اوباما سیاست‌های اشتباه آمریکا در قبال ایران را اصلاح کند

نماینده دائم ایران در سازمان ملل:
اوباما سیاست‌های اشتباه آمریکا در قبال ایران را اصلاح کند

خبرگزاری فارس: نماینده دائم ایران در سازمان ملل با انتقاد از اظهارات همتای آمریکایی خود در جلسه شورای امنیت اعلام کرد که وی همان اتهامات تکراری و خسته‌کننده ضد ایرانی دولت بوش را مطرح می‌کند.

به گزارش فارس، همان گونه که انتظار می‌رفت "سوزان رایس " در سخنرانی خود در جلسه شورای امنیت سازمان ملل که درباره عراق تشکیل شده بود دقیقا اتهامات و ادعاهای دولت "جرج بوش " درباره ایران را مطرح کرد و مدعی شد که تهران از تروریسم حمایت می‌کند و به دنبال توسعه سلاح هسته‌ای است. 
پس از این اتهامات واهی که تاکنون حتی یک مدرک یا دلیل برای اثبات آن ارائه نشده است "محمد خزاعی " نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل در واکنش به اتهامات سوزان رایس اعلام کرد که وی نیز اتهامات تکراری و خسته‌کننده دولت بوش علیه ایران را مطرح می‌کند. 
بر همین اساس خزاعی در نامه‌ای به "یوکیو تاکاسو " نماینده ژاپن و رئیس دوره‌ای شورای امنیت سازمان ملل نوشت: این مایه تاسف است که ما هنوز هم همان اتهامات خسته‌کننده، غیرموجه و بی اساس را می‌شنویم که معمولا به طور توجیه‌ناپذیر و بی‌نتیجه‌ای توسط دولت قبلی [آمریکا] استفاده می‌شد. 
نماینده ایران در ادامه نامه خود آورده است: به جای اتهام زدن به دیگران، آمریکا بهتر است گام‌های محکم و مفیدی را در اصلاح سیاست‌ها و اعمال اشتباه گذشته خود در مقابل دیگر کشورها از جمله جمهوری اسلامی ایران بردارد. 
رایس نماینده دائم آمریکا در سازمان ملل در جمع اعضای شورای امنیت مدعی شده بود که سیاست آمریکا به دنبال پایانی برای هدف ایران در دستیابی به توانایی هسته‌ای غیرمشروع و حمایت آن از تروریسم است. 

/ 0 نظر / 5 بازدید