آتش زدن مسجد و تعرض مجدد به ناحیه بسیج در تجمع کم‌رونق آشوبگران

به گزارش رجانیوز، اقدام به آتش زدن مسجد لولاگر خیایان آذربایجان و وسایل نقلیه عمومی، تعرض مجدد به ناحیه بسیج، پرتاب سنگ و کوکتل مولوتف به سمت اماکن عمومی و ساختمان‌های مردمی از جمله اغتشاشات عصر شنبه اوباش در تهران بود.

بی‌اعتنایی مردم به این تجمع غیرقانونی با خشم اغتشاش‌گران مواجه شد و این طیف که تلاش زیادی داشتند در 2 تجمع قبلی خود در میدان هفتم تیر و میدان امام خمینی وجهه‌ای مسالمت‌آمیز از تجمعات خود نشان دهند و حتی از این اجتماع‌ها با عنوان "تجمع سکوت" و همراه با آرامش یاد می‌کردند، امروز بار دیگر دست به آشوب‌گری زدند.

اوباش با سنگ و کوکتل مولوتف به ناحیه بسیج مقداد در خیابان آزادی حمله کردند که با مقاومت بسیجیان مواجه شدند. همچنین اغتشاش‌گران به مسجد لولاگر در خیابان آذربایجان نیز حمله‌ور شدند و بخش‌هایی از مسجد را به آتش کشیدند.

آشوب‌گران پس از آنکه در اثر مقاومت دفاعی نیروهای نظامی مجبور به فرار شدند، اقدام به آتش زدن لاستیک و تعدادی موتورسیکلت کردند. اوباش با حمله به برخی موتورسواران و ضرب و شتم آن‌ها موتورها را آتش زدند.

همچنین دامنه‌ی این درگیری‌ها به خیابان ستارخان تهران نیز کشیده شد و یک اتوبوس شرکت واحد توسط اوباش به آتش کشیده شد.

با این حال، برخورد قاطع نیروهای نظامی و مردمی با اغتشاشگران موجب شد این افراد متفرق شوند و آخرین دست و پاز دن‌ها و زورآزمایی‌های خیابانی به منظور اعمال فشار برای تحقق خواسته غیرقانونی ابطال انتخابات ناکام ماند، به طوری که تا قبل از تاریک شدن هوا تمام مناطق دست‌خوش آشوب، آرام شد.

پیش از این مجمع روحانیون یکی از جدی‌ترین تشکل‌های حامی موسوی برای تجمع امروز (شنبه) درخواست مجوز داده بود اما در حالی که از صبح شنبه وزارت کشور بر عدم صدور مجوز تأکید و اضافه کرد هرگونه تجمع غیرقانونی است، مجمع روحانیون تا 2 ساعت قبل از زمان قبلی اعلام شده برای تجمع از صدور اطلاعیه خودداری کرد و در اطلاعیه صادره نیز با فرار به جلو، تأکید شد مسوولیت حفظ امنیت مردم برعهده دولت و مسئولان امنیت کشور است.

اما در حالی که سایت کلمه وابسته به میرحسین موسوی ساعت 12:51 شنبه از انتشار بیانیه مهم وی تا ساعتی دیگر خبر داد، ساعت 20:42 همین سایت در خبر دیگری نوشت: با توجه به درگیری های شدیدی که امروز عصر در تهران رخ داد مهندس میرحسین موسوی صدور بیانیه خود را به تعویق انداخت.

این سایت در حالی که از اغتشاشگران به عنوان "مردم" یاد می‌کرد، افزود: طبق اعلام قبلی قرار بود تا امروز عصر بیانیه جدید میرحسین موسوی خطاب به ملت ایران منتشر شود اما با توجه به برخوردهای شدید نیروهای نظامی با مردم، مهندس موسوی صدور این بیانیه را به تعویق انداخت.

سایت کلمه همچنین در خبر دیگری از آنچه که آن را جعل خبر به نقل از موسوی در برخی سایت‌ها و خبرگزاری‌ها می‌خواند خبر داد و تأکید کرد مردم اخبار مربوط به میرحسین موسوی را تنها از مجاری رسمی پیگیری کنند. اخیرا تعدادی از سایت ها و خبرگزاری ها با دروغ پراکنی جملاتی را به نقل از میرحسین موسوی منتشر کردند که کذب محض بوده است.

اشاره این سایت به نقل قول مطرح شده از موسوی در سایت جهان و خبرگزاری فارس مبنی بر انحرافی دانستن تجمع امروز بود و با این تکذیبیه، موسوی عملاً از اعلام برائت نسبت به آشوب‌گری خیابانی امروز اعلام برائت کرد.

اما موسوی نهایتاً پس از گذشت حدود 10 ساعت از وعده سایت خود، در ساعت 21:20 بیانیه‌ای منتشر کرد و حتی ادعا کرد حکومت باید امکان برگزاری تجمعات خیابانی را فراهم کند.

وی در بیانیه خود ابتدا با لحنی شعارگونه خود و جریان حامی‌اش را مظهر همه‌ی خوبی‌ها و ارزش‌های انقلاب و جریان مقابل را نماد تحجر، استبداد، دروغ، عقب‌ماندگی، فساد، بی‌عدالتی، تقلب، قانون‌گریزی و... خواند.

موسوی که امروز از حضور در شورای نگهبان و بیان استدلالات خود طفره رفت تا نشان دهد آنچنان که گفته می‌شود هیچ دلیلی برای ادعاهایش ندارد، در ادامه بیانیه خود با تکرار ادعای غیرمستند و کذب تقلب و جابه‌جایی آرا، نتوانست خشم خود را از عدم انفعال مقامات نظام در قبال آشوب‌گری‌های وی و حامیانش در پذیرفتن ابطال انتخابات پنهان کند.

وی که عملاً با رفتارهای غیرقانونی خود مسئول خون‌ها، خشونت‌ها و آشوب‌های 8 روز گذشته است، ادامه داد باید امکان تجمع‌های خیابانی فراهم شود و سپس تهدید کرد بگذارند صداها قبل از آن که به فریاد تبدیل شود به صورت استدلال و مجادله احسن در این رسانه جاری، تصحیح و تعدیل گردد.

/ 0 نظر / 31 بازدید