شکنجه‌های هولناک حکومت بحرین علیه معارضان شیعی

در گفت‌وگو با فارس فاش شد
شکنجه‌های هولناک حکومت بحرین علیه معارضان شیعی

خبرگزاری فارس: فرزند یکی از معارضان حکومت بحرین از شکنجه‌های وحشتناک علیه معارضان منامه پرده برداشت و گفت: برخی از متهمان از شکنجه‌ شدن خود به دست نیروهای امنیتی منامه سخن گفتند و معلوم شد که برق را به مناطق حساسی از بدنشان وصل می‌کردند و حتی به یکی از آنها تجاوز جنسی شده است.

"محمد المشیمع " فرزند شیخ حسن المشیمع از رهبران شیعی مخالف حکومت بحرین که دادگاه محاکمه وی صبح امروز برگزار شد در گفت‌وگو با خبرنگار بین‌الملل فارس با بیان اینکه نیروهای امنیتی بحرین از ورود خانواده‌های متهمان به دادگاه جلوگیری کردند، افزود: بنده پس از مراجعه به دادستانی کل و درخواست حضور در دادگاه پدرم، توانستم در محاکمه‌اش حاضر شوم. 
وی به شرح آنچه در دادگاه روی داد، پرداخت و گفت: قاضی به حرف‌های متهمان گوش نمی‌کرد و حتی صحبت‌ها و دفاعیات آنها را یادداشت نمی‌کرد و تنها پس از اعتراض وکیلان چند جمله از صحبت‌ شیخ المشیمع و بعضی دیگر از متهمان را به صورت ظاهری و به گمانم برای جلوگیری از اعتراض وکیلان یادداشت شد. 
فرزندشیخ المشیمع تاکید کرد: استاد حسن المشیمع دادگاه را نمایشی خواند و خطاب به قاضی گفت: «من در تاریخ 20 ساله فعالیت سیاسی چند بار به خاطر افکارم دستگیر شدم ولی نظام منامه جرأت نکرده مرا به تروریسم متهم کند. حالا بعد از 20 سال مرا به دست داشتن در عملیات تروریستی یا برنامه‌ریزی برای اجرای فعالیت‌های تروریستی متهم می‌کنید؟ به گواهی تاریخ همواره به گفت‌وگو و فعالیت‌های مسالمت‌آمیز دعوت کرده و از هرگونه خشونت هشدار داده‌ایم.» ولی قاضی در ابتدا حتی این کلمات را هم یادداشت نکرد. 
وی افزود: برخی از متهمان از شکنجه‌ شدن خود به دست نیروهای امنیتی منامه سخن گفتند و معلوم شد که برق را مناطق حساسی از بدن وصل می‌کردند و حتی به یکی از آنها تجاوز جنسی شده است ولی باز هم قضات دادگاه به حرف‌های متهمان توجهی نمی‌کردند. 
المشیمع در ادامه از به تعویق افتادن جلسه بعدی دادگاه به ماه آینده خبر داد و افزود: قرار است که متهمان تا جلسه بعدی در زندان باقی بمانند زیر دادگاه درخواست وکیل مدافع آنها مبنی بر آزادی موکلان خود تا روز محاکمه بعدی را نپذیرفت. 
وی افزود: پس از اینکه دادگاه بعد از یک ساعت و نیم به پایان رسید نیروهای امنیتی خانواده‌های متهمان را که خواستار ورود به دادگاه و آگاهی یافتن از اخبار دادگاه بودند به باد ضرب و شتم گرفته و آنها را متفرق کردند. خواهرم نیز از دست نیروهای امنیتی حکومت آل خلیفه کتک خورد. 
فرزند استاد حسن المشیمع با بیان اینکه پدرم همیشه جز به خدا هیچ امیدی به دیگران نداشت، درباره رفتار المشیمع در دادگاه گفت: پدرم با صبر، مقاومت و اعتماد به قاضی گفت:‌«شما همه این متهمان را دستگیر کردید تا مرا به اینجا بکشانید و اینک بنده به شما می‌گویم این بی‌گناهان را آزاد کنید... من در دست شما هستم بنابراین مرا زندانی کنید و این بی‌گناهان را آزاد کنید». 
وی افزود: پس از اتمام جلسه محاکمه به برخی از متهمان سلام کردم و در این حین چند نفر از آنها گفتند که نیروهای امنیتی منامه ما را سخن گفتن با پدرت منع کرده‌اند و این امر بیانگر وحشت آل خلیفه از نفوذ استاد المشیمع و سایر رهبران شیعی بحرین در دل‌های مردم است. 
فرزند المشیمع با اشاره به بیماری پدرش در زندان گفت: علاوه بر بیماری دیابت که پدرم را رنج می‌دهد نگران این هستیم که دولت بحرین بیماری‌های دیگری را به شیخ المشیمع وارد کند بویژه آنکه خوب می‌دانیم که در گذشته افرادی از جمله شیخ الجمری در حالی که سالم بوده‌اند توسط حکومت آل خلیفه دستگیر شده و به صورت بیمار از زندان خارج شده‌اند. 
ژوی در ادامه حکومت آل خلیفه را مسئول ارتکاب اعمال تروریستی دانست و افزود: منامه رهبران شیعه و فعالان سیاسی را به برنامه ریزی برای انجام اقدامات تروریستی متهم می کند ولی به نظرم کارهایی که حکومت در سرکوب فعالیت‌های مسالمت آمیز و اعمال ضد حقوق بشری مرتکب شده‌، تروریسم دولتی است. 

/ 0 نظر / 10 بازدید