زودی به تاریخ بپیوندند و همه ملت‌ها با اتحاد کامل در کنار یکدیگر زندگی کنند. 
وی ادامه داد: مردم کومور از استقلال و آزادی و عزت و سرزمین خود دفاع می‌کنند و با افتخار می‌گویند که این ملت آزاده و مستقل هستند و با ملت ایران اشتراکات فرهنگی و تاریخی فراوان دارند. 
«آنچه ایرانیان و کوموری‌ها را به یکدیگر مربوط می‌کند، دل‌ها و ایمان‌های دو ملت است و زبان‌ها بیانگر دل‌ها هستند و وقتی دل‌ها با هم پیوند بخورند زبان‌ها یکی می‌شوند که نمونه آن اشتراک برخی مفاهیم در زبان ایران و کومور است و گرچه دو ملت از همدیگر دور هستند، اما قلوب آنها به یکدیگر نزدیک است». 
رئیس جمهور گفت: خداپرستان در هر جای دنیا یکدیگر را دوست دارند و به همدیگر نزدیک هستند و شعار واحد دارند و ایران و کومور هر دو در یک جبهه و آن هم جبهه خداپرستان قراردارند. 
احمدی‌نژاد افزود: ایران و ایرانیان و کوموری‌ها در جبهه عدالت، محبت و برادری و دوستی و صلح قرار دارند و از مظلومان دفاع کرده و با ستمگران مقابله می‌کنند و مردم ایران همواره در کنار مردم عزیز کومور خواهند بود. 
وی در ادامه با اشاره به آغاز همکاری‌های ایران و کومور در زمینه‌های مختلف، متذکر شد: ایران و کومور در آغاز راه همکاری‌ها هستند اما بی‌تردید سرعت این همکاری‌ها به دلیل اشتراک ایمانی و تاریخی، فرهنگی بالا خواهند بود و آینده درخشانی برای کومور قابل پیش‌بینی است. 
رئیس جمهور با اشاره به چرخه توسعه در کشورمان اظهار داشت: از پیروزی انقلاب اسلامی تا کنون دشمن تلاش کرد ملت ایران را از طریق تحریم و تهدید از راه پیشرفت باز دارد اما نتیجه این حرکت دشمنان بشریت حرکت ملت ایران در مسیر پیشرفت با سرعت مضاعف شد و ملت برادر شما پس از تحریم قدرت‌های فاسد، استعمارگر و بدخواه روی پای خود ایستاد و امروز به لطف خدا نیازی به چنین قدرت‌هایی نداریم. 
احمدی‌نژاد افزود: ملت ایران آماده است تجربیات خود را در اختیار ملت‌های آزاده دنیا بخصوص ملت کومور قرار دهد و معتقدیم اگر ملت‌های مستقل متحد شوند و نیازهای هم را تأمین کنند، هیچ‌یک از آنها نیازمند غارتگران و استعمارگران نخواهند بود. 
وی در پایان تصریح کرد: تحولات جهانی برای پایان دادن به مناسبات ظالمانه، یکجانبه‌گرایانه و غلط بعد از جنگ جهانی دوم در عرصه بین‌الملل در حال تحقق است و باید دست در دست هم کشورهای خود را آباد کنیم و خداوند نیز ما را در این زمینه یاری خواهد کرد و وعده پیروزی مؤمنان محقق خواهد شد. 

/ 0 نظر / 4 بازدید