طالبانی عازم ایران شد

طالبانی عازم ایران شد

خبرگزاری فارس: رئیس جمهوری عراق پس از پایان رسمی سفر چهار روزه خود به کره جنوبی، سئول را به مقصد تهران ترک کرد.

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری اصوات العراق، دفتر ریاست جمهوری عراق با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد، جلال طالبانی و هیأت همراه وی بعد از سفر رسمی به کره جنوبی که به مدت چهار روز به طول انجامید و بنا به دعوت "لی مونگ باک " رئیس جمهور این کشور صورت گرفته بود، عازم تهران شد. 
بر اساس بیانیه دفتر ریاست جمهوری عراق، طالبانی در جریان آن با آیت‌الله علی خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران و محمود احمدی‌نژاد رئیس جمهوری و نیز تنی چند از مسئولان بلندپایه ایرانی دیدار و گفت‌وگو می‌کند. 
در ادامه این بیانیه آمده است: سفر طالبانی به کره جنوبی پس از چندین دیدار و برگزاری نشست‌ها با مسئولان دولتی و بازرگانان طراز اول اقتصادی راهبردی این کشور به امضای یادداشت تفاهم میان دو کشور انجامید که به عراق فرصت استفاده از امکانات اقتصادی و فناآوری این کشور را در امر بازسازی و ساخت و شکوفایی وضعیت اقتصادی عراق فراهم می‌کند. 
بر اساس این بیانیه، دو کشور با هدف افزایش همکاری بین دو کشور در زمینه‌های تاسیسات و پروژه‌های عمرانی نیز یادداشت تفاهمی دیگر امضا کردند. 
رئیس جمهوری عراق روز یکشنبه گذشته در چارچوب سفر آسیای خود به کره سفر کرده بود. 
طالبانی را در این سفر هیأتی بلندپایه از "نوچیروان بارزانی " نخست وزیر منطقه کردستان عراق ، تنی چند از وزرا و نمایندگان پارلمان این کشور همراهی می‌کنند. 
بنابر این گزارش، عراق و کره در تمامی عرصه‌های همکاری‌های مشترک در چارچوب روابط سیاسی، اقتصادی و بازرگانی یادداشت تفاهم امضا کردند. 

/ 0 نظر / 5 بازدید