حالا دیگر باید خود را برای بهره‌برداری از نیروگاه بوشهر آماده کنیم

کرینکو در آغاز مذاکرات با آقازاده:
حالا دیگر باید خود را برای بهره‌برداری از نیروگاه بوشهر آماده کنیم

خبرگزاری فارس: رئیس آژانس فدرال انرژی اتمی روسیه پس از بازدید از نیروگاه اتمی بوشهر به همراه رئیس سازمان انرژی اتمی ایران گفت: حالا دیگر باید خود را برای بهره‌برداری از نیروگاه بوشهر آماده کنیم.

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری فارس از بوشهر سرگئی کرینکو رئیس آژانس فدرال انرژی اتمی روسیه «روس اتم» ظهر امروز چهارشنبه در آغاز مذاکرات خود با رضا آقازاده رئیس سازمان انرژی اتمی کشورمان که پس از بازدید از بخش‌های مختلف نیروگاه اتمی بوشهر انجام می‌شد، گفت: از آقای آقازاده تشکر می‌کنم به جهت اینکه اقدامات لازم را فراهم کرد تا در ماه‌های اخیر پیشرفت‌های قابل ملاحظه‌ای را در نیروگاه اتمی بوشهر شاهد باشیم. 
وی افزود: من هم همانند آقای آقازاده راضی هستم از آنچه که در سایت بازدید کردیم. عمده کارها در مورد احداث به اتمام رسید و به مرحله نصب و راه‌اندازی رسیده‌ایم که این مرحله ‌مرحله‌ای جدی و مسئولانه است. 
وی تاکید کرد: این یک پروژه منحصر به فرد است که با عجین شدن تکنولوژی غربی و شرقی به این جایگاه رسیده است و رسیدن به این مرحله نیازمند مجموعه تصمیم‌گیری‌های تکنولوژیکی بود. 
رئیس روس اتم با بیان اینکه باید بسیار مسئولانه به مرحله آزمایشات و تست‌های مورد نیاز وارد شویم، اظهار داشت: ما تفاهم کردیم اقدامات در ماه‌های اخیر را ثابت نگه داریم. یعنی باید خود را برای مرحله بعدی یعنی بهره‌برداری از نیروگاه آماده کنیم. 
کرینکو اضافه کرد: در جریان بازدید از نیروگاه از بخش‌های مختلف آن، شاهد نحوه آموزش پرسنل ایرانی در نیروگاه بودیم و به نظر من این پرسنل زبده و حاذق هستند و با توجه به اینکه مرحله آموزش نیازمند زبان است، بنا به مفاد تفاهمی که داشتیم تضمین یک سال اول بر عهده پیمانکار است تا این تلاش را داشته باشیم که پرسنل ایرانی نیز این مرحله را طی کنند. 
وی در عین حال خاطرنشان کرد: هنوز زود است که سست شویم و باید بشدت روندی را که در پیش گرفته‌ایم ادامه دهیم. 
به گزارش خبرنگار فارس مذاکرات رضا آقازاده رئیس سازمان انرژی اتمی و سرگئی کرینکو رئیس روس اتم به اتفاق مقامات ایرانی و روسی پشت درهای بسته ادامه دارد. 

/ 0 نظر / 9 بازدید