طرح تشکیل ستاد سلامت انتخابات و صیانت از آرا توهین به شعور مردم است

تمدن در سخنرانی پیش از خطبه‌ نماز جمعه تهران:
طرح تشکیل ستاد سلامت انتخابات و صیانت از آرا توهین به شعور مردم است

خبرگزاری فارس: استاندار تهران تاکید کرد: برخی از مسائل حاشیه ساز مانند تشکیل ستاد سلامت انتخابات و یا ستاد صیانت از آرای مردم می‌تواند توهین به شعور ملت باشد و معتقدیم طرح این دست مسائل گناه نابخشودنی است.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، مرتضی تمدن استاندار تهران در سخنران پیش از خطبه‌ نماز جمعه امروز تهران با اشاره به راهپیمایی با شکوه 22 بهمن اظهار داشت: این حضور مردم نشان از حضور با نشاط و جاودانه ملت ایران برای حفاظت از دستاوردهای انقلاب اسلامی بود. 
وی افزود: دستاورد علمی ایران در بر داشتن اولین گام در تسخیر فضا نیز علی‌رغم فشار و کارشکنی‌های دشمنان، به برکت خون شهدای کربلا در این ایام محقق شد و ایران اسلامی نشان داد برخلاف تمام دشمنی‌ها با شجاعت و اطمینان به نفس و استفاده از ذخایر معنوی در راه پیشرفت کشور اسلامی قدم بر می‌دارد. 
تمدن با اشاره به پیش راه‌اندازی نیروگاه اتمی بوشهر علی‌رغم تمام مشکلات و فشارها، این حرکت را نشان دهند عزم ملت ایران در راه پیشرفت و تعالی کشور دانست. 
استاندار تهران ادامه داد: این کارهای انجام شده بر خلاف برخی از تحلیل‌ها نشان داد که نسل دوم و سوم انقلاب همچون نسل اول، محکم و راسخ در صحنه حضور دارند و از دستاوردهای انقلاب اسلامی پیشتیبانی جدی می‌کنند. 
تمدن گفت: دولت مردمی و خدمت گذار نیز این اراده ملت را به طور جدی مد نظر دارد و سعی دارد با ایجاد فضای توسعه خواست مردم و اهداف برنامه های توسعه تحقق بخشد. 
وی افزود: این جدیدت در رویکرد عدالت محورانه دولت نشان می‌دهد که ارزش‌های انقلاب و امام(ره) که همواره مد نظر مقام معظم رهبری نیز هست از سوی دولت بدون پرداختن به حاشیه‌ها و بهانه‌جویی‌ها به صورت جدی دنبال می‌شود و عزم دولت در رویکرد عدالت محورانه خود یک عزم جدی است. 
استاندار تهران با اشاره به برخی شبهه‌افکنی‌ها مانند آوردن نفت بر سر سفره مردم و تشکیک در رویکرد عدالت محورانه دولت، اظهار داشت: باید به این مسائل با رویکرد منطقی و پرداخت شود و باید مصادیق و نوع کارهای صورت گرفته از سوی دولت به درستی بررسی شود. 
تمدن با بیان اینکه مقام معظم رهبری در ملاقات با مسئولان نظام تصریح فرمودند این دولت دولت اقدام کار و تلاش است، افزود: دولت نهم با استفاده از همین پشتوانه‌های معنوی سعی کرده تا مسیر خود را در جهت خدمت هر چه بیشتر به مردم به درستی بپیماید و این عزم تا پایان کار دولت ادامه خواهد داشت. 
وی با اشاره به توزیع عادلانه ثروت در میان مردم گفت: سهام عدالت یکی از بزرگترین کارهای بود که بسیار از مردم در زندگی خود آن را لمس کردند و نباید آثار مثبت سهام عدالت به عنوان پشتوانه‌ای برای خانوار‌های آسیب پذیر ایرانی را انکار کرد. 
مشاور اقتصادی رئیس جمهور خاطر نشان کرد: تاکنون 22 میلیون از مردم کشور از این سهام برخوردار شده‌اند که تا نیمه سال آینده این تعداد به 42 میلیون نفر خواهد رسید و در این راه هیچ منتی هم بر سر مردم نیست. 
تمدن با بیان اینکه حرکتی که دولت در وضعیت کارکنان دولت آغاز کرده است به نحوی تحقق همان شعار نفت بر سر سفره مردم است، اظهار داشت: نظام خدمات مدیریت کشوری یا نظام هماهنگ جدید رویکرد جدی از طرف دولت است تا تغییر مثبتی در وضع زندگی کارکنان و بازنشستگان به وجود آورد. 
وی افزود: این قانون علی‌رغم تمام سختی‌ها و بار سنگینی که داشت با عزم مجلس و دولت تلاش شد تا در همین سال 87 شروع شود که این امر صورت گرفت. 
استاندار تهران گفت: در سال آینده نیز تمام کارکنان لشکری، کشوری و همه کارکنان دولت از این امکانان بهره مند می‌شوند. 
تمدن خاطر نشان کرد: دولت در بودجه سال 88 برای استمرار این خدمات 9 هزار میلیارد تومان منابع پیش بینی کرد که این یک رویکرد جدی برای حرکت در مسیر عدالت است. 
وی با اشاره به موضوع بنگاه‌های زود بازده نیز گفت: در این بخش 1200 تا 1500 میلیارد تومان یارانه از سوی دولت کنار گذاشته شده است تا در استان‌ها و با همکاری‌های سایر دستگاه‌ها وام‌های اشتغال‌زایی در اختیار اقشاری قرار بگیرد که بتوانند برای ایجاد شغل و بهبود معیشت زندگی خود سرمایه گذاری کنند که این همان توسعه عادلانه ثروت است. 
مشاور اقتصادی رییس جمهور تصریح کرد: بنابر آمار موثق، بالغ بر 70 درصد این منابع منجر به اشتغال‌زایی شده و در تهران 2 هزار و 300 میلیارد تومان برای انجام این کار در اختیار متقاضیان قرار گرفته و نزدیک به 120 هزار شغل ایجاد شده است. 
تمدن در خصوص موضوع مسکن مهر نیز اظهار داشت: دولت در این بخش در بودجه‌ها مبالغی برای کمک رسانی به کسانی که در این زمینه مشکل جدید دارند در نظر گرفته است که در سال 87 یک میلیون و 200 هزار واحد مسکونی در قالب طرح مسکن مهر پیش بینی شده است که در تهران 230 هزار ساخت مسکن را در 13 نقطه در نظر داریم که زمین‌های آن از طریق استانداری تهران آماده شده و به زودی در اختیار تعاونی‌ها قرار می‌گیرد. 
وی گفت: با راه اندازی این پروژه‌ها که بخشی از آنها نیز آغاز شده، امیدواریم کاهش قیمت مسکن در تهران و نیز در سراسر کشور همچنان ادامه یابد. 
استاندار تهران گفت: در دهه فجر امسال 1506 طرح عمرانی در تهران و با سرمایه 651 میلیارد تومان به صورت همزمان به بهره برداری رسید. 
تمدن با اشاره به برخی مشکلات گازی استان تهران در سال گذشته گفت: امسال با تلاش دولت و دستگاه‌های مربوطه شاهد این بودیم که مشکلات در زمستان امسال یا ناچیز بود یا اصلا وجود نداشت. 
وی ادامه داد: 241 کیلومتر خط انتقال گاز جدید به عنوان خط پنجم گاز رسانی به تهران انجام گرفت که این امر در زمینه آبرسانی هم در حال انجام می‌باشد. 
استاندار تهران همچنین با اشاره به ساخت 5 هزار کلاس درس در استان تهران، اظهار داشت: این موضوع هم ظرفیت آموزشی ما را بهینه می‌کند و هم در ایجاد استحکام مصونیت دانش آموزان در برابر حوادث غیر مترقبه نقش موثری خواهد داشد. 
تمدن موضوع مترو تهران و سامان‌دهی شبکه فاضلاب این استان را از دیگر دغدغه‌های مهم استانداری تهران عنوان کرد و گفت: در این زمینه نیز با همکاری‌های دستگاه‌های مختلف اقدامات موثری در دست اقدام می‌باشد. 
تمدن همچنین یکی از وظایف استانداری را برگزار انتخابات سالم و حفاظت از آراء مردم عنوان کرد و افزود: این موضوع همواره به صورت جدی مد نظر دولت و شخص رئیس جمهور قرار دارد. 
وی خاطر نشان کرد: برخی از مسائل حاشیه ساز مانند تشکیل ستاد سلامت انتخابات و یا ستاد صیانت از آرای مردم می‌تواند توهین به شعور ملت باشد و معتقدیم طرح این دست مسائل که چیزی جز خالی کردن دلت ملت را به همراه ندارد یک گناه نابخشودنی است. 
وی گفت: برگزاری انتخابات سال 76 و نیز انتخابات سال 84 و نتیجه آنها نشان داد که همواره انتخابات با تصمیم و اراده ملت صورت می‌گیرد. 

/ 0 نظر / 4 بازدید