دفاع محسن آرمین از اظهارات اخیر آغاجری در منزل عبدالله نوری!!!

در دفتر سازمان مجاهدین صورت گرفت؛
دفاع محسن آرمین از اظهارات اخیر آغاجری در منزل عبدالله نوری

خبرگزاری فارس: آرمین در پاسخ به یکی از افراد حاضر در جلسه که در دفاع از اظهارت اخیر آغاجری از وی خواست تا آغاجری دیگر تا زمان انتخابات سخنرانی نکند، گفت: معتقدم سخنان آغاجری بسیار درست بوده است و جامعه بر روی آغاجری حساس شده است.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، دو‌شنبه شب مراسمی به‌مناسبت رحلت پیامبر اکرم(ص) با حضور حدود 50 نفر در دفتر سازمان مجاهدین انقلاب برگزار شد که محسن آرمین سخنگوی این سازمان به جای آغاجری در حضور این تعداد به سخنرانی درباره "پیامبر از دیدگاه قرآن " پرداخت. ضمن اینکه گفتگوهای سیاسی نیز در پایان این جلسه بین محسن آرمین و افراد حاضر در این مراسم جریان داشت. 
محسن آرمین سخنگوی سازمان مجاهدین در پایان این جلسه در گفتگو با برخی حاضرین در خصوص حضور میرحسین موسوی در انتخابات ریاست جمهوری دهم گفت: بعید می‌دانم که ایشان در انتخابات کاندیدا شود. 
یکی از افراد حاضر در این جلسه که از سخنان اخیر آغاجری در منزل عبدالله نوری دفاع می‌کرد، در عین حال از آرمین خواست تا به آغاجری توصیه کند تا زمان انتخابات در هیچ مراسمی سخنرانی نکند، که آرمین در پاسخ به وی گفت: بنده نیز معتقدم که سخنان آغاجری بسیار درست بوده است و جامعه بر روی او حساس شده است. 
آرمین همچنین درخصوص نحوه تبلیغات خاتمی در انتخابات ریاست جمهوری دهم گفت: ما باید از ظرفیت‌های دیگری جدا از روزنامه و رسانه استفاده کنیم؛ چراکه دیگر روزنامه به درد روستاها نمی‌خورد و باید موج سخنرانی را در سراسر کشور را‌ه‌اندازی کنیم. 
این گزارش حاکیست محسن آرمین سخنگوی سازمان مجاهدین انقلاب دوشنبه شب در سخنرانی خود با اشاره به نحوه آشنایی با شرایط صدر اسلام گفت: متاسفانه متفکران ما برای توصیف شرایط صدر اسلام به کمترین چیزی که توجه می‌کنند رجوع به قرآن است؛ در حالی که قرآن سند معتبری است که می‌توان اطلاعات دقیقی از شرایط اجتماعی، فرهنگی و سیاسی دوران صدر اسلام را از آن کسب کرد. 
وی افزود: اگر می‌خواهیم شرایط صدر اسلام را به خوبی بشناسیم چیزی جز آیات قرآن نمی‌تواند در این راستا به ما کمک کند و در خصوص مواضع پیامبر و تعامل وی با شرایط آن زمان نیز قرآن سند مهم و دقیقی است. 
سخنگوی سازمان مجاهدین انقلاب با اشاره به سیره پیامبر(ص) گفت: راه و روش او معتدل بود و از افراط و تفریط دوری می‌کرد و از سنت و روش او صحیح و هدایتگر بود و سخن او نیز روشنگر حق از باطل بود و قضاوت او نیز عادلانه بود. 
آرمین افزود: پیامبر اکرم به رغم مقام بالا و فاصله زیادی که با دیگران داشت اهل مشورت و نه استبداد بود و قرآن می‌فرماید با مردم مشورت کن که چنین آیه‌ای پس از جنگ احد نازل شد که پیامبر برای جنگ با دشمنان در داخل شهر یا خارج از آن با مردم مشورت کرد. 
سخنگوی سازمان مجاهدین انقلاب با بیان اینکه نتیجه جنگ احد که حاصل مشورت پیامبر با مردم بود چیزی جز شکست نبود، گفت: نتیجه جنگ احد شکست مسلمانان بود و این شکست می‌توانست فرصت مناسبی برای پیامبر باشد تا به اقتدار خود اضافه کند و مشورت را از دستور کار خود خارج کند، اما پیامبر چنین کاری نکرد. 
آرمین با اشاره به اینکه امروز در جامعه مشورت وجود ندارد، گفت:‌ برداشتی که امروز از مسئله مشورت می‌شود این است که مشورت برای رشد دیگران است و دلیلی ندارد که به مشورت با آنها حتما عمل شود و مشاهده می‌کنیم که با این حرف به کلی زیرآب مشورت زده می‌شود و نتیجه آن وضعیتی می‌شود که ما امروز دچار آن هستیم و هیچ نظم قانونی و مشورتی وجود ندارد که این در واقع قرائت استبدادی از نظام سیاسی به نام دین است. 

/ 0 نظر / 5 بازدید