عضو مؤتلفه: خروجی اقدامات موسوی، رضایت ربع پهلوی شده است

حجت الاسلام محمد خورسند روز دوشنبه در گفت‌وگو با ایرنا، اعلام حمایت فرزند شاه مخلوع از میرحسین موسوی را ناشی از اقدامات صورت گرفته از سوی موسوی ارزیابی کرد.

وی با بیان اینکه نحوه اعتراض‌ها به نتیجه انتخابات خواسته یا ناخواسته گام نهادن در مسیری است که مورد رضای دشمن است، ادامه داد: خروجی این اقدامات مورد پسند دوستداران انقلاب اسلامی نیست.

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی با اشاره به بیانات امام راحل (ره) اظهار داشت: امام می فرمود هرگاه دیدید دشمنان از شما حمایت می کنند، بدانید که اشتباه می کنید.

خورسند تصریح کرد: کارهایی که آقای موسوی انجام می دهد بخصوص پس از بیانات رهبر انقلاب در خطبه های نماز جمعه تهران، حرکت‌هایی خارج از قانون است.

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی با اشاره به جایگاه رهبری در نظام جمهوری اسلامی گفت: نظر رهبری در نظام جمهوری اسلامی فصل الخطاب همگان و جایگاهش برطرف کننده همه مشکلات و پایان دهنده همه بحران ها است.

وی افزود: پس از بیانات رهبر انقلاب انتظار می رفت که موسوی دست از اقدامات خود بردارد، اما وی بیانیه‌های متعددی را پس از آن صادر کرد که محتوای این بیانیه ها به گونه ای بود که گویا در کاخ سفید و اسرائیل و یا در وزارت خارجه کشورهای اروپایی نگاشته شده است.

خورسند با بیان اینکه بسیاری به خاطر مسوولیتی که موسوی در ابتدای انقلاب داشته و در دوران امام نخست وزیر این کشور بوده، به وی رای دادند، گفت: همانطور که حضرت امام (ره) میزان را حال افراد می دانستند، ما نیز امروز باید آقای موسوی دوران انقلاب را باید از یاد ببریم زیرا موسوی امروز کاملا متفاوت از نخست وزیر دوران امام است.

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی به موسوی و حامیانش از جمله "سید محمد خاتمی" توصیه کرد که تا دیر نشده به راه قانون برگردند و به ساز و کار قانونی تمکین کنند.

وی افزود: آقای موسوی خود را اصلاح طلبی معرفی کرده که دایما به اصول رجوع می‌کند. آیا رجوع وی به اصول انقلاب به منزله ایستادگی در مقابل نهادهای قانونی و صدور بیانیه‌هایی است که مورد استفاده فرزند شاه مخلوع یا وزارت خارجه آمریکا و اسرائیل باشد؟

خورسند تصریح کرد: آقای موسوی خواسته یا ناخواسته در مقابل خشونت‌ها و خساراتی که به اموال مردم و جان هایی که در این مسیر از دست می رود، مسوول است و اگر این روند را ادامه دهد باید هم در این دنیا و هم در آخرت پاسخگو باشد.

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی بهترین راه موجود برای موسوی را بازگشت به قانون و ساز و کارهای قانونی دانست و گفت: برخی حامیان موسوی نظیر خاتمی اعلام می کنند که شورای نگهبان را قبول ندارند. اگر آنها این نهاد قانونی را قبول ندارند پس چرا در انتخابات شرکت کرده اند؟

خورسند افزود: وقتی شما در انتخابات داوطلب شدید، به این معنی است که ساز و کار قانونی فعلی را پذیرفته اید زیرا صلاحیت نامزدها نیز توسط شورای نگهبان تایید می شود.

این فعال سیاسی با انتقاد از روشی که موسوی در پیش گرفته است، گفت: این شیوه به معنی دیکتاتوری، منیت و استکبار است و مردم ایران بارها نشان داده اند که زیر بار استکبار و دیکتاتوری نخواهند رفت.

وی برپایی تجمعات غیرقانونی در اعتراض به نتیجه انتخابات را بدعتی نو از سوی موسوی و حامیانش عنوان کرد و گفت: اگر قرار است هر کس در انتخابات شکست خورد، طرفدارانش را در خیابان بسیج کند پس انتخابات برای چه برگزار می شود؟

خورسند با تاکید بر اینکه باید همه به خواسته اکثریت ملت تمکین کنند، گفت: عدم تمکین به معنی دیکتاتوری است.

وی با بیان اینکه "بهتر است موسوی از گذشته درس بیاموزد"، گفت: کسانی که دم از خط امامی بودن می زدند، در 30 خرداد و در سالروز آغاز حمله مسلحانه گروهک تروریستی منافقین به مردم، بیانیه خود را صادر و اقدام به لشکرکشی در خیابان‌ها کردند.

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی گفت: موسوی و حامیانش، مسوول کشته شدن تعدادی از هموطنان در تجمع غیرقانونی 30 خرداد هستند.

خورسند در پایان تاکید کرد: راه بازگشت به مسیر انقلاب و تمکین به رای اکثریت هنوز برای موسوی و حامیانش باز است و بهتر است آنان به جای ادامه مسیر غلط خود، به خط انقلاب برگردند.

/ 0 نظر / 22 بازدید