سطح میر حسین با معاونت اولی خاتمی پائین می‌آید

صدقیانی در گفتگو با فارس:
سطح میر حسین با معاونت اولی خاتمی پائین می‌آید

خبرگزاری فارس: عضو شورای مرکزی مجمع نیروهای خط امام (ره) گفت: میر حسین باید فرد اول باشد و موقعی که شخصیتی مثل میر حسین معاون اول شود سطحش پایین می‌آید از این رو فکر نمی‌کنم اگر روزی خاتمی رئیس جمهور شود، در این فکر باشد که وی را معاون اول خود کند.

قاسم صدقیانی عضو شورای مرکزی مجمع نیروهای خط امام (ره) در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، در خصوص احتمال اجماع در میان جریان دوم خرداد اظهار داشت: این احتمال زیاد است که اصلاح طلبان به اجماع برسند و همه اطرافیان و خود کاندیدا هم بر اجماع تاکید دارند هرچند هر کدام از کاندیداهای جریان اصلاحات به صورت مستقل در حال فعالیت هستند. 
وی درباره عدم اسقبال از شورای حکمیت توسط اطرافیان خاتمی نیز افزود: کروبی در مصاحبه‌هایش گفته که در میان اصلاح طلبان می‌توان به اجماع رسید و امیدوارم هر یک از سازکارهای موجود به اجماع در جریان اصلاح طلب ختم شود. 
صدقیانی با اشاره به برخی نظرسنجی‌های صورت گرفته درباره یک کاندیدای اصلاح طلب ادامه داد: من به این نظرسنجی‌ها در میان اصلاح طلبان زیاد اعتماد ندارم؛ نظرسنجی باید قطعی، با اطلاع دیگر طرف‌ها، علمی و رسمی باشد و هرکس نباید برای خودش نظرسنجی کند. 
به گفته وی مجمع نیروهای خط امام (ره) تاکنون از هیچ یک از کاندیداهای جریان اصلاح طلب نه دعوت و نه حمایت کرده و تنها به دنبال اجماع در این جریان است و اگر اجماع شکل نگرفت در میان سه کاندیدای اصلاح طلب یکی را انتخاب می‌کنیم. 
عضو شورای مرکزی مجمع نیروهای خط امام (ره) تاکید کرد: خاتمی گروهش مجمع روحانیون است و باید طبیعتا در آنجا اعلام کاندیداتوری می‌کرد و سازمان مجاهدین و مشارکت حزبی جدا هستند اگرچه از وی حمایت می‌کنند اما ربطی به خود خاتمی ندارند. 
وی در خصوص احتمال تغییر گفتمان خاتمی در سال 88 نسبت به سال 76، گفت: هر کس مواضعش باتوجه به شرایط زمان و مکان تغییر می‌کند و به قول حضرت امام (ره) که فرمودند زمان و مکان در فقه هم اثر دارد از این رو گفتمان‌های گذشته خاتمی سر جای خودش است ضمن آنکه خاتمی حتما با گفتمان‌های جدید وارد عرصه می‌شود. 
این فعال سیاسی اصلاح طلب خاطرنشان کرد: اگر افراطیون جریان دوم خرداد فهمیده باشند که اشتباه کرده‌اند باید اشتباهات خود را تصحیح کند در غیر این صورت دوباره چوب عمل خود را می‌خورند مصادیق افراطی گری هموراه برای مردم و جامعه معلوم بوده و افراطی‌گری همیشه با شکست مواجه شده است. 
صدقیانی با بیان اینکه خاتمی ضد افراط است اگرچه به زعم بعضی‌ها " از آن ور بام افتاده و خیلی نرم است "، اظهار داشت: ولی باید دانست افراطی گری در بین دو جریان اصلاح طلب و اصولگرا وجود دارد. 
عضو شورای مرکزی مجمع نیروهای خط امام (ره) در ادامه به حضور میر حسین در عرصه انتخابات اشاره کرد و گفت: میرحسین شخصیت خدوم، امتحان پس داده و عزیز همه ملت است و در این مدت هم که در قدرت نبوده‌ جریانات مختلف را رصد کرده و در جریان امور است. 
وی ابراز داشت: از جهت افکار و اندیشه‌ها میر حسین فردی است که از ظرفیت همه سلایق بهره می‌برد همان طور که در هیئت دولت خود از چپ تا راست استفاده می‌کرد از این رو وی فردی جامع الاطراف است. 
صدقیانی درخصوص پذیرش معاونت اولی خاتمی توسط میر حسین که از سوی نزدیکان خاتمی مطرح می‌شود، تصریح کرد: میر حسین باید فرد اول باشد و موقعی که شخصیتی مثل میر حسین معاون اول شود سطحش پایین می‌آید از این رو فکر نمی‌کنم اگر روزی خاتمی رئیس جمهور شود، در این فکر باشد که وی را معاون اول خود کند. 

/ 0 نظر / 4 بازدید