سناریوی "کی بود، کی بود، من نبودم" برای فرار از مسئولیت آشوب‌ها

این در حالی است که دوشنبه هفته گذشته نیز راهپیمایی حامیان موسوی در شرایطی که از سوی وزارت کشور غیرقانونی اعلام شده بود، برگزار شد و موسوی نیز با بهانه حضور در جمع معترضان و آرام کردن آن‌ها در این تجمع حضور یافت و اظهارات تحریک‌آمیز و غیرقانونی خود مبنی بر ابطال انتخابات را تکرار کرد. موسوی همچنین در تجمع غیرقانونی عصر پنج‌شنبه میدان امام خمینی تهران نیز شرکت کرد.

سناریوی سوخته "کی بود، کی بود، من نبودم" به این نحو برنامه‌ریزی شده است که قبل از برگزاری تجمع با صدور یک اطلاعیه، از پذیرفتن مسئولیت آن شانه خالی می‌شود و سپس در صورتی که جمعیت قابل توجهی جمع شده باشند، موسوی در میان آن‌ها حضور می‌یابد و از عواقب آشوب‌های نیز طفره می‌روند.

در این راستا مجمع روحانیون مبارز، ظهر امروز در بیانیه‌ای اعلام کرده است با کمال تاسف مراجع ذیربط از صدور مجوز خودداری نمودند. بنابراین مجمع برنامه‌ای جهت راهپیمایی امروز نخواهد داشت. در ادامه این بیانیه با طفره رفتن از پذیرش عواقب و تبعات آشوب ها وتجمع های غیرقانونی آمده است: مسئولیت حفظ امنیت مردم به عهده دولت و مسؤلان امنیت کشور گذارده شده است.

اما با بیانات روز گذشته رهبر انقلاب، عملاً امکان این بازی از پشت‌پرده‌های سناریوی اغتشاشات گرفته شده و چنانچه این هرج و مرج‌ها و ناامنی‌ها ادامه یابد، مسئولیت آن مستقیماً متوجه موسوی است. وی تاکنون نه تنها هوادارانش را از حضور در تجمعات غیرقانونی منع نکرده است، بلکه با تأکید بر درخواست ابطال انتخابات، آنان را به حضور در صحنه تا احقاق این خواسته غیرقانونی دعوت کرده است.

در این زمینه یک نماینده مجلس با اشاره به بیانیه مجمع روحانیون مبارز در خصوص لغو تجمع امروز گفت: صدور بیانیه برای لغو راهپیمایی امروزمعترضان، در حالی که فقط 2 ساعت به زمان مقرر باقی مانده است، با هدف رفع مسئولیت از ایجاد درگیری های احتمالی است.

قاسم محمدی در گفت و گو با ایرنا افزود: هدایت کنندگان جریان آشوب گران و اغتشاش گران خیابانی در چند روز گذشته، تنها ساعتی پیش از فرا رسیدن موعد برپایی راهپیمایی معترضان، با صدور بیانیه از لغو تجمع ها خبر می دهند.

وی گفت: صدور بیانیه ها با این هدف انجام می شود که اگر تعداد کمی در راهپیمایی حاضر شدند، رهبران جریان معترض مدعی اعلام لغو تجمع شوند در غیر این صورت هم اگر تعداد قابل توجه و غیر قابل کنترل یا منجر به درگیری و زد وخورد شد، بتوانند از زیر بار مسئولیت مستقیمی که دراین باره به عهده دارند، شانه خالی کنند.

نماینده مردم اردبیل به برقراری شرایط آرام در کشور گفت: پس از فرمایشات قاطع رهبری در خطبه های نماز جمعه روز گذشته که در دانشگاه تهران ایراد فرمودند، رهبران جریان معترض به روشنی می دانند که هر اقدامی، ضد ولایت است و مردم به هیچ عنوان با چنین حرکتی همراه نمی شوند.
وی افزود: از زمان اتخاذ موضع روشن و ایراد سخنان وحدت بخش رهبری درباره نحوه بیان اعتراض ها به نتایج انتخابات ریاست جمهوری و تبعات آشوبگرانه پس از آن، هر حرکتی برای به هم ریختن انضباط اجتماعی و زیر پا گذاشتن قانون جاری مملکت ازسوی هر فرد، نهاد و حزبی ، خیانت به ولایت، ملت و قوانین کشوراست.

این نماینده اصولگرا گفت: تا قبل از روشنگری مقام معظم رهبری نظر ما این بود، آنها که به خیابان می ریزند و امنیت مردم را مخدوش می کنند، عده ای اغشتاش گر و آشوب گر هستند. بعد از بیانات صریح رهبری معتقد هستیم، هر کسی به اقدامات معترضانه و خارج از چارچوب قانون دامن بزند، در تبعیت از رهبری منحرف هستند و مقابل اراده ملت ایستادگی می کنند.

وی افزود: اگر امروز یا هر روز دیگری در نتیجه سرپیچی از امر ولایت، خونی ریخته شود، فقط و فقط هدایت کنندگان این جریان پاسخگو هستند.

/ 0 نظر / 13 بازدید