موسوی باید پاسخگوی عواقب تجمعات غیرقانونی باشد

حضور بی‌نظیر مردم در انتخابات ریاست جمهوری در حالی حیرت و بهت تمام رسانه‌ها و خبرگزاری‌های بیگانه را به دنبال داشت که مـتأسفانه برخی مسائل و صحبت‌های بعد از انتخابات در هفته گذشته سعی بر کم‌رنگ نمودن و تلخ کردن این حماسه بزرگ داشت، نظر به اینکه جنابعالی در هفته گذشته عکس‌العمل‌هایی را نسبت به روند برگزاری انتخابات داشته‌اید، توجه شما را به چند نکته ذیل جلب می‌نماییم. امید است برخی سؤالات و شبهات پیش‌ آمده در روزهای گذشته که در ادامه بدان اشاره می‌گردد با پاسخ‌های شفاف و صادقانه شما همراه باشد.
این بیانیه خطاب به موسوی می‌افزاید: آیا این جمله امام(ره) را به خاطر دارید که فرمودند: «مردمی که به قانون اساسی رأی دادند منتظرند که قانون اساسی اجرا شود، نه هرکس از هر جا صبح بلند می‌شود بگوید من شورای نگهبان را قبول ندارم، من قانون اساسی را قبول ندارم. نه! همه باید مقید به این باشید که قانون را بپذیرید، ولو برخلاف رأی شما باشد؟!» آیا شما شورای نگهبان را قبول دارید؟ آیا شما قانون اساسی این کشور را قبول دارید؟ آیا شما قبول دارید که باید به تمامی جزئیات قانون عمل شود یا آنجایی که به نفع شما نیست آن را زیرپا می‌گذارید؟ شما بارها در صحبت‌ها و مناظرات تلویزیونی طرف مقابل خود را به قانون‌گریزی و عدم تمکنین به قانون اساسی به عنوان معیاری شفاف، متهم نموده‌اید. حال سؤال اینجاست که شما که داعیه‌دار قانون‌مداری هستید، رفتارتان با مسیرهای معین قانونی تطابق دارد؟ آیا اینکه قبل از اعلام نتایج رسمی انتخابات، در حضور خبرنگاران اعلام پیروزی نمایید، قانونی است؟ آیا اینکه بدون مجوز قانونی از دستگاه‌های ذی‌ربط، مردم را دعوت به تجمع خیابانی نمایید و بعد با حضور در بین آنان به ایراد سخنرانی بپردازید، برخواسته از دل قانون است؟ آیا اینکه در برنامه‌های گوناگون با استفاده از صفاتی مانند، رمالی، خرافه‌گری و دروغگویی به ریئس جمهور منتخب ملت توهین کنید، خلاف قانون صریح جمهوری اسلامی نیست؟
نویسندگان این بیانیه در ادامه آورده‌اند: آیا شما پاسخگوی عواقب پیش‌آمده در این تجمعات غیرقانونی که با دعوت شما و ستاد شما صورت پذیرفته هستید؟ آیا حاضرید که فرزندان خود شما در این تجمعات و درگیری‌ها توسط اوباش آسیب ببینند؟ آیا به خانواده‌های کشته‌شدگان این حوادث حق می‌دهید که از شما به عنوان دعوت‌کننده و بالطبع متولی این تجمعات شکایت کنند؟
در ادامه این بیانیه خطاب به میرحسین موسوی آمده است: شما که بارها در صحبت‌ها و نطق‌ها و مناظرات خود به حفظ کرامت مردم تأکید داشته‌اید، مردم را برای چه می‌خواهید؟ آیا کرامت مردم و حفظ شأن ملت تا زمانی است که طرفدار شما باشند و شما را برگزینند؟ مگر شما نبودید که اعتقاد داشتید طبقاتی کردن مردم صحیح نیست؟ پس چرا می‌خواهید مناطقی از شهر تهران برای کل کشور تصمیم بگیرند؟ آیا شما مدعی هستید مردم آن روستایی که در نقاط دورافتاده کشور واقع هستند رأی‌شان با مردم شهرستان‌ها و رأی‌ مردم شهرستان‌ها با رأی مردم تهران ارزشی متفاوت دارد؟ پس چرا به رأی کل ملت تمکین نمی‌کنید؟
جناب مهندس موسوی! آیا شنیده‌اید مشاور و همسر محترم‌تان در مصاحبه با شبکه فارسی BBC چگونه به فهم و شعور ملت توهین نمودند؟ پس چرا از کرامت انسانی حمایت نمی‌کنید؟ آیا اینکه شما داماد یک دیاری به شمار می‌آیید دلیلی بر این است که مردم آن منطقه حتماً به شما رأی می‌دهند؟ آیا نمی‌توان این را گرفت که اتفاقاً چون آنها شما را بهتر می‌شناسند به شما رأی ندادند؟ آیا تعصب قومیتی و قبیله‌ای را که مربوط به عصر حجر بوده بر شعور و فهم ملت ترجیح می‌دهید؟
جناب مهندس موسوی! «پشتیبان ولایت فقیه باشید تا به مملکتتان آسیب نرسد»، جنابعالی که به احیای گفتمان امام و پیاده کردن فرمایشات ایشان در جامعه تأکید داشته‌اید آیا جمله مذکور را از آن حضرت می‌دانید؟ آیا اطلاع دارید که یکی از شروط کاندیدا شدن در هر انتخابات التزام عملی به ولایت فقیه است؟ متأسفانه دیروز شما را در بین نمازگزاران نمازجمعه رویت نکردیم، آیا فرمایشات مقام معظم رهبری را برایتان به صورت صحیح و بی‌پرده بازگو کردند؟ آیا شنیدید مقام معظم رهبری تأکید کردند از مجاری قانونی اعتراضات را پیگیری کنید و کاروان‌کشی خیابانی نداشته باشید؟ آیا شنیدید مقام معظم رهبری تأکید کردند نظام جمهوری اسلامی به آرای ملت خیانت نمی‌کند؟ آیا شنیدید ایشان تأکید کردند فکر نکنید با تجمعات خیابانی می‌توانید فشاری وارد کنید؟
شواری تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه‌های تهران بزرگ در ادامه بیانیه خود تاکید کرد: ان‌شاالله که همه فرمایشات مقام معظم رهبری را شنیده‌اید، آیا عمل برخلاف فرمایشات ایشان، عدم‌ التزام عملی به ولایت فقیه نیست؟ مگرنه این است که افرادی که قانون اساسی جمهوری اسلامی را قبول ندارند (که مهمترین اصل آن ولایت فقیه می‌باشد) و به آن عمل نمی‌کنند از ابتدا نباید تأییدصلاحیت می‌شدند؟
جناب مهندس موسوی! آیا خاطرتان هست که حضرت امام خمینی(ره) فرمودند اگر حرفی زدید که دشمن شما شاد و خرسند شد باید به خودتان شک کنید و این معیاری روشن است، آیا شما به خودتان شک نمی‌کنید که چرا رسانه‌های بیگانه و برخی سران کشورهای زورگو برای شما سوت و کف می‌زنند آیا اساساً اینان را دشمن می‌شمارید؟ هم‌نوایی و هم‌صدایی شما در برخی موضوعات با دشمنان مسلم اسلام چه معنایی دارد؟ لطفاً بفرمایید این احیای گفتمان امام مربوط به کدام صحبت‌های ایشان می‌باشد؟ آیا شما هم علاقه‌مندید گزینش شده با اسلام و فرمایشات امام برخورد کنید؟
در پایان این بیانیه آمده است: کلام آخر اینکه جناب آقای موسوی! مطمئن باشید این مرکبی که شما بر آن سوار شده‌اید یا شما را زمین می‌زند و یا به ناکجاآباد می‌برد، نظام اسلامی ما حوادثی به مراتب سخت‌تر از این را هم پشت‌سر گذاشته است، پس مراقب باشید که بعد از خاتمه این جریانات روسیاهی آن دستاورد شما نباشد.

/ 0 نظر / 25 بازدید