مذاکره‌ای بین سفرای ایران و آمریکا در کابل صورت نگرفته است

قشقاوی (اجمالی)
مذاکره‌ای بین سفرای ایران و آمریکا در کابل صورت نگرفته است

خبرگزاری فارس: سخنگوی وزارت خارجه خبر مذاکره صورت گرفته بین سفرای ایران و آمریکا در کابل را تکذیب کرد.

به گزارش خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری فارس، حسن قشقاوی، سخنگوی وزارت خارجه کشورمان صبح امروز دوشنبه در نشستی مطبوعاتی، خبر مذاکره صورت گرفته بین سفرای ایران و آمریکا در کابل را تکذیب کرد. 
وی همچنین با اشاره به گفت‌وگوی تلفنی فراتینی وزیر خارجه ایتالیا با منوچهر متکی خاطرنشان کرد: آقای فراتینی از وزیرخارجه برای شرکت در اجلاسی در خصوص افغانستان که قرار است در حاشیه اجلاس جی 8 در ایتالیا برگزار شود دعوت به عمل آورد که ما با نظر مثبت در حال بررسی این دعوت و حضور در این اجلاس هستیم. 
خبرنگاری به اظهارات البرادعی مبنی بر اینکه تعداد سانتریفیوژها در نظنز افزایش نیافته است اشاره کرد، که سخنگوی وزارت خارجه در پاسخ به این سوال با بیان اینکه همکاری ایران با آژانس بر اساس ان پی تی و مفاد جامع پادمان ادامه دارد، اظهارداشت: هیچ چیز پنهانی وجود ندارد و همه چیز شفاف، روشن و دقیق است. 
یکی از خبرنگاران نیز از سخنگوی وزارت خارجه سوال کرد که آیا ایران به فعالیت‌های غنی‌سازی به شدت سابق ادامه می‌دهد که وی پاسخ داد: فعالیت هسته‌ای ما طبق برنامه و در چارچوب برنامه جامع و کلان فعالیت صلح آمیز هسته‌ای ادامه دارد و این برنامه زیر کنترل و نظارت آژانس است. 
قشقاوی فیلم توهین آمیز به حضرت مسیح و مریم (ع) نمایش داده شده در یک شبکه صهیونیستی را به شدت محکوم کرد و بر احترام به مقدسات و ارزش‌ها و باورهای همه ادیان تاکید کرد. 
یکی از خبرنگاران به اخبار مطرح شده مبنی بر انتقال اعضای گروهک منافقین به مصر اشاره کرد و نظر سخنگوی وزارت خارجه را جویا شد که وی اظهارداشت: تاکنون خبر دقیق و رسمی از منابع موثق در این خصوص دریافت نکرده‌ایم. 
وی همچنین از سفر احمدی‌نژاد به جیبوتی، کنیا و کومور در هفتم اسفندماه خبر داد. 
قشقاوی در خصوص اجلاس سران اکو در تهران که سوال خبرنگار فارس بود نیز با بیان اینکه دعوتنامه‌ها برای اعضای اکو در حال ارسال است، افزود: دعوتنامه‌های ارسالی با استقبال خوبی روبرو شده و فکر می‌کنیم اجلاس بسیار ارزشمندی در نیمه دوم اسفند (21 اسفند) در کنار اجلاس حمایت از فلسطین که قرار است 14 اسفند برگزار شود، برپا خواهد شد. 
سخنگوی وزارت خارجه خبر لغو سفر هاشمی رفسنجانی به عراق را تکذیب کرد و گفت: این سفر به لحاظ پروتکلی در حال تنظیم است. 
وی همچنین سفر شرودر به تهران را سفری غیررسمی و شخصی عنوان کرد. 
خبر تکمیلی متعاقباً ارسال خواهد شد. 

/ 0 نظر / 5 بازدید