آیا در سخنانتان نشانی از خود رایی و دیکتاتوری مشاهده نمی کنید؟/خطاب به موسوی

وی ادامه داده است: یکی از ویژگی‌های این انتخابات، حضور نمایندگان نامزدها در تمام صحنه‌های مرتبط با انتخابات بود. از صندوق‌های اخذ رای تا مراکز حوزه‌های انتخابیه و ستاد انتخابات و شورای نگهبان، این حضور موجب شد تا اشکالات احتمالی در شعبه‌های اخذ رای علاوه بر اطلاع‌رسانی از طریق ناظران شورای نگهبان و بازرسان از سوی نمایندگان نامزدهای انتخابات نیز صورت گیرد و موارد سریع به اطلاع هیئت‌های اجرایی و نظارت رسانده شود و در کوتاه‌ترین زمان رفع گردد.
اشعری در ادامه نامه خود به این نامزد انتخابات دهم ریاست جمهوری نوشته است:‌ به این ترتیب، شاید بتوان گفت در 22 خرداد، یکی از بهترین انتخابات کشور از نظر نظم و ترتیب برگزار شد، اما پس از پایان رای‌گیری و آغاز اعلام نتایج برخی شبهات درباره سلامت انتخابات از سوی برخی نامزذهای محترم مطرح شد. از آنجا که خوشبختانه قانونگذار پیش‌بینی لازم برای رسیدگی به تخلفات احتمالی انتخابات را نموده و نهاد شورای نگهبان را مسئول نهایی نظارت بر صحت اجرای انتخاب کرده، نگرانی‌ای برای رسیدگی به این شکایت‌ها و شبهات احساس نمی‌شد. تا اینکه از سوی جنابعالی گزینه راهپیمایی اعتراض‌آمیز علیه نتایج انتخابات به جای درخواست رسیدگی به تخلفات انتخاباتی مورد نظرتان از مراجع قانونی انتخاب شد و البته دشمنان انقلاب هم با سوار شدن بر موجی که دوستان انقلاب ایجاد کرده بودند، این تجمع‌ها را به سمت خشونت و اعتراض به مشروعیت انتخابات کشاندند.
در ادامه نامه اشعری به میرحسین موسوی آمده است: در چنین شرایطی انتظار می‌رفت، جنابعالی که دغدغه اصل انقلاب را دارید، با درک هوشمندانه شرایط، مدیریت این عملیات روانی را به دست بگیرید و نگذارید نامحرمان سوار بر موج گلایه شما، اصل انقلاب و مردم را نشانه بگیرند.
متاسفانه نه تنها چنین نشد که پس از بیانات مقام معظم رهبری در خطبه‌های نماز جمعه و در حالی که انتظار می‌رفت جنابعالی که پیرو امام و میراث گرانقدر ایشان ـ ولایت فقیه ـ هستید، با قبول دعوت شورای نگهبان و شرکت در جلسه روز شنبه گذشته، این شورا را در رسیدگی به اشکالات مورد نظرتان یاری کنید. نه تنها این کار انجام نشد، بلکه با صدور بیانیه مطالبی را مطرح کردید که همه را در بهت و حیرت و نگرانی فرو برد. نگرانی از این جهت که این کار با تعهد شما نسبت به نظام، قانون اساسی و ولایت فقیه سازگاری نداشت و اینکه تناقض‌ها و اشتباهات آشکاری در متن بیانیه وجود دارد که به هیچ وجه زیبنده جنابعالی نیست.
اشعری در این نامه آورده است: اینجانب با خودداری از شرح مفصل این موارد به تعدادی از آنها اشاره می‌کنم. امید است که مورد توجه شما قرار گیرد:
1 ـ شما می‌گویید: «این روزها و شب‌ها نقطه عطفی در تاریخ ملت ما در حال شکل گرفتن است» خوب بود درباره این نقطه عطف برای مردم توضیح می‌دادید؛ در کشوری که به یمن هدایت حضرت امام رضوان‌الله تعالی علیه همه ساز و کارهای قانونی اداره کشور پیش‌بینی شده و با هدایت مقام معظم رهبری سند چشم‌انداز بیست ساله و سیاست‌های کلی نظام تدوین شده و نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی برنامه‌های پنج‌ساله را تدوین نموده‌اند و می‌نمایند، قرار است چه اتفاق مهمی بیفتد که شما آن را نقطه عطف تاریخ ملت می‌نامید؟
شما می گویید: «آمده بودم تا بگویم گریز از قانون به استبداد می‌انجامد» قانون همه ساز و کارهای لازم انتخابات ریاست جمهوری را پیش‌بینی کرده است. قانونگذار وزارت کشور و هیئت‌های اجرایی را به تفصیلی که در قانون آمده مسئول اجرای انتخابات و شورای نگهبان را مسئول نظارت بر صحت انتخابات کرده است و به نامزدها نیز این اجازه را داده که بر فرآیند کل نظارت داشته باشند، حالا شما می‌گویید: «اینجانب همچنان قویا اعتقاد دارم درخواست ابطال انتخابات و تجدید آن حقی مسلم است که باید به صورتی بی‌طرفانه از طریق یک هیئت مورد اعتماد ملی مورد بررسی قرار گیرد» این هیئت مورد اعتماد ملی کیست و چه کسی باید آن را تایید کند؟ مگر قانون اساسی ما در اصل 99 نظارت بر انتخابات مجلس خبرگان رهبری، ریاست جمهوری، مجلس شورای اسلامی و مراجعه به آرای عمومی و همه پرسی را بر عهده شورای نگهبان قرار نداده است؟ حال آیا واقعا نظر شما این است که نظام به دلیل اعتراض شما قانون اساسی را زیر پا بگذارد؟ اگر قرار باشد به سبب تردید امروز شما بر نتایج انتخابات، قانون اساسی و نهاد قانونی شورای نگهبان را نادیده بگیریم، ممکن است فردا فرد دیگری هم که برایش در یک رای محکمه قضایی تردید ایجاد می‌شود، مشروعیت این نهاد را زیر سئوال ببرد و این نهاد را برنتابد و برای داوری درباره آن حکم به هیئتی خارج از قوه قضائیه فکر کند و هکذا این شیوه ادامه یابد. در این حال، تکلیف اداره کشور چه می‌شود؟ شما که قانون‌گریزی را تقبیح می‌کنید، خوب است علی‌رغم گله و آزردگی که دارید، برای استقرار قانون در جامعه به قانون تن دهید و کاری نکنید که این میثاق ملی مورد تردید قرار گیرد؛ چه در آن صورت، حتی اگر روزی شما هم زمامدار شوید، گرفتار نتایج بد ناشی از این کار خواهید شد.
3 ـ شما به طرفدارانتان تذکر داده‌اید: «با بسیجی روبرو نیستیم، با سپاهی روبرو نیستیم، با ارتش روبه‌رو نیستم، با نیروی انتظامی روبرو نیستم، با نظام مقدس خود و ساختارهای قانونی آن روبرو نیستم.» حتما قبول دارید آنها که با لوای هواداری شما در خیابان‌ها آتش کینه به راه انداخته‌اند، مسجد به آتش می‌کشند، جان انسان‌های بیگناه را می‌گیرند، اموال مردم را غارت می‌کنند، مردم را می‌آزارند، بسیج و سپاه و ارتش و نیروی انتظامی و نظام مقدس جمهوری اسلامی را برنمی‌تابند. آنها یاران شما نیستند و شما را هم قبول ندارند و سخنان شما را برنمی‌تابند. آنها شما را هم از جنس نیروهای وفادار به انقلاب اسلامی می‌دانند. حساب این افراد از حدود 13 میلیون نفری که در انتخابات به شما رای دادند، کاملا جداست. این رای دهندگان به شما برادران و خواهران ما هستند که در میان 4 گزینه تایید شده از سوی شورای نگهبان شما را انتخاب کردند. انتخاب آنها یکی از چهار بود، نه داخل و خارج از نظام. بنابراین آنها در میانشان بسیجی، سپاهی، ارتشی و عضو نیروی انتظامی نیز هست و نیازی به این یادآوری و تذکر ندارند. آنها همه مثل بقیه افرادی که به دیگر نامزدها رای دادند، متن مردم انقلابی ایرانند که هرگاه لازم شود با حضور یکپارچه خود از دستاوردهای انقلاب خودشان دفاع می‌کنند.
4. شما می‌گویید: «در بیش از 170 حوزه انتخاباتی تعداد آرای به صندوق ریخته شده بیشتر از تعداد واجدین شرایط» است. شما می‌توانید این موضوع را با شورای نگهبان در میان بگذارید و حتی نام این حوزه‌ها، همراه با تعداد آرای به صندوق ریخته شده و تعداد واجدین شرایط رای دهی آنها را از طریق رسانه‌ها اعلام کنید تا مسئولین امر پاسخ گویند و مردم نیز قضاوت کنند.
5. شما می‌گویید: «هرگز به خود اجازه نخواهم داد بر اثر عمل من جان کسی در معرض خطر قرار گیرد» پس این جان‌ها که به نام حمایت از شما گرفته شده و این همه جان‌ها و مال‌ها که به خطر افتاده چه می‌شود؟
6. شما می‌گویید: «بر اعتقاد راسخ خویش مبنی بر باطل بودن انتخاباتی که گذشت و استیفای حقوق مردم پای می‌فشارم» آیا خودتان در این سخنان، نشانی از خودرایی که در صورت ادامه به دیکتاتوری می‌انجامد، مشاهده نمی‌کنید؟ بگذارید شورای نگهبان با حضور امنای شما مسئله را رسیدگی کند. شاید به این نتیجه رسیدید که قضاوت امروزتان بر مبنای اطلاعات نادرستی است که به شما داده‌اند.
مشاور فرهنگی رئیس جمهور در پایان این نامه آورده است: امیدوارم با تدبیری خردمندانه اجازه ندهید مردم بیش از این به نام شما گرفتار آسیب و خسارت شوند که طبعا آثار آن به ویژه در سرای باقی متوجه شما خواهد شد و نیز اجازه ندهید تصویر مثبتی که از میرحسین موسوی نخست وزیر سال‌های دفاع مقدس در میان مردم وجود دارد، مخدوش شود.

/ 1 نظر / 27 بازدید
نرگس نعیمی

از مطلبات فهمیدم سنگ کیو به سینه می زنی. کمی فکر کن.