وزارت کشور اسناد دروغ گویی نماینده رضایی را منتشر کرد

در واکنش به این اظهارات، علی‌احمدی نماینده محسن رضایی برای پیگیری شکایات انتخاباتی ادعا کرد بازشماری آرا به دلیل همکاری نکردن شورای نگهبان و وزارت کشور، در هیچ یک از استان‌ها و حوزه‌های مورد توافق صورت نگرفته است. در استان کرمانشاه نیز که بازشماری آغاز شده بود، به دلیل عدم دسترسی نمایندگان ما به همه کنترل‌های لازم و فرم‌های کلیدی 22،23،28و 29 این بازشماری در همان آغاز متوقف شده است؛ بنابراین، سخنان آقای کدخدایی و اطلاعیه ستاد انتخابات کشور، خلاف واقع بوده و تکذیب می‌شود.

وی حتی تهدید کرد که اگر آقایان اظهارات خلاف واقع را تکذیب نکرده و به چنین سخنانی ادامه دهند، آنگاه مجبور خواهیم شد، مکاتبات با شورای نگهبان و دلایل و مستنداتی که منجر به انصراف و پیگیری نکردن آقای رضایی از بازشماری آرا شده است، منتشر کنیم تا ملت شریف ایران در جریان حقایق این اقدام و رخدادهای پشت صحنه آن قرار گیرند.

اما وزارت کشور امروز در واکنش به ادعای نماینده محسن رضایی اخیرا مبنی بر اینکه بازشماری آرا در حوزه‌های مورد توافق صورت نگرفته است، تصویر صورتجلسه 5 حوزه دیگر را نیز منتشر کرد.

کمیته اطلاع رسانی ستاد انتخابات کشور اعلام کرد: همانطور که در صورت‌جلسات مشاهده می‌شود، نمایندگان دکتر محسن رضایی در بازشماری آرا حضور داشته‌اند و صورتجلسات را امضا کرده اند. بدیهی است که اگر صندوق‌های بازشماری شده مورد توافق دکتر محسن رضایی نبود، قاعدتاً نمایندگان ایشان نیز نباید در بازشماری آرا حضور می‌یافتند.

ستاد انتخابات در پایان اطلاعیه خود به تهدید نماینده رضایی نیز واکنش نشان داده و خاطر نشان کرده است: به هر حال علاوه بر این صورتجلسات، در صورت نیاز، در آینده صورتجلسات دیگر نیز که به امضای نمایندگان دکتر محسن رضایی رسیده است برای استحضار ملت شریف ایران منتشر خواهد شد.

اما نکته قابل توجه این است که در حال حاضر خبر مربوط به ادعای نماینده محسن رضایی از روی صفحه اول سایت تابناک ارگان اینترنتی وابسته به رضایی حذف شده است.

تصاویر 5 صورتجلسه منتشر شده از سوی ستاد انتخابات کشور در زیر آمده است:

/ 0 نظر / 29 بازدید