توزیع گازوئیل از 15 اسفند فقط با کارت سوخت انجام می‌‎شود

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی:
توزیع گازوئیل از 15 اسفند فقط با کارت سوخت انجام می‌‎شود

خبرگزاری فارس: رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی گفت: توزیع گازوئیل در جایگاه‌‌های سوخت از 15 اسفند ماه سال‌ جاری فقط با کارت سوخت انجام می‌شود.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی فرماندهی انتظامی استان همدان، محمد رویانیان به دنبال بازدید از استان لرستان و خوزستان، در بازدیدی که به همدان داشت، هدف اصلی سفر خود را ارزیابی ظرفیت معابر و راه‌های مواصلاتی استان دانست که در راستای طرح راهیان نور در ایام نوروز میزبان میلیونی هموطنانی خواهد بود که قصد سفر به مناطق جنگی دوران دفاع مقدس را دارند. 
وی اظهار داشت: متأسفانه جاده‌‌های خرم‌آباد به سمت خوزستان خطرناک است، به همین علت در راه‌‌های استان خوزستان، ایلام، چهارمحال و بختیار و لرستان از 15 اسفندماه تمهیدات انتظامی خاصی برای کاروان‌های راهیان نور به کارگیری خواهد شد. 
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی کشور افزود: معابر مسیرهای مطرح شده کم است و احتمالاً شش تا 10 برابر ظرفیت موجود عبور و مرور در این مسیرها صورت خواهد گرفت و نگرانی ما حضور نفتکش‌های حامل سوخت هم‌زمان با عبور اتوبوس‌های راهیان نور و افزایش خودورهای سواری در ایام نوروز در این معابر است. 
وی از رؤسای کاروان راهیان نور خواست از رانندگان حرفه‌ای و اتوبوس‌های استاندارد استفاده کنند و در صورت امکان نیز از وجود پلیس‌یاران بهره بگیرند. 
رویانیان گفت: بر اساس ضوابط و قوانین ساعات کار از رانندگی بیش از حد رانندگان جلوگیری می‌شود و پلیس موظف است با متخلفان برخورد کرده و در صورت مشاهده هرگونه تخلف نسبت به برگرداندن اتوبوس‌های خاطی اقدام خواهد شد. 
وی با بیان اینکه زیرساخت‌های راه‌‌های مواصلاتی استان همدان و شبکه معابر و آزادراه‌ها خوب است، اظهار داشت: برقراری کمپ‌ها و ایستگاه‌‌های خدماتی با فواصل حساب شده و یکسان ابتکاری در ارتقای ایمنی بوده و مشکلی در این ارتباط وجود نخواهد داشت. 
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تصریح کرد: اقدامات انجام شده در حوزه راه‌های استان همدان قابل تقدیر و ستایش است و معابر و راه‌های استان همدان در ایام نوروز به ویژه برای کاروان راهیان نور مشکلی ندارد ولی راه‌های استان لرستان و خوزستان نیز در نخستین فرصت باید مورد بررسی قرار بگیرد. 
وی خاطرنشان کرد: قرارگاه‌های نوروزی در تمام استان‌‌های کشور راه‌اندازی شده است و در این قرارگاه‌ها اقدامات پیشگیرانه نوروزی با هدایت فرماندهان شکل گرفته و با برنامه‌ریزی امسال ما بسیار هدفمند موضوع را هم از نظر اقدامات پیشگیرانه پلیسی و هم در بعد ترافیکی پیگیری خواهیم کرد. 
رئیس ستاد سوخت کشور از توزیع گازوئیل با کارت سوخت خبر داد و گفت: از 15 اسفند ماه سال‌ جاری توزیع گازوئیل در جایگاه‌ها فقط با کارت سوخت انجام می‌شود و از تاریخ مقرر تحویل گازوئیل به خودروهای گازوئیلی فاقد کارت هوشمند سوخت به هیچ وجه امکان‌پذیر نخواهد بود. 

/ 0 نظر / 2 بازدید