اوغلو درباره تلاش رژیم صهیونیستی برای یهودی‌سازی قدس هشدار داد

در پی تصمیم اشغالگران برای تخریب خانه‌های فلسطینیان
اوغلو درباره تلاش رژیم صهیونیستی برای یهودی‌سازی قدس هشدار داد

خبرگزاری فارس: دبیرکل سازمان کنفرانس اسلامی امروز در پی تصمیم رژیم صهیونیستی برای تخریب 80 خانه فلسطینی در شهر اشغالی قدس، درباره توطئه اشغالگران برای یهودی سازی این شهر هشدار داد.

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری کویت (کونا)، "اکمل الدین احسان اوغلو " با انتشار بیانیه‌ای اقدامات رژیم صهیونیستی در شهر اشغالی قدس و تلاش این رژیم برای تخریب دهها خانه فلسطینی محله "البستان " در منطقه سلوان در جنوب مسجد الاقصی و آواره کردن بیش از یکهزار و 500 فلسطینی را محکوم کرد. 
وی افزود: هدف اسرائیل تغییر وضعیت عمرانی و بافت جمعیتی شهر قدس و تلاش برای ضربه زدن به هویت عربی و اسلامی این شهر به منظور یهودی سازی آن است. 
رژیم صهیونیستی دیروز در راستای یهودی‌سازی شهر قدس و کوچاندن فلسطینیان دستور تخریب 80 خانه شهروندان فلسطینی ساکن این شهر را صادر کرد. 
"حاتم عبدالقادر " مشاور امور قدس در دولت انتصابی تشکیلات خودگردان فلسطین گفت که صاحبان 80 خانه در شهر قدس با جمعیت یکهزار و 500 نفر دستور تخلیه خانه‌های خود را به منظور تخریب آنها به بهانه نداشتن پروانه ساخت دریافت کردند. 
این در حالی است که این خانه‌ها در محله البستان در جنوب مسجد مبارک الاقصی قرار دارد و تاریخ ساخت آنها به پیش از سال 1967 میلادی باز می گردد، زمانی که رژیم صهیونیستی بخش شرقی شهر قدس را اشغال کرد. 
دبیرکل سازمان کنفرانس اسلامی نقشه صهیونیست‌ها برای تخریب خانه‌های فلسطینیان را خطری برای آینده شهر قدس دانست و درباره نتایج ناگوار آن هشدار داد. 
وی این تلاش‌های رژیم صهیونیستی را "نقض آشکار " توافقنامه چهارم ژنو دانست که در آن تاکید شده است که اشغالگران نباید در ساختار جمعیتی و وضعیت عمرانی سرزمین تحت اشغال خود تغییری ایجاد کنند. 
اوغلو از اعضای سازمان کنفرانس اسلامی و کمیته قدس خواست تا برای متوقف کردن این تجاوزگری آشکار رژیم صهیونیستی علیه شهر قدس در سطح محافل بین‌المللی وارد عمل شوند و این رژیم را وادار کنند تا از نقشه‌های غیرقانونی خود علیه این شهر دست بکشد. 

/ 0 نظر / 4 بازدید