لغو‌کنندگان دیرهنگام راهپیمایی‌ها مسئول عواقب آن هستند

وی ادامه داد: گرچه از این تجمعات خیابانی سوءاستفاده‌هایی نیز صورت گرفته و برخی اقدامات تا حد کشته شدن تعدادی از نیروهای بسیجی و مردم بیگناه و همچنین غارت و تعرض به بیت‌المال و اموال مردم انجام شد، اما باز هم نظام تحمل کرده و با سعه‌صدر و بزرگواری عمل کرد.
نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها افزود: مقام معظم رهبری نیز روز گذشته در خطبه‌های نماز جمعه با فضای معنوی خوبی که ایجاد کردند و با روشنگری‌های خود سعی کردند تعارضات انتخاباتی را به رفاقت‌ها و دوستی‌ها تبدیل کنند.
محمدیان با بیان اینکه نکته‌ای که باید به آن توجه کرد این است که آستانه تحمل نظام بسیار بالاست، اظهار داشت: دلیل بالا بودن آستانه تحمل نظام این است که نظام جمهوری اسلامی ایران نظامی محکم و دارای پشتوانه‌ای بسیار قوی است چرا که پشتوانه این نظام مردمی مؤمن، خدامحور و شهادت طلب‌ هستند که 30 سال پشت این نظام ایستاده و طوفان‌های بزرگی را پشت سر گذاشتند.
وی با تأکید بر اینکه این نظام، نظامی نیست که با چند حرکت خیابانی و با تعدادی اغتشاش و آشوب مشکلی برایش ایجاد شود، خاطرنشان کرد: ریشه‌های نظام در اعماق دل مردم قرار داشته و ساقه‌ها و شاخه‌های آن در آسمان‌ها کشیده شده و به همین دلیل این نظام با این مسائل لطمه نمی‌خورد، بلکه لطمه را کسانی می خورند که با عدم درک درست از شرایط برای مردم درد سر ایجاد می‌کنند.
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها در ادامه تصریح کرد: اگر امنیت مردم و نظام با مشکل روبرو شود طبیعی است که آستانه تحمل نیز محدود می‌شود و مردمی که 30 سال مقاومت کردند، به مسئولان کشور اجازه تساهل و تسامح نخواهند داد و آستانه تحمل قطعا در جایی به پایان می‌رسد.
محمدیان با بیان اینکه بسیاری از اینها که در تجمعات اخیر شرکت می کنند تحت تاثیر احساست و هیجانات هستند و از واقعیت پشت پرده و اینکه چه کسانی این تجمعات را برگزار می‌کنند،‌ اطلاعی ندارند، افزود: اما کسانی که تجمعات را برنامه‌ریزی و مدیریت می‌کنند باید بدانند اگر بناست در این کشور اتفاقی بیفتد، این بار قطعا صلح امام حسن نخواهد بود، بلکه عاشورا اتفاق می‌افتد و آن هم عاشورایی که مردم این بار نه
72 تن بلکه چندین میلیون انسان از جان گذشته و شهادت‌طلب هستند که به رهبری خود لبیک گفته و خواهند گفت و این بار اجازه نمی‌دهند عمرسعدها و شمرها در یک غربت بتوانند حسین و یارانش را به شهادت برسانند.
وی با اشاره به اینکه امروز میلیون‌ها انسان عاشق دین و معنویت و اسلام و امام زمان(عج) در کشور وجود دارد، یادآور شد: دیروز تنها یک پرده از این مردم را در نماز جمعه تهران دیدیم که بعد از انقلاب، چه از جهت کمیت حضور مردم و چه از جهت کیفیت، پرشورترین نماز جمعه‌ای بود که در تهران اقامه شد و مردم شور و شوق فوق‌العاده‌ای داشتند.
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها تأکید کرد: گذشت آن دوره‌ای که جریان حق و حق‌طلبان در غربت بمانند و عده‌ای با شانتاژ و جوسازی و موج‌سازی‌هایی بتوانند اهل حق را دوباره به حاشیه رانده و انواع مکرها بتوانند میدان را در دست بگیرند.
محمدیان با بیان اینکه در حال نزدیک شدن به صبح پیروزی هستیم، ادامه داد: هرچه به صبح نزدیک‌تر می‌شویم فضا روشن‌تر می‌شود و سیاهی‌ها نیز خودشان را بهتر نشان می‌دهند.
وی تأکید کرد: مردم ایران در کوره بحران‌ها و حوادث 30 ساله انقلاب چنان آب‌دیده شده‌اند که اغتشاشات و ... نمی‌تواند مردم را از تصمیم بزرگی که دارند و تا ظهور حضرت ولی‌عصر این پرچم را برافراشته دارند، منصرف کند و یا رعبی در دل آنها ایجاد کند و یا خدائی نکرده تردید و شکی در دل مردم پدید آورد، چرا که مردم راه خود را پیدا کرده‌اند و مزه استقلال و آرامش را چشیده‌اند و نمی‌توان این مردم را با چنین موج‌های کوچکی به حاشیه راند.
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها در خصوص لغو دیرهنگام تجمعات از سوی برخی گروه‌های سیاسی، اظهار داشت: با توجه به اینکه اعضای مجمع روحانیون مبارز می‌دانستند رهبر معظم انقلاب در خطبه‌های نماز جمعه سخنان مهمی را مطرح خواهند کرد،انتظار مجموعه انقلابیون این بود که این گروه اگر می‌خواهد حرکتی انجام دهد منتظر شود تا خطبه‌های رهبری را گوش داده، فصل‌الخطاب را می‌دید و بعد از آن موضع می‌گرفت.
محمدیان افزود: حال که این امر از سوی مجمع روحانیون مبارز رعایت نشد، بعد از آن انتظار می‌رفت این گروه و کسانی که خود را دلبسته نظام می‌دانند و در مواردی نیز واقعا نشان داده‌اند که دلسوز نظام هستند، بیانیه‌ای صادر کرده و موضع خودشان را مشخص کنند ولی متأسفانه شاهد این موضوع نبودیم.
وی با اشاره به اعلام دیرهنگام لغو راهپیمایی مجمع روحانیون مبارز از سوی این گروه، ادامه داد: اینکه بعد از حرکت افراد، بیانیه صادر شده و اعلام لغو راهپیمایی شود، دور از انصاف است و نمی‌توانند مردم را توجیه کنند چرا که نباید شعور مردم را دست کم گرفت. مردم ما از شعور سیاسی بالایی برخوردار هستند و معنی صدور بیانیه لغو راهپیمایی در ساعات پایانی را می‌فهمند و به این راحتی تحت تأثیر قرار نمی‌گیرند و عواقب آن را متوجه کسانی می‌دانند که بعد از صحبت‌های وحدت‌بخش و محبت‌آفرین رهبری و تلاش ایشان برای عدم شکاف در بین صفوف مردم دوباره چنین حرکت‌هایی را انجام می‌دهند.

/ 0 نظر / 13 بازدید