هیچ چیز پنهانی در فعالیت‌های هسته‌ای ایران وجود ندارد

قشقاوی در نشست هفتگی با خبرنگاران
هیچ چیز پنهانی در فعالیت‌های هسته‌ای ایران وجود ندارد

خبرگزاری فارس: سخنگوی وزارت خارجه با بیان اینکه ایران در چارچوب NPT و توافق جامع با آژانس در حال همکاری است، تصریح کرد: هیچ چیز پنهانی وجود ندارد و همه چیز شفاف، روشن و دقیق است.

به گزارش خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری فارس، یکی از خبرنگاران در نشست هفتگی امروز دوشنبه حسن قشقاوی سخنگوی وزارت امور خارجه به اظهارات البرادعی مبنی بر اینکه ایران تعداد سانتریفیوژهای خود را افزایش نداده و همچنین به خبر 21 بار بازدید سرزده از تاسیسات هسته‌ای ایران اشاره کرد، که سخنگوی وزارت خارجه در پاسخ به این پرسش‌ها با بیان اینکه همکاری ایران با آژانس براساس NPT و مفاد جامع پادمان ادامه دارد، گفت: بازرسی‌ها اعم از نصب دوربین‌ها، بازرسی اشخاص و مانیتورینگ فعالیت‌ها و مواد مستخرجه از دستگاه‌های غنی‌سازی به صورت شفاف و مشخص وجود دارد. 
قشقاوی اضافه کرد: در چارچوب NPT و توافق جامع با آژانس در حال همکاری هستیم و هیچ چیز پنهانی وجود ندارد و همه چیز شفاف، روشن و دقیق است. 
وی در پاسخ به این سوال که آیا ایران همچون سابق به فعالیت‌های غنی‌سازی‌اش ادامه می‌دهد؟ خاطرنشان کرد: فعالیت هسته‌ای ما طبق برنامه و در چارچوب برنامه جامع و کلان فعالیت صلح‌آمیز هسته‌ای ادامه دارد و این فعالیت‌ها تحت کنترل و نظارت آژانس و در چارچوب NPT و پادمان است. 
سخنگوی وزارت خارجه در پاسخ به سوالی در خصوص پیش ‌راه‌اندازی نیروگاه بوشهر اظهار داشت: طبق توافق ایران و روسیه، همه چیز در خصوص نیروگاه بوشهر در حال اجرا و پیشرفت است. 
وی از خبرنگاران خواست که اجازه دهند که کرینکو و آقازاده جزئیات مربوط به نیروگاه بوشهر را اعلام کنند. 

/ 0 نظر / 13 بازدید