گردهمایی بزرگ روسای سه قوه در دانشگاه تهران

هفته آینده برگزار می شود؛
گردهمایی بزرگ روسای سه قوه در دانشگاه تهران

خبرگزاری فارس: گردهمایی بزرگ روسای قوای سه‌گانه هفته آینده در دانشگاه تهران و در همایش "درآمدی بر کارنامه نظام جمهوری اسلامی ایران " برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل ستاد خبری همایش، روسای قوای سه گانه و جمعی از کارگزاران نظام روزهای یکشنبه و دوشنبه 11 و 12 اسفند ماه جاری در دانشگاه تهران کارنامه 30 ساله انقلاب اسلامی را باز خوانی می کنند. 
این همایش با سخنرانی محمود احمدی نژاد رئیس جمهور کشورمان کار خود را آغاز خواهد کرد و در طی 2 روز همایش روسای قوای مقننه و قضائیه و برخی از چهره‌های برجسته نظام از جمله جمعی از اعضای شورای نگهبان، جمعی از نمایندگان و روسای کمیسیون‌های مجلس شورای اسلامی رئیس سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران اندیشمندان اساتید و پژوهشگران حضور و سخنرانی خواهند کرد. 
همچنین 100 مقاله از سراسر کشور به دبیر خانه این همایش رسیده است و علاوه بر آن 60 مقاله نیز مطابق با اهداف همایش در دسترس خواهد بود. چکیده این مقاله‌ها به 4 زبان عربی - فارس - انگلیسی و فرانسه منتشر و در اختیار شرکت کنندگان قرار می‌گیرد. 
این همایش با هدف بررسی و ارزیابی علمی کارنامه نظام جمهوری اسلامی ایران در حوزه‌های سیاسی - امنیتی فرهنگی، اقتصادی و علمی به همت نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تهران و با همکاری ستاد سیمرغ، نهاد ریاست جمهوری، قوه قضائیه، مجلس شورای اسلامی، دانشگاه تهران و برخی دستگاههای دیگر نظام برگزار خواهد شد. 
طی 2 روز برگزاری همایش اساتید و صاحبنظران در حوزه‌های سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و علمی در قالب کمیته‌های تخصصی به مناظره می‌پردازند. 
از جمله موضوعات قابل توجه در برخی سخنرانی‌ها مشروعیت و کار آمدی در نظام جمهوری اسلامی، مدیریت هشت ساله دفاع مقدس، کارنامه سیاست خارجی نظام، کارنامه نظام در حوزه امنیت عمومی و انتظامی حقوق شهروندی و رویش‌ها و ریزش‌های انقلاب است. 
سید یحیی رحیم صفوی، سردار احمدی مقدم فرمانده نیروی انتظامی، محمد جواد لاریجانی، الهام وزیر دادگستری، فرهاد رهبر رئیس دانشگاه تهران، اکبر ترکان، حسین شریعتمداری مدیر مسئول روزنامه کیهان، جمشیدی سخنگوی قوه قضائیه و کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان از جمله دیگر میهمانان و سخنرانان این همایش خواهند بود. 
مراسم افتتاحیه ساعت 8:30 روز یکشنبه یازدهم اسفند ماه در تالار علامه امینی کتابخانه مرکزی دانشگاه تهران برگزار می‌شود. 

/ 0 نظر / 6 بازدید