پرکارترین رئیس جمهور دنیا به روایت آمار

عناوین برنامه های رییس جمهور در 44 ماه گذشته

پرکارترین رئیس جمهور دنیا به روایت آمار

بیش از950سخنرانی رسمی، 56سفر خارجی و بازدید از 32 کشور دنیا،بیش از20 ملاقات عمومی و ویژه، حضوردر 99 کنفرانس خبری داخلی و 44نشست خبری در خارج کشور ، 11مصاحبه تلویزیونی زنده با شبکه های داخلی و ده مصاحبه با واحد مرکزی خبر و 55مصاحبه بارسانه های خارجی و...


تاریخ انتشار: دوشنبه 5 اسفند 1387

در حالیکه دقیقا 44 ماه از انتخاب دکتر احمدی نژاد به ریاست جمهوری می گذرد، حجم سنگین فعالیت های وی، رئیس جمهور ایران را به پرکارترین مقام عالی رتبه در جهان تبدیل کرده است.

به گزارش خبرنگار «آینده»، انجام بیش از 52 سفر استانی و بازدید حدود 500 شهر بزرگ و کوچک در کشور علاوه بر سفرهای مکرر به برخی مناطق نظیر قم، مشهد و عسلویه در مدت کمتر از چهار سال، بخشی از کارنامه سنگین فعالیتهای دکتر احمدی نژاد را تشکیل می دهد.

انجام فعالیت متوسط 16 ساعت در روز، استفاده از ایام تعطیل برای سفرهای کاری و ملاقات با مردم، حضور در مجامع عمومی و انجام بیش از 950 سخنرانی رسمی و سه هزار ملاقات کاری در طی مدت مذکور، از نظر کمی بیش از دو برابر فعالیت یک رئیس جمهور به طور عادی است.

حضور مداوم در جلسات تخصصی نظیر کارگروه تحول اقتصادی، کارگروه حل مشکل مسکن، کارگروه تنظیم بودجه، از دیگر زمینه های مورد نظر دکتر احمدی نژاد بوده که طی سه سال گذشته انجام شده است.

در بعد سیاست خارجی نیز انجام بیش از 56 سفر خارجی و مجموعا بازدید از 32 کشور مختلف دنیا، برگزاری ملاقات های مداوم با سفرای خارجی در تهران از دیگر فعالیتهای رئیس جمهور بوده است.


انجام بیش از 20 ملاقات عمومی و ویژه با دانشجویان، برگزاری 99 کنفرانس خبری داخلی و 44 نشست خبری در خارج کشور و 11 مصاحبه تلویزیونی زنده با شبکه های داخلی، ده مصاحبه اختصاصی با واحد مرکزی خبر و 55 مصاحبه اختصاصی بارسانه های خارجی و یک مصاحبه اختصاصی با روزنامه ایران از جمله ارتباطات رئیس جمهور با دانشجویان و خبرنگاران بوده است.

برگزاری دو جلسه طولانی با اقتصاددانان منتقد دولت و همچنین جلسات تخصصی با فیلمسازان، پژوهشگران و اصحاب رسانه از ابتکارات ارتباطی رئیس جمهور محسوب می شود.


گفته می شود آغاز ساعت کاری رئیس جمهور از 6 صبح با صرف صبحانه کاری با ملاقات کنندگان آغاز و عمدتا تا ساعت 22 شب ادامه دارد.
 
براساس بررسی های گسترده خبرنگار «آینده» عناوین برنامه های رییس جمهور در طول  44 ماه گذشته در جداول زیر آمده است:
 
 جدول میزان سخنرانی‌ها به تفکیک سال و ماه
 
 
 
جدول مصاحبه با رسانه‌ها به تفکیک ماه و سال
 
جدول سفرهای خارجی به تفکیک ماه و سال

نظرات کاربران :
/ 0 نظر / 11 بازدید