آمریکا و ناتو نمی‌خواهند امنیت در پاکستان حاکم باشد

رهبر جمعیت علمای اسلامی پاکستان:
آمریکا و ناتو نمی‌خواهند امنیت در پاکستان حاکم باشد

خبر گزاری فارس: رهبر جمعیت علمای اسلامی پاکستان تأکید کرد که آمریکا و کشورهای ناتو با نادیده گرفتن توافقنامه صلح در سوات هرگز نمی‌خواهند امنیت در پاکستان حاکم باشد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در کراچی، سناتور "سمیع الحق " در جمع خبرنگاران در شهر کراچی با انتقاد از عکس‌العمل آمریکا و اعضای ناتو نسبت به تصویب توافقنامه صلح در سوات گفت: آمریکا و کشور‌های ناتو هرگز نمی‌خواهند که امنیت در پاکستان حاکم باشد. 
وی با اشاره به اهمیت این توافقنامه افزود: این قرارداد صلح به منظور پایان دادن به خونریزی و ایجاد امنیت در سوات امضا شد و نقش اساسی در این زمینه خواهد داشت. 
سمیع الحق حمایت از این توافقنامه صلح را برای امنیت پاکستان ضروری خواند و گفت: باید ملت و سازمان‌های مذهبی و سیاسی از توافقنامه صلح حمایت کنند و اگر خدای نکرده ناکام شود، نه فقط ایالت سرحد بلکه کشور پاکستان نیز از این مسئله لطمه خواهد دید. 
رهبر جمعیت علمای اسلامی پاکستان تصریح کرد: اجرای شریعت از نظر قانون اساسی لازم و انحراف از آن یاغیگری است. 
وی گفت: آمریکا اجرای لایحه شریعت را هرگز تحمل نخواهد کرد و می‌خواهد این توافقنامه در اسرع وقت لغو شود تا بتواند اسلام و علما را مورد تبلیغات سو ء قرار دهد لذا هر دو طرف دولت و نهضت طالبان مواظب باشند. 
سمیع الحق جنگ در مناطق شمالی و جنوبی وزیرستان و مناطق قبایلی باجور را از دره سوات جدا دانست و افزود: نهضت دره سوات با افراد جنگ طلب در مناطق قبیله‌ای هیچ شباهتی با هم ندارند و کاملاً جدا از هم فعالیت می‌کنند. 
وی تصریح کرد: برای اجرای شریعت در دره سوات از سال 1988 میلادی، نهضت علمایی این منطقه آغاز شده و به هیچ عنوان به جنگ و درگیری در مناطق شمال غرب این کشور ربطی ندارد. 
رهبر جمعیت علمای اسلامی پاکستان در پایان خاطرنشان کرد: جنگ در این مناطق علیه آمریکا و منشی جنگ طلبی این کشور است اما به نظر من حل مسائل این منطقه جنگ نیست باید به تصویب توافقنامه مشترک پارلمان عمل شود. 

/ 0 نظر / 4 بازدید