جاسوسان آمریکا در ایران فعال هستند

بنا بر این گزارش، این مقام بلندپایه اطلاعاتی آمریکا در عین حال مدعی شد جاسوسان آمریکایی در ایران در تحریک مردم برای راهپیمایی و اعتراضات خیابانی پس از انتخابات نقشی نداشته‌اند.
دیان فین استاین در این خصوص به سی.ان.ان. گفت که فکر نمی‌کند جاسوس‌های واشنگتن در ایران در اختلاف‌افکنی سیاسی پس از انتخابات دست داشته باشند.
در حالی که پس از انتخابات ایران، مداخله‌های "باراک اوباما " رئیس جمهوری آمریکا و برخی روسای غربی در امور داخلی ایران به اوج خود رسید، رئیس کمیته اطلاعات کنگره آمریکا به سی.ان.ان. گفت که ایرانی‌ها خودشان باید تعیین کنند که چه کسی در انتخابات ریاست‌جمهوری پیروز شده است و بعید است واشنگتن در این خصوص مداخله کند.
باراک اوباما در جدیدترین مداخله خود در امور داخلی ایران از اغتشاش‌گران خیابانی در روزهای اخیر در تهران حمایت کرده بود و آنان را عدالت‌خواه نامیده بود.
بنا بر این گزارش، دیان فین استاین در این گفت‌وگو همچنین اذعان کرد که جمع‌آوری اطلاعات از حوادثی که این روزها در ایران در جریان است بسیار دشوار است.
سخنان این مقام اطلاعاتی آمریکا در حالی منتشر می‌شود که پیش از این "منوچهر متکی " وزیر امور خارجه ایران از نقش انگلیس و رسانه‌های این کشور در خلق تفرقه و ناآرامی در تهران سخن گفت.

/ 0 نظر / 23 بازدید