آرین‌منش:مردم در انتخابات فریب شعارهای غربی را نخواهند خورد

آرین‌منش در گفتگو با فارس:
مردم در انتخابات فریب شعارهای غربی را نخواهند خورد

خبرگزاری فارس: عضو فراکسیون اکثریت مجلس گفت: جامعه ایرانی امروز گفتمان امام (ره) و رهبری را انتخاب کرده و کسانی‌که شعارهای غربی می‌دهند، بدانند که مردم این مرحله را پشت سر گذاشتند و فریب این شعارها کاذب را نمی‌خورند.

جواد آرین منش عضو کمیسیون فرهنگی مجلس هشتم در گفتگو با خبرنگار سیاسی باشگاه خبری فارس «توانا»، گفت: امروز دموکراسی و مردم‌سالاری بر شیوه اسلامی در طی 30سال اخیر در کشور نهادینه شده است و مردم همه نوع شعار انتخاباتی کاندیدها را تجربه کرده‌اند و با شعارهای رنگارنگ انواع وعده وعیدهای کاندیدها اعم از ملی‌گراها، منافقین، اصلاح‌طلب‌ها و اصول‌گرایان آشنایی کافی و کامل دارند. 
وی در ادامه افزود: به نظر می‌رسد که دوران برخوردهای ناصادقانه و تبلیغات به شیوه غربی در کشور سپری شده است و کسانی که با دکور رنگ پشت صحنه مصاحبه و واژه‌های فریبنده مختلف می‌خواهند وارد عرصه انتخابات شوند باید بدانند که تاریخ مصرف این شعارها سپری شده است و مردم به عملکردها توجه دارند، لذا با توجه شرایط حال حاضر کشور اهداف چشم‌انداز 20 ساله کشور کاندیدها باید برنامه‌هایی منطبق با شرایط فرهنگی و سیاسی کشور ارائه کنند. 
آرین منش تصریح کرد: دولت آینده باید برنامه‌ای را ادامه دهد که بتواند برنامه پنجم توسعه را در راستای اهداف چشم‌انداز تدوین و اجرا کند. همچنین هر دولتی که در انتخابات پیروز شد بایستی در قالب قانون اساسی در چارچوب چشم‌انداز بیست ساله و برنامه پنجم توسعه که منطبق با مصوبات مجلس شورای اسلامی است اهداف خود را پیگیری کند. 
آرین‌منش خاطر نشان کرد: کسانی که شعارهای فریبنده و غیراسلامی برای پیروزی در انتخابات می‌دهند باید بدانند این گونه شعارها برای مردم آرمان‌ و ایده‌ال‌ نیست. 
وی تاکید کرد: جامعه ایرانی امروز گفتمان قالب را گفتمان انقلاب اسلامی امام (راحل) و دیدگاه‌های رهبر معظم انقلاب اسلامی باشد را انتخاب کردند. بنابراین کسانی که شعارهای غربی می‌دهند و آزادی از نوع غربی را شعار می‌دهند باید بدانند که مردم این مرحله را پشت سر گذاشتند و فریب این شعارها کاذب را نمی‌خورند و مردم در انتخابشان دچار مشکل نمی‌شوند. 
نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی درباره علت سوءاستفاده برخی از افراد از شعارهای مانند جامعه مدنی گفت: وقتی این شعارهای خارج از چارچوب و معیارهای پذیرفته شده مردم در جامعه اسلامی مطرح شد با واکنش‌هایی تندی در جامعه مواجهه شد و نتوانست دوام بیاورد و آنها مجبور شدند خود را با ایده‌ال‌های مردم و قانون اساسی تطبیق دهند چون اگر شعارهایی را که ما مطرح می‌کنیم انطباق با قانون اساسی نداشته باشد زمینه اجرا آن فراهم نیست و طبیعتاً مجلس اصولگرا که در حال حاضر وجود دارد اجازه نمی‌دهد که حرکت‌ها در کشور خارج از ضوابط و معیارهای پذیرفته شده انجام شود. 
وی ابراز داشت: مردم، مؤمن و متدین ایران با حضور در عرصه‌های مختلف انقلاب، خواسته و شعارهای خود را مطرح کردند و در انتخابات پای صندوق‌های رأی می‌آیند و با دیدگاه مشخص کاندیدای اصلح را انتخاب می‌کنند. 
عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه درباره چارچوب شعارها افزود: چارچوب شعارها باید منطبق با اهداف چشم‌انداز 20 ساله باشد، خط رأس کلی و خط مشی کلی برای کشور ما در قانون اساسی مشخص شده است. 
آرین منش اظهار داشت: بعد از قانون اساسی آنچه که به عنوان سیاست‌های کلی چشم‌انداز بیست ساله با مطالعه و بررسی از سوی مجمع تشخیص مصلحت نظام و ابلاغ آن از سوی رهبر انقلاب انجام شده است در برنامه پنجم باید یک گام به جلو برود. 
نماینده مردم مشهد در پایان خاطر نشان کرد: هر دولتی که در انتخابات آینده به پیروزی می‌رسد مجری این سیاست‌های نظام است. به طور کلی سیاست‌گذاری در شئون رهبری و مجلس است و دولت مجری این سیاست‌هاست و نمی‌تواند این سیاست‌ها را تغییر بدهد. 

/ 0 نظر / 5 بازدید