ایران جزو 10 کشور نمونه صادرات گوشت مرغ می‌شود

از اردیبهشت سال 88؛
ایران جزو 10 کشور نمونه صادرات گوشت مرغ می‌شود

خبرگزاری فارس: مشاور وزیر کشاورزی با اشاره به اینکه تولید گوشت مرغ در سال آینده از 5/1 میلیون تن فراتر می‌رود، گفت: با این مقدار صادرات که از اردیبهشت ماه سال آینده آغاز می‌شود، ایران جزو 10 کشور نمونه جهان در این زمینه می‌شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از یزد، محمدحسین انصاری‌فرد صبح امروز در نشستی با اصحاب رسانه استان یزد از اجرای عملیات ساخت 700 مجتمع تولیدی کشاورزی در سراسر کشور خبر داد و گفت: این مجتمع‌ها در سطح 60 هزار هکتار از اراضی جهاد کشاورزی و در حومه‌های شهرهای کشور ایجاد می‌شوند. 
وی افزود: با بهره‌برداری از این مجتمع‌ها زمینه اشتغال 120 هزار نفر از فارغ‌التحصیلان رشته‌های گوناگون جهاد کشاورزی ایجاد می‌شود. 
وی در ادامه از استان یزد به عنوان خواستگاه تمدن ایران نام برد و گفت: در حقیقت کشاورزان یزدی با استفاده مناسب از منابع موجود، سختکوشی و صرفه‌جویی توانسته‌اند با وجود شرایط نامساعد اقلیمی استان خود را به عنوان یکی از مهم‌ترین قطب‌های کشاورزی ایران معرفی کنند. 
مدیرکل روابط عمومی وزارت جهاد کشاورزی در ادامه پیشرفت، قناعت و خلاقیت را از جمله خصوصیات مردم یزد برشمرد و افزود: آبزی‌پروان یزدی نخستین پرورش‌دهندگان ماهیان خاویاری در ایران بودند که موفق شدند با کمترین امکانات موجود در راستای جلوگیری از انقراض این ماهی با ارزش در آب‌های ایران گام بردارند. 
وی توسعه کشت گلخانه‌ای و آبیاری تحت فشار، کشت محصولات کم آبخواه و پرورش انواع ماهیان را از جمله راهکارهای مبارزه با کم آبی در استان دانست و اظهار داشت: به دلیل جاذبه‌های طبیعی و گردشگری در استان یزد و وجود اراضی کویری وسیع که در صورت بهره‌برداری اصولی به مخزن اصلی تولید برق خاورمیانه محسوب می‌شود، می‌توان این استان را به یکی از مهم‌ترین قطب‌های ثروت ایران تبدیل کرد. 
انصاری‌فرد در خصوص میوه و گوشت عید نوروز نیز گفت:‌ امسال بیش از نیاز پیش‌بینی شده تولید انواع مرکبات، گوشت قرمز و مرغ داشتیم که در صورت اقدام اصولی سازمان بازرگانی در خصوص ذخیره سازی آن، مشکلی در این زمینه نداشته و تولیدات داخلی جوابگوی نیاز مردم است. 
مشاور وزیر کشاورزی در پایان با اشاره به اینکه صادرات گوشت مرغ در سال آینده از 5/1 میلیون تن فراتر خواهد رفت، گفت: با این مقدار صادرات که از اردیبهشت ماه سال آینده آغاز می‌شود، ایران جزو 10 کشور نمونه جهان در این زمینه قرار می‌گیرد. 

/ 0 نظر / 8 بازدید