اظهارات شبستری برای ملتهب کردن جو کشور در آستانه انتخابات است

امام جمعه نهبندان:
اظهارات شبستری برای ملتهب کردن جو کشور در آستانه انتخابات است

خبرگزاری فارس: امام جمعه نهبندان با اشاره به سخنان موهن مجتهد شبستری و آغاجاری گفت: چنین اظهاراتی برای ملتهب کردن جو کشور در آستانه انتخابات است.

حجت‌الاسلام والمسلمین عباسعلی خزاعی امروز در گفتگو با خبرنگار فارس در بیرجند برخورد قاطع با اهانت‌کنندگان به ساحت مقدس پیامبر اعظم (ص) را خواستار شد و افزود: این اظهارات قطعا معنادار و خط گرفته شده از خارج از کشور است. 
وی به حکم امام خمینی (ره) در مورد سلمان رشدی اشاره کرد و اظهار داشت: حکمی که امام داد سبب شد کمتر کسی به آن شکل به اسلام توهین کند و امروز نیز باید حکمی شبیه حکم امام خمینی (ره) در خصوص افرادی که به پیامبر (ص) و اسلام توهین کرده‌اند، صادر شود. 
امام جمعه نهبندان گفت: مایه تاسف است که در کشور اسلامی افرادی به خود اجازه می‌دهند که توهین کنند و دردآورتر از این نیز سکوت کسانی است که پای سخنرانی افرادی مانند شبستری و آغاجاری می‌نشینند و به خاطر منافع حزبی، جناحی و مال و مقام واکنشی نشان نمی‌دهند. 
خزاعی تاکید کرد: درست است در نظام اسلامی ما مهرورزی بالا است و آزادی داریم اما نباید اجازه داد افرادی به مقدسات اسلام توهین کنند و باید به شدت با اهانت‌کنندگان برخورد کرد. 
وی به سابقه افرادی مثل آغاجاری و شبستری اشاره کرد و اظهار داشت: این افراد در گذشته خود را معرفی کرده بودند و نمونه آن اهانت‌هایی است که آغاجاری سه سال پیش به مراجع دین و ولایت فقیه داشت که با واکنش جدید جامعه مدرسین حوزه علمیه قم مواجه بود. 
خزاعی خاطرنشان کرد: اگر اجازه می‌دانند که برخورد در گذشته با افرادی که به مقدسات توهین می‌کنند، جدی‌تر باشد امروز دیگر شاهد چنین اظهاراتی نبودیم. 

/ 0 نظر / 7 بازدید