کاهش دامنه حساسیت‌ها موجب گسترش اهانت به مقدسات خواهد شد

حجت‌الاسلام ذوالنور در پاسخ به فارس:
کاهش دامنه حساسیت‌ها موجب گسترش اهانت به مقدسات خواهد شد

خبرگزاری فارس: جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه تاکید کرد: اگر حساسیت‌ها در ما از بین برود یا کم شود، دامنه تعرضات به مقدسات اسلامی بیشتر خواهد شد.

حجت الاسلام مجتبی ذوالنور جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه در گفتگو با خبرنگار دفاعی خبرگزاری فارس و خبرگزاری ایسنا، با تاکید بر اینکه نیروهای مسلح مطلقا از ورود به دسته‌بندی‌های سیاسی و مسایل جناحی منع شده‌اند، اظهار داشت: البته باید توجه داشت که سطح ماموریت‌های نیروهای مسلح با هم متفاوت است. 
ذوالنور افزود: ارتش جمهوری اسلامی ایران، وظیفه حفظ تمامیت ارضی کشور را برعهده دارد و هیچ ماموریت فرهنگی و سیاسی در کشور برای ارتش منظور نشده است و نیروی انتظامی نیز مامور امنیتی و انتظامی کشور است و اگر آشوب یا بحرانی در کشور رخ داد، بنابر ماموریت ذاتی خود، این امور را نیز به عهده می‌گیرد. 
وی وظیفه سپاه پاسداران را حفاظت از انقلاب و دستاوردهای انقلاب عنوان کرد و گفت: حال ممکن است این ماموریت در عرصه‌های مختلف اجرایی شود. برای مثال اگر دشمن به کشورمان تجاوز کرد و ارتش به تنهائی نتوانست در برابر آن بایستد، سپاه به منظور حفظ انقلاب ماموریت دارد تا وارد عمل شود. 
جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه ادامه داد: همچنین اگر آشوب‌هایی مانند 18 تیر یا بدتر اتفاق افتاد، نیروی انتظامی وظیفه دارد تا با آن مقابله کند و اگر به تنهایی توانایی این کار را نداشت، بسیج به کمک او می‌‌رود و اگر نشد، سپاه وارد عمل شده و حتی نیروی انتظامی نیز 
در کنترل عملیاتی سپاه قرار می‌گیرد. 
ذوالنور با بیان این مطلب که سپاه یک هویت نظامی، فرهنگی و سیاسی دارد، تصریح کرد: بنابر این تعمیق بینش سیاسی پاسداران و بسیجیان از امور لازمی است که باید مورد توجه جدی قرار گیرد. 
وی گفت: با توجه به اینکه خانواده بزرگ بسیج در سراسر کشور گسترده است، اگر سپاه بتواند انگیزه‌ها را در این جمعیت تقویت کرده و معیارهای انتخاب اصلح را بدون اینکه از فرد خاصی طرفداری کند، برای آنها تبیین نماید،‌ این امر به حضور هرچه بیشتر و آگاه‌تر مردم در انتخابات کمک خواهد کرد. 
جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه تاکید کرد: اما اینکه سپاه پاسداران به طرفداری و یا علیه فرد خاصی وارد عمل شود، ممنوع است و متصدی‌ این امر نیز در سپاه، حوزه نمایندگی ولی فقیه است. 
ذوالنور افزود: در سپاه کمیسیونی به نام «کمیسیون فرمان حضرت امام‌(ره)» وجود دارد که از این منع امام(ره) مراقبت کرده و آن را اجرایی می‌کند تا کسی از این خط قرمز عدول نداشته باشد. 
وی خاطر نشان کرد: به همین دلیل از چند ماه قبل از انتخابات، به سطوح مختلف سپاه ابلاغیه‌هایی صادر می‌کنیم که در آن تاکید می‌شود هیچ کس حق دخالت در انتخابات را ندارد. 
جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه اظهار داشت: در همه استان‌ها و نواحی نیز کمیسیون فرمان امام(ره) فعال می‌شود تا با هرگونه تعرض و تعدی از این فرمان به شدت برخورد شود. 
ذوالنور افزود: تا به امروز نیز قبل از شروع انتخابات تذکرات لازم را به رده‌های مختلف داده‌ایم و این کار ادامه خواهد داشت و هرچه به انتخابات نزدیکتر‌ می‌شویم، اقدامات کنترلی خود را تشدید می‌کنیم. 
وی همچنین در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اهانت اخیر برخی افراد به مقدسات و باورهای دینی و لزوم موضع‌گیری‌های صحیح در قبال آنها، با اشاره به تاثیرات عمیق انقلاب اسلامی ایران بر ملت‌های جهان گفت: امروز کسی در دنیا نمی‌تواند نقش انقلاب اسلامی ایران را در بیداری ملت‌های حتی غیر مسلمان در جهان که مطامع ابرقدرت‌ها را تهدید می‌کنند و مانع تحقق اهداف شوم آنها هستند، انکار کند. 
جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه با یادآوری این موضوع که آمریکا تا قبل از پیروزی انقلاب اسلامی، با یک تشر نظام‌های سیاسی کشورها را ساقط می‌کرد، اظهار داشت: امروز ملت‌های آزاده دنیا به تاسی از اقدام شجاعانه خبرنگار عراقی، از مقامات کشورهای استعمارگر با پرتاب کفش استقبال می‌کنند. 
ذوالنور این جرات، جسارت و بیداری ملت‌ها را از برکات انقلاب اسلامی عنوان کرد و گفت: قدرت‌های دنیا از این موضوع نگران بوده و کینه دارند و وقتی نمی‌توانند امواج توفنده بیداری اسلامی را در جهان مهار کنند و جلوی تاثیرات انقلاب اسلامی که نمونه آن را در غزه و جنگ 33 روزه لبنان و بوسنی و عراق و افغانستان دیدیم، بگیرند، از هر وسیله‌ دیگری برای ضربه زدن به انقلاب و رهبران انقلاب استفاده می‌کنند. 
وی اهانت و کارشکنی دشمنان در مسیر انقلاب را امری طبیعی دانست و ادامه داد: هر روز که اهانت به ستون خیمه انقلاب و بزرگان متوقف می‌شود، آن روز یا ما دچار رکود و رخوت شده‌ایم یا اینکه باید بگوئیم آنها درست شده‌اند که قطعا هیچ کدام از این دو حالت اتفاق نمی‌افتد. 
جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه با بیان اینکه روزی نیست که در دنیا فیلمی در شبکه‌های تلویزیونی یا سینما نمایش داده نشود که به نحوی محسوس یا غیر محسوس به مبانی و باورهای انقلاب و آموزه‌های دینی تعرض نداشته باشد، سرمایه‌گذاران این فیلم‌ها را کمپانی‌های عظیم صهیونیستی دانست و خاطرنشان کرد: این افراد شبانه روز علیه فرهنگ دینی ما فعالیت می‌کنند و ما هیچ وقت توقع نداریم تا زمانی که به اصول تغییرناپذیر «نه شرقی و نه غربی» که امام(ره) ترسیم فرمودند،‌ پایبند باشیم آنها دست از این اقدامات خود بردارند. 
ذوالنور تاکید کرد: اما مهم این است که به موقع به این اقدامات عکس‌العمل نشان داده شود و اگر آنها احساس کنند که اقدامات آنها با عکس‌العمل‌های به موقع روبرو می‌شود و اهانت، برای آنها هزینه دارد، دامنه این تعرضات محدود می‌شود. 
وی یادآور شد: اگر این حساسیت‌ها در ما از بین برود و کسانی که وظیفه دارند در این عرصه‌ها حضور یابند، حساسیت‌شان کم شود، دامنه تعرضات بیشتر خواهد شد. 

/ 1 نظر / 6 بازدید

شما که 3000 میلیارد میلیارد میخورین بهتر میدونید بیت المال یعنی چی؟؟؟؟