رسانه ها می خواهندازآب گل آلودماهی بگیرند/ندا ازموسوی حمایت نمی کرد

وی گفت : ندا، اساسا اهل مقابله و ماجراجویی و رفتارهای هیجانی نبود و از خشونت متنفر بود و در عین حال به استقرار آزادی و دمکراسی همراه با منطق اعتقاد داشت.
وی درباره انتشار اطلاعات نادرست از سوی رسانه ها طی روزهای گذشته گفت: اول اینکه فردی که بالای سر ندا بود و برای نجاتش تلاش می کرد، استاد موسیقی وی بود که رسانه ها او را پدر ندا معرفی کرده بودند.
ماکان ، همچنین انتشار عکس دختری را در رسانه ها که نشان می داد از یک نامزد خاص حمایت می کند، مورد اشاره قرار داد و گفت که این رسانه ها آن تصویر را به ندا منتسب کردند که اقدامی غیر اخلاقی و نادرست است.
وی درخصوص عکس جعلی که نامزدش با دسبند سبز منتشر شده، افزود: ندا، اگر چه به آزادی و دمکراسی اعتقاد داشت ، اما هیچگاه از نامزد خاصی که در عکس های منتشر شده به او نسبت دادند ،حمایت نمی کرد.
نامزد قربانی حوادث شنبه گذشته، همچنین در پاسخ به سوالی در خصوص شایعه ای مبنی بر اینکه گفته شده ضارب ندا دستگیر شده است، نیز گفت : ما هم شنیده ایم ، اما رسما چیزی به ما اعلام نشده است.
نامزد ندا، همچنین درباره نقل قولی از جانب وی در VOA (صدای آمریکا) و برخی رسانه های خارجی که گفته شده "مراسم خاکسپاری ندا تحت شرایط امنیتی سختی برگزار شد"، گفت : من چنین چیزی نگفته ام و به نظر می رسد برخی رسانه ها قصد دارند از آب گل آلود ماهی بگیرند.
وی افزود: از من سوال شد آیا مشکلی در جریان تدفین ندا وجود داشت که من گفتم مراسم خاکسپاری از سوی بازماندگان ، در آرامش کامل برگزار شد، این صحبتهای من با بداخلاقی رسانه ای تحریف و منتشر شد.
ماکان در خصوص برداشتن بخش هایی از بدن ندا جهت عمل پیوند نیز گفت که "من آن روز پزشکی قانونی نبودم و پدر ندا تلفنی اطلاع داد که از وی خواسته اند بخش هایی از بدن وی جهت پیوند برداشته شود و مادر ندا هم در انجام یک عمل انسان دوستانه با آن موافقت کرد که در آن شرایط روحی و بحرانی که داشتیم آن موضوع را اعلام کردم اما حالا لازم است آن خبر را تصحیح کنم، چرا که بعدا موضوع پیوند منتفی شد و جنازه بدون برداشتن عضو تحویل خانواده گردید.
نامزد قربانی حوادث اخیر که مرگش همچنان درصدر اخبار جهت دار رسانه های بین المللی قرار دارد، همچنین نقل قولی از مادر ندا از سوی شبکه VOA را تکذیب کرد و گفت هیچ فردی از خانواده ندا تاکنون مصاحبه ای با رسانه ها انجام نداده است .

/ 1 نظر / 25 بازدید
ارمیا

در متن و بطن اغتشاشات و دل‌گیری‌های اجتماعی از رخدادهای پس از انتخابات 22 خرداد، برکاتی نهفته است از جنس برکاتی که اتفاقات سال های نخستین دهه 60 برای آینده‌ی انقلاب به‌جای گذاشت و طبیعتاً باعث و بانی این برکات را در وجهی از تحلیل، باید کسانی دانست که آنروی سکه‌ی حق‌نمایی و تظاهر به خط امام را برای تاریخ افشا کردند. از این نگاه میرحسین موسوی بی شک در عقبه‌ی 22 خرداد 88، خدمات شایانی به انقلاب ارزانی داشته است! ××××××××××××××××××××××××××× سلام دوست عزیز به روزم ومنتظر نگاه سبزتان یازهرا